Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wniebowzięci

(21)
Eksperyment pod roboczą nazwą instytut księdza prałata Jankowskiego, który za kilkanaście dni zostanie zlikwidowany, zakończył się wielką katastrofą. Finansową i moralną.
  • 2008-09-24 01:45 | Beatka

Re: Wniebowzięci

To jest niesamowity artykul , rozjasnia sytuacje - brawa dla autora.
  • 2008-09-24 03:54 | karul

oto cala prawda

o polsce kapitalistycznej - bezmyslny choc drogi pic na kazdym kroku. cala para w gwizdek blaszany choc, oczywiscie, pozlacany.

efektem historycznego szwindla jakim byl niezalezny, itp. "zwiazek zawodowy" (zalezny naturalnie od CIA i watykanu), jest kraj miliona przekretow ktorych osia sa zawsze ci nowi wladcy polski w bialych spodniach, surdutach, butach i innych teatralnych rekwizytach.

a biedny i ciemny lud, ktory tak dzielnie walczyl z opresja pzpr, tych pasibrzuchow finansuje. dobrze wam tak, ciemniaki!
  • 2008-09-24 10:54 | perphidia

Prezio

zamiast z Białegostoku smigac na msze do Gdańska powinien sie zameldować w Choroszczy (Prezio będzie wiedział o co kaman)
  • 2008-09-24 11:12 | maja3333

Nareszcie ktoś odważył się prawdę napisać a prezesi nie zarzucają kłamstwa tylko otwarcie mówią jak działali- brawo dla autora -to trudna do przyjęcia prawda ale prawda
  • 2008-09-24 12:29 | swonew

czy ktoś mi w końcu wyjaśni co znaczy układ i jak racjonalnie a nie ideologicznie temu zaradzić
  • 2008-09-24 17:17 | wierzący

Wypowiedz prezesa Olchowika"Odbija mi się jak dziwce po komunii " jest skandaliczna. Ten człowiek chyba nie ma sumienia a napewno katolikiem nie jest. Wstyd i chańba, blużnierca i hipokryta.
  • 2008-09-24 18:32 | miś

"-Chciał błyszczeć, być podziwianym, pojawiać się w mediach..." - dobre sobie!
    ten cały Olchowik to się tak nadaje do "robiena wielkich rzeczy" jak Nelly Rokita na Miss World
  • 2008-09-24 18:41 | lech

Wstyd!

Ten były Prezes Olchowik to blużnierca jak można tak mówić "Odbija mi się jak dziwce po komunii" .To blużnierstwo! On się nazywa katolikiem? Ktoś go powinien wysłać na leczenie. Księże prałacie trzeba się od niego trzymać zdaleka! On jest albo opętany (obłąkany) albo ktoś nim steruje aby niszczyć kościół i autorytet tak zasłużonej osoby jak ksiądz dla Kościoła i Polski
  • 2008-09-24 21:42 | mirek

A jak właściwie "dziwce odbija się po komunii" - ciekawa przenośnia wyciszonego, orliwie praktykującego katolika. Jeśli oni tam byli wszyscy tacy.....
  • 2008-09-25 13:33 | tadzio 58

Tak to musiało się skończyć.Najlepszy w tym artykule jest pan Formicki który mówi o mafii rosyjskiej.To już fobia tych pseudo specjalistów od analiz i ochrony.Nieuleczalnie chorzy ludzie na manię prześladowczą.
  • 2008-09-26 14:27 | lalala

a ja mam 25 lat, siwe wlosy i zadnych wiezi z ks. jankowskim. niech ten slabinski nie przesadza:))
  • 2008-09-26 16:10 | woj

Gdy PALANT (podobno Olchowik, w co wątpię) pisze, że cokolwiek niegodziwego Bóg mu kazał, powinien strzelić sobie w łeb.
    Księże Jankowski , niech Pan odejdzie! Proszę zabrać swoje białe mundurki, gdańskie meble, wino marki wino, telefony komórkowe za złotówkę, W sławie nie ma Pan już szans. Ale w niesławie - proszę bardzo!
  • 2008-09-27 17:07 | vy

