Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gwałt na nas wszystkich

(19)
Rozmowa z prof. Moniką Płatek, prawniczką z Uniwersytetu Warszawskiego
  • 2008-06-19 10:25 | POLONIA-SAWA

Re Gwałt na nas wszystkich

Bardzo rzeczowy i dobry wywiad .
    Dziekuje
  • 2008-06-19 20:13 | JO

I co tu się dziwić, że Napieralski żąda rozdziału kościoła od Państwa. Przecież Polska to państwo wyznaniowe.
    I niech kretyni z PO nie myślą, że głosowałam na nich, bo ich kocham- głosowałam tylko dlatego, że chciałam pogonić PIS. Ale to ostatni raz!!!! Odtąd będę głosować na jakąkolwiek lewicową (światopoglądowo) partię. PRECZ Z CZARNYMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 2008-06-19 20:41 | Obserwator z kosmosu

Widze ze bluzgi i wzywanie do nienawisci to jedyne na co stac antyklerykalow... Sami sobie wystawiacie swiadectwo zdolnosci (albo raczej ich braku) intelektualnych
  • 2008-06-20 13:23 | animat

No cóż, temat budzi emocje po obu stronach i po środku, sam mam tendecję do gorączkowania się, ale Politykę cenię za wyważony sposób wyrażania swoich racji. Słowa wystawiają świadectwo procesom myślowym przebiegającym pod maską mózgowej maszyny.
    W sprawie dziewczyny: chyba warto poczekać z miesiąc aż wszyscy się uspokoją i zestawić razem wszystkie elementy układanki: edukację seksualną, Kościół, wypowiedzi biskupów, lekarzy, prawników, granice rodzicielskiej opieki i wybranie momentu w którym płód staje się człowiekiem.

do usłyszenia.
  • 2008-06-20 16:54 | Jola

Re: Gwałt na nas wszystkich

Artykuł przeczytałam z przerażeniem. To że żyję w państwie wyznaniowym już się przyzwyczaiłam. Ale nie spodziewałam się że Inkwizycja tak szybko zagości u nas. Tak, tak fragment o składaniu zeznań przez pokrzywdzonych w komisariacie dokładnie przypominał przesłuchania Świętego Oficjum. Jestem agnostyczką i ten fakt raczej trzeba ukrywać, gdyż jeśli przyznam się do takiej filozofii życia słyszę, że jestem osobą bardzo nieszczęśliwą . I bardzo się dziwię jeśli ktoś współczuje np. muzułmankom. W tym kraju każdy kto nie jest ,,chrześcijaninem" nie ma pełnipraw. Niestety, takie są uroki życia w państwie wyznaniowym a nie prawa.
  • 2008-06-20 17:07 | Linka

Ja zawsze głosowałam na lewicę i cieszę się, bo to jedyna partia, która żąda rozdzielenia Kościoła od państwa. Reszta woli żyć przy błogosławieństwie kleru i robić tak, jak Kościół jej zagra. Stąd dziś geje i lesbijki w Polsce nie tylko nie mogą zawierać małżeństw, ale nawet związki partnerskie zawarte za granicą, nie są w Polsce traktowane jako ważne.
  • 2008-06-23 07:29 | George

Swego czasu pan A.H. twierdzil, ze "Polaczkom nie nalezy sie panstwo, bo nim i tak nigdy nie beda umieli zarzadzac"... Wiecie, co jest najtragiczniejsze - on MIAL RACJE!
  • 2008-06-23 16:28 | Katarzyna

Tragedia

Przeczytalam ten artykul, bedac na emigracji od 2 lat - jakze sie ciesze, ze wyjechalam z tego kraju, w ktorym dzieja sie takie rzeczy! Pytam gdzie tu wolnosc, gdzie demokracja i gdzie prawo?? Jak mozna robic takie rzeczy i to jeszcze w imie nauk Chrystusa! Ten przyklad pokazuje tylko jak bardzo kosciol katolicki jest juz skrzywiona organizacja nie majaca nic zupelnie wspolnego z prawdziwa religia i zasadami etyki. Jakim prawem obcy ludzie daja sobie przyzwolenie na decydowanie o zyciu dziecka i podejmowaniu decyzji za jego rodzicow?!! jakim prawem zabrania sie matce bycia matka i jakim prawem te wszystkie organy wladzy panstwowej zamieniaja sie w narzedzia nawiedzonych (aczkolwiek nie Duchem Swietem) ksiezy??!! Ile jeszcze czasu musi uplynac zanim ten kraj znormalnieje??? i czy ten dzien w ogole kiedys nastapi?? To wszystko to jakis absurd i cieszmy sie, ze Europa ma jeszcze odpowiednie srodki, zeby ze Strasburga interweniowac w to polskie piekielko!
  • 2008-06-24 01:04 | 16Richie KPH wrocuś

