Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Posłowie do biur!

(12)
Sto dni pracy tego Sejmu niczym nie różni się od poprzednich.
  • 2008-02-21 21:54 | toja

STO DNI PO-PSL

- NAJWIĘKSZY BŁĄD MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH ! ! ! - strategicznie źle wybrany termin wizyty Premiera - PO zmienia ustawę medialną na wzór A.Jakubowskiej ( "lub czasopisma" a tu "podmioty" ) - Ukraina skarży się całej Europie że rząd Tuska wybrał Rosje a Ukrainę " olał" - w KGHM-ie odwołano Prezesa i szukają następcy z PO,głośno mówi się że to samo będzie w PKN-ie itd.. - odwołanie obrad Senatu z powodu braku projektów ustaw ( I - szy raz w RP ) - ośmieszanie urzędu Ministra Sprawiedliwości w Sejmie przez Ćwiąkalskiego ( tajne obrady) - Pawlak anulował karę, jaka w wysokości pół miliarda złotych nałożona została na zagadkową firmę J&Sa - ten sam Pawlak nie spotkał się z żonami górników po prostu olał to
  • 2008-02-21 22:19 | toja

Obiecanki cacanki a zwolennikom PO radoś

- Min Skarbu obiecał znieść podatek tzw.Belki - nie będzie czystek kadrowych jak za czasów PIS-u czy SLD a mamy już odwołania w KGHM i PKN - ie. - " gabinet cieni" - pozostał z niego tylko CIEŃ - amnestia podatkowa (słowa Tuska w Anglii i Irlandii ) - komisja „Przyjazne Państwo” nie usunęła ani jednego „absurdu”, czy „nonsensu”.
  • 2008-02-22 08:55 | emer

iks

Coś mi się widzi, że pod tym "To Ja" kryje sie sam prezes K,bohater główny filmu o czerwonym kapturku.. Wprawdzie nie podejrzewam go o posługiwanie sie klawiaturą ale ten styl i złote myśli jakimi popisuje się na różnych blogach,nieodparcie z nim mi się kojarzą
  • 2008-02-22 09:05 | inżynier

A głupiemu radość

Mój szef w pierwszej pracy, inżynier zresztą, zawsze mówił:"Po rewolucji (nas inżynierów przyp. autor tego wpisu) stawiali pod mur i kula w łeb a teraz przynajmniej pozwalają żyć". Tak więc cieszmy się, ci co mądrzy, że mądremu znów nie biada i zakrzątnijmy się sami za zdobyciem wszystkiego co nam trzeba. Pieniądze wciąż leżą na ulicy tylko trzeba się schylić. Narzekanie pozostawmy upośledzonym umysłowo i/lub z dwiema lewymi rękami.
  • 2008-02-22 10:24 | inżynier2

Nie wszyscy śpią

Nie wszyscy w Sejmie nic nie robią. Pani posłanka PO Respondek złożyła interpelację poselską na temat jednej ze spółek skarbu państwa działającej w Częstochowie. Koniecznie chce ją przenieść do Częstochowy (Plany pani poseł na rok 2008 i nową kadencję Sejmu). Było na ten temat trochę szumu w lokalnej GW. Nie wiem jakie są związki pani poseł z dziennikarką lokalnej Gazety Wyborczej, ale seria chamskich artykułów na temat działalności tej spółki w Częstochowie, a późniejsze "wygranie" konkursu na V-ce Prezesa tej spółki przez jednego z dyrektorów Zarządu Miasta (wiedział, że jest przezesem na tydzień przed oficjalnym zamknieciem konkursu, to na pewno tylko przypadek).Jak widać pani poseł jest skuteczna. Czy we wszystkim?Pożyjemy, zobaczymy.Nowy V-ce Prezes nawet nie musiał się schylać po pieniądze ("inżynier" to sugeruje). Ktoś mu je podał do rączki.PS. Będę obserwował, czy pani poseł Respondek uda się przenieść spółkę do Częstochowy. Swojego prezesa już ma.
  • 2008-02-22 10:33 | PAK

Błędny typ

Emerze: Przeceniasz prezesa K. Do "To ja" mam jednak więcej szacunku, choć i tak się nie zgadzam w całej rozciągłości.A sejm jest po prostu na miarę naszych możliwości, choć zapewne nie na miarę naszych oczekiwań.
  • 2008-02-22 13:56 | toja

Największe sukcesy PO-PSL

- reaktywacja festiwalu w Zielonej Górze - tzw. „amnestią podatkową” -która pozwoli uniknąć podwójnego opodatkowania polskich emigrantów(Tusk obiecał w Irlandii) projekt, owszem – pojawił się w Sejmie, ale jego autorem był Klub Lid . - komisja „Przyjazne Państwo” nie usunęła ani jednego „absurdu”, czy „nonsensu”. - rynek mięsny do Rosji - tylko 10% tego co kiedyś exportowaliśmy
  • 2008-02-22 16:53 | james

nie jest dobrze

cytat:Nigdy w pierwszych stu dniach nie zaczęto żadnej ważnej reformy, wyjąwszy reformę Balcerowicza w Sejmie kontraktowym. james:Ale to wyraznie pokazuje, ze nie ma politycznej woli zmian aktualnego stanu panstwa. Czyzby IV RP nie byla taka najgorsza skoro nie dokonano jeszcze najmniejszej korekty tego systemu??pozdrawiam, james
  • 2008-02-22 22:06 | Kropkozjad

