Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zapateralski

(13)
W ostatnim dniu maja 2008 r. przywództwo nad SLD przejął Grzegorz Napieralski. Oto jego sylwetka.
  • 2008-05-30 10:18 | kaziks42

Re: Zapateralski

Poparcie dla PO będzie wkrótce spadać. W Polsce jest zapotrzebowanie na społecznie wiarygodną, socjalną i zjednoczoną Lewicę. Potencalny elektorat lewicy to ta część społeczeństwa, która na transformacji straciła. To ludzie, którzy żyją w poczuciu stałego zagrożenia socjalnego. Ta część społeczeństwa nie akceptuje społecznego darwinizmu, nieustanej rywalizacji, konkurencyjnej walki, w której silniejsi pożerają słabszych. Naturalny elektorat lewicy, utracony w wyniku fatalnych błędów przywódców SLD, to siła która budzi ogromny strach rządzącej neoliberalnej prawicy. Stąd nieustanny nienawistny atak przy użyciu wszystkich środków (instytucjonalnych - np. IPN, medialnych, prawnych, sądowych i poprzez tzw. "politykę historyczną" polegającą na fałszowaniu prawdy o przeszłości).
    Chcę wierzyć, że szansę na odbudowanie zdewastowanej równowagi na polskiej scenie politycznej da IV Kongres Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mam nadzieję, że ta największa partia polskiej lewicy potrafi zrozumieć przyczyny sytuacji w jakiej się znalazła, znajdzie dość siły, aby się zreformować i przedstawi atrakcyjny i szeroko akceptowany, alternatywny dla rządzącej prawicy program dla kraju i spoleczeństwa. Są politycy, nawet na lewicy, którzy z pewnym szyderstwem mówią o Grzegorzu Napieralskim, że chce być "polskim Zapatero". Polskiej lewicy potrzebny jest "polski Zapatero".Ten kraj zasłużył na "polskiego Zapatero ". Oczekuję, że Napieralskiemu to się uda! Zaś tekst artykułu jest tendencyjnie skompilowany z wypowiedzi ludzi Napieralskiemu ( i lewicy) nieżyczliwych. Jak sama "Polityka".
  • 2008-05-30 13:55 | Andrzej M

Jestem zdania, że ani jeden z nich nie jest w stanie doprowadzić lewicy do sukcesu Napieralski to bufon większy od Olejniczaka. Jedyny suces może odnieść Piekarska, która jest stanowcz i rozsądna.
  • 2008-05-30 20:53 | J.Lorkiewicz

