Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kontrrewolucja listopadowa

(7)
W ramach zmiany wizerunku Lecha Kaczyńskiego, mamy wielką ofensywę polityczną.
  • 2008-10-15 06:25 | Mariuszet

Re: Kontrrewolucja listopadowa

Pani Janino, krew mnie zalewa gdy widzę tę ofensywę prezydenta majaca na celu takie utrudnianie życia rządowi by nie miał jak działać. Mam prośbę czy nie dało by się Polityce stworzyć coś w rodzaju kalendarium wypowiedzi i poczynań rządu i Prezydenta, które by unaoczniło kto jest bardziej agresywny, kto prowokuje. Starające się być poprawne, czy obiektywne media komentują ten spór jako wzajemne równorzędne złośliwości, ale intuicyjnie wiem, że to nieprawda. Takie kalendarium albo potwierdziło by moją intuicję albo zaprzeczyło.
    pozdrawiam
  • 2008-10-15 09:35 | Vici

Mam wrazenie ze PIS przypuscil frontalny atak na ciche przejecie wladzy za posrednictwem
    Lecha Kaczynskiego.Pomijam nazwe"prezydent' dlatego,ze stal juz jawnie liderem opozycji.
    To juz przestaje byc smieszne ale zaczyna byc grozne.Wpychanie sie na sile na obrady Szczytu
    Europejskiego jest (mam wrazenie)tylko preludium do totalnego przechwycenia wladzy przez
    PIS w osobie kaczynskiego.Obawiam sie ,ze czekaja nas z ich strony coraz brutalniejsze "wyczyny".
  • 2008-10-15 09:57 | Roman 42

Pani Janino dość wyczynów prezydenta.Slowa panów K.że rząd nie potrafi rządzić są wystarczającym argumentem aby powiedzieć dość.BBN-kto w nim jest-milicjant,były minister od strzelających........w Afganistanie,brat,przytulony Waszczykowski i wielu podobnych potakiwaczy.Moje PYTANIE kto w Polsce dysponuje realnymi możliwościami zapewnienia bezpieczeństwa-ich w BBN się nie doszukałem.Wreszcie Pan Premier znalazł dość siły by dać odpór insynuacjom pałacu kto za co odpowiada.Państwowe media żałośnie przekonują i straszą naród że tylko K.może uratować kraj ijak mogą tak szkodzą rządowi i jednocześnie krajowi.Jestem przeciwny polityce kłótni braci K.
  • 2008-10-15 12:28 | oc

Pani Janino i sznowni Czytelnicy. Jak widzę i słyszę to "ocieplanie" wizerunku prezydenta to już nawet nie mam mdłości, a i komentować się nie chce, zwyczajnie zmieniam stacje radiową. Jego posunięcia są tak bzdurne i wydumane jak tylko mogą. Mam wrażenie, że ich główną siła napędową są kompleksy,zawiść itd., a wszystko to idzie w parze z brakiem kompetencji! A jak przychodzi co do czego to 300,- zł szkoda. To ludzie "odnowy moralnej" .
    Co do wpisu Mariuszet, to mam podobne odczucia.
    Pozdrawiam wszyskich myślących normalnie.
  • 2008-10-15 14:29 | Kecaj

W najblizszej przyszlosci trzeba usunac przyczyny tych problemow

Chyba dla wszystkich (poza PiSem) jest juz jasne, ze spory premiera i prezydenta wynikaja z niejasnosci konstytucyjnych. Te konstytucje TRZEBA jak njaszybciej zmienic i ustanowic system kanclerski albo prezydencki. Nie ma znaczenia ktory, byle szybko. A najszybciej moze byc po nowych wyborach, jesli wygra je Tusk. Kaczynski nigdy nie zgodzi sie na system kanclerski, a prezydencki nie ma zadnych tradycji w Polsce. Tylko Tusk, jesli zostanie prezydentem, i jesli wygra znow PO w wyborach parlamentarnych, bedzie w stanie doprowdzic do takich zmian. Obecny spor "o samolot" jasno pokazuje ten problem zwyklemu Polakowi. A takich sporow do wyborow prezydenckich bedzie wiecej, tylko czy Polska ma na to czas, pieniadze i cierpliwosc? Dlatego najlepszym wyjsciem bylyby przedterminowe wybory, w ktorych PO zdobyloby taka przewage by moc zmienic konstytucje. To oczywiscie dzis marzenie scietej glowy. Ale wykorzystujac te sytuacje PO powinna pojsc do wyborow i probowac. Moze uda sie przynajmniej zdobyc przewage pozwalajaca obalic prezydenckie weto. To juz by bylo cos. Trzeba, jak mowil marszalek Komorowski, lapac byka za rogi. Tylko musi to byc odpowiedni byk i rorgi. A wiec najpierw nowe wybory parlamentarne. Oczywiscie PO nie zdecyduje sie na nie bez pazdziernikowej rewolucji i listopadowej kontrrewolucji. Oby jak najszybciej!
  • 2008-10-15 15:28 | MALGA

Pani Janino,L.Kaczynski doskonale wie co robi.Chce ze swoja "swita" calkowicie zdezorganizowac prace rzadu i Polske,a potem "latac" szkody.Faktem jest,ze nie powinien od dawna piastowac tego urzedu.Rzad Tuska jest slaby,zbyt zroznicowany w pogladach,ale powinien wreszcie pokazac prfezydentowi,ze cos potrafi.Niestety,to tez prawica,zbyt duzo "kosciolkowych",a nie o to Polakom chodzilo.Prezydentowi nie chodzi o nasze dobro,bedzie "parl" do przodu w swojej nienawisci i niekompetencji.
  • 2008-10-16 12:55 | EMMA

Re: Kontrrewolucja listopadowa,to nie chec wypchniecia prezydenta z swojego fotela.

To obawa przed kompromitacja rzadu, delegacji i POLSKI. Trzeba bylo ogladac wczoraj 12 god. TVN24, na zywo, by wiedziec, ze ten ''WIGOR'', powoduja promile. Juz w samolocie porownal premiera do KISZCZAK, u p. red. OLEJNIK, juz mu dobrze szumialo,a szczytem tego szczytu byla konf. prasowa dla dziennikarzy po 23. zadna zach stacja nie miala zludzen, ze trunki byly dobre, zas TVN24, pozostawila to bez komentarza. Slusznie, bo widz, wyrabia sobie sam zdanie. TVPIS, nie nadala nic,dziennikarze pisza o sukcesach prezydenta, ''RZ'',zrobila sondaz ,gdzie tylko prezydent jest cacy.JA OSOBISCIE , NIE ZYCZE SOBIE, BY NA ''GAZIE'' NR1, DECYDOWAL, O LOSACH MOJEGO KRAJU.