100 dni Sejmu

Szanowna Pani Janino!Czekałem na Pani ocenę 100 dni rządów koalicji POPSL, ponieważ cenię Pani spojrzenie na nasze polskie sprawy. Na razie doczekałem się opinii na temat 100 dni Sejmu. Do Pani uwag o trzymaniu projektów ustaw opozycji, w tym ważnych i wartych nadania im biegu legislacyjnego autorstwa LiD, warto dodać, że Marszałek Komorowski podobnie jak p. Nely, przepraszam, znów pomyliłem jej imię – oczywiście – Julia Pitera, strzela ślepymi nabojami. Obiecał ustawową regulację (uszczegółowienie przepisów i procedury) spraw związanych z konstytucyjnym zakazem łączenia funkcji posła i senatora z piastowaniem stanowisk w administracji i cisza! A to przecież to nie wymaga zaangażowania rządu. Wystarczą siły „produkcyjne” Sejmu. Teraz niecierpliwie czekam na Pani opinię na temat 100 dni rządu POPSL. Toja wyrwał z opiniami na ten temat rządowy. Zazwyczaj nie komentuję wypowiedzi dyżurnych PiS na Pani blogu ale tym razem muszę sprostować oczywiste kłamstwo propagandowe tego dyżurnego propagandzisty. Otóż powtarza on za paplami z TVN24 i innymi paplami, uważającymi się za dziennikarzy, oczywistą bzdurę o umorzeniu przez min. Pawlaka spółce J&S kary za brak wymaganych zapasów. Ponieważ nie uczynił tego rzecznik rządu, chociaż powinien, konieczne jest wyjaśnienie, że min. Pawlak nie umorzył tej kary. Minister Gospodarki, działając jako organ administracji właściwy do rozpatrzenia odwołania od decyzji administracyjnej podjętej przez organ administracji w pierwszej instancji, uznał odwołanie jako zasadne, ponieważ decyzja została wydana przez organ niewłaściwy. Minister Pawlak miał OBOWIĄZEK zgodnie z prawem to uczynić, ponieważ utrzymanie w mocy decyzji wydanej przez organ niewłaściwy było niezgodne z prawem. Gdyby on tego nie uczynił, to decyzja byłaby uchylona przez NSA, a Skarb Państwa zapłaciłby koszty postępowania. Pozdrawiam.
  • 2008-02-23 10:00 | lucyna

debata o ochronie zdrowia

Posłowie nie mogą zrozumieć ,że w interesie każdego z nas leży godziwe wynagradzanie pracy ludzi w ochronie zdrowia , po to dostali mandaty poselskie, aby zmieniać to co niewłaściwe.Każdy ,kto leczył się w szpitalu ,widział że ilość pielęgniarek ma się nijak do ilości pacjentów w oddziale. Niestety będzie ich jeszcze mniej jeśli posłowie nie zajmą się tym problemem. Przypominam,że to ich obowiązek ,ostentacyjne zlekceważenie debaty o ochronie zdrowia świadczy o dużej niekompetencji i braku wrażliwości na problemy społeczne. Pytam więc za co ci ludzie dostają co miesiąc niemałe pieniądze?Zacznijmy wreszcie wymagać i rozliczać ich bo pensję dostają z naszych podatków i łaski nie robią, że przychodzą do sejmu.
  • 2008-02-24 15:39 | toja

wyjaśniam

do Kropkozjad-aodniósł się pan/pani do tego zarzutu ,cytuję : - Pawlak anulował karę, jaka w wysokości pół miliarda złotych nałożona została na zagadkową firmę J&SaNie napisałem - że podważam decyzję jakiegokolwiek Ministerstwa - o słuszności decyzjiNapisałem że nie podoba mi się żeby ktokolwiek majstrował przy decyzjach podjętych przez poprzedników bez decyzji organów odwoławczych takich jak sąd lub tym podobnych .Gdyby było tak jak Pan pisze to każdy odpowiedzialny Minister N A T Y C H M I A S T by to wyjaśnił ,jeżeli tego nie zrobił to można było domniemywać że jest coś na rzeczy .Pisanie zaś o mojej partyjności jest śmieszne ,przeżyłem ponad 60 lat i nie należałem do żadnej partii ,dlatego nie piszmy o tym że Pana poglądy przypominają mi poglądy Stalina .Było mi bardzo miło polemizować z Panem/Panią , pozdrawiam .
  • 2008-02-24 18:08 | Sybirak

100 dni

Wszyscy, i Pani Redaktor też, porównujecie 100 dni z własnymi wizjami, a to nie jest obiektywne. Należałoby porównać 100 dni Tuska ze 100 dniami Kaczyńskiego (bez Marcinkiewicza). Widzielibyśmy przynajmniej obiektywną część prawdy.