Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Państwo konfesyjne?

(37)
Kościół katolicki dostał w wolnej Polsce niemal wszystko: zwrot majątku, konkordat, możliwość nauczania religii w szkole. Wciąż jednak silne są w nim pokusy, by sprawy kluczowe bądź drażliwe załatwiać obok lub poza powszechnie obowiązującym prawem.
  • 2008-04-08 01:59 | wojciech

Atak na kościół jest sterowany ...

Atak na polski kosciół katolicki jest zaplanowany i sterowany z zewnątrz przez te siły które już ten temat przećwiczyły w Stanach i w innych krajach chrześcijańskich. W Polsce kościół katolicki jest ostatnią nadzieją tych, kórzy nie godzą się na życie w ateistycznym folwarku, zarządzanym przez troglodytów będących właścicielami kapitału , a co za tym idzie aroganckimi właścicielami całego współczesnego świata. Świat bez tajemnicy Boga jest kołchozem , gdzie godne i miłosierne życie zastąpiono poszukiwaniem przyjemności i dopuszcza się poniżanie godności rodziny . Kościół poniżany przez media musi się bronić .
  • 2008-04-08 03:11 | janusz

Czy to kolejny tekst na zamówienie ?

Ten tekst to zbiór znanych na haseł , które uruchamianie są cyklicznie , jak mantra ateistów ?Przestańcie ględzić o antysemityzmie, bo to zaczyna być niestrawne . Przekręt jaki odbywa się na naszych oczach, gdzie lekceważy się prawo narodu do samostanowienia o sobie i narzuca się narodowi prawa obcych organizmów urzędniczych, to jest temat tego roku. Nawet ta fotografia ilustrująca ten tekst jest napastliwa.
  • 2008-04-08 09:09 | globetrotuar

Kosciol konfeksyjny

Glupota kosciola w Polsce nie zna granic.Najlepszym przykladem jest historia katolickiego Quebec w Kanadzie.W Quebec, kosciol katolicki decydowal o wszystkim. Na kogo glosowac. Zmuszali kobiety do niewolniczego rodzenia dzieci jeszcze w latach 1960-tych. I to sie skonczylo. Dzis katolicki Quebec jest frywolna prowincja Kanady, gdzie chronione sa prawa kobiet do orgazmu, a opustoszale koscioly demoluje buldozer i powstaje na tym miejscu np. Apteka, lub klinika lekarska.Juz niedlugo zaczna sie w Polsce takie procesy, bo hierarchowie koscielni w Polsce sa butni i nie wyciagaja wnioskow ze wspolczesnej historii panstw katolickich
  • 2008-04-08 10:07 | artemizja54

wyprane mózgi

widać jak matołkom kościół wyprał mózgi i zakazał samodzielnego myślenia
  • 2008-04-08 10:42 | rs_

..,w WOLNEJ Polsce...

"Kościół katolicki dostał w wolnej Polsce niemal wszystko"Rozumiem, że propaganda dotarła tam, gdzie miała dotrzeć, jak to pokazuje użyte tu dość bezmyślne uogólnienie. Bo przecież w sferach związanych z KK jest ta Polska wolna, jak pisze autor, ale dla KK, a nie dla mnie. Mnie pozostaje tę instytucję finansować poprzez podatki, i nie mam na to najmniejszego wpływu.
  • 2008-04-08 14:02 | jaccek

ech.... lewackie pismaki

żadnych merytorycznych argumentów, a tylko ślepa nagonka na KK
  • 2008-04-08 14:06 | jaccek

do globetrotuar

"Glupota kosciola w Polsce nie zna granic.Najlepszym przykladem jest historia katolickiego Quebec w Kanadzie."No tak, bardzo trafnie zauważyłeś sytuację w naszym kraju. Pozazdrościć inteligencji. A tak w ogóle, czym wg. was wszystkich jest Kościół? Bóg, hierarchowie, duchowni, czy ludzie w kościele? Bo Kościół to my wszyscy- katolicy, grzesznicy, więc i Kościół jest grzeszny, ale to że popełniamy błędy, które nie są obce i wam- lewackim liberałom, nie znaczy że Boga trzeba przykryć szmatą i pozostawić w ciemnej piwnicy, żeby nikt nie bawił się w ciemnogród. Bo ciemnogród to wy- jeśli nie wierzycie w Boga, uwierzycie we wszystko kłamstwo...
  • 2008-04-08 14:14 | m.f-b

