Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dzieje kaznodziei

(54)
Gdyby prof. Jerzego Roberta Nowaka próbować opisać tak, jak on opisuje swoich bohaterów, byłoby to dość proste: 68-letni żydożerca, który służył reżimowi komunistycznemu, a potem stał się jego największym przeciwnikiem. Peerelowski dyplomata, współpracownik SB o pseudonimie Tadeusz. Teraz fanatyczny zwolennik ojca Rydzyka. Ale opis ten nie oddaje całej złożonej prawdy.
  • 2008-03-26 02:36 | Wojciech

Przebudzenie prof Nowaka jest naturalne

Profesor Nowak jest najzacniejszym na świecie Polakiem , którego książkę 100 kłamstw Grossa przeczytałem z zainteresowanie i zgadzam się z jej przesłaniem. Profesor Chodakiewicz z Waszyngtonu na spotkaniu z czytelnikami opowiadał , że prof Gross przychodził do ich domu w Stanach i do jego ojczyma zwracał sie "my Polacy" , a potem pojechał na wschodnie wybrzeże i coś złego się z nim stało. Profesor Chodakiewicz mówił też , ze do początku lat sześćdziesiątych w Stanach nie ukazała się żadna większa publikacja na temat Holocaust . Dopiero kiedy przyszedł odpowiedni czas i zwietrzono polityczny interes to uruchomiono lawinowo ten typ publikacji. Miejmy nadzieję , że prof Nowak stara się równoważyć ten rodzaj propagandy i chwała mu za jego trud.
  • 2008-03-26 08:51 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Racjonalna krytyka

Autorowi wypada podziękować za biograficzny rys J.R.Nowaka,to jest dobre podłoże dla oceny aktualnej działalności.Systemy totalitarne mają to do siebie,że podstawą do każdej "rewolty" była siła odśrodkowa.Trzeba było być w środku aby podejmować ryzyko ujawniania patologii.Przyznam,że też byłem naiwny odnośnie budowy nowożytnego systemu demokratycznego na bazie satelitarnych stronnictw jako ewolucyjnej drogi.Zbrodniczym aktem ruch społeczny SOLIDARNOŚĆ wepchnięty został do podziemia i organizowany na zasadzie tajnego państwa z możliwymi patologiami,których epilogiem był traktat okrągłostołowy i antyobywatelska ustawa zasadnicza.Ten grzech pierworodny ma swoje konsekwencje po dzień dzisiejszy w polityce historycznej wobec braku opisu znaczenia nadreprezentacji mniejszości żydowskiej w partii i państwie na losy Polski i Polaków.Tą lukę na swój sposób wykorzystuje J.R.Nowak.Aby to opisać trzeba sięgnąć do ruchu syjonistycznego i powstania państwa Izrael.Oczywiście tło dobrze jest symbolizowane przez wątek dyskusyjny "KATYŃ!Ostatnie kłamstwo Andrzeja Wajdy".Zbrodnia zrodziła kolejną zbrodnię przemilczenia.Na tej podstawie rodzi się patologiczna interpretacja świętego prawa własności.Dalej miesza się katów z ofiarami.Jest niewątpliwym faktem nadużywanie pojęcia antysemityzmu co dziś uosabia "historyk" GroSS.Jakie są tego reperkusje trudno ocenić to wymaga szczegółowej analizy.Jedno jest pewne,że naród i polskie społeczeństwo nie wyzbyło się przywar,o których pisał ponadczasowy wieszcz Cyprian K.Norwid.Dolewanie oliwy do ognia na forum międzynarodowym z pewnością nie wyjdzie na dobre Ojczyżnie.Nawet oficjalne czynni reprezentujące państwo polskie nabrały wody w usta.Nie ma co się zresztą dziwić skoro sprawy międzynarodowe reprezentuje Radosław Sikorski minister "Najemnik",namaszczony zresztą przez "profesora" Wł.Bartoszewskiego.Norwid w wierszu [DO ORŁA] dobrze symbolizuje,że z kreta nie da się uczynić orła,a tym bardziej białego.W moim pojęciu podejmowany przez Nowaka wątek walki z kościołem jest mało racjonalny w świetle faktu,że nauki teologiczne odbiegają od przyrodniczych.Dla dobra nauki wiary,jak potrzebnej dla budowania wartości,jest konieczność kontynuowania procesu zbliżania do siebie wiary i rozumu.
  • 2008-03-26 09:09 | tamara

sbek

I tak zupełnie Ci nie przeszkadza, że był zwykłym tchórzem i tajnym współpracownikiem Sb?
  • 2008-03-26 09:33 | jerzy

nowak-goebbels- dzierzynski

Kazdy system totalitarny [faszyzm, komunizm, itp] ma swojego Goebbelsa. czwarta erpe [nieboszczka] ma Nowaka.I dobrze ze jest taki nowak-goebbels, ostrzega i przypomina czasy faszyzmu badz komunizmu - i poniekad zapobiega ich reaktywacji
  • 2008-03-26 09:57 | Aadrzej M

Blużnierca - Nowak

Przyznam się, że życiorys Nowaka poznałem z atr.j.w. Mnie natomiast bulwersuje wykorzystywanie przez Nowaka Kosciołow i Światyń do blużnierstwa i propagandy toruńskiej. Do tej pory byłem przekonany, że ołtarz to miejsce świete. Kwestia antysemityzmu w oparciu o STRACHY Grossa i to co lansuje ten Marksista jest polerowana na sucho. to, że w Polsce antysemityzm jest powszechnie "stosowany" to wystarczy słuchać wypowiedzi Nowaka i jego promotora Rydzyka. Prezydent RP wyniósł na ołtarze Najwiekszego bandyte Podhala J.K. "Ognia". Który zamordował około 500 niewinnych ludzi w tym ponad stu Żydów i jest to jawny antysemityzm. O tym, że Prezydentem nigdy nie będzie Nowak jestem spokojny.
  • 2008-03-26 10:24 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Z Szaula Paweł

