Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Desant Komandosów

(12)
Marzec 1968 r. stanowi fundament biografii jednego z ważniejszych pokoleń powojennej Polski. W pierwszej linii wydarzeń znalazła się wówczas grupa tzw. komandosów. Kim byli i skąd się wzięli?
  • 2008-03-09 20:56 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Nadreprezentacja mniejszości żydowskiej.

Z perspektywy minionych 40-tu lat od marcowych wydarzeń 1968 roku tylko tyle można napisać?Miała w tym swoje cele mniejszość żydowska.W wielowarstwowej płaszczyżnie działania ogólnie w społecznym odbiorze rozumianej jako walki o wolność na uwagę zasługuje obecność J.T.Grossa i z tą osobą związaną dzisiejszą działalność sprowadzającą się do antypolonizmu.Zapomniał "historyk" GroSS,że polscy studenci wystąpili w obronie wolności nie bacząc na różne konteksty wewnątrzpartyjnej rewolty,o których dziś nie sposób jest aby przynajmniej nie wspomnieć.Odnosząc się do ponadczasowej twórczości C.K.Norwida warto wziąć pod uwagę jego wiersz [DO ORŁA] aby móc zrozumieć,że z kreta nie można zrobić orła białego.
  • 2008-03-10 01:29 | Zofia D

Moje wspomnienia

Komentarz p. Mieczyslawa K lekko bulwersujacy. Oczywiscie zydzi byli i sa wszystkiemu winni i najgorsi.Wszedzie trzeba takiego dostrzec i pokazac jego antypolska twarz ! Ja w 1968 bylam na 3 roku wydz. matematyki. W marcu wrocilam z nart od szyi do pasa w gipsie. Na sobie odczulam solidarnosc ludzi gdy taksowki zatrzymywaly sie pod brama Uniwersytetu,zeby mnie odwiezc do domu po zajeciach (za darmo oczywiscie) a asystenci bez pytania dawali zaliczenia jako uczstniczce protestu. Gdy czytam komentarze jak powyzej robi mi sie niedobrze. Szkoda, panie M K ze nie moze pan zademonstrowac Z. D
  • 2008-03-10 07:36 | Jan

Obuchem w glowe

W 1968r.bylem studentem WSWF w Krakowie,nie interesowalem sie polityka,W pokoju w domu studenckim kolo mojego lozka ktos schowal 5 butelek z benzyna,mnie nie bylo wtedy w Krakowie ,kiedy wrocilem opowiadano mi ze ub zabralo butelki i pytali kto tu spi.Nikt ze mna nie rozmawial wyrzucono mnie z3 roku studiow,poszedlem do specjalnej jednostki KBW,jaka stworzyliw Jeleniej Gorze,z ktorej studenci z calej Polski zostali zwolnieni po14 m-cach.NIgdy nie wrocilem do sportu zawsze bylem ten parszywy,pytam CIe Polsko za co,chociaz to nie ma znaczenia,nie mam zadnych korzeni Zydowskich.
  • 2008-03-10 09:07 | Sympatyk Unii Polityki Realnej

Fakty i mity żydokomuny

Proponuję zapoznanie się z felietonem Pana Redaktora Stanisława Michalkiewiczahttp://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=293Obywatele Polski narodowości żydowskiej pełniąc od dzisięcioleci rozliczne wysokie funkcje w aparacie władzy państwowej i w mediach systematycznie dokonują zafałszowania wielu obszarów najnowszej historii Polski i Narodu Polskiego.I czy dążenie do prawdy historycznej można zakwalifikować jako antysemityzm lub wszczynanie waśni narodowościowych ?Protoplastami zbrodniczego sysytemu komunistycznego byli Żydzi /Lenin, Marks,Engels/ a do czołowych oprawców Narodu Polskiego w dobie tzw. "Polski Socjalistycznej" byli również Żydzi pełniący w bardzo licznej grupie różne funkcje w aparacie represji nie mówiac już o strukturach komunistyczno-partyjnych.To samo dotyczy mistyfikacji "Czerwca 68". Społeczeństwo polskie tymi wydarzeniami dało wyraz dezaprobaty do zniewolenia sowieckiego i braku suwerenności Narodu Polskiego. O żydokomunie nawet nikt wtedy nie myślał /oprócz samych Żydów rzecz jasna /.Efekt mistyfikacji : biedni i prześladowani Żydzi !!Tragikomedia.Przywódcy "wydarzeń marcowych" :Sz. Pan Adam Michnik czyli Aaron Szechter i Sz. Pan Henryk Szlajfer s. Ignacego/ http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20070606&id=my51.txt/Fakty czy mity ?Sympatyk Unii Polityki Realnej
  • 2008-03-10 16:54 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Za kulisami władzy