prosze o wiecej krytyki

uwazam, ze ciagle jest malo tekstow ukazujacych Kosciol nie tylko jego pazernosc ale plytkosc, jego jarmarczna strone. Artykuly jak powyzszy sa ciagle zadkoscia. A przeciez jak sam autor podaje , ze naduzycie wladz Kosciola nie datuje od dzisiaj..
  • 2008-04-08 16:11 | mjr Jagnas

do jaccek

"Bo ciemnogród to wy- jeśli nie wierzycie w Boga, uwierzycie we wszystko kłamstwo..."Nie potrafisz (lub po prostu nie chcesz) zrozumieć kilku podstawowych rzeczy: po pierwsze wiara w boga (jakimkolwiek bogiem by był) jest indywidualną sprawą każdego z nas (ludzi) nie należy więc podciągać jej do rangi ogólnopaństwowej, ogólnospołecznej na zasadzie: wierzący są w porządku, niewierzący źli. Wybacz ale Polska nie jest krajem o ustroju religijnym (jedynym takim krajem jest Arabia Saudyjska) i po prostu nie ma musu bycia katolikiem. Z tego samego względu też kościół nie powinien być instytucją uprzywilejowaną (a wiadomo że w naszym kraju jest) względem innych instytucji.Po drugie: skąd ci do głowy przyszło stwierdzenie że jak ktoś jest niewierzący to zaraz musi być zły, niemoralny i zepsuty? Dla mnie takie właśnie stwierdzenie jest ciemnogrodem. To tak jak ktoś by stwierdził: tylko ludzie wierzący maja monopol na robienie dobrych rzeczy, na czynienie dobra. Znam wielu ludzi którzy choć nie wierzą są ludźmi dobrymi, uczciwymi i w przeciwieństwie do ciebie tolerancyjnymi (szanującymi zarówno tych wierzących jak i nie wierzących). Podejrzewam że nawet do konca artykułu nie zrozumiałeś bo w artykule nie ma nawet słowa krytykującego wiarę katolicką , artykuł krytykuje poczynania instytucji polskiego koscioła! Moim zdaniem słusznie. Nie będę pisał dlaczego bo to już zostało napisane w artykule. Jedno jest pewne. Ludzi takich jak ty jest coraz mniej i nic na to nie poradzisz. Dlaczego tak się dzieje? Ludzie po prostu coraz częściej samodzielnie myślą i widzą jaka jest sytuacja. Miejmy nadzieję że niedługo będzie taka sama sytuacja jak w Hiszpanii lub Irlandii (kiedyś kraje zdecydowanie katolickie)- oddzieli się kwestie wiary od kwestii poństwowych i społecznych, kolejne rządy wreszcie przestaną bać się kościoła a wierni którzy pozostaną wiernymi przestaną narzucać swoje poglądy innym (podkreślam słowo narzucać bo jakby nie mówić zachęcać zawsze można a nawet trzeba).Też życzyłbym sobie więcej takich artykułów. Dziękuję za uwagę.
  • 2008-04-08 16:50 | fraus

do jaccek

Widzę tutaj politologa, od razu określającego czyjeś poglądy. Ja mogę Cię nazwać prawicowym ekstremistycznym katolikiem zagrażającym wolności wyznania i poglądów w naszym państwie. Jeżeli odniesiemy się do Kościoła jako nas wszystkich, to nie widzę problemu. My jesteśmy wiernymi, dającymi świadectwo wiary w Boga. Ale patrząc na kościół instytucjonalny to dostrzegam bagno, pełne rozpusty, buty, pychy, rządzy władzy, wpływu na losy świckiego państwa oraz nierządu szerzącego się we wszystkich nawet najbardziej obrzydliwych formach. Kościół powinien podlegać bezwzględnie regulacjom prawa świeckiego, bo inaczej powstaje państwo w państwie, czyli kościół w Polsce.
  • 2008-04-08 19:34 | JP2

jaccusiu

to w szpitalach psychiatrycznych jest internet ?
  • 2008-04-08 20:19 | bat

Klechistan

zniewolone społeczeństwo przez pazerny kler to jest chore usłużne sądy i prokuratury afery pedofilskie z udziałem księży i biskupów
  • 2008-04-08 20:46 | tom65