Re sbek:To niewątpliwie jest rysa na charakterze i rzeczywiście nic nie stało na przeszkodzie aby samemu dać świadectwo prawdzie.Józef Bem przeszedł na islam i to nie przeszkadza w jego ocenie jako wybitnego artylerysty.A ilu jest jeszcze "orłów" do odbrązowienia tylko dlatego,że przetransferowano ich z kretów?!Proszę zwrócić uwagę na wypowiedzi "marcowych dzieci":Moniki Smolar,Joanny Bittner,Tomka i Magdy Gross zamieszczonych w papierowej wersji POLITYKI,czy nie budzą refleksji?!
  • 2008-03-26 12:07 | jaruta

A trzeba było wysłać do Budapesztu

Zadziwiające jak wielu frustratów zajmuje się polityką i publicystyką. Z życiem radzą sobie różnie : np p.Jarucka sfrustrowana tym, że mąż w ambasadory nie pojechał, "rozjechała" Wł.Cimoszewicza (dotąd bezkarnie), p.Nowak, któremu Kuczyński nie pomógł w zdobyciu Budapesztu, doszedł do wniosku, że przeszkodzili mu Żydzi, więć ich tropi, p.Macierewicz tropi spiski i komunistów, odkąd zabili mu Che czyli idola młodości, a niektórzy nawet w prezydenty poszli.Widać w uprawianiu publicystyki historycznej i polityki (a raczej na styku obydwu) jest coś endymicznie niezdrowego.
  • 2008-03-26 12:26 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Re Jerzy i Andrzej M

Dla ciekawości poszedłem na spotkanie z Nowakiem do koscioła NMP Na Piasku we Wrocławiu.Co chce przekazać Nowak można się dowiedzieć czytając jego okresowe wystąpienia na łamach ND.Przyznam,że formuła występowania w TV TRWAM nie jest najszczęśliwsza,bo przydałby się adwersarz.Wracając do pobytu w kościele,to jeżeli tak jest podobnie i w innych to nie wiem o co jest ten histeryczny krzyk.Deklarował przecież debatę z Grossem,ale jak oświadczył nie została podjęta rękawica.Komentarz szczególnie "jerzego" nie może dziwić,że powstała barykada z okopanymi na swoich stanowiskach "patriotami" i "antypolonusami".Może to i dobrze,ale tylko na użytek wewnętrzny.Ojczyzna i patriotyzm to jeden zbiorowy obowiązek.
  • 2008-03-26 12:40 | Władysław

Kto następny do odstrzału ?

Z artykułu wynika jasno,że Jerzy Robert Nowak to szuja, a inni m.in. z "Polityki" to zapewne będą beatyfikowani i kanonizowani, zgadza się?Sapienti sat.
  • 2008-03-26 14:29 | Marcin

Szczerbiec

Zmień nicka Mieczsilver na szczerbiec. Ładniej się kojarzy i bardziej pasuje do bezzębnej katoendecji.
  • 2008-03-26 15:27 | Bąk

W sprawie neofity

"Gdyby prof. Jerzego Roberta Nowaka próbować opisać tak, jak on opisuje swoich bohaterów, byłoby to dość proste: 68-letni żydożerca, który służył reżimowi komunistycznemu, a potem stał się jego największym przeciwnikiem. Peerelowski dyplomata, współpracownik SB o pseudonimie Tadeusz. Teraz fanatyczny zwolennik ojca Rydzyka. Ale opis ten nie oddaje całej złożonej prawdy." Czyżby aż tak prosto i aż tak trudno? A może faktem jest, że Pan Nowak to niespełniony działacz PZPR, który u schyłku życia stwierdził, że życie przepierdził i usiłuje zabłysnąć w blasku Taty Dyrektora? Wielokrotni neofici tak mają. Pan Nowak nawracał się kilka razy, sądząc z artykułu. Z rąk Lenina w ręce Rydzyka, to dopiero imponująca ewolucja poglądów. Tylko krowa nie zmienia zdania, ale z dwojga złego wolę gadać z krową. Amen.
  • 2008-03-26 18:41 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Druga strona barykady

Komentarze można podzielić na dyskutujące ze sobą strony barykady jeżeli chodzi o wiarę światopoglądową kreacjonistów i ewolucjonistów.Prymitywizm ewolucjonistów jest mi znany i nawet Marcin mnie nie zaskakuje.Przydałoby się Marcinie trochę wlać sobie oleju do głowy i nie mylić przynajmniej adresów politycznych.Pozdrawiam jako kreacjonista,również w zakresie zbliżenia do siebie wiary i rozumu.
  • 2008-03-26 19:07 | Ela

działacz

A może pan Nowak jest aktywnym działaczem, zawsze w gronie tych, którzy mają jakąś władzę?
  • 2008-03-26 19:18 | Kecaj

Przyszly prezydent V RP

Mysle, ze oczytany i wyksztalcony prof. Nowak bylby swietnym prezydentem IV RP. Tylko jedna uwaga. IV RP kojarzy sie z neiwyksztalconymi bracmi Kaczynskimi. Proponuje aby wyksztalcony i oczytany prof. Nowak ubiegal sie o urzad Prezydenta V RP. W tym celu trzeba tez pozbawic prawa wyborczego Zydow, homoseksualistow i oczywiscie cyklistow, tudziez czytelnikow Gazety Wybiorczej, Polityki i Tygodnika Powszechnego. Sluchacze RM powinni zas miec dwa glosy do swej dyspozycji. Tak bedzie sprawiedliwie i demokratycznie i tak nam dopomoz Bog i swiety Krzyz! A poza tym zeby Polska byla Polska, Alleluja i do przodu. :)
  • 2008-03-26 19:44 | Andrzej