Re Zofia D.Na Forum TP odbędzie się podobna dyskusja,ale spodziewam się,że nawiązująca do kontekstu historycznego wynikającego z samego tematu "Za kulisami władzy".Żle Pani odczytała mój komentarz,bo nie ma w nim nic o winie,a może zbyt mało o korzeniach rasizmu i umiejętności po mistrzowsku rozgrywania swoich intersów.Zamierzam też przenieść się w czas popierania ruchu na rzecz wolności nie tracąc oceny rzeczywistości,że nadużywa się pojęcia antysemityzmu.Sam fakt używania dziś pojęcia antysemityzmu przez samych Żydów dowodzi,że jest zakodowana w mózgu wyższość nacyjna.Ludy semickojęzyczne to przecież rzeczywiście Żydzi,ale nie tylko bo również i Arabowie.Bacząc na otwarty krwawy konflikt wewnątrznacyjny i polityczną mapę świata to pojęcie antysemityzmu w stosunku tylko do Żydów czy żydów nie ma dziś racji bytu.Do wrogości wobec Żydów droga prowadzi poprzez utwierdzanie się w niechęci do tej nacji.Czy u Pani ten smutny fakt nie budzi żadnej refleksji.Nie cieszą się Polacy za granicą najlepszą opinią.O przywarach bez ogródek rozprawiał Norwid,ale działać z premedytacją aby pogrążać Polaków w niesprawiedliwych ocenach to wyjątkowo krecia robota.Kolega z lat studenckich Jerzy Maksymowicz kiedy odwiedzał Wrocław prezentował swój zbiór esejów PLANETA ZŁOCZYŃCÓW.Był z pochodzenia Ormianinem,stad i moja ostronosc w ocenie.Dzis z perspektywy czasu przyznac mu musze wiele racji.Klamstwo w paradygmacie nauki zostalo uznane jako czynnik rozwoju intelektualnego.Pobozne klamstwa ulegly transformacji na polityczne szulerstwo i tak kreci sie karuzela systemu sprawowania wladzy.Kazdy rasizm nie wylaczajac zydowskiego jest zlem i to podkreslil sam Zyd Karl R.Popper.Biblijny historycyzm narobil nie malo szkod,w te koliny weszla rowniez religia Marksa,a zaczelo sie wszystko ponoc od Plaona.Przepraszam za czcionke,awaria.Pozdrawiam Pania Zosie.Prosze sobie wyobrazi,ze innym,ale z innego powodu tez moze sie robic niedobrze.
  • 2008-03-10 18:02 | mikesz

Do SUPR-a

Sympatyk rewolucyjnej partii jaką jest niewątpliwie UPR, cierpi razem ze swoim intelektualnym guru na jakąś manię prześladowczą. Nie wiem czy drogą łagodnej w treści, ale drastycznej w formie ewolucji poglądów, któregoś dnia nie stwierdzą, że niejaki J.Korwin-Mikke zarysami swojej słynnej koziej bródki przypomina im szlachetnego cadyka z Przysuchy .I wtedy to się będzie działo. Miejmy nadzieję, że to nie będzie marzec.
  • 2008-03-10 20:17 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Za kulisami władzy