Nie ma wolnej Polski

Jak prokuratury,sądy czy policja mają uczciwie zajmować się sprawami przeciwko Kościołowi kiedy są w tych instytucjach ustanawiani kapelani na wysokich stanowiskach, niejednokrotnie oficerskich.mam tylko nadzieję , że ci tak "mocno wierzący" wkrótce odejdą.Gdy się widzi fanatyzm i zachowanie wyznawców Rydzyka to trudno nie wyciągnąć wniosków na temat całego Kościoła.
  • 2008-04-08 23:15 | divak2

ludzie a kościół

To proste - nikt nie chce walczyć ze zbyt wygórowanymi żądaniami Kościoła, ponieważ ogółowi tak naprawdę na tym nie zależy. przypomnijmy, jak to było w Tylawie - do kobiety która doprowadziła do ujawnienia skandalicznych zachowań księdza, przestała się odzywać jej własna rodzina, większość sąsiadów i znajomych. O ile pamiętam musiała ona wyjechać do innej miejscowości. Pomimo, że czyny kapłana były obrzydliwe i absolutnie niemoralne, większość tamtejszych chrześcijan zupełnie nie chciała przyjąć tego do wiadomości. Oni nie chcieli oceniać czynów księdza właściwie, bo atak na duchownego wiąże się z naruszeniem status quo. A ich status quo to jakieś zdobyte z trudem mieszkanie na prowincji i jakaś prowincjonalna praca, bali się oni, tak na wszelki wypadek, nie musi to być realne zagrożenie, że ktoś mógłby im to wszystko odebrać (wyrzucić z pracy i eksmitować z zadłużonego mieszkania), a oni sami mogliby zostać wykluczeni z lokalnej społeczności i nikt by im nie pomógł. Nie jest ważne, że ten to pedofil/złodziej/oszust, on jest księdzem/wójtem/burmistrzem, a takiego się nie dotyka. Zachowaniami ludzkimi rządzi nie koniecznie racjonalny strach i zasada "nie wychylania się". Podobnie rzecz się miała w Szczecinie, czy w przypadku radiowego szalikowca z Torunia.Generalnie w Polsce nie narusza się status quo, choćby nurkowało ono w kanalizacji.
  • 2008-04-08 23:20 | simon

Przsepaść nie do przeskoczenia

Myślę, że przepaść jaka dzieli Kościół Katolicki w Polsce ze współczesnym światem jest ogromna i chyba już nie do przeskoczenia. Udawanie, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat nic się w kraju nie zmieniło, zamiatanie poważnych spraw pod dywan, prawienie kazań ludziom jak, kiedy i co mają myśleć to polityka na bardzo krótką metę. Myślę, że za kilkanaście lat problem ten będzie już mocno widoczny ale wątpię by nawet wtedy księża się zreflektowali... Tak jak oferta mediów ojca Rydzyka skierowana jest do bardzo wąskiego i coraz mniej licznego grona odbiorców tak wizerunek, język, sposób myślenia i działania Kościoła Katolickiego w Polsce nie ma za wiele do zaoferowania młodym, wykształconym, światłym i niezależnie myślącym polakom. Nie ma to oczywiście nic wspólnego z prawdziwą wiarą bo ta na pewno pozostanie.
  • 2008-04-09 05:21 | Ateista

Modlitwa

Bozia daj by KK w Polsce mial taki wplyw na zycie spoleczne kraju jak np: ...inne wyznania, bo ja wiem, buddysci, muzulmanie, scjentolodzy, swiadkowie czegos czy kogos...
  • 2008-04-09 05:36 | Maria Stec

Kosciol

Sterowany artykul jest niewiarygodny, jak cala Polityka. Kosciol atakowany przez bogatych masonow i libertynow roznej masci...ale sily piekielne go nie zwycieza.Kati
  • 2008-04-09 08:12 | uh-oh

siły piekielne

"siły piekielne go nie zwycieżą" - no racja, mają ciekawsze sprawy na głowie. KK pogrąża się często sam, na własne życzenie. Im bardziej kochacie jakąś instytucję, tym gorzej i dla was i dla niej. Proponuję spacer.
  • 2008-04-09 16:05 | lubat

"To wciąż za mało, moje serce... "