Posłuchajcie Radia Maryja

To co polityka pisze o Nowaku to nie prawda Wiadomo w czyich rękach jest gazeta a Żydzi szykuja się do przejęcia 60 miliardów z budżetu Tusk im to przyżekł i po to Gross pisze książki Nowak demaskuje kłamstwo odszkodowań żydom i to ich boli oraz ich nie prawdziwe książki
  • 2008-03-26 20:57 | wizimirska

barbara

Jako znajoma J.R.Nowaka(24 lata) i adiunkt w PISM uważam, że Autor dość trafnie scharakteryzował główne cechy swego bohatera i meandry jego kariery. Mam zastrzeżenie co do określenia władz PISM jako "ekipa moczarowsko-szlachcicowska". Nie widziałam żadnych przejawów tej ideologii, to bardziej skomplikowane, a Nowak wrócił z Węgier zapewne dlatego, że żądano od niego donoszenia i uznano go za mało przydatnego. Jego ogromna ostrożność w afiszowaniu się z opozycyjnością brała się z przykrych doświadczeń z SB (jak głosiła plotka). Ludziom zaufanym mówił o publikacjach w drugim obiegu nt. Węgier (II połowa lat 80.) Zgadzam się z tezą, że głęboka frustracja z powodu odrzucenia przez ekipę Mazowieckiego, a następnie wykolegowanie go z SD, gdzie miał wielkie ambicje, sprawiły, że szukał nowego oparcia. Dla mnie szczególnie wstrętne jest jego przyczepienie się do kościoła, bo pamiętam jego kpinki z mojej pobożności. Wstrętna jest też chorobliwa, antysemicka obsesja zwłaszcza że bronił go niejednokrotnie kolega pochodzenia żydowskiego. Z całym przekonaniem po tylu latach znajomości: obrzydliwiec, który kiedyś dobrze oceniał EWG, a potem pluł na Unię u Rydzyka.
  • 2008-03-26 21:18 | Tomasz Petz

"Tylko prawda jest ciekawa"J.Mackiewicz

Trzydziesci trzy lata mieszkalem w PRL -u.Czekam cierpliwie ,kiedy fakty wspolczesnosci zostana wyjasnione na podstawie solidnego warsztatu naukowego, znajomosci dziejow;bez szczucia jednych przeciwko drugim...Interpretacja faktow wymaga nie tylko uczciwosci naukowej ale i trzezwego dystansu.Wszak sa ludzie,ktorzy potrafia myslec logicznie i bez podtekstow,mam taka nadzieje...PS.Wyjechalem z Polski bo przez lata uwazano mnie albo za Niemca,albo za Zyda choc nie mialem z nimi zadnych koneksji!Tu gdzie zyje,uwazany jestem za cudzoziemca,co jest mi nawet wygodne bo nikomu niczego nie zawdzieczam.Co zdobylem, to tylko wylacznie moja zasluga.I nikt mnie z Polski nie wyganial;wybralem po prostu wolnosc!Po latach uwazam ,ze wolnosc to tez pojecie wzgledne nawet w krajach z tzw. rodowodem wielkiej demokracji!
  • 2008-03-26 22:01 | gogo

Rydzykowa Frytka....

Są ludzie, którzy bardzo chcą zaistnieć... i zrobią wszystko, aby tak się stało...Jak Frytka i jak Nowak...
  • 2008-03-26 23:30 | Elżbieta

Pytanie na śniadanie

Dlaczego "żydożerca" Nowak wywołuje tyle wściekłych ataków ze strony mediów, a bezkarne obrażanie Polaków w ich własnym kraju przez "polakożercę" Grossa przyjmowane jest przez nie z czołobitną wyrozumiałością ?
  • 2008-03-27 09:19 | Patriota

Straszny typ

Gdy sie wie, kim byl i jest ten typ( bo nazwac go czlowiekiem, to jest dla niego zaszczytem), to tylko mozna sie wstydzic za tych Polakow, ktorzy daja mu forum do popisu. Niestety takze koscoil, ktory powinien sie dystansowac od ludzi jego pokroju.Dziwne tylko, ze jemu nikt nie bierze za zle, ze za komuny byl wielkim komunista.I takiemu czlowiekowi nie robi sie lustracji?????Wstydzcie sie zwolennicy tegochorego mozgu!!!!
  • 2008-03-27 10:45 | lelek

koncz wasc wstydu o.........

wara p.Nowak od swiatyni Jezus takich jak pan przegnal ze swiatyni rozgami
  • 2008-03-27 11:00 | Barbara

