Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pro PiS czy pro publico bono?

(8)
PiS inspiratorem listu otwartego ludzi kultury ws. likwidacji abonamentu?
  • 2008-04-03 14:22 | Janusz

Maliny

Pis wpuscil was w maliny,kochani intelektualisci!
  • 2008-04-03 15:53 | Roman

Abonament

Abonament radiowo-telewizyjny powinien być zlikwidowany. Jest to nieuzasadniony haracz minionej epoki.Radio i telewizja publiczne powinny być finansowane z budżetu państwa, jako instytucje kultury .Tak samo jak ministarstwo kultury.Jeżeli jakiś nadawca wysyła w "eter" informacje ogólnodostępne, to odbiorca tej informacji nie może być zmuszany do opłaty za jej odbiór, tylko dlatego,że posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny.Nasze podatki płacone są między innymi po to, by utrzymywać instytucje służące wszystkim obywatelom i dodatkowy podatek na RTV jest zbędny.Twórcy kultury, autorzy listu, dali się prawdopodobnie zmanipulować, lub poczuli zagrożenie utraty dodatkowych dochodów, z racji występów w RTV.
  • 2008-04-03 16:21 | janusz

Media publiczne to sprawa bardzo ważna

Media publiczne są jak zdrowie, "ten tylko się dowie co je stracił".
  • 2008-04-04 11:13 | ObywatelK

Abonament jak najbardziej tak

Finansowanie telewizji publicznej jedynie z budżetu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Problemem tvp nie jest proste abonament tak, czy abonament nie. Należy najpierw opracować strategię realizacji założeń telewizji publicznej i racjonalizacji kosztów, ale przede wszystkim odejście od magnesu oglądalności!!! Tą wartością kierują się telewizji komercyjne i rywalizacja z tymi kanałami nie jest publicznej ani potrzebna ani wskazana. Abonament powinien zostać zastąpiony licencją na posiadanie odbiorników telewizyjnych. Odpadnie wtedy argument użyty w poście powyżej. Nie musimy odbierać sygnału, ale jeśli to robimy to płacimy miesięczną, kwartalna lub roczna opłatę. Ważna jest ściągalność tych opłat, a nie nie ich likwidacja. Już dziś publiczna powiększyła formaty i czasy emisji reklam do rozmiarów monstrualnych zakłócając przekaz, bardzo oddalając się do funkcji pro publico bono. Poza tym oferta programowa oparta o bożku oglądalności zaniża gusta i oczekiwania widzów. Polski styl życia wciąż oparty jest na kilku godzinach przed ekranem telewizora niezależnie od oferty programowej. Moja telewizja publiczna powinna podnosić standardy i konkurować jakością programów i walorami intelektualnymi osobowości telewizyjnych. Tymczasem komercja, reklama, oglądalność zatruły umysły odpowiedzialnych za telewizję. Duch Roberta Kwiatkowskiego wciąż ma się dobrze, pomieszkując w gabinetach następnych prezesów i dyrektorów programowych tvp. Telewizja Publiczna to jakość, jakość i jeszcze raz jakość i tym radzę się kierować.Precz dla tańców na lodzie i pseudo gwiazd!!!
  • 2008-04-04 19:04 | Teresa Stachurska

Abonament czy abonent, oto jest pytanie

Zwolenników abonamentu jest niewielu. Lista popierających jego zniesienie byłaby równie imponująca.Za cóż płacimy? Za konieczność oglądania reklam, a między nimi "sieczki"? Może gdyby nie ten abonament to programy prezentowane widowni byłyby ciekawsze?
  • 2008-04-04 21:26 | dr zorbas

Pro PIS

Pani Izabelo,podziwiałem Panią za mądrosc. Nic więc dziwnego,że mąż P. Janusz ma uzasadnione pretensje.Abonament RTV to relikt mienionej epoki.
  • 2008-04-04 21:28 | dr zorbas

Wazelina Pro PIS

Pani Izabelo,podziwiałem Panią za mądrosc. Nic więc dziwnego,że mąż P. Janusz ma uzasadnione pretensje.Abonament RTV to relikt mienionej epoki.
  • 2008-04-04 22:06 | NELA

Co wzamian za abonament?

Płacę abonament od zawsze, ale coraz bardziej mam tego dość. Nie oglądam wiele i mam jedynie podstawowy pakiet programu, zapewniony przez kablówkę. Nie rozumiem, czemu w ramach abonamentu nie mam dostępu do TVP Kultura, a za to serwują mi Polonię, która w kraju nie ma żadnego sensu. Wartościowe filmu nadawane są w godzinach nie dla ludzi, a na każdym paśmie mam jakieś beznadziejne teleturnieje, amatorskie rewie, głupawe konkursy, beznadziejne, powtarzane n-ty raz filmidła bez treści i wartości. Nawet się już nie uskarżam na reklamy, bo rozumiem, że zarabiać trzeba i należy. Ale za mój uczciwie, od lat płacony abonament jestem lekceważona i to mnie gniewa i zniesmacza. Gdyby nie to, że nie potrafię poświadczyć nieprawdy i wyrejestrować się z listy płacących, dawno bym już płacić przestała.