... by wrzód wreszcie pękł.Sądzę, że KK powinien się domagac i uzyskac dla siebie powszechny podatek od wszystkich, także niewierzących, egzekwowac prawo do załatwienia wszystkich spraw urzędowych tylko za okazaniem kartki - zaświadczenia od spowiedzi, ważnej tylko 4 tygodnie. Można by jeszcze wprowadzic prawo pierwszej nocy (ius primi noctis) dla księży po obowiązkowym ślubie kościelnym. Dopiero jak naród sam dojdzie do wniosku, że do Kościoła można miec stosunek francusko - niemiecki, dopiero wtedy może się coś zmieni. Bo prawo prawem, ale postawa ludzi w kontaktach codziennych ma decydujące znaczenie.
  • 2008-04-09 18:38 | katolik

kościół pazerny, kościół bez wiary !

kościołowi wiara i posługa zostały jako szyld bez znaczenia.Kościół stał się najbardziej drapieżną bezwzględną i pazerną instytucją wyrywająca państwu wszystko co się nalezy i nie należy.Jest najwiekszym posiadaczem ziemskim,dobra w Krakowie i jego okolicach są większe jak Watykan.Nie liczy się niczyje dobro, prawo liczy się tylko zachłanność sukienkowych.Kościół teraz to tylko BIZNES I KASA a wiara i misja kościoła się zgubiła w tej zachłanności i podłosci funkcjonariuszy kościoła.Ta instytucja funkcjonuje ponad prawem jest bezkarna i zachłanna.Jedynym jej symbolem są świątynie, budowle pychy,pazerności i zakłamania.
  • 2008-04-10 01:43 | norma

koś-kat

Wojciech,Janusz,Jaccek,Maria Stec to dyżurne grono "dyskutantów" pojawiające się na różnych forach.Można im rzec tylko WON!!!--Do psychiatryka lub radyja m.Bo jak potraktować faceta (Jacceka), który na łagodny artykuł,składający się z samych argumentów,pomijający zresztą te najgorsze - rozkradanie Państwa przez KK, pisze "ślepa nagonka"....Dyżurni "katolicy",musicie zrozumieć , że normalna część społeczeństwa nie chce finansować waszych herezji workami kasy ze swych podatków, oddawać wam ziemi i budynków ,być upośledzonymi prawnie itd.itd.itd. Najlepiej gdybyście wyp... na Madagaskar!!!Bez pozdrowień.
  • 2008-04-10 12:45 | varothen

zmiany

Kościół jako instytucja nie nadąża za zmianami. I w dalszym ciągu wydaje mu się, że nie musi. To co obserwujemy przez kilka ostatnich lat to systematyczny rozkład tej organizacji. Organizacji która już 1600 lat (od czasów Konstantyna Wielkiego) jest szara eminencją w ustroju każdego kraju. Poza tym nie uważam żeby odżegnywanie się niektórych hierarchów kościoła od Radia Maryja było szczere. W końcu to ich ostatni bastion, w dodatku krzyczy głośno i ze skutkiem politycznym...
  • 2008-04-10 13:43 | glut

Polityka jest pieszczochem PRL !

Misją Polityki i GW jest niszczenie kościoła i robią to od początku swego istnienia. Ten tekst to nic nowego, po tym zblamowanym tygodniku niczego innego spodziewać się nie można. Tekst na zamówienie polityczne, w myśl zasady tonący brzytwy się ima.
  • 2008-04-10 22:02 | jaccek

Krzykacze...

Czemu od razu spotkała mnie krytyka? Przeciez ja tylko zachowałem się tak, jak wy tego pragniecie- wyraziłem swoje zdanie, a tu od razu atak na moje przekonania. No ładnie, ładnie... Nie będę z wami polemizował, bo się nie dogadamy, każdy z nas ma swoje światy i cieszę się, że macie takie troski, bo im więcej wy ich macie, tym lepsza sytuacja katolików i Kościoła.
  • 2008-04-10 22:27 | podatnik

"Niszczenie kościoła"?

Drogi glucie, gdybyś zechciał postudiować tochę historii naszego kraju, to szybko dowiedziałbyś się, że najsilniej Polskę i polskość niszczył nie kto inny a kościół katolicki. Poszukaj informacji o tym, jak przed 1918 rokiem księża katoliccy brutalnie zwalczali polskość na Śląsku, jak traktowali Polaków w Galicji. Gdyby dzieci nauczano w szkołach prawdy o historii naszego narodu, kościoły szybko stały by się pustymi pomnikami haniebnej głupoty przeszłych pokoleń.
  • 2008-04-11 14:11 | mjr Jagnas

