Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wszyscy byliśmy agentami

(16)
'Przez 50 lat wszyscy byliśmy splamieni kontaktami z reżimem', rok temu mówił Lech Wałęsa w wywiadzie dla 'La Croix'.
  • 2008-06-27 02:00 | Czesław

Re: Wszyscy byliśmy agentami

Wałęsa był agentem TW "Bolek" ja nim nie byłem. Wałęsa już nic nie musi udawadniać ponieważ każdy dobrze wie kim był i kim jest.. Media pisza tylko o dokumentach bardziej lub mniej wiarygodnych a mowiących o współpracy Wałęsy z SB.
    Dla mnie osobiście bardziej wiarygodni od dokumentów są ludzie którzy żyją i pamiętają.
    Tych własnie ludzi powinien się wstydzić Bolek Wałęsa który kiedyś był zwany Lechem.
  • 2008-06-27 05:25 | WALDEX

TO ZE BYL AGENTEM SB TO DROBIAZG W STOSUNKU DO TEGO ZE POZNIEJ BRAL DUZE PIENIADZE (PAMIETNY MILION DOLAROW)OD OBCYCH MOCARSTW,KTORE SIE NIM WYSLUGIWALY.TAKA JEST DUSZA CZLOWIEKA -AGENTA .
  • 2008-06-27 09:00 | POLONIA-SAWA

No dobrze przyznaje sie ,bylam agentem, przyznaje sie na wszelki wypadek ,
    bo jak przyjade do polski i sie okaze ze bylam ,to nikt mi nie powie ze klamie.
    A swoja druga bardzo boja sie waszego rozpatrywania historycznego na
    zyjacych osobach ,porownanie panow z IPN WALESA A LINCOLN /i tez amerykanie
    prowadza badania./
    Czy nie mozna porownac pracy tych panow ,do pracy lekarza ktory robi
    seksje na czlowieku ,z ta tylko roznica ,ze ten pacjent zyje.
    WALESA ,JARUZELSKI i inni zyja ,mozna im cos zarzucic z racji prawnej , ale
    inne racje ,historyczne ?,szukanie prawdy? itp to bezprawie.
    Czy ty ludzie nie uwazaja ze w pewnym stopniu ,przejeli funkcje dawnego
    SB ?
    Tak,tak wszyscy bylismy agentami i pewne pozostaniemy .
    Kiedys mialam dwie babcie ,jedna mowila ,
    badz dobrym czlowiekiem? ,druga , pamietaj takich rzeczy sie nie robi ?
    Ja mysle ,ze jestem zle wychowana.
  • 2008-06-28 18:32 | bywalec2

W 70 latach byle w Polsce tlumy opozycjonistow i partyzantow i gdyby nie tych kilku zdrajcow jak: Walesa, Kuron, Michnik wel " Michelson ", to Kaczynscy obalili by komunizm 20 lat wczesniej.
  • 2008-06-28 20:03 | trzeżwo myśląca

Waldu.s co Ty bredzisz, jaki milion wziął dla siebie Lech Wałęsa???Chora bzdura w Twoim Walduś wykonaniu. Zdejmij moherowy beret-już jest lato i mozg Ci się za bardzo rozgrzał.
  • 2008-06-28 21:42 | senior

Zmiana ustroju w Polsce dokonala się pokojowo bez rozlewu krwi m.in.dzieki Lechowi (Bolkowi?) Wałęsie .Jeśli nawet przyjmiemy, że za oddanie władzy zapłacono komunistom gwarancją nietykalności osobistej i majątkowej to i tak się to opłaciło. Alternatywą mogła być wojna domowa o straszliwych konsekwencjach.
    Prawi i Sprawiedliwi Polacy mocno nad tym boleją bo zaprzepaszczona zostala okazja do wyrżniecia komuchów w imie miłości bliżniego i do wykazania się stosownym bohaterstwem na polu walki zbrojnej.
    Należy przy okazji przypomnieć, że komunizm w Polsce został wprowadzony na podstawie decyzji wielkich mocarstw w Teheranie i w Jalcie. Polacy nie mieli tu nic do gadania.
  • 2008-06-28 23:16 | AreG

Nie wiem kto pierwszy to powiedział, ale ja powtarzam po p. Niesiołowskim: "Wałęsa, Michnik, Chrzanowski, Kuroń, Kler i inni wszyscy agentami, czyli SB obaliła nam komunizm, nic tylko Orła Białego dla nich". Przykre ale prawdziwe
  • 2008-06-29 04:01 | Maryla

Re: To prawda -Nie wszyscy byli agentami

Idiotyzm tej akcji łapania winnych współpracy z SB polega na tym, że łapie się tych co byli agentami, a zostawia się w spokoju tych, co agentów werbowali.
    Wina agitatorów i firmujących tamten ustrój inteligentów jest o wiele większa, ale oni w milczeniu, dawniej firmowali tamten ustrój , a teraz firmują nowy "liberalny-despotyzm". Obecnie , tak samo jak dawniej, nikt się nie pyta narodu o zdanie w sprawach istotnych. Same wybory do Sejmu nic nie zmieniają , ponieważ kolejna partia niczym sie nie różni od poprzedniej z wyjątkiem impoderabiliów . takich jak lustracja. Suwerenności w Polsce jak nie było , tak dalej nie ma.
  • 2008-06-29 06:37 | agent z prl

