Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ruszyła strona internetowa komisji „Przyjazne Państwo”

(24)
Od dziś można powiadomić posłów o bublach prawnych droga e-mailową.
  • 2008-01-18 17:51 | Nina

Emerytura dla osoby prowadzącej dzialaln

Dlaczego osoba prowadząca działalność gospodarczą nie może przejść na emeryturę - musi u kogoś pracować przynajmniej 6 miesięcy. ZUS nie obchodzi to,że przedsiębiorca płaci składki w terminie. To jest jakiś absurd, chory przepis i nielogiczny.
  • 2008-01-18 18:10 | Waldemar Małkiewicz

Zmiana przepisów pozbawiająca pracy.

w1990 r ukończyłem odpłatny kurs instruktorów i wykładowców prawa o ruchu drogowym.Po kilku latach pracy obie specjalności sprowadzono do jednej a mianowicie do funkcji instruktora.Instruktor podlega specjalistycznym badanom lekarskim oraz psychotestom,które całkowicie dyskwalifikują starsze lub gorzej widzące osoby.W związku z powyższym, wieloletni ,doświadczeni i uznani wykładowcy nie mogąc podołać narzuconym wymogom zdrowotnym[dla instruktorów ], tracą niepotrzebnie możliwość zarobkowania.Postuluję ponowne przywrócenie rozdziału tych dwu specjalności i zwolnienie wykładowców z bzdurnego obowiązku wykazywania się młodzieńczą sprawnością i końskim zdrowiem.Nadmieniam , że przepis ten pozbawia corocznie pracy wielu doświadczonych i cenionych wykładowców.
  • 2008-01-18 18:34 | jaro

dodatkowe pieniążki dla budżetu

tak szukacie pieniędzy na podwyżki prosze wszystkim którzy prowadzą działalność gospodarczą OPRUCZ DZIAłALNOśCI ROLNICZEJ wprowadzić ZUS zamiast KRUS przecież prowadzenie Apteki sklepu to jest dodatkowe żrudło dochodu
  • 2008-01-18 18:47 | Tadeusz

Przyjazne Państwo

Czy Przyjazne Państwo może mieć twarz,Palikota,Niesiołowskiego,Pitery,HGW,Grada,Schetyny?
  • 2008-01-18 20:33 | demokrata

gruba pomyłka

To jakaś schizofrenia! Palikot nie przyjazny patronuje akcji "Przyjazne Państwo". Chyba, że przyjazne w jedną stronę...demokrata
  • 2008-01-18 21:17 | basta

przyjaznepaństwo

chcielibyśmy blażnie, żyć w przyjaznym państwie bez ciebie.Pamiętamy jakie blazenady były w poprzednim sejmie.Dość....spadaj
  • 2008-01-18 21:18 | bubulek

wpis

palikiot ma jaja,tu musi byc troche prawdy
  • 2008-01-18 22:19 | Wanda Dębowska

pracodawca polski na przegranej pozycji

Zarówno Kodeks Pracy jak i obniżanie składek ZUS tylko na poczet pracownika uderza w pracodawcę . Pracodawca ma płacić składki wyższe ale dlaczego ! Kodeks Pracy też Pracownicy mają dla siebie
  • 2008-01-18 22:26 | monika

podwójna składka

Dlaczego płacę podwójną składkę zdrowotną? Czy dwa razy chodzę do lekarza?Absolutny bubel ale nie podejrzewam aby interesowało to Pana Palikota. Monika
  • 2008-01-18 22:47 | Paweł

