Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Teraz fiesta

(16)
Pięć lat nas straszyli. Rywinem, korupcją, agentami, układem, Ruskimi, Niemcami, Brukselą. Aż wreszcie tak nas nastraszyli, że mało kto się już czegokolwiek boi. Wygląda na to, że Wojna Pięcioletnia właśnie się niepostrzeżenie skończyła.
  • 2008-06-20 10:55 | stanisław z Dolnego Śląska

Re: Teraz fiesta

Jedyne prawo, które sprawdziło się w marksiźmie-leniniźmie to to - "że byt kształtuje świadomość". "Kaczory" spóźnili się z rewolucją o dobre parę lat
  • 2008-06-20 12:36 | POLONIA-SAWA

Re: Czy w Polsce jest juz tak zle ,ze nie mozna narzekac?

Czy w Polsce jest juz tak zle ,ze nie mozna narzekac?
    Zrobil mi Pan z premiera osiolka ,Pan Passent mowi ,ze to nie chodzi
    o Walese ,bo to byl ubek ,a wogole to nie chodzi o W. tylko.....a chodzi o Kubice?
    Dlaczego mamy robic fieste ,jak za Kubice wygra Lepper w "polskiej Izbie Lordow"
    czyli senacie ,to co wtedy ?
    I dlaczego nazywa Pan Tuska osiolkie /pieszczotliwie//potem powie ,pan jeszcze ,zawsze mowilem ,ze to osiol/. Osiol?
    Walczy z bykami i wie
    "KAZDY CIOS MUSI SIEDZIEC"/to z boksu ,a tyle mowicie o sporcie/.
    A z tym Instytutem Pamieci Narodowej to ....,tak na koncu stoi dyrektor i mowi ,ze
    daje nam slowo za swoja "Teze" ,ze w pan W. byl w SB.
    Chcieli ,to dostali ....
    Jednego jednak nie zapomnieli w Instytucie Pamieci N ,/po polsku/
    "chlop ZYWEMU nie przepusci",
    A moze ma Pan racje moze nalezy zapomniec o smutkach ? ,w koncu mamy
    komorki i Instytut Pamieci Narodowej ,oni tam pamietaja o wszystkim.
    Jak Polak cos zapomni ,idzie do Instytutu Pamieci Narodowej ,..bardzo komfortowo.
  • 2008-06-20 12:53 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Gra w bodżce

To tytuł wywiadu jaki szanowny autor powyższego artykułu przeprowadził z noblistą od gier Robertem I.Aumannem.Tego noblisty też nie słuchają w Izraelu.Może do Jacka Żakowskiego
    dotrze porcja wiedzy,która przekona go o patologii transformacji systemowej,która poprzez traktat okrągłostołowy i antyobywatelską ustawę zasadniczą wykreowała patologiczny system demokratyczny.
    KŁAMSTWO w paradygmacie ewolucyjnym stanowiące czynnik rozwoju intelektualnego jest nadal bazą dla funkcjonowania politycznego szulerstwa i korupcji.
  • 2008-06-20 15:54 | Rich

Oczywscie zgadzam sie z teza pana tekst. Ale jednak pan pisze tak jakby wieczne kupowanie komorek i mikrofalowek telewizorow itd. stanowilo sedno ludzkiej egzystencji i szczescia. To chore myslenie. Czyzby pan tez temu ulegl??
  • 2008-06-20 16:25 | Danuta

Re:...Idzie nowe, czyli kryzys energetyczny ?

Po paru latach dogorywania etosu Solidarnosci, gdzie jeszcze paru wojownikom wydawało się , że walczą o "prawdę", nagle powietrze wyszło z bohaterów i nawet dyskusja o "Bolku" jest sztucznie utrzymywana przy życiu. Prawdziwy pozostał kryzys energetyczny , który zbliza się nieubłaganie do Europy, ale publicysci wolą tępić miecze na tematach zastępczych ?
  • 2008-06-20 18:19 | PA2155

Zazdroszcze optymizmu autorowi. Niedawno odwiedzilem ojczyzne i mam raczej mieszane uczucie. To prawda, ze moje dolary kupily mniej zlotowek i dlatego ceny wiekszosci rzeczy wydawaly mi wyzsze niz w Stanach i w Kanadzie. Wpedza to mnie w kompleksy. Moze rzeczywiscie przezywacie swoj boom, a my w Amerycy Pln- swoj zmierzch. Mam klopot z jedna rzecza- nie widze tej prosperity wsrod mojej rodziny. Kazdy raczej mowi o ciezkich czasach, o wzroscie cen, zwlaszcza zywnosci i benzyny. O mieszkaniach nie wspominam, bo za moja dobra amerykanska pensje nie kupilbym nawet dziupli w Warszawie. Coz, siedzac w Kanadzie nie zalapalem sie niestety. na te narty w Alpach, wakacje na Riwierze oraz jachty i awionetki. Trzeba wracac do marzen i ciezkiej pracy w kraju, gdzie placa mi w inflacyjnych dolarach. Zycze duzo radosci z odzyskanego bogactwa. Zeby jeszcze pilkarze dostosowali sie do tego nastroju.
  • 2008-06-20 18:21 | yoyo

jezusmaryjo, człowieku...
  • 2008-06-20 20:19 | dddd

sedno nie, ale kraj w którym ludzie chcą po prostu żyć wygodnie a nie "zwalczać układ" i wieszać "komuchów" to normalniejszy kraj
  • 2008-06-20 21:00 | ryszard

