Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mobilki na kanale 19

(14)
Podróżujesz autem. Noc, pusta szosa, wokół cisza, która doskwiera. Nie domyślasz się nawet, że ponad tobą i obok ciebie przelatują głosy. Ktoś kogoś informuje, ktoś udziela rad, ktoś pyta, inny odpowiada – prawdziwy gwar. To CB, radio obywatelskie.
  • 2008-08-23 11:55 | Lech

Re: Mobilki na kanale 19

Bardzo dobry artykuł !
    Ja dodał bym jeszcze parę słów o "pseudo mobilkach" czyli o osobach aroganckich a wręcz hamowatych, którzy wykożystują posiadanie CB do nagminnego łamania przepisów kodeksu drogowego stwarzając przy tym ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg i nie mam tutaj na myśli przekraczania szybkości lecz np.wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i skrzyżowaniu, na trzeciego, zajeżdrzanie drogi itp. a od których po zwruceniu im uwagi możesz usłyszeć stek wyzwisk. Myślę że reszta społeczności mobilków powinna w jakiś sposób "walczyć" z takimi "psycholami" bo z pewnością nie są to normalni ludzie.
  • 2008-08-23 12:57 | BK

Bardzo dobry artykuł! Widać, że autor zagłębił się w temat i opisał tak, jak jest naprawdę. Powodzonka i zimnego piwka w domu.
  • 2008-08-23 14:12 | mg

"Na Śląsku (między Dąbrową a Sosnowcem) " Czy to jest prowokacja? Nie Śląsk a Zagłębie Dąbrowskie!
  • 2008-08-23 16:29 | myslovitz

Na Śląsku (między Dąbrową a Sosnowcem)

Fakt, sam środek Śląska :DD
    Brawo redaktor. Warszawiak?
  • 2008-08-23 21:12 | tak się pytam

A gdzieżeś ty Lechu chodził do podstawówki, że w takim krótkim poście zrobiłeś aż 5 błędów?
  • 2008-08-23 22:30 | slaw222

a co z crysis max-crysis.com
  • 2008-08-25 14:02 | wolfshadow

Ja bawiłem się w łączności CB w latach '90. To była namiastka łączności komórkowej. Zebraliśmy grupę sympatyków, którzy byli uprzejmi i nie używali wulgaryzmów. Wiele razy prowadziliśmy mobilki przez miasto lub wyjeżdżaliśmy z pomocą (np. woda do chłodnicy) do mobili zatrzymujących się awaryjnie na A4. Zdarzyło się też koordynować akcję strażacką. Wóz bojowy jechał do pożaru kierowany przez kolegę z mobilka. Niestety w pewnej chwili na tzw. "podstawie" (podstawowe 40 kanałów) zaczęło pojawiać się coraz więcej dzieciaków, które nie potrafiąc nawiązywać kontaktów zajęły się przeszkadzaniem w łączności. Drapanie w "gruszkę", odtwarzanie w eter muzyki (nawet -sic! na kanale 9 - ratunkowym), stawianie "nośnej" w celu przytłumienia słabszych stacji...Znajomi wykruszyli się... Ja uciekłem na pasma licencjonowane. Dopiero masowy napływ komórek (prepaid) sprawił, że tumany od których wzieła się nazwa [C]ymbał [B]and skierowały swoje zainteresowania w inną stronę. Trafiają się czarne owce ale sporadycznie. Cieszę się, że CB wraca do łask.
    I na koniec mój osobisty rekord: łączność z Maltą (Morze Śródziemne) z Górnego Śląska. Moc 4 W, FM, podstawa ale w tzw. "piątkach", antena stacjonarna 7/8 fali.
  • 2008-08-26 20:07 | picnick

ale trafila mi sie gratka! Czytajac tutaj o CB w tym samym czasie byl program w TVN-nie (UWAGA) rowniez o CB.Kurcze,nie wiedzialem,ze jest cos takiego fajnego dla kierowcow.No i te powiedzonka.Chyba powinienem sie ich nauczyc.:)
  • 2008-08-28 13:57 | gembird

Super artykuł można się wiele nauczyc o CB
  • 2008-08-28 18:42 | Jola CB

mialam kiedys chlopaka, ktory ciagle gadal przez CB
    teraz juz rozumiem co w tym widzial a raczej slyszal
    haha
    fajne foty
  • 2008-09-27 11:53 | KML

To nie koledzy, czy mobilki... to rodzina... 73 i 55.
  • 2008-12-09 14:14 | Złośliwiec

Nie "gdzie?" Tylko z kim?
    Z bratem bliźniakiem, Jarkiem.
  • 2009-08-16 00:22 | michwoj

Bardzo sie ciesze w koncu do grona dolaczajac jestem od 2 dni mobilnego cb użytkownikiem bardzo cieszy mnie to ze kazdy sobie pomaga 24h na dobę nie ma tu znaczenia czas kazdy zapomina co to jest pozdrawiam bajo
  • 2010-01-13 22:08 | tkw

Re:Mobilki na kanale 19

Dla zainteresowanych zakupem CB - jeszcze nigdy, jak miałem włączone moje radyjko, nie wlepili mi mandatu. Dzięki radiu uniknąłem tego już ze 20 razy, więc zaoszczędziłem znacznie więcej, niż koszt zestawu.

Pozdrowionka