Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dobry glina, zły glina

(11)
Polska policja jest od wszystkiego: łapie przestępców, zagania kury do kurników, uczy dzieci posłuszeństwa i sprawdza jakość paliwa w ciężarówkach. Policjanci przy tym kiepsko zarabiają, są narażeni na ogromny stres, popełniają samobójstwa, jak ostatnio na warszawskim Bemowie. Jednocześnie policjantowi statystyczny Polak ufa bardziej niż księdzu. Jak to wszystko pogodzić?
  • 2008-03-08 10:49 | Małgorzata

To nie incydenty

W Białej Podlaskie np. od zawsze biło się aresztantów. Intensywność bicia zależała od reputacji i możliwości prawnej obrony aresztowanego. Mam kolegę, który nieraz sie chwalił tym biciem. Zresztą w Białej wszyscy o tym wiedzą.
  • 2008-03-08 12:26 | ja

policja

policjant to cholernie stresujacy zawod !!!
  • 2008-03-08 18:04 | mn

BRAWO

CAŁA PRAWDA-tylko tyle.
  • 2008-03-08 23:16 | Medyk

policja to śmieszna firma

W policji zawsze pracowało pełno wazeliniarzy a na szczytach ich jest najwięcej.Za uśmiech szefa zrobia wszystko nawet totalne bzdury.Dlatego ja odchodzę z tej firmy.Dowidzenia
  • 2008-03-09 10:30 | Bruner

szkolenie

Policjant,to osoba ,u ktorej najwazniejszy jest kregoslup psycho-fizyczny,nie da sie go rozpoznac po 6 m-cach szkolenia,dlaczego zlikwidowano szkoly,tam odbywalo sie rozpoznanie kandydata,obie strony mialy mozliwosc wyboru.Co to za oficer po przeszkoleniu z wyzszym wyksztalceniem np.historia,ktory mdleje w czasie pobierania mu krwi.
  • 2008-03-09 17:46 | atrej

policja brawo

Byc policjantem to zaszczyt.Ale szczycic sie z pracy wpolskiej policji nie!!!Nikt o nia nie dba kazdy pracuje jak tu juz jest ale nasza władza wyciera soboie nami d.... a na garba zbieramy my...podworkowcy
  • 2008-03-10 22:02 | x

x

uważam ze policjanci maja ogolnie pod gorke w zyciu ;/Glownie z ,,kibicami" ktorzy moga uzadzic sobie niezla zabawe rzucaniem kamieniami albo czyms innym w nich...Sam bylem swiadkiem takiej ,rozrywki" po meczu... A nawet jak popelnia malutki blad... Wszystko na nich! TAKA SPRAWIELDlIWOŚĆ! psy na nich mowia powinnismy im dziekowac!...
  • 2008-03-11 21:21 | sierzant

Media pomocy!!!

Prosimy o wiecej takich artykulow opisujacych absurdy i glupote naszych przelozonych, skandaliczne warunki w jakich pracujemy a przede wszystkim wszechobecny mobbing ze strony przelozonych. Na tv nie liczymy bo jak za dawnego systemu to tuba propagandowa rzadu o czym przekonalismy sie najlepiej przy okazji ostatniego naszego protestu. Dziekujemy
  • 2008-03-12 21:07 | młody

śmiechu warte

Gdy ostatnio byłem w Niemczech zostałem zatrzymany przez tamtejszą policję.Miałem zostać ukarany mandatem. W trakcie rozmowy wyszło na jaw że pracuje w Polskiej Policji. Na pytanie ile zarabiam (oczywiście w euro) odpowiedziałem że ok.500-600 euro. Niemiecki policjant zapytał czy na tydzień więc odpowiedziałemże za miesiąc..... popatrzył na mnie z politowaniem oddał dokumenty i kazał osjeżdżać... Nic dodać nic ująć!!!!
  • 2008-03-17 04:30 | niebieski

.... i co z tego ?!?!?!

Witam. Odniosę się tylko do kilku słów, które przewijają się przez różnego rodzaje artykuły dot. Policję, a w szczególności ich wykształcenia. Co z tego, że ktoś ma wyższe wykształecnie; dwa lub sto fakultetów ;) skoro to nie ma ŻADNEGO znaczenia w służbie na "ulicy". Z stołkiem może tak. Czy "ONE/ONO" obronią/uratują go/ją na służbie. Moja odpowiedź - i z pewnością wielu innych z "DOŁU" - brzmi : NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Prawda jest taka, że wielu co ma wyższe to nawet nigdy w swojej karierze nie była na "ulicy". Znam liczne przypadki, a jak byli to kilka miechów.ps.: Nie chę aby moje słowa były negatywnie odebrane co do osób posiadających takie lub inne wykształecnie, ale CZAS PRZERWAĆ OBŁUDĘ mówiącą, że wykształcenie wyższe [o tym tu i gdzie indziej mowa] - w przenośni - pomoże uratować "dupę" jak noga się powinie. Ono tylko stwierdza nabyte wykształcenie okupione wieloma wyrzeczeniami i to wszystko. W tej robocie co innego się liczy, a wiedzą CI, którzy w Niej są i nikt inny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Dobranoc
  • 2008-07-31 16:02 | hugo

Re: Dobry glina, zły glina

Najgorszym jest w tym wszystkim to, że o tym, czy dany funkcjonariusz jest dobrym czy złym policjantem decydują nie względy merytorycznych ocen przydatności lecz na zasadzie jak najbardziej dowolnego uznania jego przełożeni,. Którzy sami przełożonymi zostali po protekcji, lizusostwie, pokrewieństwie,czy w rezultacie innych quasi-neopotystycznych praktyk. Nakłada się to na sytuację silnego niedowładu organizacyjnego powodowanego merytoryczna miałkością znacznej części przełożonych z przypadku. To tylko niektóre objawy choroby toczącej od lat polską policję.