Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dziecko, niestety, narodzone

(16)
Czy doszło do przestępstwa nakłaniania do aborcji 14-latki? W tej sprawie jest wiele niejasności.
  • 2008-06-10 13:29 | Pan Lulek

Re: Dziecko, niestety, narodzone

Nie rozumiem postepowania policji. Skoro na teren komisariatu wtargnela agresywna grupa ludzi, to policja winna wszystkich zaprosic glebiej do srodka a nastepnie zapudlowac. Równoczesnie nalezalo zameldowac droga sluzbowa o fakcie napasci na posterunek policji i spokojnie czekac na dalsze rozkazy odwolujac sie droga sluzbowa az do Komendanta Glównego policji. Naturalnie o calej sprawie wypadaloby równiez powiadomic w drodze operacyjnej przedstawicieli srodków masowego przekazu.
    Jesli trzeba uzywac kropidla i kadzidel
    Pan Lulek
  • 2008-06-10 13:40 | janusz

Dlatego tez dlaczam do Napieralskiego,ktory dzialanie kosciola i jego armi zbawienia
    postrzega jako hanbe dla zdroworozsadkowego spoleczenstwa.eunuchy i nieplodne matrony,z nieudacznikiem w sutannie,potrafia zniweczyc zamierzenia i pomysl na zycie mlodej dziewczyny,ktora zmuszona do urodzenia dziecka stanie sie jedna z tych ktore katuja i niechca mimo wszystko swojego dziecka.Czemuz to ten hipokryta w sutannie nie zadeklaruje dozgonnej
    pomocy temu niechcianemu i tak naprawde nieprzynoszacego szcescia nikomu,dziecku.
    Jezeli aborcja zostala sadownie zawarowana,co ma kosciol do tego,czy konkordat zezwala na ingerencje kosciola w sprawy panstwa,dlaczego kosciol podnosi jazgot gdy to panstwo probuje czasem wkroczycf w sprawy kosciola.
  • 2008-06-10 16:22 | Tomek

Dlaczego NIKT nie zapewnia tej dziewczynie ochrony przed nękaniem, nawet w szpitalu. Dlaczego ŻADNA prokuratura nie prowadzi śledztwa w sprawie działań księdza i grupy nawiedzonych działaczy ? dlaczego nie ma działań względem lekarzy którzy odmówili wykonania zabiegu ?
    Dlaczego sąd oddziela dziewczynę w takiej sytuacji od matki i uniemożliwia dokonanie legalnego zabiegu ?
    CZY MY ŻYJEMY W KATOLICKIEJ WERSJI IRANU ?
  • 2008-06-10 17:32 | POLONIA-SAWA

Re: Walka o rozsadek !

Jak dlugo ludzie nie zrozumia ze ksiaz nie ma zadnych ,ale
    to zadnych praw do przekroczenia w tym wypadku progu
    szpitala.
    Jak dlugo lekarz w Polsce ,jak w przypadku Alicji N. nie bedzie
    mial odwagi podpisac swojej wlasnej diagnozy
    mimo ze uczyl sie swojego zawodu wiele lat.
    Jak dlugo od p.Glempa bedziemy musieli sluchac ,diagnoz lekarskich.
    / pani /Alicja T/ potrzebuje tylko okulary,jakie nie powiedzial
    mozna troche sie smiac , przepraszam ,zbadal ja jako ginekolog czy okulista/
    ...
    Tusk ma robic cuda, a Rydzyk zajmuje sie polityka.
    Jak dlugo Polacy nie zrozumieja ze prawo ,ktore ich sejm ustalil jest OBOWIAZUJACE.
    A czlowiek nie moze wszyskiego.
    Jak dlugo Polacy nie zrozumia ,ze nie moga innym narzucac swojej woli.
    Bo Bog dal nam wolna wole.
    Jak dlugo Polacy nie zrozumia ,ze zaden gaj nie jest zwyrodnieniem
    /w.p.Legutki / tylko anomalia natury , w takiej juz formie przez Boga stworzona .
    /nie wiem ,moze Bog byl zmeczony w 7 dniu tworzenia/
    Jezeli ludzie zrozumia , ze oprocz 1 cm nie odczuwajacych komorek ,mamy
    naprawde ludzi
    ktorzy juz zyja , cierpia i tym nalezy pomoc.
    Jesli Polacy zrozumia ,ze nie mozna byc moralnym na koszt innego,tylko na wlasny.
    .....a moze wystarczy odrobine zdrowego rozsadki i logiki
  • 2008-06-10 17:51 | Polonia-Sawa

Prawo piesci. Jawna przemoc .