Bardzo interesujący reportarz. W końcówce może wyraziła Pani Swe zdanie,ale czy potrzebne?
    Temat jest ciężki,że żyjemy w kraju z załorzenia demokratycznym,lecz demokracja i prawo są przeważane Słowem Kościoła KAtolickiego, będącego przeciw Aborcji, któe zmusza radykalnie, przeciw prawu do pozostawienia ciązy. Przecież to absurd, by organizacje antyaborycjne w taki sposób nękały dziecko, nie wiedzące co zrobić. Dziewczynka ma 14 lat, i powinna mieć prawo do decyzji, nawet gdy matka nalega na aborcję, a ona przeciw jest. Myśląc racjonalnie wiemy,że takie dziecko nie może w tak młodym wieku podjąć takiej ważnej decyzji,ale z rodzicami można porozmawiać.
    Bycie matką wymaga wiele odpowiedzialności, któe dziecko mieć nie będzie, iż ma szkołę, i swe środowisko, któe będzie je wyśmiewać.
    - Coś to Polskie prawo dobrze nie działa,że sama policja i sąd go nie przestrzega. Za dużo rydzyka w tym kraju. Jak choroba idą ludzie za nim. Za proroka facet się uwarza?
  • 2008-06-24 11:44 | Marta

Swietny artykul...az nie chce sie wierzyc, ze takie rzeczy maja miejsce w naszym kraju....
  • 2008-06-26 14:15 | talala

mam ochotę wyemigrować...
  • 2008-07-01 20:03 | ateistka

Nie ma co oczerniać. Całym sercem jestem z tą biedną dziewczyną, której głupi ludzie zniszczyli młodość. Ale, przyglądając sie temu z boku widzę, że nie każdy ksiądz to ograniczony fanatyk, a nie każdy katolik chce się wtrącać w prawa innych. Bez sensu stawiać barykady i pokrzykiwać na siebie nawzajem. Potrzeba nam dialogu. Nieprawda, że w Polsce tylko Rydzyk, a w kościele każą głosować na PiS. Nieprawda, że ateiści są niedouczeni, nieinteligentni i chcą powrotu PRL. Sama jako biolog, opowiadam się za aborcją do 12 tygodnia ciąży, bo wiem,że embrion ludzki jest wtedy jeszcze relatywnie słabo rozwinięty, ale szanuję uczucia innych i prawo do innego poglądu.
  • 2008-07-05 00:08 | Malinka

A ja się nie przyzwyczaję do życia w Klechistanie! I myślę, że każdy rozumny człowiek powinien robić co może, by wyeliminować prymat religii nad prawem, choćby przez głośne, odważne (sic!) mówienie "nie" , gdy kler z buciorami, na chama wchodzi w nasze życie polityczne, gospodarcze i osobiste, używając przy tym metod urągających wszelkim zasadom.
  • 2008-07-05 22:05 | jolka

dzis widzialam film o podpalonym i skopanym psiaku przez 3 niepelnoletnich chlopakow i filmowanym przez nich gdy umieral w cierpieniu i bardzo mi szkoda , ze kiedy11, 15 i 16 lat temu nikt ich nie wyskrobal. Bóg i rodzice i ustawa o ochronie życia poczętego zeslalali nam na ziemie ciala z duszą diabła nie ludzką.
  • 2008-07-06 21:30 | EH.

W jakim kraju my żyjemy? Przecież aborcja powinna być tylko i wyłącznie decyzją matki, a nie kościoła czy też państwa! : /
  • 2008-10-17 16:18 | Alicja

Religia to sprawa prywatna! Niech kosciól w koncu przeztanie narzucac ich pogladów na jakas kolwiek spolecznosc!
  • 2008-12-25 18:36 | coooo

owszem, ale gdyby was usuwano podczas aborcji to byscie spiewali inaczej bydlaki...
  • 2009-03-07 19:26 | janaN

DO coooo: Gdyby to "nas" wyskrobali to byśmy nie śpiewali, bo płód nie śpiewa:) Poza tym skoro by mnie nie było przez aborcję to bym nie wiedziała, że istniałam w czyjejś macicy. Pomyśl czasem człowieku. Pozdrawiam serdecznie.
  • 2010-02-22 01:58 | aaa

Re:Gwałt na nas wszystkich

jejku przerazona jestem tym artykulem, przeciez kazdy ma prawo do zycia a ten biedny ksiadz na ktorego tak najezdzacie chcial tylo ratowac to malenstwo ktore rosnie pod sercem tej dziewczynki, by jego cialko nie zostalo rozerwane na strzepy i wrzucone do sciekow , ..