Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kierunki zamawiane - stypendium 1000 zł

(3)
2008-09-11 16:57 | tomek
Jeżeli już zamawia się szkolenie fachowca za co najmniej 1000 zł miesięcznie to szkolić powinny dobre uczelnie, tymczasem na liście beneficjentów programu znajduje się szkoła (PWSZ) w której kierunek Mechanika i Budowa Maszyn uzyskał w zeszłym roku ocenę warunkową Państwowej Komisji Akredytacyjnej. M.in. na tym kierunki kształcić się będzie w PWSZ zamawianych fachowców.
  • 2009-02-03 14:52 | alfred

Re: Kierunki zamawiane - stypendium 1000 zł

Racja, kształcić powinny politechniki, wykładowcy powinni przykładać szczególną wagę do wykształcenia praktycznego niż teorii... Niestety nie wiem kiedy się tego doczekamy.
  • 2009-04-10 11:40 | Maniac

Rząd uzasadnia wybór kierunków zamawianych w taki sposób:
    "Program zakłada zamawianie kształcenia w naukach technicznych, matematycznych oraz przyrodniczych. Będą to specjalności ważne dla rozwoju gospodarki, w których występują ogromne braki kadrowe na rynku pracy."
    Co jest TOTALNĄ BZDURĄ!!
    Dlacczego? podam przykład. Jednym z takich kierunków jest biotechnologia. Mamy ogromny nadmiar absolwentów tego kierunku. Dobrze wiem, bo sam ukończyłem ten beznadziejny kierunek.