Nowak nie był komunistą

Chory mózg tak, tajny współpracownik być może, ale nie komunista i członek PZPR. Koło SD w PISM założył,wtedy, gdy trochę popuszczono tam cugli, stanowiło żałosną przeciwwagę (?) dla dominującej PZPR. Nie należy pomijać publikacji Nowaka w l.80. prezentujących wspaniałe polskie postaci pozytywizmu - jako przeciwstawienie bohaterom reżimu. Niestety pasja przeszła w obsesję, Rydzyk go dowartościował, a teraz Nowak może tylko eskalować, aby utrzymać popularność.
  • 2008-03-27 11:16 | jerzy

wyszczerbiony kreacjonizm Nowaka

"patrioci" i "antyplonusi" pokroju Nowaka sa w tym kraju wrecz niezbedni. Szybko bowiem zapomina sie o czasach mrocznego komunizmu, antysemityzmu, czy jeszcze wczesniejszego faszyzmu. Faszyzm i komunizm ludzi mordowal [byl antysemicki tak strasznie ze ludzi mordowal] a zaczynal przeciez niewinnie od przejecia wladzy [po oglupieniu calego narodu]. Faszyzm mial swojego Goebbelsa. Komunizm mial wielu wyznawcow wiary - i ma dotychczas.I komunizm ma krew na rekach.Taki Nowak i jego poglady sa potrzebni by o tym przypominac by "przejecie wladzy" po oglupieniu narodu [czego prawie dokonala czwarta erpe] nie przerodzilo sie w tego narodu mordowanie.Czwarta erpe doszla do "mordowania" wolnej mysli i wolnego slowa - to tez jest straszne.Kreacjonisci tez sa potrzebni - to takie ufoludki.Szczerbce tez sa potrzebne - ktos tego biednego Nowaka musi sluchac - nie moze wszak do pustych scian gadac..
  • 2008-03-27 12:08 | Witold

A Meller pisal inaczej ...

Przeczytalem kiazke - wywiad ze Stefanem Mellerem. Jest tam wzmianka o J.R. Nowaku. Ten krotki akapit przedstawia naszego bohatera inaczej. Zupelnie inaczej. 'Polityka' musi byc jednoznaczna jak kopac to do konca. To niestety coraz bardziej nieobiektywne pismo. Szkoda bo kiedys czytalem az do stopki.W
  • 2008-03-27 12:24 | norymberga

typ powszechnie znany

Zapoznałam się ostatnio z biografią reżysera Poręby w Dużym Formacie, a wcześniej Jana Pietrzaka. Widzę paralele: np. karierowiczostwo sprzęgnięte ze specyficznym podejściem do rzeczywistości objawiającym się wyznawaniem "prawa Kalego". We własnych oczach są to źle traktowani przez niewdzięczne społeczeństwo oraz władzę prawdziwi duchowi przywódcy, zapomniani i niedoceniani, depozytariusze prawdy i obrońcy moralności. Takie kieszonkowe wydania "Króla Słońce" z odpowiednim mottem. "Państwo to ja", lub raczej "moralność to ja", "prawda to ja", "tam gdzie ja, tam zawsze racja". A tak naprawdę frustraci, którym jednak starcza sprytu, aby wprzęgnąć innych do swojego rydwanu. Nowakowi udało się to nawet z Kościołem... smutne.
  • 2008-03-27 13:33 | Władek

Kolejny wróg ludu ?

Na miejscu Daniela Passenta, siedziałbym cicho.A Pan, Panie Redaktorze niech nie osądza, bo sam kiedyś będzie sądzony. Wielu pańskich kolegów i koleżanek po fachu, ma cięższe grzechy na sumieniu.Przez zwykłą przyzwoitość, personalia oszczędzę Forumowiczom.
  • 2008-03-27 15:50 | czytelnik

Zydowski jad zmiji.

Dlaczego ze strony Zydow tyle zmijowskiego jadu dla Polakow. Przeciez wiadomo ,ze Polacy o zydowskich korzeniach byli i sa w kazdym ustroju.Jezeli w Polsce jest przewaga Polakow z czysta ,niemieszana krwia i ci Polacy dostapili tak jak J.R.Nowak "zaszczytow" nawet w Komunizmie ,to teraz ma sie im zabraniac mowienia prawdy ? Albo uczestniczenia w rzadzeniu Polska ?
  • 2008-03-27 16:23 | bolek

nowkoożydobiorca

konfident. Święty konfident. Święty KONFIDENT SB. Śmieszny komunista
  • 2008-03-27 18:03 | Antoni

Polak dyskryminowany w Polsce.

Wdyskusji po ukazaniu sie ksiazki "Strach" prof. Grossa jeden z czytelnikow napisal, ze teraz nalezy oczekiwac zedowskich roszczen finansowych. Strzal w dziesiatke, wtrakcie niedawnej wyzyty Tuska w USA i spotkania z poteznym loby zydowskim polski premier obiecal ustawe reperacyjna dla zedow, wtym za majatki odebrane im przez Nazistow na "Ziemiach Odzyskanych".Zadziwiajace jak dotychczas o takich reperacjach dla Polakow ktorzy utracili majatki na rdzennych polskich terenach nie mowi sie. W tym wypadku nie tylko nie mozna mowic o antysymityzmie a raczej o dyskryminacji gojow w Polsce. Stad dziwic sie nalezy jak latwo mowi sie o antysymityzmie Polakow a zupelnie pomija sie brak roaliczen zydowskich z okresu Drugiej Wojny Swiatowej i okresu Demokracji Ludowej.Cacus Salomona Korela zyda szefa powojennych obozow "Zgoda" w Swietochlowicach i obozu Jaworznie jest jest dobrym przykladem hipokryzji.Wladze Izraela kilkakrotnie odmowily wydanie tego zbrodniaza.Innym przykladem braku rozliczen z przeszloscia moze byc zachowanie sie policji zydowskiej wczasie powstania w Getcie Warszawskim, a pokazane w filmie "Wall" emitowanym chyba pomylkowo jednorazowo w latach osiemdziesiatych w USA.A co ze wspaniale zorganizowanym Getcie Lodzkim, gdzie wladze zydowskie w pewnym momencie wiezily okolo 1000 ziomkow, by nastepnie pod wodza rabiniow w zorganizowany sposob owieczki zostaly zaprowadzone obozu zaglady.Rownie ciekawe byloby naswietlenie powiazan businesowych amerykanskich zydow z Rzesza Niemiecka.Wydaje sie rowniez ciekawe sprawa oficerow polskich pochodzenia zydowskiego jak Mosze Dajan, Ben Gurion i inni ktorzy pozostali w Palestynie, kiedy zolnierze armi sojuszniczych gineli w walce hitlerowskim okupantem. Warto by rowniez zbadac jak czesto ludnosc pochodzenia zydowskiego witala okupacyjna Armie Czerwona chlebem i sola nie tylko na bylych na polskich kresach.
  • 2008-03-27 18:50 | Marek

