Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Napadł nas bank

(4)
Za tempo otwierania placówek bankowych należy nam się olimpijski medal – codziennie w kraju przybywają aż trzy nowe punkty. Tego bombardowania nie wytrzymują jednak mieszkańcy. Chcą koło siebie czegoś więcej niż tylko banków.
  • 2008-08-22 10:43 | marianna

Re: Napadł nas bank

Banki opanowały też Kraków! Może nie ma ich jeszcze na Wawelu i w sukiennicach, ale... Pracuję tuż przy Plantach, na ulicy Długiej, przy której w ciągu ostatniego półrocza swoje podwoje otworzyło kilka banków - jeden wyparł sklep z zabawkami, trzeci sklep spożywczy (w okolicy został tylko jeden, do którego aż strach wejść z powodu tłumu, brudu i niesympatycznej obsługi), trzeci lada dzień zostanie otwarty w niewykorzystanym do tej pory lokalu w Kamienicy pod Globusem, siedzibie Wydawnictwa Literackiego. Za rogiem kolejne banki i salony sieci komórkowych. Istny horror.
    Cieszę się jednak, że ostatnie zdanie powyższego artykułu daje nadzieję na zmianę sytuacji. Pozdrawiam wszystkich zirytowanych "ubankowieniem" przestrzeni miejskiej.
  • 2009-01-08 20:16 | paulina

Re: Napadł nas bank

Mieszkam w Warszawie przy ulicy Puławskiej od dzieciństwa, zawsze było to dla mnie idealne miejsce zamieszkania zieleń, dobra komunikacja, dużo małych sklepików "pod nosem". Mieszkam tu nadal ale widząc to co się dzieje w moim najbliższym otoczeniu przeraża mnie- mam ochotę uciec!
    Odkąd pamiętam na puławskiej od Pl. Unii Lubelskiej do Al. Wilanowskiej był Bank PKO BP przy Rakowieckiej, City Bank przy Dworkowej, PKO SA przy Odolańskiej.
    Po wyburzeniu (nad czym ubolewam) kina Moskwa wstawiono nowy budynek z siedzibą PKO BP (czyli BP przy BP), następny w kolejce był Kredyt Bank.
    Od niedawna obserwuję ze łzami w oczach jak durne spółdzielnie sprzedają kolejne lokale pod banki. Kolejne sklepiki odchodzą w zapomnienie ... na rzecz głupich nikomu niepotrzebnych banków!!
    Niedługo zamiast do sklepów to będziemy chodzić po śniadanie do Multibanku, po obiad do Zachodniego a po kolacje.. do kolejnego który wstawią w miejsce np Domu Wedla.
    Nienawidzę ludzi!!! Nienawidzę tego świata który pędzi za pieniądzem mając głęboko w poważaniu ludzkie dobro,estetykę. Może mieńmy nazwę ulicy Puławskiej na Aleja Bankowa...
    Może i ładnie to brzmi ale ja nie chcę mieszkać w takim sąsiedztwie.
  • 2009-08-28 20:32 | x-x

Zabytkowe centrum Krakowa, ul.Zwierzyniecka.Z tego co pamiętam naliczyłem tam 12 banków.miejscami po 4 obok siebie.Takie placówki powinno sie bojkotować .Ludzie sami powinni swoją postawą wyprzeć banki z centrów miast, nie licząc na prognozy, że może kiedyś coś się zmieni.Placówka nieodwiedzana to placówka nierentowna więc siłą "kapitalistycznych zasad" zniknie.Ludzie tak naprawdę gdyby tylko chcieli i uwierzyli w to mieliby ogromny wpływ na wygląd środowiska w jakim spędzają życie...
  • 2015-03-10 14:41 | Pigeon

Re:Napadł nas bank

Im więcej banków tym lepiej. Im większa konkurencja tym lepiej dla klienta.Taniej, lepsza jakość. Gorzej jak rynek jest podzielony na grupy. Teraz Alior przejmuje Meritum Bank. T-Mobile Usługi Bankowe to też Alior.
    Dalej Bank Smart i BIZ Bank to FM Bank SA
    No i oczywiście nie można zapomnieć o podzielonych na dwie spółki dzieciach Getin.
    Getin Bank Noble Bank Idea Bank i Lion's Bank no i wiele więcej. Wprawdzie Lion's Bank i Idea to osobna spółka, ale mimo wszystko na ile działają razem tego nie wie nikt.