ponownie do jaccek

"Przeciez ja tylko zachowałem się tak, jak wy tego pragniecie- wyraziłem swoje zdanie, a tu od razu atak na moje przekonania. No ładnie, ładnie... Nie będę z wami polemizował, bo się nie dogadamy, każdy z nas ma swoje światy i cieszę się, że macie takie troski, bo im więcej wy ich macie, tym lepsza sytuacja katolików i Kościoła."Owszem chcemy. bo tego typu komentarze zniechęcają wielu ludzi do polskiego kościoła. Ludzie widzą coraz częsciej tą butę i arogancję i to pogarsza sytuację katolików i kościoła (coraz mniej wiernych, coraz mniej powołań) a nie polepsza- tak jak ty to napisałeś.
  • 2008-04-12 18:08 | norde

Obcy organizm urzędniczy

Obcy organizm urzędniczy = Komisja Majątkowa Rządu i Episkopatu,i to jest ewenement na skalę światową.Wiele decyzji tego "ciała" jest bezprawnych,urąga państwu i jego obywatelom.Przedstawiciele rządu,sejmu i innych instytucji dają przyzwolenie na takie działania,które szkodzą państwu poza jego granicami również.Kościół jest zakłamaną instytucją od wieków i jego naprawa to "syzyfowe prace".Wszystkim fanatykom religijnym,bo nie wierzącym,którzy zdają sobie sprawę z położenia Kościoła i potrzeby jego naprawy,życzę opamiętania się i "dania świadectwa prawdzie"
  • 2008-04-14 13:26 | kazimierz

patykiem

Pan Jezus stanal w obronie jawno grzesznicy,ktorej grozilo ukamienowanie i pisal patykiem na piasku grzechy kazdego z oskarzycieli i powoli odchodzili w koncu nikt nie pozostal ,i powidzial jej Pan idz i nie grzesz wiecej.Trzeba pilnowac moralnosci ladu i porzadku ale mysle odosobnione przypadki nie powinny skazywac calego kosciola na potepienie ,no coz by powiedziec o naszych politykach .Spotkalem w moim zyciu wiele zlych idobrych ludzi i czasem mysle ze gdyby dobry znalazl sie w takiej sytuacji jak ten zly to czy bylby takim samym dobrym i vice versa.
  • 2008-04-17 11:45 | Bogumił

Świadomość

Witam! Kościół Katolicki w Polsce i na świecie dawno utracił to co możemy nazwać Duchem. Polecałbym lekturę książki "Krótka Historia Wszystkiego" - Kena Wilbera.Tyko komu to polecić. To jest pytanie. Fanatycznym Katolikom zadałbym pytanie. Czy wszystkiego nie sprowadza się do mamony? Z pozdrowieniami dla autpra artykułu-BM
  • 2008-04-18 12:35 | kazimierz

skrajnosc

Bogumil ! mysle ze bardzo splyciles zagadnienie wiem masz prawo do wypowiedzi ,jakakolwiek lektura sie nasyciles, ale czy to jest ocena obiektywna czasem mysle ze czlowiek powinien milczec! Wieem wszystko do nas gada poucza pokazuje i rownoczesnie zacheca powiedz co myslisz no i gadaja co niektorzy a pomiedzy innymi i ja mysle ze nie trzeba odrzucac korzeni (nie robmy rewolucji rosyjskiej ) ale trzeba karierowiczow miec pod kontrola wszedzie!!!!wszedzie pod plaszczykiem jagniecia podszywaja sie wilcy (trtoche nie ekologicznie).Ksiazka ktora wymieniasz moze miec bardzo krotkie nogi ,nie myslisz ? rewolucja w rosji czy Ty patrzysz na swiat????
  • 2008-04-18 12:55 | kazimierz

post scriptum.

tak niestety wszystko sprowadza sie do mamony pracujesz masz pensje i potem nia zadz wszystko sprowadzilo sie do wymiernego srodka platniczego!!!!.no powiedz mi ze" ken Wilber",ze swoja ideologia idzie do sklepu no i czym placi ksiazka ktora nie ma poczytnoscia ma wartosci , nikt jej nie kupi , wiec i on musi zadbac o Ciebie,Ty mu zapewniasz pewien komfort zyciowy , a On w zamian cie oszalamia.Ty potem mi mowisz ze moja kultura to blazenstwo wiec wole tkwic przy swoim blazenstie w ktorym cale moje pokolenia przodkow zyly w ladzie i spokoju i symbiozie niz narazac sie na poza europejska kulturowosc nowosc.nie chce cie zrazac ale odsylam cie do wielu o swiatlejszym rozumie niz ken wilber.
  • 2008-04-22 18:41 | kanoniczny

