Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dziwadełka z (czarną) dziurką

(3)
Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć - to żelazny skład drużyny jeźdźców Apokalipsy. Straszliwy ich obraz znamy choćby z rycin Dürera. Ale kiedy rozum śpi, do ich grona dołączają nowi kompani.
 • 2008-06-25 22:25 | sdf

  Re: Dziwadełka z (czarną) dziurką

  boshe co to w ogóle było?!
 • 2008-06-30 01:56 | inżynier

  Ludzie boją się niektórych słów, takich jak atomowy, czarna dziura, donosiciel, czarownica, itp.

  Bomby atomowe zniszczyły Hiroszimę i Nagasaki, a w nich ponad 100 tys ludzi. Stąd wynika sprzeciw opinii narodu przeciwko elektrowniom atomowym mimo, że są one znacznie czystsze i mniej szkodliwe dla środowiska i ludzi niż tradycyjne elektrownie węglowe.

  Wiele ludzi wie, że czarne dziury siedzą w środkach galaktyk i pożerają wszystko co się do nich zbliży. Więc niektórzy zauważyli, że fizycy mówią o możliwości, że powstaną dziwadełka i czarne dziurki, i wpadli w panikę, że te czarne dziurki mogą połknąć naszą Ziemię.
 • 2008-06-30 13:02 | myślący inaczej

  Re: Dziwadełka z (czarną) dziurką

  A jeśli Stephen Hawking się myli i Jego teoria parowania czarnych dziur jest błędna ? Już wcześniej popełnił błąd twierdząc, że czas będzie się cofał w czasie ewentualnego kolapsu grawitacyjnego Wszechświata . Dzisiaj sam się do niego przyznaje.
  Hawking twierdzi , że czarne dziury parują całkowicie niszcząc całą zawartą w nich informację . Jest to sprzeczne z doktryną mechaniki kwantowej .
  Problemy z czasem , który niezwykle zwalnia swój bieg w otoczeniu , jak i wnętrzu czarnych dziur sprawiają , że kreacja par cząstek ( cząstka-antycząstka ) mających przyczynić się do jej parowania w układzie odniesienia samej czarnej dziury trwa ułamek sekundy . Niestety dla zewnętrznego oddalonego obserwatora (np. laboratorium ) minie wieczność. W tym czasie wszystkie powstałe czarne dziury mogą połączyć się w jeden większy obiekt . Według optymistycznech założeń w LHC może powstawać jedna czarna dziura na sekundę .
  W LHC czarne dziury mają powstawać w sposób kontrolowany , tylko nad ich dalszym losem nikt kontroli mieć nie będzie . Jeśli teoria zawiedzie odwrotu nie będzie ...! A na szali stawiamy wiele .