Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wnuczek dziadków nie udźwignie

(6)
Wchodzi w życie prawo, które umożliwia przejście na emeryturę 60-letnim mężczyznom. My obniżamy wiek emerytalny, podczas gdy Europa idzie w odwrotnym kierunku. Kto tu będzie pracował?
  • 2008-10-13 20:34 | Przyszła emerytka

Re: Wnuczek dziadków nie udźwignie

Babcia zostaje w pracy-mądrość p.Joanny przerasta wszystko. To ja mam do śmierci pracować i utrzymywać tych od budki z piwem? Bo ze mnie najłatwiej wydusić? Wstyd! To ja, która przepracowałam 35 lat, jestem jakimś leniem? Bo mi się chce iść wcześniej na emeryturę? Jestem be, bo jestem zmęczona? Nie porównujcie też nas z innymi krajami! U nas sytuacja była inna. Warunki bytowe trudniejsze. Polak, żeby przeżyć, często pracował na 5 etatów. Polską kobietę nie stać było na nianię. Dzieci musiała chować sama i jeszcze iść do pracy. Ale to się nie liczy. No cóż, najłatwiej dobić najsłabszego. Pozdrawiam p. Joannę i życzę 50 lat pracy w ciężkich warunkach, bo przyszłe pokolenie wzorem takiego myślenia uzna panią za lenia. Pozdrawiam
  • 2008-10-15 22:23 | wladimirz

Straszenie przyszlością, o której nie mają pojęcia;-)))

W XIX wieku w Paryżu martwiono się na serio kwestią utylizacji końskich odchodów.Dziś Francja ma wiele problemówale akurat nie ten.W przypadku rynku pracy za 40 lat postępująca gwaltowanie informatyzacja i robotyzacjaspowoduje,że praca (najczęściej wymagająca najwyższych kwalifikacji intelektualnych nie dajacyh się zastąpić komputeterem itp.)bedzie dla 20% sily roboczej. Z resztą trzeba będzie coś zrobić;)) "Troska" o przyszle pokolenia to chęć calkiem aktualnego(!!!)zaoszczędzenia środków na kolejne samochody świty pana prezydenta i ,generalnie, rozbuchaną u nas ponad wszelką miarę biurokrację.
  • 2008-11-01 00:44 | ksawery

Re: Wnuczek dziadków nie udźwignie

Bo ludzie ne lubią swojej pracy. Traktją to jako instrument do zapewnienia sobie pozycji/pieniędzy/środków do życia. Więc uciekają na emeryturę...
  • 2008-11-02 11:59 | wladimirz

A to wynika ze stosunku pracodawcy(bardzo często państwa!) do pracownika - nic się nie liczy poza aktualnymi koniunkturami oraz nieslychanie formalnie traktowanymi regulacjami prawnymi!
  • 2008-11-20 05:16 | zly

A kto w Polsce przyjmie do pracy 50-letniego faceta?Pani redaktor,moze wyjrzy Pani przez okno i zobaczy prawdziwa Polske?Jak oni maja zarabiac na emerytury?Zebraniem?Handlem obwoznym?Czy wyjazdem do Londynu?
  • 2010-06-20 11:34 | joanna solska

Re:Wnuczek dziadków nie udźwignie

Okey,spoleczeństwo ma problem. krótko,ujmując napuszcza pani część społeczeństwa na drugą część. Ae jak mi to wyjaśni Pani,że armia 96000 funkcjonariuszy korporacji watykańskiej tu pasożytuje a pani o tym milczy. Dlatego pani wywody uważam za manipulację.Ponadto jest tak wielka rozpiętość i niesprawiedliwość w przyznawaniu świadczeń a pani woła o dowalenie ciężarów spoleczeństwu.!Precz z Ko0misją wspolną rządu i Episkopatu! Precz z ukrytymk podatkiem kościelnym!Uwolnić Polskę od okupacji watykańskie! Jakie to miato 5 komisariatów a 49 parafii?