składki ZUS

Dziwne że , państwo widzi tylko Pracownika zmniejszając składki ubezpieczenia rentowego tylko z jego części natomiast pracodawca niech upadnie pod ciężarem składek to i tak nikogo nieobchodzi . Z pracodawcy poskiego zrobiło się już dziada jeśli chce prowadzić firmę to niech pracuje bez urlopu w stresie i najlepiej niech żyje z kredytu ale państwu niech zaniesie składki ZUS , wysokie podatki . A państwo wysłało połowę społeczeństwa na wcześniejsze emerytury a my musimy płacić wysokie składki .Drugi problem to ludzie pracujący bez zakładania firmy żerują na ludziach którzy chcą wykończyć mieszkanie lub wyremontować kasa olbrzymia bez podatku Aż się roi od takich ogłoszeń w gazetach pewnie udają że , mają jakieś hektary płacą KRUS i śmieją się z reszty Popieram też prośbę kogoś w imieniu pracodawców którzy muszą gdzieś przepracować przez pól roku to dopiero paranoja przed pójściem na emeryturę . Naucztciele też nikogo nigdy nie interesowali. Najważniejsze żeby pracodawca polski zaniósł wszystko a biedne Państwo jak było tak jest
  • 2008-01-18 23:34 | Ana

Wielka Pomyłka

Panie Chlebowski jakie to "Przyjazne Państwo " z Palikotem przecież ten człowiek absolutnie do takiego tytułu nie pasuje wystarczy tego PALIKOTOWANIA i nie wystawiajcie tej maski przed SIEBIE bo robicie sobie KPINY z LUDZI.
  • 2008-01-19 07:33 | lecher

buble

dlaczego w interesie banków składkę na ZUS opłaca się w trzech częściach, aby pobrać potrójną opłatę za przelewy i to w wys. śr, 3 zł od jednej pozycji.Czyżby w |ZUS nie potrafili sami podzielić tej składki na odpowiednie części?
  • 2008-01-19 10:31 | arek

emerytury

emeryt mundurowy mający pełną emeryturę może dorabiać bez ograniczeń, ten sam emeryt jednak mający z różnych względów niepełną i nie starcza mu na chleb ma ograniczenia. To jest absurd!!!!!
  • 2008-01-19 11:58 | grażyna

popieram pana

dlaczego odwrócono kota ogonem. czy w wolnym kraju nikt nie może wiedzie na co wydaje pan prezydent pieniądze wyborców. i jak taka wielka suma odnosi się do naszych realiów. Dlaczego ja prowadząc własną działalnoś gospodarczą , z własnych pieniędzy wypracowanych przez siebie , na spotkaniu powiedzmy z kontrahentem nie mogę go poczęstowa alkoholem , zakupi z pieniędzy firmowych, a nasze tanie państwo wydaje miliony na takie cele. Dlaczego ja prywatnych rachunków nie mogę pokry z pieniędzy z konta firmowego (jestem wtedy wielkim przestępcą gospodarczym) a panowie ministrowie płacą sł€żbową kartą za prywatne bankiety i rozmowy telefoniczne. Następnie zwracaJĄ SIĘ O ROZŁOŻENIE OPŁAT NA RATY.CO MOŻE JESTEŚMY ZROBIENI Z INNEJ GLINY.
  • 2008-01-19 12:20 | KAROL