"Polityczna" schizofrenia?

najpierw wyróżnionym tekstem "współpracownik SB" a potem mniejszym "Jednak nie ma dokumentów potwierdzających nawiązanie takiej współpracy". Nie wiem czy to jeszcze manipulacja czy już tylko żałosna nieudolność. Ot, "Polityka", stara sprawdzona szkoła...Z proletariackim, pardon EUROPEJSKIM pozdrowieniem!
  • 2008-03-27 20:41 | herbapol

Pan profesor

Jeżeli prawdą jest,że kilka bądź kilkanaście tysięcy wyzawców judaizmurządzi 40 mil.narodem,to co można powiedzieć o tym narodzie?Jeżeli prawdą jest,że kilkanaście mil.osób wyznania mojżeszowego rządzi światem,to co można o nich powiedzieć?Chyby tylko to,że to rzeczywiście naród wybrany,genialny i pod ogromną opieką Boga.Takie wnioski należy wyciągnąć z apokaliptycznych wizji "pana profesora" i jego wykładów.Czy mądry ojciec dyrektor tego nie widzi?A tak na marginesie:co robi prokuratura?Przecież sianie nienawiści na tle rasowym czy religijnym jest w Polsce karalne.Czy w tym przypadku potrzebni są znawu Zydzi,aby przy pomocy swego Mosadu uciszyć tego pana i jemu podobnych?Wstyd!
  • 2008-03-27 21:24 | swój

List do Redemptorystów

O. /słowo ojciec ne chce przejść przez gardło/ Rydzyk, jego radio - o ironio nazwane świętym imieniem, i telewizja stają się przekleństwem współczesnej Polski.Zakon Redemptorystów jako odpowiedzialny za tą patologię będzie tak przeklinany- przez wieki-przez nasz naród,jak zakon krzyżacki. Minęło 5 wieków a na ich wspomnienie cierpnie nam skora. CZY TEGO CHCECIE DLA NAS ? Zastanówcie się Redemptoryści i poskromcie swego brata bo on będzie BĘKARTEM SWEGO NARODU.
  • 2008-03-27 22:34 | X

poczytajcie

Ludzie poczytajcie najpierw Nowaka i sami wyciagnijcie wnioski. Ja poczytałem i po tej lekturze moge stwierdzić, że redaktorzy Polityki traktuja czytelników jak dzieci. Przykro mi jako wieloletniemu czytelnikowi, ale zaczynam dostrzegać pokłady hipokryzji mainstreamowych autorytetów.
  • 2008-03-27 23:39 | Bobola

Prawda w oczy kole

Zyciorys Prof. Nowaka moze istotnie budzic pewne refleksje. Kazdy jednak kto zyl w PRLu wiekszosc swojego zycia musial isc na pewne kompromisy. Tak tez bylo z Szanownym Profesorem a ustepstwa od niezlomnego oporu jakie czynil nie wydaja sie nadmierne. Wazne natomiast jest to, ze obecnie porusza sprawy istotne i co wiecej przedstawia je w sposob prawdziwy. Tego zas nie mozna powiedziec o dziennikarskiej braci "Polityki".
  • 2008-03-28 02:35 | Janusz

Przy prof.Grossie to prof.Nowak aniołem

Prof Gross robi na mnie upiorne wrażenie. Zupełnie nie rozumiem motywacji jego działania. Nie jest nią prawda , bo głosi 100 kłamstw. Więc co jest siłą napędową jego działania ?
  • 2008-03-28 09:37 | Polski patriota

Hanba

Wstydze sie za to, co sie dzieje w Polsce( Rydzyk,Nowak) przed moimi przyjaciolmi za granica, bo jak moge wytlumaczyc , ze w dzisiejszej wolnej Polsce, ktora powinna byc wspanialym krajem , mamy taki zakalec, z ktorym sobie nawet nasz ukochany Papiez nie mogl poradzic. Ludzie, wezcie sie za tych strasznie nam szkodzacym , nienawisc siejacym, antychcescijanom i pokazcie swiatu, ze jestesmy wspanialym narodem, anie jakims zasciankowym, nienormalym, zasciankowym plemieniem!!!!!
  • 2008-03-28 09:48 | Jaruta

Niczego już nie rozumiem

Przeczytałam komentarze pod artykułem i już nie rozumiem niczego. Widać starcze otępienie mnie dopadło Czyżby tylu pogrobowców R.Dmowskiego było wśród czytelników Polityki? Czy zwołali pospolite ruszenie pod hasłem "Naszych biją"? Czy jest to dwoje wyznawców p.Nowaka wpisujących się pod różnymi hasłami? Nie chcę, nie mogę uwierzyć, że wśród może i nie nazbyt wykształconej populacji RP aż taki procent jest czarnosecinców.
  • 2008-03-28 10:36 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Re:herbapol

