Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Podstawowy test sprawności fizycznej Krzysztofa Zuchory

(12)
  • 2008-01-11 21:23 | Olimpia

rzeczywistość

Test jest jak najbardziej ciekawy, gdyby mogły uczestniczyć w nim wszyscy członkowie rodziny. Myślę, że w formie zabawy jest motywujący do udoskonalania własnej sprawności fizycznej, a poza tym można miło spędzić czas. Jeśli chodzi o szkołę, to kolejny przykład na to, jak można zrobić z czegoś co ma dawać szczęście, a w rezultacie daje przymus, łzy i zniechęcenie. Wprawdzie moja córka uzyskała z testu 20 punktów i do pokonania ma jeszcze siłę mięśni brzucha, to i tak dziwię się, że jest on wykonany jeden raz,a wynik tego jedynego razu szufladkuje dziecko w pewnym przedziale. A co dalej? Żaden najwspanialszy test nie zmieni nastawienia do przedmiotu jeśli wprowadza się go nieumiejętnie. Dlaczego moja córka płacze, kiedy siłę ramion zalicza na dwa punkty? Kiedy tłumaczę jej, że jak poćwiczymy, to następnym razem będzie lepiej, ona odpowiada, że następnego razu już nie będzie. Nie ma możliwości poprawić tego wyniku, koniec kropka. Obecnie jest zakończenie półrocza, a test jest przeprowadzany po to, by wystawić ocenę dziecku za pracę przez ten cały okres. w środę córka ucieszyła się, że nie będzie miała wych - fiz, bo idzie na konkurs z matematyki. Dla mnie to wszystko jest dziwne. Kocham ruch i uwielbiałam wych - fiz w szkole. Do dzisiaj spotykam się ze znajomymi żeby pograć " w siatkę". Szkoda, że takie piękne przedsięwzięcia jakie dają nam osoby takie jak pan Zuchora, stają się obrzydliwą powinnością oraz wyznacznikiem oceny z wych - fiz.
  • 2008-01-26 12:08 | ania

komentarz

to są naprawde fajne testy.
  • 2008-02-27 14:03 | ANNA

TEST

fajne
  • 2008-03-05 19:50 | anna

teścik

ja ja ko nauczycile wykonuje wiele testów i sprawdzainów i u mni ezawsze jest szansa poprawy wyników bo przeciez po to wykonujemy różne ćwiczenia gimnastyczne żeby byc sprawniejszym, silniejszym, zgrabniejszym waz na jest motywacja dzieciaków
  • 2008-04-23 10:28 | monia

test

świetny test dostałam za niego (5+)
  • 2008-07-13 13:32 | martyna

test

Ze swojego wyniku jestem zadowolona:27pkt(26lat),za to moj maz to tragedia jesli chodzi o sprawnosc:( 30letni facet ma 3pkt(!!!),a liczac jako"kobieta"5pkt..Jest chudy i ma zero miesni i wogole niechce cwiczyc:/
  • 2008-11-21 14:19 | lol

lol dla dzieci to męczące
  • 2009-05-25 20:33 | Madinka

Re: Podstawowy test sprawności fizycznej Krzysztofa Zuchory

U nas w szkole wszyscy robia co roku ten test i w tym roku mam 31p.(13 lat)tyle ,że mój brat po pierwszym zadaniu zrezygnował...
  • 2009-08-11 22:10 | LL

No nie wiem czy te nożyce są zdrowe na kręgosłup.

tego się raczej nie podejmę panie doktorze.
  • 2009-09-02 21:28 | asystentka_instruktora

Re: Podstawowy test sprawności fizycznej Krzysztofa Zuchory

"Nożyce" oraz wszelkie inne ćwiczenia na mięśnie brzucha wykonywane w leżeniu są bezpieczne dla kręgosłupa pod warunkiem, że odcinek lędźwiowy będzie dobrze przylegał do podłoża.
  • 2009-09-11 16:02 | feczu

[cytat]
    mam 31p.(13 lat
    [/cytat]
    ale wymysl xD
  • 2013-11-14 10:50 | herman

Re:Podstawowy test sprawności fizycznej Krzysztofa Zuchory

Wita, ja wprowadzam test aby pokazać uczniom, że na wych. fiz. również są sprawdziany ale nie wystawiam oceny na podstawie testu, ocena z testu jest oceną cząstkową. moje dzieciaki lubią ten test i chętnie rywalizują. n-l wystawia ocene za pracę na lekcji a przede wszystkim za zaangażowanie w lekcję.
    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1)
    z dnia 20 sierpnia 2010 r.
    "§ 7. Przy ustalaniu oceny z wychowania fizycznego, techniki, zajęć technicznych, plastyki, muzyki i zajęć artystycznych należy w szczególności brać pod uwagę wysiłek wkładany przez ucznia w wywiązywanie się z obowiązków wynikających ze specyfiki tych zajęć.