WYJDZCIE W TEREN

OPUŚCIE BIURKA I WYJDZCIE W TEREN.PRZYJAZNE PAŃSTWO BYŁEM GŁUPI I WRÓCIŁEM DO POLSKI. OD MIESIĄCA PRÓBUJĘ OTWORZYC DZIAŁALNOŚC. W GRUDNIU WYNAJĄŁEM LOKAL. WEDŁUG INSTRUKCJI PRZY WPISIE DZIAŁALNOŚCI JEST POUCZENIE JAK TO ZROBIC.ZAŁATWIŁEM WPIS, REGON ZGŁOSIŁEM DO ZUS ,URZĘDU SKARBOWEGO,GUS A NASTĘPNIE DO SANEPIDU ZANIOSŁEM GOTOWY PROJEKT TECHNOLOGICZNY. I TUTAJ ZOSTAŁEM POTRAKTOWANY BARDZO PRZYJAZNIE. NIKT NIE MIAŁ CZASU NAWET MI DOKŁADNIE OKREŚLIC PRZYBLIŻONEJ DATY ODBIORU SKLEPU.TO BYŁO 22 GRUDNIA 2007. WIADOMO ŚWIĘTA PANIE ZABIEGANE , BEZ ŻADNYCH CEREGIELI NA MOICH OCZACH ZACZĘŁY ODWIEDZAC SASIEDNIE SKLEPY.pRZEZ 2 GODZINY NA SASIEDNIM STOISKU BAWIŁA SIE ZABAWKAMI.GDY POPROSILEM O ODBIOR TO ODPOWIEDZIAŁA , ŻE TYLE MA PRACY ŻE NA DZIŚ JUŻ WYSTARCZY.nA POCZĄTKU STYCZNIA PRZYJĄŁEM EKSPEDIENTKĘ I PONOWNIE POSZEDŁEM ZAPYTAC O ODBIÓR SKLEPU. ODPOWIEDZBRZMIAŁA JAK BĘDĘ CIERPLIWY TO MOŻE KTOŚ SIĘ POJAWI. CZEKAŁEM CAŁY TYDZIEŃ, W KOŃCU ZADZWONIŁEM NIE BYŁO OSOBY ,KTÓRA BY MI UDZIELIŁA JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZI. ZADZWONIŁEM DO GIS W WARSZAWIE ODPOWIEDZIANO MI ŻE SANEPID POWINIEN POJAWIC SIE W CIAGU 14 DNI. mINAŁ MIESIĄC JA PŁACIŁEM CZYNSZ, WYNAGRODZENIE EKSPEDIENTKI,AZ 17 ZJAWIŁ SIĘ SANEPID I W PROTOKOLE ZNALAZŁ SIĘ ZARZUT ,ŻE ROZPOCZĄLEM DZIALALNOSC BEZ ZGODY PPIS I TERAZ TO TE PANIE ZASTANOWIA SIE CZY WYDAC ZGODE NA MOJA DZIALALNOSC. ONE SA WSZECHMOCNE. JAKIE BZDURY MAM WPISANE W PROTOKOLE, ZE SZKODA ICH TU PRZYTACZAC. MOJA RADA TU NIE MA I NIGDY NIE BEDZIE PRZYJAZNEGO PANSTWA . PANA PANIE PALIKOT ZAPRASZAM DO SIEBIE W TEREN ZEBY PAN BYŁ OBECNY JAK PRZYJAZNY JEST URZAD. A W KOCHANI RODACY ZA GRANICA NIE WRACAJCIE BO STRACICIE PIENIADZE I ZDROWIE. ZEBY UZDROWIC URZEDY W TTERENIE TO CHYBA TRZEBA JE ZBURZYC.
  • 2008-01-19 12:22 | Andrzej Soluch

ZUS

Dlaczego ludzie pracujący np. od lat 70-tych, muszą udowadniac że pracodawcy odprowadzali składki ZUS.Czy to nie ZUS powinien pogżebac w swoich archiwach i odnaleźc te pieniądze które Państwo zabierało obligatoryjnie z naszych skromnych pensji.To ZUS ma siłę i możliwości by spawdzic te nie istniejące już firmy i rozrzucone w nie kontrolowany sposób archiwa.
  • 2008-01-19 15:22 | normalna

meldunki

Należy szybko zmienić ustawę o bezsensownym meldowaniu się w nowym miejscu po 3 dobach.Maldunek powinien być tylko jeden-stały.Jak pojade do cioci na ferie to co musze sie meldowac na czasowo u niej? ABSURD ABSURD ABSUR
  • 2008-01-19 15:27 | miłośnik zwierzat

egzekucja

Zlikwidować wszystkie ustawy-przepisy,które są nie egzekwowane.M.innymi chodzi o właścicieli psów /nie płacą podatków,nie prowadzają psów na smyczy i w kagańcu/ narażając innych na stres i uszkodzenie ciała a czasami i utratę życia!
  • 2008-01-19 15:30 | palacz