Taka umiejętność nadreprezentacji mniejszości żydowskiej wynika z wyższości szkoły biznesu nad szkołą ekonomii.Proszę przeczytać w papierowym wydaniu POLITYKI wyznania "marcowych dzieci":Moniki Smolar,Joanny Bittner,oraz Tomka i Magdy Grossów.Można nabrać świadomości ile "stracili" na tym wygnaniu.Kiedy czyta się Norwida staje obraz świadomego swoich obowiązków patrioty.Nie kojarzy się on z całą pewnością z kretem,chcącym się zrobić orłem.Patriotyzm z punktu widzenia ekonomicznego,to nie ma nic wspólnego ze sztuką drenowania swojego państwa,które się na swoją zgubę konsekwentnie zadłuża.Mechanizm zadłużania i jego konsekwencje dobrze w swoim blogu ilustruje Bobola /vide:Bobolowisko/.Pozdrawiam.
  • 2008-03-28 13:43 | historyk

Potrzeba nam więcej takich Nowaków

Bez względu na przeszłośc Nowaka ( tu kłania się brak procesu lustracji )należy mu oddać cześć i uznanie za to, że jako jeden z nielicznych przeciwstawił się olbrzymim kalumniom i oszczerstwom rzucanym na cały naród polski przez pseudohistoryka Grossa fałszującego fakty i liczby w celu kontynuacji działalności przedsiębiorstwa holokaust i przygotowywania gruntu pod odszkodowania !
  • 2008-03-30 11:37 | ciekawy

naprawde?

przeciez prof Nowak wypowiada sie temat ksiazki Grossa. Jak Gross mogl napisac to prof moze sie wypowiedziec na temat tej ksiazki. Jakby mozna by mu bylo udowodnic antysemityzm, to chyba by by juz dawno siedzial albo przynajmniej bylby oskarzony, a nie jest.
  • 2008-03-30 15:09 | fiat sedici

Autor z lubością....

godną lektora PZPRprzytacza fakty z życia profesora,gdy żył i służył realnemu socjalizmowi.Każdyma prawo błądzić!...I każdy ma prawo się nawrócić.Profesor Nowak po nawróceniu,stał się wrogiem numer 1 dla polskiego kosmopolityzmu.Będąc ambasadorem iczłowiekiem władzy,jak nikt poznał mechanizmy władzy i jej powiązań z niszczącympolskość i niezależność narodową żydostwem.Wiedział,o niewygodnych faktach zdziałalności UB,kiedy trzon jej antypolskich działań ,leżał w rękachimportowanych z sowietów żydowskich oprawców.Potem,gdy potomkowie zbrodniarzynasączali nasze społeczeństwo wykształconymi już w PRL-uadwokatami,sędziami,prokuratorami,funkcjonariuszami WSI i dziennikarzami.Żebynimi zostać była potrzebna legitymacja PZPR,koneksje lub najlepiej powiązaniarodzinne.Nowak to demaskuje i chwała mu za to!.Dlaczego politycy,dziennikarze iwłaściciele mediów o semickich rysach,tak prą na władzę?.Tak bardzo chcąkierować naszą historią?.Dlaczego?.Jak nie wiadomo o co chodzi.....chodzi opieniądze!.
  • 2008-03-30 16:51 | Piotr

Takich jak Nowak jest wielu

Takich jak Nowak jest niestety wielu. Sfrustrowani nieudacznicy, którzy zbyt pózno zrozumieli że stracili szanse na sukces i szacunek otoczenia.Przykładem moze być moj teść. Polkownik LWP, czlonek PZPR, wielokrotnie odznaczany m.in. przez Kiszczaka i Jaruzelskiego, w stanie wojennym wojskowy komisarz jednej z podkrakowskich gmin a nastepnie pracownik studium wojskowego jednej z krakowskich uczelni. Obecnie goracy oredownik Rydzyka i jego "dzieł". Dzisiaj od rana modli sie w Łagiewnikach o milosierdzie ( mam nadzieje ze przede wszystkim dla siebie i takich jak Nowak i Rydzyk).
  • 2008-03-30 23:17 | Anthony Ivanowitz

