Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przedostatni akt

(12)
Fidel Castro oficjalnie zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Państwa i podobno zajmuje się już głównie kwestiami religijnymi. Ma 81 lat i zaczął rozmyślania o Jezusie. Odkrył podobieństwa, którym się dziwi.
  • 2008-02-27 04:18 | wombat51

Syndrom Kubanski

Nie spodziewalem sie ze Polityka siegnie po dziennikarza z uczelni ks. Rydzyka
  • 2008-02-27 12:44 | janek

Dobry wujek Sam i zły Fidel

No, proszę pana, po takich peanach na temat profesjonalizmu amerykańskich burdeli na Kubie, to na emeryturze ma pan robotę w USA murowaną. Ale jak Pan ustalił, że kubański burdel dla Miami ciągle funkcjonuje, skoro obywatele amerykańscy od lat mają oficjalny zakaz wyjazdu na Kubę, jeśli się nie mylę wciąż obowiązuje amerykańskie embargo, nieprawdaż?Słyszał Pan, że ten wzorzec wolności i demokracji, którego największy okres świetności przypada zapewne na rządy Nixona oraz młodszego Busha, wytoczył ostatnio proces Mikelowi Moore’owi, temu od Fahrenheit 9/11, od Oscara za Zabawy z Bronią oraz tegorocznej nominacji za Sicko - za zbliżenie się od morza do Kuby podczas realizacji filmu Sicko, kiedy to próbował przewieźć na leczenie na Kubę amerykańskich robotników pracujących przy odgruzowywaniu Twin Towers w Nowym Jorku? (Sicko - Wikipedia)Przy okazji, może Pan zdradzić, skąd ma Pan te szokujące informacje o „najściślejszych tajemnicach Kuby” oraz, jak zrozumiałem, że Fidel Castro był cynicznym dealerem sprzedającym dragi amerykańskim żołnierzom? No i kto panu opowiadał tak szczegółowo historię o kryzysie z 1962 r., może scenarzyści z Hollywood? Skoro jest Pan tak dobrze poinformowany, to proszę także opinii publicznej powiedzieć, na kiedy jest zaplanowana kolejna godzina „zero” z tajnego scenariusza, bo żadna z poprzednich 600 tajnych godzin „zero”, kiedy to próbowano zamordować Fidela, nie wypaliła jak dotąd.Myślę, że to obciach dla tak wytrawnego dziennikarza jak pan, żeby przedstawiać tak uproszczone i jednostronne historyjki o dobrej Ameryce i złej Kubie i to w Polityce. Cóż, chyba pożegnam strony Polityki, szkoda czasu, ze smutkiem stwierdzam, że coraz niższy poziom reprezentujecie (są wyjątki). Gumy do żucia, coca-coli i burdeli dla każdego!
  • 2008-02-28 09:36 | Stach Głąbiński

Przeciw uproszczeniom

Janek przesadził, ale faktem jest, że Autor zbyt uprościł (nawet jak na felieton) analizę Czastro'izmu, a wiele zafałszował. Oprócz tego, co wypomniał Janek dodam co "Emilio San Pedro Americas Editor, BBC News" napisał o Fidelu: że stał się on "regional and global icon of the oppressed".
  • 2008-02-28 14:03 | rowi

Pisać każdy może.....

Brawo janek!Polityka robi się podobnie obiektywny jak Wybiórcza.Odwaga staniała,więc Pan Mroziewicz może pisać co chce, podobnie jak Pan Szostkiewicz, a że często propagandowo i bez sensu. Kogóż to jednak obchodzi poza starymi czytelnikami Polityki?
  • 2008-02-28 18:57 | jerzy

zdumiałem się

Mroziewicza traktowałem jako innformatora o rzeczywistości, nie jako polityka czy broń Castro ideologa, a tym czasem zaczyna tu "robić" za kaznodzieję ideologii byc może słusznej ale czywartej by się sprzedawać ?PaNIE MROZIEWICZPOMYŚL PAN CZY WARTO !!!
  • 2008-02-28 23:06 | pawlica1