Bla, bla, bla Towarzyszu ... jako pracownik "budzetowki" jestem konsekwnetnym wyborca PO i pusty smiech budza we mnie zapewnienia ,ze "rzadzaca liberalna centroprawica trzesie portkami" przed blizej niezdefiniowana "sila socjalna". Zdecydowanie sie przeceniacie!! Ta "sila" nie ma ani programu ani bladego pojecia co robic. Ta "sila" bredzi tylko o drozyznie (tak jakby ceny dalo sie zadekretowac a nie wynikly one z realiowv rynkowych), o panstwie swieckim (tak jakby odejscie od konkordatu stanowiklo rozwiaznie problemow finansow publicznych)
    i na okrase usiluje sie zajac "prawami mniejszosci" ale glownie na poziomie ulicznych parad i wzajemnej lomotaniny z podgolonymi typkami z MW. Ta sila nie pasuje do rynkowej rzeczywistosci i liczy na jakis lewicowy CUD.
    Portret Napieralskiego nakreslony w artykule jest dla mnie PRZEKONUJACY bo slyszalem jak facet belkotal w radiu i nie mam zludzen co do jefgo mozliwosci "intelektualnych". W Szczecinie przemieszkalem niegdys pare lat
    i znalem tamtejsza atmosfere jeszcze za czasow dominacji PZPR. To bylo twarde, prowincjonalne, partyjne lewactwo najgorszego sortu ...
    No i to kreowanie sie na Zapatero jak by nie bylo nikogo lepszego po tej stronie sceny publicznej. Zapatero nastapil po tym ,jak centroprawica postawila Hiszpanie na nogi i zrobila z niej regionalna potege gospodarcza - Polsce do tego stanu jeszcze baaardzo daleko. Zapatero jest, tak jak Napieralski, prowincjonalnym, niedouczonym nuwoaryszem, nie znajacym jezykow obcych ani podstaw makroekonomii a tylko zonglujacym haselkami. Po ostatniej wygranej skakal pod sufit i cieszyl sie jak dziecko - no coz, glupich (wyborcow) nie sieja hucpiarska dekada gierkowskla za PRL tez trwala 10 lat ale jak juz jej sie ryplo to do dzis musimy za to placic. Polski PKB na glowe jest ciagle 3 razy nizszy niz hiszpanski, Towarzyszu i zadne lewicowe zaklecia niczego tu nie zmienia. I nie jest prawda, ze poparcie dla PO zacznie spadac niedlugo - raczej po 2010 a jesli juz PO zacznie sie politycznie zuzuwac to mam szczera nadzieje i przeslanki ,ze tego miejsca nie zajmie zadna lewica bo Polski na rzady lewicy NIE STAC I NIE BEDZIE STAC, podobnie jak na wizje socjalnych gruszek na wierzbie. W Polsce musi nastapic wreszcie prorynkowa przemiana pokoleniowa na serio.
    Ten kraj potrzebuje kumulacji kapitalu i rozsadnego ,dlugofalowego inwestowania a nie lewackich pomyslow ze strony SLD czy PiS bo te dwie partie sa dwiema stronami tego samego medalu a roznia sie wylacznie dekoracjami.
  • 2008-05-30 20:56 | J.Lorkeiwcz

Nie wiem czy Autor w szkole uczyl sie o polsko-litweskiej "Unii Lublinskiej" czy moze raczej o Unii Lubelskiej bo takie jest prawidlowe brzmienie przymiotnika utworzonergo od rzeczownika Lublin.
  • 2008-05-31 18:11 | babette11

Głosowałam na LiD w wyborach 2007 i miałam nadzieję, że ta struktura przetrwa. Olejniczak popełnił błąd wypraszając PD i inne partie z koalicji. I teraz na własne życzenie przegra wybory na przewodniczącego. Lewica idzie w dół ale z Napieralskim straci jeszcze bardziej. Ten pan ma bardzo negatywny wizerunek i nie sądzę by wydźwignął partię z zapaści.
  • 2008-05-31 20:04 | ordynus

Myślę że w SLD pora na stanowczego przywódcę. Mam jedynie nadzieję że Olejniczak nie zostanie zepchnięty na dalszy plan i zajmie się częścią merytoryczną programu partii bo akurat to była mocna strona jego kadencji jako Ministra Rolnictwa. Zawsze świetnie przygotowany i inteligentny nierzadko zapędzał swoich kontrdyskutantów w kozi róg.
  • 2008-06-09 10:41 | wojtek strażak

Ale Łazarewicz znazł sobie komentatorów. W. Długoborski i E. De La Torre - wielcy przegrani, którzy nie mieli popracia swoich członków SLD. Wg mnie wszyscy są lepsi niż tych dwoje cyników, kórzy już nie są od dawna w partii (dla jej dobra).
  • 2008-07-14 21:06 | cel

powiatowy zapatero
  • 2008-10-25 05:38 | Czarny

Wszyscy czerwoni na szubienice!!!!
  • 2008-11-04 20:46 | Jacek Fornalczyk"socjalissta"

