Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Moje ostatnie spotkanie z ubecją

(14)
Na jakich hakach "Wprost" postanowił powiesić redaktora naczelnego konkurencyjnej gazety?
  • 2008-01-22 16:04 | J.S.

Pomyłka J.Baczyńskiego

Pan Baczyński w oczywisty sposób myli się pisząc o tygodniku "Wprost ze służb" jako o konkurencji. Chyba,że chodzi o ilośc reklam. No bo na pewno nikt nie będzie porównywać poziomu Polityki z czymś takim jak "Wprost ze służb". Odrobina szacunku dla inteligencji czytelników Polityki. Nie sądzę,aby ktokolwiek z nich wolał tygodnik towarzysza Marka sekretarza Króla.
  • 2008-01-22 16:30 | viola

wprost

wydajcie niezbednik inteligenta "jak czytac akta", z komentarzem uczestnikow i bohaterow tych wszystkich pomowien, analiza stylistyki teczek i tlem historycznym. ja sie staram tlumaczyc, jak bylo i czym jest manipulacja, wiec dorosle juz dziecko czyta i rozumie ( a majac do wyboru i tak czyta Polityke)
  • 2008-01-22 17:57 | JanNowak

Moje spotkanie z ubecją

Ma Pan fantazję jak wszyscy w tej gazecie .Ja sprawdziłem swoją skromną osobę w IPN a no po to żeby ewentualne zarzuty móc odeprzeć , nawet tak mało ważne osoby jak ja mogą to sprawdzać . W trakcie studiów byłem kilka razy na spotkaniu z Kuroniem i jakieś tam drobne protesty studenckie no i oczywiście w IPN - cisza , ale niedawno odnaleziono malutką notatkę z nazwiskami uczestników spotkania " wywrotowcy studenccy - to nie ja wymyśliłem " Jest tam moje nazwisko , no i co ano nic ,jeżeli kiedyś wysłano po nas taxi na sygnale po małym liście do kolegów z ZMS no to też był mały wpis że odbył się mecz bokserski w komendzie MO i studenci chcieli pobić niewinnych i bezbronnych milicjantów ,notatka wyszczególnia niezbite dowody niewinności milicjantów ,Jeżeli dzisiaj każda osoba może sprawdzić czy jego nazwisko występuje w dokumentach IPN to proszę wybaczyć albo jest Pan osobą nieodpowiedzialną albo jako przyjaciel Michnika ,który w 1989 r. przejrzał wszystko co chciał uwierzył pan w swoją niewinność .Rozmawiałem z UB-kiem który podał ważny argument na prawdę dokumentów UB,gdyby UB-ek napisał nieprawdę to wyleciałby z pracy bez emerytury ,bez otrzymania pracy gdziekolwiek , trzeba dodać że każda informacja była weryfikowana kilka razy .Panie redaktorze proszę więcej na swój temat nie pisać bo chyba coś tu nie gra .
  • 2008-01-22 18:44 | E.Jackowska

Brawo!

Panie Redaktorze! Brawo za życiorys, brawo za gaztetę, brawo za pointę!
  • 2008-01-22 18:49 | Aleksander Majchrzak z czeskiej Prahy

Piekna pointa!!!

(...)z Markiem Królem nie zamieniłbym się na życiorysy. Ani na gazetę.Genialne!!! :D
  • 2008-01-22 20:38 | poznaniak

WPROST to świńskie pismo

Trzeba przyznać, ze WPROST to wyjątkowo świńskie pismo. Jest tajemnicą poliszynela, że obecny naczelny, w latach 80-tych studnet historii sztuki UAM uchodził za agenta SB.
  • 2008-01-22 22:18 | Włodzimierz Dębowski

Polski "kundlizm"

Szanowny Panie Redaktorze,to przykre, że musi się Pan tłumaczyć i udowadniać że nie jest wielbłądem. Sam dobrze pamiętam tamte czasy i też miałem rozmowę ze smutnymi panami przed wyjazdem za granicę. Co oni sobie zapisali to nie wiem, więcej nie miałem z nimi do czynienia.Nie pamiętam już kto to powiedział, mówiąc o powszechnej lustracji w takim wydaniu jakie mamy, że doczekamy jeszcze takich czasów, że ubecy będą wydawać świadectwa moralności. No i się spełniło. Świat widziany przez oczy sb-ków i pryzmat ich teczek jest chory i nieprawdziwy. Kto tego nie rozumie to albo niech się za to nie zabiera, albo ma złą wolę i zamiary.To co jest Pana udziałem i innych pomówionych osób już kilkadziesiąt lat temu opisał Melchior Wańkowicz nadając rzeczy odpowiednie słowo jako "kundlizm polski".Pozdrawiam serdecznieWłodzimierz DębowskiPS. A "Wprost" i tak "nie podskoczy" POLITYCE. POLITYKA is the best.
  • 2008-01-23 13:05 | putzig

