Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mobilizacja

(8)
Hasło aborcji stało się kluczowym elementem polityki Kościoła walczącego o kontrolę nad postawami społecznymi.
 • 2008-06-27 07:36 | POLONIA-SAWA

  Re: Mobilizacja

  Moi kochani dlugo zastanawialam sie czego chce polski kosciol,
  naprawde dlugo ,w koncu w Polsce jest 96% katolikow ,wszystko wspaniale
  mozna by powiedzic ,ale nie im czegos brak.
  No coz ,nie bylabym stara zydowka podkarpacka ,gdybym tego nie znalazla.

  To jest tak ,kiedys w socjalizmie mielismy przodownikow pracy ,napewno starci to
  znaja, ten wypracowal 120% normy ,ten 150%,nastepny 170 ,dochodzilo do200%
  Bylo tak?.
  Kazdy sie zastanawial ,co to za Norma ? ,albo kiedy ten chlop zdechna?.

  I w tym momencie ,EUREKA ;
  Polski kosciol chce tylko ,aby 150% Polakow bylo katolikami.
  Pozdrowienia
 • 2008-06-27 10:13 | jaf, opole

  Re: Mobilizacja

  Trafne określenie - panie Redaktorze. "Ultrasi katoliccy" to niebezpieczna dla państwa grupa rządców dusz, którzy pod pretekstem odnowy moralnej próbują rządzić podatnym społeczeństwem i państwem - sprowadzając go na tory państwa wyznaniowego.
  Obawiam się, że spod tych rządów o wiele trudniej przyjdzie się wyzwolić, niż to było w przypadku rządów tzw. komunistów.
  Co do sankcji kościelnych wobec pani minister zdrowia; w Polsce nie ma na razie obowiązku przynależności do Kościoła Katolickiego i życie z anatemą może być równie owocne, byle w zgodzie z własnym sumieniem (vide lefebryści) - a i modlić można się w zaciszu domowym lub w katakumbach, gdy nikt tego nie widzi. Niestety, na słabe państwo, tak, jak na pochyłe drzewo wszelkie kozy skaczą.
  Pozdrawiam.
 • 2008-06-27 14:20 | dr Ultras

  Re: Mobilizacja

  "Skorzystać z jej stuprocentowo legalnego prawa do aborcji". Ten cytat doskonale charakteryzuje autora i "Politykę". Dziecko zabite, norma wyrobiona.
 • 2008-06-27 15:25 | Szachista

  Re: Mobilizacja

  Zasada "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek" zdaje się być Gospodarzowi bliska. Najpierw określa Pan przeciwników katolickich ultrasów mianem zwolenników prawa do wyboru, a na końcu przestrzega przed przejęciem rządu dusz w Polsce przez którąkolwiek ze stron opisywanego konfliktu. Przypomina to w asekurancki ton wypowiedzi pp. Kopacz i Pitery - owych kobiecych listków figowych na męskim ciele Platformy Obywatelskiej.
  Zasadniczą cechą sporu o aborcję A.D. 2008 w Polsce jest fakt, iż jedną jego stronę stanowi prawicowy biegun ideologiczny, drugą zaś - poglądy lokujące się w europejskim liberalnym "głównym nurcie". Dostrzeganie w obu tych postawach jednakowego zła byłoby zasadne, gdyby naprzeciw pro-life'owców niczym importowanych z amerykańskiego Pasa Biblijnego stali zwolennicy aborcji przymusowej.
  Podporządkowywanie się normom owej katolickiej poprawności politycznej made in Poland przez panie: Piterę i Kopacz oraz - niestety - Redaktora Szostkiewicza prowadzi do wytworzenia mainstreamu w "środku symetrii" wobec opcji liberalnej - lokującego się wśród owieczek Ojca Dyrektora. Znając poglądy wyrażane w wielu tekstach Gospodarza trudno uwierzyć, by było to ziszczenie Jego snu.
 • 2008-06-27 18:36 | POLONIA-SAWA