Panie Kalicki tu sie chwalic nie ma co a i nad pisownia przysiedzialby pan troche.Ja bym z checia pana z Polski wypisal.Albo moze ja sie wypisze.Generalnie Problem pozostaje nierozwiazany, Stocznia Gdanska tonie w dlugach i nie ma co z nia zrobic.50tys ludzi moze stracic prace a czesc straci ja na pewno.Ale Panu Kalickiemu pare groszy wpadlo choc burdel 'zamknoc' musial.I az strach pomyslec ze co sie wyprawiac bedzie w Polsce jak pan Formicki swoje cele zrealizuje w sluzbach mundurowych.Dziwce sie odbija komunia jak Polsce kosciolem.A Polska w swiecie autorytet ma nikly jesli nei w ogole.A jeszcze mniej maja go polacy.Tylko ze trzeba troche swiatu sie przyjzec, pojezdzic i pokory nabrac.
  • 2008-09-28 01:07 | Pikkolo

Ciekawa historia i jedno jest w niej charakterystyczne. Tak jak u Gudzowatego jak się okazało jedynym, który kumał w co się gra był jego były ochroniarz Marcin Kossek, tak tutaj ten ochroniarz Jankowskiego który parę razy daje głos Tomasz Formicki mówi o co tak naprawdę chodziło w osaczeniu Jankowskiego. I chyba ma gość rację, bo dzisiaj cały dzień media huczały, że Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przejęcia Stoczni przez Ukraińców i ABW tam wkroczyła. Wychodzi na to, że trzeba będzie w tym kraju władzę oddać ochroniarzom, bo to oni kumają i okazuje się, że rozumieją w czym rzecz.;-)
  • 2008-09-28 01:12 | Pikkolo

Nie wiem czy ten Formicki ma rację, czy nie z tą mafią rosyjską, ale poszperałem trochę w necie i faktycznie Taruta szef Donbasu przyznał się w jednym z wywiadów do kontaktów z Mochilewiczem szefem najgroźniejszej grupy przestępczej w Rosji "Sołncewską Bracią". Poza tym dzisiaj media huczały, że Prokuratura i ABW weszły do Stoczni w sprawie przekretów przy prywatyzowaniu przez Donbas. Coś jest narzeczy- przynajmniej mnie się tak wydaje.
  • 2008-09-28 03:06 | Normalny

W moim kraju gówno zawsze się błyszczy .... pa.
  • 2008-09-28 16:37 | marcin

podobny artykul, tyle ze dwa razy lepszy czytalem dwa miesiace temu w przekroju
  • 2008-11-01 12:55 | listopadek

ciekawostka o stoczni i rosyjskiej mafii

Dla mnie najciekawszy jest fragment gdy ochroniarz Jankowskiego Tomasz Formicki mówi o mafii rosyjskiej. Media niedawno podały, że szef Donbasu przyznał się do konszachtów z Mogilewiczem- szefem Sołncewskiej Braci najgroźniejszej międzynarodowej grupy przestępczej. A teraz wokół stoczni rozgorzała zadyma na dobre, Gazeta Polska ujawniła jak kolejne ekipy od SLD przez PiS aż po PO chodzą na pasku lobbystów Donbasu ("Kadry Tuska zarabiają" w Najwyższym Czasie) a w efekcie Abramowicz ma przejąć Donbas. I tak kółko się zamyka: Rosjanie będą mieli stocznie jeśli rząd Tuska nie zmieni stanowiska. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że z tego artykułu wynika to, że jedyną osobą, która orientowała się jakie jest drugie dno tych gier i gierek w tym wesołym korowodzie Jankowskiego był jego ochroniarz Tomasz Formicki. Ktoś tutaj napisał, że wynika z tego, że władzę trzeba oddać ochroniarzom. Coś w tym jest....
  • 2009-01-12 09:27 | ellen

Fajny artykuł. Ten ochroniarz prałata Jankowskiego Tomasz Formicki to ciekawostka. Wojskowe służby jak nic w dodatku na mieście chodzą słuchy, że handlarz bronią.
  • 2009-05-10 18:33 | Bolek

...a ja jestem przekonany,ze to patriota,ktory nie jest kretynem-Ellen-bo Ty na pewno jestes.Znam Tomasza Formickiego i jest to jeden z niewielu ludzi,ktorzy potrafiliby cos robic dla idei,nie dla kasy.
  • 2013-10-17 14:34 | Wojtek

Re:Wniebowzięci a tu ciąg dalszy poczynań Olchowika !

http://forum.poranny.pl/mariusz-olchowik-i-jego-ambicje-t6260/page-2