To co tutaj jest opisane ,to jawne objawy bezprawia i przemoc ,do tego prawdopodobnie
    wspierane przez prokurakure i policje .
    No mozna tylko dodac to kosztuje Polske w Stasburgu okolo 50 tys. EU. +14
    Moze sie opamietaja ,jak zaczna placic 100 tys. EUR za kazda taka sprawe.
    Powodzenia podatnicy.
  • 2008-06-10 18:07 | anna

To jest przykład ubezwłasnowolnienia organów państwa przez kościól. Niestety mamy cechy państwa wyznaniowego, a to: finansowanie jedynie słusznej religii przez państwo, bo czym innym jest utrzymywanie katechetów, finansowanie piramidy Glempa, krzyże w każdym urzędzie, kropienie każdego budynku. Zastanawiająca jest podległość polityków, czy oni rzeczywiście uważają, że to się ludziom podoba? Może by zrobic badania OBOPu
  • 2008-06-10 19:16 | Kecaj

Barbarzynstwo w imie Boze

To musialo sie stac. Taka jest logika katolickiego fundamentalizmu. Dla tych ludzi zycie ludzi narodzonych jest G-warte, ma cene sciery, szmaty z podlogi. Liczy sie tylko zycie NIENARODZONE. Ono jest celem. Ale samym w sobie, bo kiedy ta 14-latka urodzi, to nie pomoze jej zaden Kosciol, zaden biskup. Beda sie za nia i jej narodzone dziecko modlic. I tyle. Rodzic, rodzic, rodzic. To wlasnie obled fanatyzmu katolickiego.
  • 2008-06-10 20:12 | front przeciw czarnemu okupantowi

Tak - żyjemy w katolickiej wersji Iranu. Dowodem jaskrawym tego jest wymiar sprawiedliwości podporządkowany katolickim talibom. To zgwałcone dziecko powinno otrzymać wielomilionowe odszkodowanie za bezprawne internowanie, zastraszanie, przemoc psychiczną i pozbawienie opieki matki ! Odszkodowanie powinna dostać także jej matka. Te potwory katolickie nie mają miary.
  • 2008-06-10 20:21 | Polsko_powstań_z_kolan

Człowieku, co ty piszesz ? Nie wiesz, kto w Polsce rządzi ? Każdy policjant wie, kto rządzi: najpierw jest ksiądz, potem zakonnica, długo, długo nic, a na końcu jest komendant policji.
  • 2008-06-10 22:08 | dorota l.

tu nawet nie chodzi o zycie nienarodzone, w celu rzekomego utrzymania zycia dopuszcza sie dalszego przestepstwa, dziewczyna przebywa w szpitalu i napewno pakuja sie w nia w tej calej sytuacji srodki uspakajajace i otumaniajace ryzykujac, iz moze to zaszkodzic dziecieciu, o ktore tak walcza. To jest gwalt za gwaltem. W latach siedemdziesiatych byli prawnicy, ktorzy stawali w obronie robotnikow, czy teraz nickt nie moze zadeklarowac prawnej obrony tej dziewczynie, przecie to sprawa do Tyrbunau w Strassburgu i kazdy o tym wie, ale jaka jest naiwnosc w narodzie skoro tacy bezczelni dzialacze fundamentalisci moga tak latwo sterroryzowac otoczenie.
  • 2008-06-11 08:55 | mk

" Skoro na teren komisariatu wtargnela agresywna grupa ludzi, to policja
    winna wszystkich zaprosic glebiej do srodka a nastepnie zapudlowac. "