Idylle jaka mamy nie kazdy widzi. A juz na pewno nie protestujacy dzis w Warszawie zwiazkowcy. Rozumiem,ze tekst ma sluzyc pokrzepieniu serc, ale pochwala konsumeryzmu jest nieco krotkowzroczna. Na razie zal tylko polarnych niedzwiedzi, ktore gwaltownie traca zyciowa przestrzen. Ale i dla nas czas spoznionej refleksji zbliza sie wielkimi krokami.
  • 2008-06-21 05:55 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

Można wyprowadzić i taką tezę,że kryzys energetyczny jest pochodną kryzysu kolejnej utopii globalnego wolnego handlu.Co do Bolka,to mozna powiedzieć,że Lech Wałęsa jak zaczął tak kończy,bo jako pionek politycnej gry na szachownicy.Nawet stający w jego obronie przyznał,że nie można pisać historii stawiając znak równości między SB a Gestapo.Stąd i między kolaboracją też trzeba postawić znak równości i prawdziwie zacząc odbrązawiać.
  • 2008-06-21 20:53 | @

Bo nastąpiła Panie Jacku wymiana pokoleń. Tak jak dzięki kontaktom ze światem zmieniła się na przykład polska kuchnia, podobnie młodsi, oczytani, bywali w świecie nie witają się już tradycyjnym polskim - Co słychać? - Kiepsko. (jakie pamiętam z pokolenia moich rodziców). Roszczeniowy stosunek do życia i całe to polskie ględzenie odchodzi w przeszłość. Chcesz mieć, to się weź do roboty. I tym, którzy mają do tego narzędzia jak najbardziej się to udaje. Rząd powinien zadbać o tych, którzy narzędzi nie mają , czyli o edukację. Pozdrawiam
  • 2008-06-22 06:58 | Anatol Juszczyk

Panie Jacku, niech pan pozostanie przy komentarzach politycznych, w których jest Pan doskonały, i nie próbuje ich ubarwia komentarzami sportowymi bo nie ma pan pojęcia o tym dziale życia. Kubica wygrał wyścig w Montrealu przed pierwszym, żenującym, występem polaków.
  • 2008-06-22 11:58 | dokk

A mnie ten szał drobnych przyjemności jakoś bardzo nie rozczula. Od drobnej przyjemności polowania na przykład na żydów, do drobnej przyjemności kupienia 40 calowej plazmy droga jest bardzo kruciutka. Fakt, ze zdobycie siły nabywczej świadczy o jakiejś tam ewolucji, ale tylko nieznacznej. To raczej ewolucja systemu.Do odchamienia jeszcze daleko. Mam nadzieję, że konsumpcja jako wstepna motywacja wystarczy ale obawiam się , że zmainy jakie są tu potrzebne, mogą być jedynie pokoleniowe. Z niecierpliwością czekam, aż zacznie rozpychać się łokciami pokolenie wychowane po 89. To dopiero będą zmiany.
  • 2008-06-22 14:01 | Mariusz

Dzień Dobry Panie Jacku.
    Hmmm. Mógłbym powiedzieć i mówię. Zastanawia mnie gdzie jest ta kraina miodem i mlekiem płynąca? Czyżby to Polska? Odpowiedź brzmi z pańskich ust. Tak. Pański opis to taka telewizyjno-serialowa sielanka rodem z TVN. Piękne scenerie miejskie Warszawy, bogaci przedstawiciele klasy śreniej i ciut biedniejsi klasy średniej. Pański tekst przekonuje mnie i wręcz prawie utwierdza w starym porzekadle a mianowicie "Dajmy ludziom chleb i igrzyska". Sęk w tym, że to może dzieje się i to w Polsce ale mam lekkie wrażenie, że jedynie w Warszawie.
    Jednocześnie chciałbym się zapytać czy aż tak panu ciąży instytucja IPN? Wszak jest prawdą, że ostatnie wydarzenia, moim zdaniem, "lekko" podważyły jej reputację ale chyba warto posiadać instytucję przechowującą "teczki" i odkrywającą "dokonania" bezpieki. Nikt nie jest czysty z tamtych lat. Niestety takie były czasy. Moim zdaniem nie oceniajmy ludzi zbyt pochopnie. Ale niestety media to robią. Niejednokrotnie namaszczają niewinną osobę z góry winą. Przekazywanie wiadomości opiera się teraz na niedomówieniach (niestety) a nie na rzetelnym dopracowaniu ich. W sumie to nic nowego. Od zawsze tak było.
  • 2008-06-23 08:34 | Optymistka

czoraj obejrzalam w Teatrze we Wroclawiu SMYCZ .Polecam.Precz z igrzyskami ,z polowaniem na sensacje z polowaniem na ludzi.Chcialabym zeby mnie bylo stac na pojscie na mecz do teatru,przeczytac taki fajny artykul,wreszcie jak za dawnych dobrych czasow pojechac w Polske.
  • 2008-07-07 15:29 | DT

Proszę czytać ze zrozumieniem :P