A Leslaw Maleszka, autorytet krakowskich opozycjonistow, nie prowadzil gry z komunistami? Czy taka gra byla wynalazkiem pana Walesy? Sceptycznie patrze na zapewnienia elektryka, bo jego teczka zostala oczyszczona z najbardziej kompromitujacych materialow. Nic dziwnego, ze jego oponenci licza na to, ze udowodni im, ze nie byl wielbladem.
  • 2008-06-29 10:42 | Jan

Wierze Walesie

Walesa zawsze potwierdzal, ze rozmawial z SB w tym okresie i twierdzi, ze agentem w sensie dokladnym nie byl, a SB dopisala mu taka funkcje. Nawet jesli kreci, to czy nie odplacil sie nam wszystkim dalszym ciagiem tego co zrobil? Przeciez w r. 1980 i w stanie wojennym byl niezlomny i byl przykladem dla nas jak przetrwac, jak grac z komuna. Nikt juz nie pamieta jak w listopadzie 1981 mowil, ze teraz wezmiemy sie z komunistami za zeby czy szczeki (jakos tak). Radio i TV nadawala bez przerwy te kawalki zeby przestraszeni ludzikowie znienawidzili Walese. Teraz sie tego nie pamieta, natomiast pamieta sie Walesie zle rozegranego pokera w latach 70. Ja po prostu sadze, ze to jest obrzydliwe, ze teraz wlasnie za sprawa poczynan braci Kaczynskich tryumfuje esbecja z tamtych lat. Bo ja pamietam kim byl dla mnie Walesa w latach 80. I mnie to wystarczy by mu odpuscic wszytekie mozliwe grzechy (zreszta zwykle po ludzku wierze Walesie, ze nie byl agentam), a jesli komus to nie wystarcza, to krzyzyk na droge.
  • 2008-06-29 11:42 | CapKentus

Zastanawia mnie jedna rzecz... Czemu Lech Wałęsa, tak szanowany i uznany przez wiele na narodów.
    Wielokrotnie uhonorowany nie może zdobyć szacunku we własnej ojczyźnie?
    Dla mnie osobiście logicznym jest, że należało współpracować z ówczesnymi władzami. Dzięki takiej współpracy nie doszło do tragedii pod koniec lat 80.
    Odnoszę także wrażenie, że wszelkie "akcje" takie jak możemy obserwować względem Naszego byłego prezydenta są jedynie oznaką niezrozumiałej dla mnie zazdrości jego dokonań.
    Przyznam, że można mieć pretensję do Pana Wałęsy za okres jego prezydentury (sam ten okres krytykuję), ale nie za to co działo się wcześniej.
    Należy pamiętać, że Lech Wałęsa to "twarz" solidarność, Nasz ambasador na świecie i jeden z ludzi który przyczynił się (czy to współpracując, czy też nie) do upadku socjalizmu w Polsce.
    Na koniec mojego wywodu napiszę taką ciekawostkę.... Jestem młodym człowiekiem, niedługo stuknie mi
    ćwierćwiecze. Czasy Socjalizmu, pamiętam z dzieciństwa. Naprawdę, dla mnie nie jest ważne kto z kim, gdzie i jak współpracował. jest mi to obojętne. Nie rozumiem, po co zawracać sobie tym głowę. Są ważniejsze sprawy w tym kraju!! A (z całym szacunkiem) Panowie którzy napisali tę zacną książkę o współpracy Lecha Wałęsy z SB i tak nie zniszczą mojego autorytetu jakim jest Lech wałęsa.
  • 2008-06-29 15:00 | Bobola

Walesa jak zawsze udziela wymijajacych odpowiedzi, ktore w dodatku mijaja sie z prawda. Po pierwsze z faktu, ze wielu z nas bylo zmuszonych zyc w panstwie komunistycznym nie wynika, ze kazdy mial dobrowolne i oplacane kontakty z UB, SB czy WSW. Nie kazdy urodzil sie z inklinacja do bycia szpiclem czy donosicielem. Osobiscie uwazam zarzuty jakie podnosza historycy IPN za dobrze uzasadnione. Problemem jednak nie jest antyczna historia buntow kielbasianych na Wybrzezu ale aktualna kwestia dla kogo pracowal Walesa i jego wspolpracownicy w Kancelarii juz po roku 1990.
  • 2008-06-29 18:43 | POLONIA-SAWA

Ja mysle masz racje ,oni by to napewno zrobili juz w powijaku!
    Brawo jednak mamy bohaterow!
  • 2008-07-24 18:09 | Emi

A ja myślę, że takich dwóch tchórzy jak bliźniacy niczego by nie dokonali. Do dziś nie odpowiedzieli nam, Polakom, co robili i gdzie byli 12 grudnia 1981r.
  • 2008-07-30 08:24 | gobber

o to właśne i pytamy, dla kogo....?
  • 2008-07-30 08:26 | gobber

[cytat]
    Walesa jak zawsze udziela wymijajacych odpowiedzi, ktore w dodatku mijaja sie z prawda. Po pierwsze z
    faktu, ze wielu z nas bylo zmuszonych zyc w panstwie komunistycznym nie wynika, ze kazdy mial dobrowolne i
    oplacane kontakty z UB, SB czy WSW. Nie kazdy urodzil sie z inklinacja do bycia szpiclem czy donosicielem.
    Osobiscie uwazam zarzuty jakie podnosza historycy IPN za dobrze uzasadnione. Problemem jednak nie jest
    antyczna historia buntow kielbasianych na Wybrzezu ale aktualna kwestia dla kogo pracowal Walesa i jego
    wspolpracownicy w Kancelarii juz po roku 1990.
    [/cytat]

o to właśne i pytamy, dla kogo....?