przeds. Holocast

Złodzieje i ofiary. Po raz kolejny ( nie wiadomo już który), polskie okrągło- stołowe sitwy polityczne oraz usłużne im media, zaatakowały z furią radio Maryja. Tym razem pretekstem był felieton Stanisława Michalkiewicza wyemitowany na antenie tego radia. Do ataku na radio, Michalkiewicza i Rydzyka włączył się „ postępowy „ kler ( Pieronek, Życiński, Gocławski), nuncjatura papieska, Marek Edelman i Bóg wie kto jeszcze. Wszystkie „ postępowe „ media domagają się zgodnym chórem głów Rydzyka i Michalkiewicza, oraz położenia kresu działalności radia Maryja. Co tak rozwścieczyło polskich „europejsów „??? Otóż pan Michalkiewicz miał czelność przedstawić słuchaczom radia Maryja poglądy znanego amerykańskiego politologa żydowskiego pochodzenia, pana Normana Finkielsteina, na pewną drażliwą dla środowisk „europejsów” kwestię. Otóż twierdzi on, że organizacje żydowskie zrzeszone w Światowym Kongresie Żydowskim ( WJC), zawiązały spisek przeciwko państwu polskiemu. Celem spisku jest wyłudzenie odszkodowań od Polski za mienie żydowskie pozostawione w Polsce po II wojnie światowej. W grę wchodzi astronomiczna kwota 60 mld. dolarów USA. ( poglądy N. Finkielsteina przedstawiam szerzej w artykule pt. „ Jedwabne - kto i w jakim celu nadmuchał ten balon”, dostępnym na stronie www.pospoliteruszenie.org) . Zauważmy, że atak „ mediów „ i sitw politycznych, skupił się nie na N. Finkielstejnie, lecz na Michalkiewiczu i radiu które poglądy Finkielsteina przedstawiło. Dlaczego ? Ano dlatego, że zaatakowanie Finkielsteina wymagałoby dyskusji merytorycznej z góry przez „europejsów” przegranej, ( gdyż swoje poglądy Finkielstein udowodnił w sposób nie budzący żadnych wątpliwości!), zaś atak na Michalkiewicza nie wymaga żadnego dowodu, tylko przypięcia łatki „ antysemity”. Numer z „ antysemitą” w przypadku Finkielsteina nie przejdzie, bo jest on Żydem, którego rodzina pochodzi z Warszawy. W całym demokratycznym wolnym świecie, Norman Finkielstein publikuje książki, udziela wywiadów, występuje w mediach i jest to oczywiste i zrozumiałe, gdyż człowiek ten wypowiada się w sprawach ważnych i interesujących światową opinię publiczną. W Polsce, już pierwsza próba zaprezentowania poglądów tego politologa, wywołało wściekłą reakcję mediów i polityków, sprowadzającą się do żądań.... zamknięcia radia które nadało audycję propagującą poglądy Finkielsteina. W demokratycznym państwie prawa byłby to skandal wołający o pomstę do nieba!!! Złodziejskie sitwy polityczne ( zwane na wyrost „ elitami”), domagają się zamknięcia radia, gdyż głosi ono poglądy im niewygodne!!! Te same sitwy, na co dzień mają pełne gęby frazesów o demokracji, wolności słowa i poszanowania swobód obywatelskich!!. Gdyby owe „ elity” kierowały się w swoim działaniu polskim interesem narodowym, to i N. Finkielstein i S. Michalkiewicz i ojciec Rydzyk, winni być ogłoszeni bohaterami narodowymi. Ujawniając złodziejski plan obrabowania Polski przez przedsiębiorstwo „Holokaust” ( tak Finkielstein nazywa organizacje zrzeszone w WJC), wymienieni panowie być może udaremniają jego wykonanie, a więc zapobiegają uczynieniu z Polski dziada i bankruta. A może właśnie dlatego, radio Maryja i Michalkiewicz zostali tak brutalnie zaatakowani?? Psują oni dobrze zapowiadający się geszeft !!!Szajka rodzimych złoczyńców w porozumieniu ze złodziejami żydowskimi wpadła we wściekłość, gdyż ktoś próbuje udaremnić ich monstrualne złodziejstwo! Już podzieli skórę na niedźwiedziu ( czyli 60 mld. dolarów ) pomiędzy siebie, a tu jakiś Michalkiewicz - za pośrednictwem radia „ Maryja” - niedźwiedzia im płoszy!. Jeśli polskim sitwom politycznym i będącym na ich usługach mediom uda się zniszczyć radio Maryja, to będzie to ostateczny cios zadany polskiej demokracji. Stanie się ona już tylko i wyłącznie atrapą skrywającą przeróżne złodziejskie kliki i sitwy, które pospołu rozkradną i zniszczą polskie państwo, przy wydatnym udziale przedsiębiorstwa „Holokaust „ i polskojęzycznych „ europejsów”. Anthony Ivanowitzwww.pospoliteruszenie.org
  • 2008-03-31 04:58 | rycho

Tusk nie obiecywal zydowskiej restytucji

obiecywal reprywatyzacje dla wszystkich wywlaszczonych, a wiec m.in. i Zydow. Chodzilo tylko o prywatne mienie znacjonalizowane przez komunistow, i ewentualne odszkodowania dla dzisiejszych spadkobiercow, badz oryginalnych wlascicieli. Nie bylo zadnej mowy o odszkodowaniach dla zadnych organizacji. Antoni podaje wiec fakty nie prawdziwe, tak jak zreszta robi to Nowak na antenie RM.
  • 2008-04-03 21:43 | kaj

i po co to Wam?

S.P. Babcia moja mowila " Ludzie, nie podniecajcie sie niezdrowo, bo mozecie dostac pryszczy" a ja dodam tylko "i kto nas wtedy bedzie leczyl, kiedy nasza sluzba zdrowia jest tak ciezko chora, ze sama wymaga leczenia".
  • 2008-04-04 13:24 | kazimierz

oszolomy

obywatele ,spoleczenstwo ma sile, gdzies obrodzilo nam po drodze warcholstwo karierowiczowstwo ,zadne pieniedzy nie patrzac na szkody jakie wyrzadzaja jedynym ich celem jest pozycja i wykorzystanie nastrojow i uczuc spoleczenstwa zyje w kraju o wyrobionej politycznej kulturze ,ajednak delikatnie mowiac zdarzaja sie srodowiskowe zgrzyty gdzie polityka gra glowna role. coz mowiac o polskiej scenie politycznej gdzie ani kultura ani poziom nie istnieje partie o pogladach sprzecznych powinny dazyc do wspolnego dobra a nie do prywaty. no i jak sie dziwic ze gafy popelniaja karierowicze jak moim zdaniem gross lub nowak oni chca zablysnac na nieistniejacym firmamencie."najpierw zbuduj firmament a potem blyskaj"no ale sa karykatury zycia ktore chca najpierw zaistniec a potem martwic sie gdzie to taki wielki oszolom , bo polskie spoleczenstwo jest na politycznym nowym szlaku ,ale mysle ze szybko zrozumie swoja wartosc i nie da sie oglupom roznej masci wprowadzic w pole "wierze w zbiorowa madrosc narodu" kazimierz.
  • 2008-04-04 20:40 | J.K.