  Prosze przestac histeryzowac i troche sie zastanowic ,czy pan dobrze zrozumial
  co pan czytal .
  Jesli pan mysli ,ze nam pan impunuje swoim tytulem,
  to chyba nie jest pan raczej z tzw. dobrej rodzinny.
  Dlaczego ,wtedy wiedzialby pan ,ze w anonimowych dyskucjach,jest po
  prostu smieczne dodawanie swoich tytulow .
  Prosze sie troche zastanowic ,
 • 2008-06-27 18:53 | J.Lorkiewicz

  Re: Mobilizacja

  No ,coz, obraz sytuacji mocno uproszczony. Nie zgadzam sie z opinia, ze to akurat strona katolicka bardziej angazuje sie w walke o rzad dusz. Poza wszystkim strona katolicka angazuje sie w OBRONE ZYCIA jako wartosci bezwzglednej a dopiero potem o "rozszerzenie wplywow" jak to sie popularnie w pewnych kregach nazywa ewangelizacje, a to spora roznica. Zauwazmy to,ze w imie ratowania zycia przed "integralnymi prawami rodziny" tzw "ultrakatolicy" argumenyowali ZA NIEKORZYSTANIEM z przyslugujacego prawa (co jest dzialaniem co najmniej tak samo legalnym jak kampania antynikotynowa i nie przypomina dzialan amerykanskich antyaborcyjnych "ultrasow" okupujacych niejedna klinike, strzelajacych do lekarzy i demolujacych laboratoria). W przypadku 14-latki z Lublina ,w dniu kiedy ostateczna decyzja o aborcji zapadla obroncy zycia oglosili cisze medialna - warto nie byc po raz kolejny na bakier w faktami). No i zadnej grupy pro-life w Polsce nie sposob porownac z halasliwymi, stricte politycznymi wystapieniami prof. Senyszyn oraz jej obecnego, gorliwego nastepcy - Napieralskiego - dla SLD otwieranie tego frontu to kwestia byc albo nie byc w polityce - i tu mozna mowic o walce o rzad dusz a niekoniecznie u ich przeciwnikow. I nie wiem dlaczego akurat dla Kosciola punktem odniesienia maja byc 'standardy demokracji liberalnej" obejmujace najwyzej 25% populacji globu, ktore zreszta w kazdym kraju Zachodu roznia sie znacznie i nie mowie tu o takich krajach "peryferyjnych" jak Malta czy Irlandia ale o "trzonie Europy" - roznicach w podejsciu do spraw swiatopogladowych miedzy Niemcami (religia w szkole wpisana do konstytucji) i Francja, ze o Wloszech nie wspomne.
 • 2008-11-18 13:41 | Mateusz Irmiński

  No właśnie, a dlaczego anonimowych, panie kolego? A cóż to za pseudonim "POLONIA-SAWA" i cóż złego jest w dodaniu literek "dr". To panu radzę się zastanowić.
 • 2008-11-18 13:50 | Mateusz Irmiński

  Re: Mobilizacja

  Panie Redaktorze,
  Często czytam Pana felietony i artykuły, i uważam Pana za intelignetnego oraz błyskotliwego publicystę. Tym bardziej dziwię się pańskiemu zdziwieniu. To Pan nie słyszał o tym, że każdy katolik, ktory jawnie nawołuje do życia w całkowitej sprzeczności z nauka Kościoła, który przykłada rękę, chociażby w ten sposób, w jaki uczyniła to Pani Kopacz, do podważenia świętości życia ludzkiego, może być ekskomunikowany, i to ex lege? Co z tego, że aborcja jest zgodna z prawem, skoro jest to prawo dla katolików nie do przyjęcia?
  Dziwi się Pan jeszcze jednemu: skąd u katolików taka zawziętość w zwalczaniu aborcji. Podpowiem Pani uprzejmie: aborcja jest dla chrześcijanina złem. Po prostu. A w zlaicyzowanym społeczeństwie promuje się ją jako "wybór", "święte prawo", nawet, jak Pan raczył to nazwać, "stuprocentowe prawo". Może Pan mieć inne poglądy, ale dlaczego dziwi Pana konsekwencja Kościoła? Od kiedy to Kościół ma sie podporządkowywać laickiemu Państwu w swoich przekonaniach?
  Pozdrawiam