W SLD nic sie nie zmienilo. Komentatorzy typu W. Dlugoborski to przegrani gracze ktorzy zazdroszcza lepszym, ich sukcesow. Wiadomoi nie od dzisiaj ze kazdy otacza sie zaufanymi osobami. Niejestem zwolennikiem G. Napieralskiego i wiem ze czasami gra nie czysto, ale polityka na tym polega. Czasami trzeba stosowac roznego rodzaju taktyk/metod do osiagniecia dobrego wyniku. Pan Dlugoborski postepowal tak samo jak Grzegorz i niepowinien oczerniac innych. Powtarzam niejestem zwolennikiem Napieralskiego ale hipokryzji nieuznaje.
    Pozatym SLD to trup bez przyszlosci tylko tacy jak Ja zapalency wierza ze powstanie do walki ;)
  • 2010-01-08 20:10 | stefan gryniewicz bereza

sld

Za duzo tych ochow i achow na temat czerwonych,istnieje wiele wiecej ciekawszych tematow niz pierepalki wsrod tej holoty.Ich ostatnia propozycja aby zlikwidowac IPN tylko potwierdza ich zdradzieckie zakusy ich szkodliwa dla Polski ideologie.Nastepna ustawa wprowadzona jak najszybciej w zycie powinna byc ustawa o delegalizacji tej wrogiej Polsce partii oraz usuniecie jej czlonkow ze Sejmu oraz wszelkich publicznych stanowisk.
  • 2010-01-19 05:01 | stefan gryniewicz bereza

nowy przewodniczacy SLD

dla mnie istnienie frakcji bylej zdradzieckiej organizacji,winnej niszczenia patriotow polskich,kolaboracji we wszelkich dziedzinach z moskiewskim rezimem,jest sprawa ,ktorej nie mozna nigdy akceptowac. Celem mojego i moich przyjaciol zycia jest delegalizacja SLD,odsuniecie tej grupy od wszelkich stanowisk,starcie z powierzchni Polski najdrobniejszych sladow tej organizacji,co ustrzeze Polske przed ta czerwona piata kolmna.To hanba,ze wielu czlonkow tej organizacji zajmuje stanowiska w Sejmie,Rzadzie ,a co najgorsze,reprezentuje Polske w Parlamencie UE.Jezeli obecne partie nie dostrzegaja zagrozenia bezpieczenstwa Panstwa,istnieniem czerwonych to nasza grupa dzisiaj jeszcze niezbyt liczna,podejmie radykalne srodki prowadzace do zrealizowania naszego glownego celu.
  • 2010-06-22 21:34 | Jan

Re:Zapateralski

Pewnie tegoż nie puścicie. Nie puśiliśie mojej wypowiedzi od ojcu Kaczyńskiego, który był w AK a od 1945 b. dobrze mu się działo. Ciekawe, że "dziadek w Wehrmachcie" mógł spowodować przegraną Tuska ale o zwiazkach Rajmunda, ojca Jarosława z komunistami mówić nie wolno. Skasowaliście moją wypowiedź o tym co w Poznaniu mówią o arc. Poetzu, wszyscy sie dziwią, co się się stało, ale jak ktoś napisze o co chodzi, POLITYKA wycina. Ciekawe czy teraz też odrzuciecie moją wypowiedź ?

Moim zdaniem p. Napieralski to MASOCHISTA. Mógłby mieć co najmniej 20 procent poparcia na "dzień dobry". Zapowiadał się na drugiego ZAPATERO i to nie w kontekście o którym pisze się w artykule, lecz w kontekście przesunięcia polski na tory LAICKIE, oddzielenia kościoła od państwa, likwidacji konkordatu, likwidacji oszukańczej KOMISKI MAJĄTKOWEJ, wyprowadzenia religii ze szkół. Tak, przecież, sam mówił na początku. I nawet w WIADOMOŚCIACH jak został szefem SLD był sondaż i tam 20 % poparcia. I potem coś się stało. Już nie było mowy o laickości państwa. Popularność spadła. A szkoda. Polska nie zasłużyła by być Iranem Europy. Kościół wtrąca sie wszędzie. Lekcje religii w szkołach to stracony czas. Wiem coś o tym jako były nauczyciel. Radio MARYJA to wstyd dla tego kraju. Kiedy w Niemczech stacja radiowa zaczęła głosić podobne hasła, zamknięto ją. Nie ma w Polsce żadnej uroczystości państwowej w której rej nie wodziłbny kosciół. Ach, szkoda pisać dalej ... A p. Napieralski mógłby mieć olbrzymie poparcie, ale nie chce. Jedynie mówi o IN VITRO. A co, to tylko jeden temat światopoglądowy ?