re: pomyłka

zgadzam z J. S. To w sumie dobre odwrócenie akcentów. Rzeczywiście jak sie tak przyjrzeć bliżej to oba pisma są do innej grupy kierowane. Mam nadzieje, że Wprost będzie swoją grupę skutecznie uszczuplać. Szczególnie w takich bezpośrednich starciach Wprost vs. Polityka (abstrahując od zawartości merytorycznej obu pism, bo to jest przepaść)widać klasę Polityki. Nie wiem, czy Państwo pamiętają szukanie haków na J. Żakowskiego a propos wywiadu z J&S, jakichś insynuacji o ciemnych interesach, reklamach w Zwierciadle itp. - żenujące to było. Z resztą J. Ż. fajna syntezę tej sytuacji przedstawił. Albo to wyciaganie też J.Ż. (to ich jakas fobia ten Pan Jacek), że Wildstainowi zarzucał dekowanie sie w Paryżu w latach 80-tych i buył szpiclem, przy czym o szpice chodziło. Czasami to śmieszne, ale właściwie troche straszne. W każdym razie Wprościak znów sie "popisał" i przepaść do P. rośnie - to może i w sumie dobrze. I przy okazji trochę sylwetka Pana Baczyńskiego mi się przybliżyła:). Pozdrawiam Redakcję i czytelników P.
  • 2008-01-23 14:04 | Kamil Sternik

"Niezbędnik "? A może "Pomocnik"

"... wydajcie niezbednik inteligenta "jak czytac akta", "Osobiście wolałbym "Pomocnik historyczny" na ten temat. Szkoda, że na to chyba trochę musimy poczekać. Przesyłam wyrazy szacunku dla Pana, Panie Redaktorze.
  • 2008-01-23 14:33 | BH

IV RP to miała być komuna a reburs

Ja z ubecją (świadomy) miałem do czynienia tylko raz, gdy w nocy rozwaliła drzwi i wzięła ojca w pidżamie. Szczęściem wrócił po śmierci sowieckiego dyktatora. Przez te lata nasłuchałem się i przyswoiłem tę ubecką mentalność. Dziś jeden mój przyjaciel został napiętnowany. Nie wierzę w to ani na jotę. To co wyczyniał nie pasuje i musiałby być idiotą by być kapusiem. Nie był idiotą i udawał przed nimi grzesznika. Dwoje moich przyjaciół zostało aresztowanych. Jeden za wyjazd na wyspy południowe (razem rzekome przysporzenie na ok. 30 tys) a jest to człowiek, który z rudery i obrzydliwej instytucji zrobił szpital na poziomie europejskim (publiczny) z wysokimi zarobkami i 3mln oszczędnościami. Druga została oskarżona o zapewnienie zatrudnienia i premii pracownikom (tak!) działając w grupie zorganizowanej. Oboje... przyznali się pod presją szantażu prokuratorów. Nie przyznanie racji neo-oprawcy skutkowało siedzeniem z mordercą. panie redaktorze to nie proble pańskiej infamii, to powrót kanalii do władzy (także tej czwartej). Kom był Król za komuny każdy chyba wiem.Dzięki za postawę, bo mój sprzeciw budzi kajanie się.Wprost już od dawna nie kupuję, Politykę od 1 numeru.
  • 2008-01-23 21:51 | Jerzy Baczyński

"Moje ostatnie spotkanie z ubecją "

Naprawdę nie ma Pan się czym przejmować :-)!W podobnej sytuacji byłem wyjeżdżając na praktykę ( rolniczą , sic !)do Stanów w lutym 1981. Każdy, co podkreślam, każdy z moich przyjaciół wiedział,że rozmowy z człowiekiem z SB są nieuniknione, w końcu brało się paszport służbowy. Tylko moja koleżanka z NOT SIiTR udawała ,że nie wie, dlaczego wszystkich po rozmowach kwalifikacyjnych zgłaszała gdzieś tam . Takie były czasy, cos sie podpisało, ale w ślad za tym nie szła współpraca ( nie musiała iśc w kazdym razie ). Smieszne jest,że teraz historię próbuję pisać donosiciele :-). Niech żyje język czeski !!Serdecznie pozdrawiam, Grzegorz Notecki
  • 2008-01-23 21:57 | mariuszet

eSBek Marek Król

Piewcy IV RP uważają, że jedynym kryterium uczciwości i przyzwoitości człowieka jest to czy miał jakiekolwiek kontakty ze służbami PRL czy nie. Gołym okiem widać, że jest wielu młodych nie pamiętających PRLu, zupełnie zeszmaconych, ale uważajacych sie za lepszych od tych którzy wiekszość życia spędzili w PRL. Puenta kapitalna. Ja skromny człowiek, bez sukcesów, też nie zamienił bym się na życiorys i pieniądze z SBekiem Markiem Królem. O pani Kani szkoda nawet wspominać.
  • 2008-01-24 00:46 | NELA

Wprost się nie nadaje

Wprost przestałam czytywać już ponad 20 lat temu. Kiedyś było to ciekawe pismo, ale to już nie wróci. Sam widok kolejnych okładek odstrasza wrażliwego czytelnika. Być spostponowanym w takim tygodniku, to żaden problem. Czytelnicy Polityki raczej tego Wprosta nie czytają. Zakończenie pańskiego felietonu - na nagrodę w konkursie "Błyskotliwe powiedzonka" roku. Brawo!
  • 2014-01-15 17:23 | Aegis Maelstrom

Bardzo dobrze, że ten tekst został przypomniany.

A komiksem dla niepiśmiennych pt. Wprost nie należy się zbytnio przejmować.

Szkoda, że młodzi ludzie tak często nie mają krytycznego podejścia do tekstów i w ogóle nie rozumieją wielu rzeczy oczywistych dla osób wychowanych wcześniej, ale tutaj potrzeba edukacji, edukacji i jeszcze raz edukacji. Np. w Polityce.

Pozdrawiam.