Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kolekcjonuję plaże

(5)
Moja kolekcja plaż jest zupełnie bezinteresowna, tworzona bez chęci zysku. Plaże zapamiętuję, tworzę sobie ich prywatne rankingi, wspominam o nich i za nimi tęsknię.
  • 2008-07-02 16:04 | F.Bajon

Re: Kolekcjonuję plaże

Hej Filip! Ale przypadek! Robie to samo i znam wiekszosc Twoich ulubionych.Nad Baltykiem musisz jeszcze zajrzec na plaze w Lotwie( troche przed Jurmala),a w swiecie na plaze australijskie.Moim zdaniem piekniejsze od kalifornijskich i to nic ze taki dlugi lot.Jak juz byles na Hawajach,to i tam dotrzesz!
    (Anna Gasperowicz(teraz Brauer,Köln)-wtedy razem na prawie w Poznaniu.
  • 2008-07-04 19:36 | Ana

Szanowny panie,pieknie opisal Pan plaze swiata!! Szkoda,ze wiekszosci nie widzialam!
    Ale uwielbiam plaze,dlugie po nich spacery zdala od ludzi,zatapiajac sie w szumie morza,czy oceanow!!Dobrze,ze nie podal Pan nazwy plazy na Goa!! Po co !! Takie zakatki trzeba chronic przed watacha brudasow-pseudo-turystow!!Bo prawdziwy koneser pieknych plaz musi o nie dbac,to sa 'nasze"klejnoty"!! ;)
    Pozdrawiam.
  • 2008-07-05 19:06 | jerry

Re: Kolekcjonuję plaże

"Natomiast z dużą aprobatą przyjąłem plażę w Galverstone nad Zatoką Meksykańską,"
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Nigdy nie slyszalem nic o "Galverstone"... Domyslam sie, iz chodzi tu o miejscowosc
    Galveston w Teksasie!
  • 2008-07-18 00:04 | ja

Re: Kolekcjonuję plaże (pisane z plazy)

Drogi Panie Filipie,
    Leze na cudownej i swojskiej polskiej plazy, tej co to sie ciagnie od Miedzyzdrojow po Wladyslawowo i dalej hen po Hel. Na tej, ktorej, przyznaje z zalem i zazdroscia, nigdy nie zobacze z morza (bo na morzu za mocno buja :)
    Jak tylko zamkne oczy i spojrze w ostre slonce przypominaja mi sie wszystkie inne plaze juz widziane. Leze tu a slysze szum odplywajacego z plazy w Carcassonne oceanu, maszeruje w pamieci po murach warownych tego pieknego miasta, krok w krok za kolegami spiewajacymi polskie szanty... Jestem tu a czuje na sobie poludniowo-hiszpanskie slonce z plazy niedaleko Cadiz albo rozpamietuje przesolone morze srodziemne przy eleganckich wloskich plazach.
    Dziekuje za piekny artykul.
  • 2008-07-23 03:52 | Lidka

Z przyjemnoscia przeczytalam o tych plazach. Niektore z nich znam.
    Proponuje odwiedzic plaze na wyspie Marco (Marco Island) w poludniowej-zachodniej czesci Florydy , w Zatoce Meksykanskiej. To niezwykla, szeroka plaza z piaskiem bialym i miekkim. Jest jedna z 16 tysiecy wysp , ale tylko ona jedna jest zamieszkala. Z pewnoscia powinna znalezc sie w Panskiej kolekcji. Jezdze tam od 15 lat.