Ale skad wiesz, że tam wtargnęła agresywna grupa ludzi? Wszystkie relacje są z drugiej ręki, na dodatek spisane przez Wyborczą, która niemalże w programie ma walkę o aborcję i walkę z kościołem. Więc sformułowania "zaszczuli ją", "to było piekło" itp to tylko czyjaś interpretacja, a nie fakty. Sobotni artykuł to w ogóle był szczyt manipulanctwa, brak mi słów.
    A swoją drogą --- gdyby ludzie z federacji naprawdę chcieli jej pomóc, to wywieźli by ją dyskretnie do np Wielkiej Brytanii i tam by ciążę usunęła. Powiadamianie Gazety było perfidnym wykorzystaniem dziewczyny do własych celów.
  • 2008-06-11 10:21 | jaf, opole

Skandal! To właśnie jest jeden z przykładów panoszenia się i perfidii kościoła katolickiego w Polsce, reprezentowanego przez różnych frustratów oraz domorosłych "misjonarzy".
    Jeśli w Polsce nie zostanie ratyfikowana Karta Praw Podstawowych, to Polacy nie będą mogli, w takich i innych przypadkach, zwrócić się o pomoc do orzecznictwa europejskiego w luksemburskim Trybunale Sprawiedliwości.
    Dlaczego tego księdza nie aresztowano? Dlaczego pozwolono wtargnąć tym kobietom z "katolickiej sekty"? Dlaczego dziewczynkę osadzono w areszcie - zamiast jej pomóc, pozwolić przytulić się do mamy, sprowadzić jej psychologa? Jak może Państwo, tak postępować w obliczu nieszczęścia dziecka?
    Karta Praw Podstawowych jest m.in. potrzebna polskiemu społeczeństwu, aby go chronić przed fanatyzmem przedstawicieli Kościoła Katolickiego. To jest polskie nieszczęście i kompromitacja Państwa.
  • 2008-06-11 15:21 | adamo33

Na początku chciałem się w pełni zgodzić z "Kecajem". Gdy ta dziewczynka urodzi nikt z Kościoła się nią nie będzie interesował. Ja mocno watpię nawet w modlitwę.
    Obawiam się, że takie sytuacje będą się powtarzać. Jestem pewien, że wobec księdza i tzw. obronców życia nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje. A to tylko będzie zachętą, by powtarzać tego typu akcje.
    Ciekawe co musi się wydarzyć, by nasze społeczeństwo obudziło się i spojrzało krytycznie na to co czasami wyczynia Kościół.
  • 2008-06-12 04:08 | Adam

Nie ma co ukrywać że sprawa jest przez obie strony wykorzystywana do celów ideologicznych. Mnie natomiast bardziej interesuje jak do tego doszło, pod czyją opieką była dziewczynka jakie są okoliczności całego zdarzenia? Jestem za aborcją ale nie na każde życzenie. W tej sprawie powinni wypowiedzieć sie fachowcy a ich opini w tej sprawie nie mogę na necie znaleźć. Stanowisko Kościoła inne być nie może, warto wysłuchać argumentów których też nie mogę znaleźć. Natomiast denerwują mnie na tym forum i nie tylko płytkie i agresywne ataki na Kościół Katolicki (jestem niewierzący).
  • 2008-06-12 11:22 | Lang

Wywieźli do Wlk. Brytanii?? Ależ ona jest obywatelką Polski i jej się w świetle prawa NALEŻY opieka polskiej służby zdrowia!!! Jej rodzina płaci tu podatki tak czy nie?? Gdyby miała 25 a nie 14 lat i zaszła w ciążę z dorosłym partnerem, i gdyby jednak nie chciała urodzić, wtedy mogłaby wyjeżdżać tam, gdzie prawo aborcyjne jest bardziej liberalne. Ale w tym wypadku to państwo polskie ma obowiązek zapewnić jej opiekę lekarską, psychologiczną i prawną, bo mam nadzieję, że ktoś tych prześladujących ja oszołomów przed sądem postawi.
  • 2008-06-13 02:51 | dlotiw

Ta tragiczna historia jest kolejnym potwierdzeniem "talibanizacji" kraju.