Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wygnańcy

(5)
Ilu warszawiaków w 1944 r. trafiło do obozu przejściowego dla ludności cywilnej w Pruszkowie? Dzięki nowym źródłom można to policzyć dokładnie.
  • 2008-07-30 18:48 | Sławomir Zawadzki, łódź

Re: Wygnańcy

Do informacji ,zamieszczonych w artykule trzeba dodać, że przez obóz w Pruszkowie oprócz ludności cywilnej przeszli także żołnierze AK z żoliborza, po kapitulacji Obwodu w dn. 30 września 1944 roku. Byłem jednym z nich. Pobyt nasz nie trwał chyba dłużej niż 1-2 dni. Warunki były katastrofalne . Następnie wyekspediowano nas pociągiem towarowym do Skierniewic, gdzie był krótki postój ,przegrupowanie i zaprowiantowanie ( knackebrot, bez żadnych płynów) , następnie wyjazd do obozu Stalag XI A Altengrabow.
  • 2008-08-01 03:51 | Sabina

Re: Serce pęka jak się patrzy na to zdjęcie Warszawy

Jak się ogląda zdjęcia Warszawy zamordowanej przez barbarzyńców, to rezolucja Kongresu USA wzywająca do restytucji mienia boli jak policzek wymierzony w twarz.
    Kto odbudował Warszawę ? Czy odbudowali ją własciciele kamienic i fabryk ? Teraz wyciągną przy pomocy adwokatów to, co im się nie należy ? Niech żądają od tych co Warszawę zburzyli.
  • 2008-08-01 17:25 | Itsme

1.08.1944 Powstanie Warszawskie
    1.09. 1939 wiadomo czego rocznica
    Miesiąc Kwiecień rocznica wymordowania przedstawicieli inteligencji polskiej
    Miesiąc Lipiec rocznica tragedii Polaków na Wolyniu
    27.01.1945 rocznica wyzwolenia Oświęcimia
    Daty związane z jedną czy drugą tragedią można mnożyć.
    Czy nie jest tak, że dany naród ma taką historię na jaką sobie zapracuje poprzez swoje
    elity.
  • 2008-08-02 00:23 | Endy

Domaganie sie jakich kolwiek odszkodowań od Polaków jest co najmiej nie moralne pokolenie kolumbowie rocznik 20 przeszło gehenne a dzisiaj ci ludzie nie maja na lekarstwa. Natomiast jch oprawcy powojeni maja bardzo wysokie emerytóry i żyja sobie dostanio. Pytam Panów Lecha Wałęse gdzie są ci ludzie , których Pan obiecał puscic w skarpetkach. Nastepne pytanie zadaje Panu Mazowieckiemu co miała oznaczać gruba kreska ?. Jezeli by Pan stracił najblizsza rodzinę był nekany przez UB to myslę że by pan inaczej spojrzał na odradzajaca sie Polske i jej gnębione ,,dzieci'' . Zamiwszczam te kilka zdań nie przez nienawiść ,lecz na pamieć ofiar zarówno wojny jak i ofiar UB miedzy innymi mojego Ojca. Jest mi przykro że mi wielkich zmian musze się wstydzić swojego rządzu.
    endy
  • 2008-08-02 18:21 | mer-sedes300sl

Re: Wygnańcy

a ile osób wyszło ul puławską ? ja sam wychodziłem z rodzicami miałem 6 lat.