Anty-janek

Janku,ujadający kundelku pokojowo-łańcuchowy herbu "NIE" nie masz racji. Artykuł jest dobry.Bez żadnej tezy ale chociaż ciekawy dla prostego sznurka-inżyniera i nie ma sie co czepiać tabloidowej niekiedy treści bo takich mamy czytelników jakich mamy. Ale ogólnie wszystko prawda albo tak właśnie mogło być. Jak na polskie kryteria p.K.Mroziewicz nie za bardzo ma pojęcie o współczesnej Kubie (Amerykanie też nie) ale przynajmniej nie udaje że tam był ostatnio w przebraniu dziennikarza GW i ma do przekazania wstrząsające wieści o obozach koncentracyjnych i zbrodniach.
  • 2008-02-29 00:12 | Selene

Sicko

no to wynalazłam Sicko w wikipedii jak Pan proponował:Sicko-położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim, w gminie Recz.W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gorzowskiego.
  • 2008-02-29 15:34 | Funk

Janki, Staśki, Jurki i inni tacy

Przewietrzcie sobie głowy.Nie powtarzajcie bredni, że Fidel jest symbolem czegokolwiek, chyba że głupoty i zamordyzmu.A może to wy jeździcie tam na wakacje i zgadzacie się ze wszystkim co Michael Moore wam obwieści?
  • 2008-02-29 16:19 | janek

Sicko i Anty-janek

Chyba mnie redakcyjny cenzor nie lubi, bo nie opublikował mojej odpowiedzi… No to spróbujmy jeszcze raz, ostatni, bo jak wspomniałem, chyba odpuszczę sobie Politykę. Droga Selene,Polska Wolna Encyklopedia Wikipedia nie jest znowu taka wolna. Proszę spróbuj w wersji anglojęzycznej: http://en.wikipedia.org/wiki/Sickopawlica 1Tobie nic nie odpowiem, bo mojej poprzedniej odpowiedzi nie opublikowano, mimo że wcale nie obrzuciłem Cię niewybrednymi inwektywami, jak by należało.
  • 2008-03-01 22:45 | gustav

Janek..

Hallo... tak pisza tylko Ci ktorzy nie byli na Cubie i nie rozmawiali z jej mieszkancami. Pojedz sobie P.Janku na Cube ( ale prosze na wlasny koszt) i zobacz sam czy tak strasznie tam zle, ja zobaczylem kawal swiata i dostrzeglem w wielu demokratycznayh krajach wiecej zla i brudu jak tam na Cubie. Pochwalam krytykujacych art. Janka
  • 2008-03-02 17:03 | Anna

Nie do pomyslenia!

W artykule niezliczone klamstwa i przeinaczenia. W Brazylii, gdzie mieszkam, nawet najbardziej prawicowo nastawione czasopismo nie opublikowalo by podobnego tekstu. Dlaczego? Narazilo by sie na ogólny smiech!
  • 2008-03-02 22:02 | gustav

korektura +

...P.Janku , Pardone, .piszacy / red. Mroziewicz powinien tam sobie pojechac, ja jestem z Panem i krytykuje red. Mroziewicza za straszne uproszczenie tematu. Pochwalam krytykujacychred. Mroziewicza ..trzeba jeszcze w tym miejscu dodac, ze w czasie krysysu kubanskiego, CCCP ustalilo z USA w tajemnicy, ze Oni (USA) wycofia swoje rakiety z terenu Turcji... co zas tyczy sie " prostytucji ", to jest jej jeszcze wiecej w tkzw. demokratycznych krajach EU, oprocz tego powinien Pan wiedziec red., ze sprawy sexu na Cubie maja calowicie inny rezonans jak w Europie ,innaczej sie tam to zjawisko traktuje. Czesc.