SUKCES !

Zorganizowałem spotkanie z prof.J.R.Nowakiem we Wschowie. U boku Pana Profesora spędziłem kilkanaście godzin. Brakuje słów by wyrazić podziw dla tego wspaniałego człowieka. Nieskazitelna polszczyzna, pełna udokumentowanie tego co prezentuje, olbrzymia pamięć i wiedza, swoboda i lekkość wypowiedzi, niespożyta energia /spotkanie trwało 4,5godz./ Wróciła mi wiara w możliwość odbudowy polskiego ruchu patriotycznego.
  • 2008-04-07 03:35 | michrich

Do antysemickich wielbicieli Finkielszta

( poglądy N. Finkielsteina przedstawiam szerzej w artykule pt. „ Jedwabne - kto i w jakim celu nadmuchał t Gdyby owe „ elity” kierowały się w swoim działaniu polskim interesem narodowym, to i N. Finkielstein i S. Michalkiewicz i ojciec Rydzyk, winni być ogłoszeni bohaterami narodowymi. Ujawniając złodziejski plan obrabowania Polski przez przedsiębiorstwo „Holokaust”: Gdyby owe „ elity” kierowały się w swoim działaniu polskim interesem narodowym, to i N. Finkielstein i S. Michalkiewicz i ojciec Rydzyk, winni być ogłoszeni bohaterami narodowymi. Ujawniając złodziejski plan obrabowania Polski przez przedsiębiorstwo „Holokaust”:Autorzy powyzszych wypowiedzi i im podobni Kieruja sie zasada;Co twoje to moje a co moje to nierusz.Chcieliby wynagrodzic hieny co grabili Zydow w czasie okupacji medalem Szlachetnych walecznych.Duzo bylo takich scierw.Finkielsztajn cierpi na kompleks samonienawisci. Chce zrobic kariere taka na jaka liczyli zydowscy policjanci w ghettach w czasie drugiej wojny swiatowej. Wyrywali oni matkom dzieci wysylane do oscwiecimia w nadzieji ze im zycie bedzie darowane. Antysemici "kochaja" takich Zydow jak Filkiensztajn.
  • 2008-04-08 10:42 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Konkurujace przedsiębiosrtwa.

Re michrich:Wypada podziękować za informację,że "sprawiedliwy wśród narodów świata" też można rozpatrywać w kwestii nadużywania instytucji jako przedsiębiostwa podobnego do "Holokaust".Jak w każdym przedsiębiorstwie jest problem kontroli zarządzania.Z pewnością przedsiębiorstwo "sprawiedliwi..." jest zarządzane znacznie lepiej,co jest zupełnie zrozumiałe.Ciekawie wyglądałaby statystyka porównawcza w liczbach bezwzględnych i względnych.
  • 2008-04-08 13:15 | kazimierz

ojcowie

bylem ubieglego lata w Polsce i przy jakiejs okazji,wedrujac po kanalach,oczywiscie telewizyjnych,mialem okazje slyszec no i tu problem ,jakze trudno nazwac go ojcem ani go z nazwy, mojego biologicznego nie przypomina ani tez naszego niebieskiego tym bardziej .sluchalem jego polszczyzny i tematu jaki poruszal bylem zazenowany ,nie zupelnie co mowil ale ze znalazl tylu odbiorcow .Poniewaz moja wizyta byla krotka ,jedyna moja pociecha jest pewnego rodzaju swiadomosc ze to byl jakis przypadek .zupelnie odosobniony!tak mam problemy z przejrzeniem mojej wypowiedzi , mam okienko ktore miesci trzy wyrazy w zdlozi szesc w poprzek i czasem ,bedac w stanie emocjonalnym moge popelniac gafy ,prosze starac sie zrozumiec mysl a nie krytykowac styl w ktorym proboje cos wyrazic .
  • 2008-04-09 16:30 | michrich

obluda mieczsilvera

Konkurujace przedsiębiosrtwa.2008-04-08 10:42 Re michrich:Wypada podziękować za informację,że "sprawiedliwy wśród narodów świata" też można rozpatrywać w kwestii nadużywania instytucji jako przedsiębiostwa podobnego do "Holokaust".:"Katyn" rownierz mogliby hipokryci rownierz nazwac przedsiebiorstwem
  • 2008-04-11 04:24 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Wzorce patologii

Jeżeli chodzi o mnie,to nie jestem zainteresowany udziałem w przedsiębiostwie KATYŃ.Mój Ojciec czas niemieckiego zniewolenia spędził w austriackim stalagu i warunki jakie tam zapewniono więżniom uważał za szczęśliwy los wygrany w okrucieństwie wojny.Nie można wykluczyć,że gdyby powstało przedsiębiorstwo KATYŃ to pod względem patologicznym byłoby na czym się wzorować.Tu miara sprawiedliwości jest cechą indywidualną człowieka,każdy ma inną historię,traumatyczne przeżycia też rózne,ale...
  • 2008-04-11 14:54 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Traumatyczne przeżycia

Okazuje się,że te przeżycia mogą mieć różną oprawę kulturową.Premier Donald Tusk w towarzystwie ministra "Najemnika" od polskich spraw międzynarodowych wzięli udział w demonstracji wyższości szkoły biznesu nad szkołą ekonomi w grze nieboszczykowymi kośćmi.Jak gescheft to gescheft w każdych okolicznościach może być dobry!!!
  • 2012-10-28 01:26 | JJ

Re:Dzieje kaznodziei

Co do dzieł Grossa Rzecznik Praw Obywatelskichh Janusz Kochanowski w 2008 dołożył starań by takie książki były legalne