Zakazy

Po co wydawać zakazy typu: zakaz palenia w miejscu publicznym,zakaz picia alkoholu, zakaz używania wulgarnych słów jak tego nikt nie egzekwuje.Nie zaśmiecajcie sobie dokumentacji takimi zakazami.
  • 2008-01-19 18:54 | emeryt wojskowy

Zdziertstwo

Jak to możliwe ze po wypracowaniu pełnej emerytury,z zarobków odciągana jest składka emerytalna i rentowa (renty nie dostanę bo mam emeryturę).
  • 2008-01-19 21:24 | zmartwiony

Bezsensowna ustawa PiS

Kto wymyślił ustawę aby rencista prowadzący działalność gospodarczą napół etatu ma zapłacić całąskładkę do ZUS, a PFRON nienależną część składki zwruci.To dopiero bezsens.Jak tenPFRON w Warszawie poradzi.
  • 2008-01-20 11:51 | Andrzej M

bez przywilejów

Jezeli nadal będa przywileje, jakeś karty kredytowe/np. Dorn i flaki/ dwa Rządy Tusk i dwór prezydenta oraz Kaminscy, Girzyńscy i inni to przyjazne państwo utopia. Zlikwidować nadmiar administracji władze absolutną tak jak było za J. Kaczynskiego i Ziobry. Wejście do Parlamentu z ulicy tak jak p. Arnold. Jeśli w tym kierunku nie pójdą komisje i mądrośc narodu to reszte fikcja. Polikot jest dobry i trzeba mu zaufać. No po co L.Kaczyńskiemu 700 urzędasów.
  • 2008-01-22 10:55 | Hanka

obowiązkowy NIP

1/zlikwidować składkę rentową dla osób,ktore przeszły na emeryturę w wieku ustawowym/tj 60 i 65 lat/nie wojskowi!/2/wprowadzić przepis,aby jedynym identyfikatorem byl obowiązkowy NIP/osoby fizyczne po ukończeniu 18 roku zycia/Ukróci to możliwość "pracy" w szarej strefie.I wprowadzi obowiązkowe rozliczenie PIT dla osób pelnoletnich.Masz samochód i mieszkanie -a nie płacisz podatków-trochę dziwne,prawda..Hanka
  • 2009-03-05 07:18 | Marian

Re: Ruszyła strona internetowa komisji „Przyjazne Państwo”

Jak można mówić o przyjaznym państwie skoro:
    Bardzo ładnie wygląda praworządność i sprawiedliwość w telewizji i
    prasie ale szary obywatel tego nie odczuwa. Nasi WIELCY zmieniają
    kodeksy, opowiadają jak to pięknie wygląda walka z przestępczością ale
    żaden z nich nie sprawdził jakimi ludźmi wypełnione są Zakłady Karne.
    Jaki jest priorytet w osadzaniu skazanych i za jakie przestępstwa lub
    wykroczenia odbywają wyroki. Elity są głuche na skargi o łamaniu
    obowiązującego prawa przez prokuratorów i sędziów. Sędziowie z całego
    Kodeksu Postępowania Karnego znają tylko art.7 który upoważnia ich do
    orzekania zgodnie z wiedzą i doświadczeniem a wiedza to przekonanie o
    bezkarności natomiast doświadczenie to fakt że jak jest człowiek i
    paragraf to musi być skazany. Nie może być tak w Państwie Prawa że
    ludzie stojący na jego straży sami je bezczeszczą i łamią będąc
    jednocześnie chronieni immunitetami. Na wszystkie powyższe stwierdzenia
    posiadam dokumenty są to odpowiedzi na skargi do Ministerstwa
    Sprawiedliwości, Sądu Najwyższego, oraz z Sądów. Zostałem bezpodstawnie
    oskarżony za trzy czyny , zrobiono z tego pięć spraw karnych i bez