KK od wiekow ten sam sposob

czyli szantaz i zastraszanie,w XXI wieku trafia juz tylko do stojacych nad grobem o bardzo niskim poziomie umyslowym(wies, prowincja)i ich powinowatych,ktorzy beda walczyli z przeciwnikami indoktrynacji wszystkimisposobami ale sa rowniez ci "obroncy" ktorych losy ,kariera,praca zawodowa, zycie codzienne, partie polityczne, sa zalezna od oplatajacej caly kraj sieci zaleznosci od Kosciola
  • 2008-04-24 14:48 | ateista

Dni sekty watykańskiej są policzone

Dni sekty watykańskiej są policzone. Coraz mniej ludzi daje sobie wyprać mózg i kieszeń przez pazernych na władzę i pieniądze klechów. Przydałaby się jeszcze jakaś Norymberga, która rozliczyłaby zbrodnie chrześcijaństwa popełniane już przez tyle wieków.
  • 2009-08-06 20:47 | ferox

i wciąż to głupawe upraszczanie na dobry i zły. Czy nie można rzeczy oceniać merytorycznie? Kategoria zły/dobry sprawdza się w kreskówkach. Wszyscy ludzie są godni miłości bliźniego. I fanatycy i geje (tak! naprawde!) i Ty Katoliku i Ty Ateuszu. Dzielą się najwyżej tylko na skrzywdzonych, niekochanych, otumanionych, niedoinformowanych czy wykastrowanych ze zdrowego rozsądku. Umiejętność kochania świadczy o dojrzałości a nie o przynależności do określonego wyznania. Niestety większość doktryn religijnych jest skażona postawą wartościującą My - i reszta niewiernych. Stetryczały i głuchy na rozwój i ewolucję świadomości Katolicyzm jest doskonałym przykładem. Nie trzeba wierzyć w boga (katolickiego np.) by być uczciwym szczęśliwym i kochającym człowiekiem. Tylko że to wymaga większego wysiłku woli i umysłu i nie da się kontrolować przez chciwe machiny społeczne, a wielu po prostu nie opłaca. Ot co!
  • 2010-06-24 13:06 | facet

Re:Państwo konfesyjne?

OK..popieram z cała stanowczością!!!Ludzie sią "ciemni" i ślepi!! ale kler umie się mocno "kamuflować"..wiem to i znam sprawy od ponad 30 lat!!ale walka z nimi to jak z wiatrakami!! niestety.
  • 2010-08-25 01:25 | Słowianka

Witam i popieram!!!

Kościół, ta pazerna instytucja rozkradła już tyle ziem w Polsce i ciągle mu mało.
    To przez niego jesteśmy zaściankiem i żyje tu tyle ciemnoty.
    Ciemnoty, który nie zna bibli, która obchodzi święta zagarnięte przez kościół.
    Boże Narodzenie, to święto Boga Słońca, bo Jezus (o ile istniał) narodził się koło lipca.
    Wielkanoc i pisanki to święto Matki Ziemi, a żydowska Maryja ma tyle z pisankami wspólnego, co choinka w zimie?
    Noc Kupały, to cudowne święto poświęcone Bogini Księżyca, która cieszyła się widząc radość i tańce słowiańskiej młodzieży.
    Kolędnicy, Marzanna, Dożynki i Dziady, można by długo wymieniać ile to pięknych świąt mieliśmy, a kościół próbował je stosem i torturami zlikwidować.
    Módlcie się dalej katolicy do swojej królowej niebios, do zwykłej żydowskiej dziewczyny, bo dzięki jej wstawiennictwu rozbiory, wojny, a obecnie powodzie przeżywamy. Jakże wielkie jest jej wstawiennictwo u Stwórcy??
    U Stwórcy, który do was wyraźnie w 10 -ciu przykazaniach powiedział -
    1. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie
    2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko (…) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym.

Jako kobieta dodam jeszcze jedno - wara klechom od włażenia pod spódnice kobiet.
    Wielkie TAK dla In Vitro!!!
  • 2011-10-19 17:56 | amerykanin

slowianka / jestes bluznierca ,opamietaj sie bedziesz z tego kiedys rozliczona .Nie boisz sie tego?