Re Zofia D.Spodziewam się,że pełniejsza będzie dyskusja w TP właśnie na bazie artykułu ZA KULISAMI WŁADZY,który przybliża różne płaszczyzny działania marca 68.Żle odczytała Pani mój komentarz,bo nie redagowałem go z intencją oskarżającą.Wszystkie rasizmy są złe,nie wylączając również i żydowskiego.W tym duchu wypowiadał się Żyd Karl R.Popper analizując historię systemów sprawowania władzy i nędzę historycyzmu.Biblijny zaowocował zbiorową odpowiedzialnością Żydów za śmierć Jezusa.Kłamstwo w paradygmacie ewolucyjnym jest traktowane jako czynnik rozwoju intelektualnego.Dla Żydów i żydów miało ono uzasadnienie,a nawet było nakazem chwili aby przetrwać.Dziś nie może być podstawą dla nadużywania pojęcia antysemityzmu w celu budowania płaszczyzny dla antypolonizmu.Proszę zwrócić uwagę,że nadreprezentacja mniejszości żydowskiej,był w niej również obecny J.T.Gross,otrzymała poparcie dla wolnościowego ruchu przez polskich studentów.Dziś "historyk" GroSS dla celów manipulacyjnych nadużywa pojęcia antysemityzmu,który tak na dobrą już się zdezaktualizowało.Do ludów semickojęzycznych niezależnie od Żydów zalicza się również i Arabowów.Wewnątrzsemicki krwawy konflikt podsycany jest islamofaszyzmem i judeoofaszyzmem.Odnoszenie przez Żydów pojęcia antysemityzmu tylko do siebie to niejako przejaw nowożytnej formy rasizmu,bo biblijne korzenie są ewidentne.Swoją postawę z marca 68 opiszę na Forum TP.Z perspektywy czasu nie można jednak zapominać o wpływie nadreprezentacji mniejszości żydowskiej we władzach partyjnych i państwowych na kształtowanie polityki historycznej,która niestety do dnia dzisiejszego jeszcze pokutuje.Skrajnie reprezentowane stanowiska mają to do siebie,że strony okupują się i z tego powodu może się robić niedobrze każdemu z innego powodu po obu stronach barykady.Nieszczęściem jest podejmowanie prób budowania zbiorowej odpowiedzialności jak to uparcie kontynuuje "historyk" GroSS.
  • 2008-03-11 12:05 | Sympatyk Unii Polityki Realnej

Replika do Sz. Pana "mikesz"

Szanowny Panie, z uwagi na nieznajomość Pańskiej fizjonomii trudno mi dokonać jakiegokolwiek porównania ale z przedmiotowej treści wynika, że prezentuje Pan bolszewicke metody oceniania innych. Jednocześnie zaprezentowaną opinią z "Cadykiem" w tle zapewne uraził Pan społeczność żydowską w tym m.innymi Komandosów Adama Michnika a napewno nie Sz. Pana Janusza Korwin-Mikkego. Chyba że Pan nie wie co oznacza słowo "Cadyk" w kulturze i religii żydowskiej. Unia Polityki Realnej nie obraża innych religii i proszę z tego brać przykład !!Mówienie o prawdach gospodarczych i historycznych nawet tych najboleśniejszych nazywa Pan "manią prześladowczą". Czyli najlepiej wszystkim pozamykać usta i prezentować poglądy tylko i wyłącznie zgodne z teorią "Lenin wiecznie żywy". Sarkastycznie gratuluję takiej postawy.Niestety zmusił mnie Pan do tej niesypatycznej repliki a jednocześnie zdaję sobie sprawę, że wyrażane opinie przez internautów powinny dotyczyć meritum felietonu.Pozdrawiam
  • 2008-03-12 19:34 | ciocia Ada

komandosi to jak PZPRowcowi partyzanci,

Michnik wsadzajac Rywina do wiezienia bo byl na jego drodze zrobil to samo co w 1968"Antysemici, byli ubecy i gomułkowcy, katoendecja"Poza tym ci komandosi to jak PZPRowcowi partyzanci, swieci sa.Ale wiekszosci z nas wisza tak samo jak przyjazn ze Zwiaskiem Radzieckim
  • 2008-03-15 14:33 | obserwator

dobrze o tym poczytac

by miec troche pojecia o tym co sie wtedy dzialo, mam coraz wiecej szacunku dla bochaterow tamttych czasow i z coraz wiekszym politowaniem patrze na tych, ktorzy nic nie robili za komuny a dzis uawazaja sie za prawdziwych Polakow.
  • 2008-03-16 14:45 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Prawdziwy Polak

Dziś już dobrze wie,że tamte wypadki trzeba rozpatrywać w róznych płaszczyznach.Punkt widzenia nie powinien zależeć od miejsca siedzenia.Dobrze,że są historycy,którzy dają możliwość poszerzenia widzenia na konsekwencje historycyzmu Karola Marksa i jego partyjnego dziecka mającego patent na mądrość.To tylko polityka historyczna nie pozwala na odbrązowienie bohaterów tamtego czasu.Nie pozwala na ukazanie traktatu okrągłostołowego i antyobyatelskiej ustawy zasadniczej jako żródła pogody dla politycznych szulerów i korupcji.Dziś swoją wiarę w Newsweeku potwierdza Leszek Balcerowicz.Wszystko sprowadza do UGODY.Może mieć rację,bo za drak jej między A.Michnikaiem a L.Rywinem jako mężczyzna marnie skończył L.Miller.
  • 2009-02-01 04:27 | wlodekbar

Re: Desant Komandosów

Bardzo ciekawe.