Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Męka znękanej miłości

(4)
Co roku od obsesyjnej miłości ginie 50 osób. Obiekty uczuć albo ich partnerzy. Zwykle wcześniej jest czas, żeby morderstwu zapobiec. Ale w polskim systemie prawnym dopóki nie zabiją, nie sposób nękających ścigać.
  • 2008-09-15 16:23 | staphre

Re: Męka znękanej miłości

W Kanadzie, gdzie stalking jest traktowany poważnie oraz istnieje prawo regulujące postępowanie podczas jego ścigania (od roku 1993, zdaje się), zanotowano dziewięć związanych z nim zabójstw w latach 1997-1999. (http://www.tamainc.net/pdfs/stalkingFacts.pdf)

Może warto skorzystać z doświadczenia innych?
  • 2008-09-15 17:48 | dfe

jest to problem mezczyzn

Wedlug artykulu 90% nekajacych to mezczyzni, problem tkwi zatem w ich wychowaniu. Jesli chlopcy sa wychowywani w przekonaniu, ze kazda kobiete mozna zdobyc po odpowiednio dlugich zalotach, to tak wlasnie sie zachowuja. Nie przyjmuja odmowy - dokladnie tak samo, jak w przypadku gwaltow. Chlopcy powinni byc uczeni szacunku do kobiet. Mezczyzni powinni wiedziec, ze kobieta jest istota wolna i moze z mezczyzna byc lub nie, w zaleznosci od JEJ preferencji.
  • 2008-11-10 15:47 | Nękana

Mocno mnie przeraził ten artykuł. Jestem obiektem podobnego nękania. Doszło do tego, że sprawca powypisywał na ścianach mojego bloku i korytarza wuglarne napisy, z podaniem mojego nazwiska, imienia i numeru mieszkania. Co mnie zupełnie zniszczyło, to samo powypisywał na drzwiach i ścianach przedszkola mojej córki! Poszłam z tym na policję. Dowiedziałam się, że skoro nie ma gróźb zagrożenia życia, to oni nic z tym nie zrobią. Uparłam się. Z wieeelką niechęcią rozpoczęto sprawę o znieważenie. W maju. Do tej pory nie mam żadnych informacji, czy cokolwiek ruszono w tym kierunku. A tymczasem sprawca znów się uaktywnił. Wykonuje do mnie głuche telefony. Boję się o siebie i o dziecko. Nie wiem, gdzie mam się zwrócić i co mogę zrobić prócz niewychodzenia z domu czy noszenia przy sobie gazu.
  • 2009-05-13 05:59 | Zanękana

Mnie też przeraził ten artykuł, właśnie szukałam jakiegoś sposobu żeby uwolinc się od tej strasznej męki. Ale z tego co tu przeczytałam to widzę że nie ma dla mnie ratunku. Będę chyba tą co dwudziestą osobą która popełnia samobójstwo, bo co czwartą to już jestem dawno. Czuję się jak w błędnym kole z którego nie mogę się wydostać. szukam pomocy.