Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Manewry ojca generała

(6)
Czy objęcie archidiecezji gdańskiej przez arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia oznacza kres pomorskiego sojuszu ołtarza i tronu?
  • 2008-10-23 07:04 | Olek51

Re: Manewry ojca generała

Gdzieś 18 lat temu pierwszy soliedarnościowy skład Rady Miasta Szczecina przekazał seminarium duchownemu park "Różanka". W efekcie park został całkowicie zdewastowany, więc miasto zaofiarowało kurii inną nieruchomośc i niemałym nakładem kosztów zrewitalizowało zniszczony park. A mieszkańcom Trójmiasta radzę zrzutkę na taczkę do wywiezienia bp generała.
  • 2008-10-23 12:06 | anty

[quote]A mieszkańcom Trójmiasta radzę
    zrzutkę na taczkę do wywiezienia bp generała.[/quote]

Ja sam jestem w stanie zakupić taką taczkę, i to wcale nie symboliczną. A najlepiej to byłaby kibitka, i kierunek Sybir- i tam było by najwłaściwsze miejsce.
  • 2008-10-23 12:20 | POLONIA-SAWA

Re: Zadam spowiednika!

Odwiedzajac polskie strony internetowe ,stwierdzilam,ze podobnie jak
    Walesa kiedys na zebraniach EU, potrzebuje natychmiast spowiednika.
    Prawdopodobienstwo ,ze zachowam sie nie zgodnie z religia jest
    100 procentowe ! Zaczynam klac w duchu , zlozeczyc i pomstowac .
    Boze wybacz !
    -------------------------------------------
    A swoja droga
    za ten artykul Panie redaktorze ,daje Panu , Podlasie ,
    ze nie moje ?,Panie redaktorze
    czy to jest wazne ,najwazniejsze Dobra Wola i Swiete Przekonanie ?
    No ,jak Polak chce, to moze wszystko ,no prawie wszystko.
    Polak potrafi !!!
  • 2008-10-23 17:22 | malgo

Dla Adamowicza to sytuacja trudna mentalnie, bo jest wiernym synem Kościoła, nie wyobraża sobie walki

Moze wrescie facet sie obudzi i klapi z oczow opadna!
  • 2008-10-23 18:08 | gliwer

Zawsze można złożyć w parafii oświadczenie odejścia od wiary w taki właśnie Kościół.... Zawsze, można nie zapraszać arcybiskupa na różne uroczystości organizowane przez władze samorządowe... Zawsze można ignorować wszelkie zaproszenia kierowane z Kurii do tychże władz. I zawsze można napisać taki artykuł....
    Zawsze, jak się inwestuje w nieznany teren można się spodziewać, że gdy pojawi się jego prawowity właściciel to on zdecyduje o porządkach....
    To są krokodyle łzy... Arcybiskup Głódź po swojemu porządkuje swoją Diecezję. Ma do tego niezbywalne prawo. I tyle.... A jak się to komuś nie podoba.... czytaj wyżej....
    I będę bronił jego prawa..... tak jak będę walczył, aby mi sąsiedzi nie decydowali o rodzaju mebli w moim mieszkaniu i o tym gdzie mają uczyć się moje dzieci.... bo kiedyś z rozpędu, przybili mi wizytówkę na drzwi (o co nie prosiłem).
    Arcybiskup Głódź jest typem biskupa, który nie uważa się za sługę Bożego, ale raczej za prawą rękę Pana Boga, który zna się na wartości pieniądza i umie walczyć i swoje, wykorzystując swoje boskie koneksje, w które (niewątpliwie) wierzy. I prawdopodobnie Kościół w nim właśnie upatrzył sobie osobę, która "posprząta" nieszczęsną "Stella Maris" i związane z nią długi, I, że właśnie On przywoła do porządku całą Diecezję, po swoim poprzedniku, który był dobrym biskupem, ale może niezbyt dobrym gospodarzem w czasach wolnego rynku. Bo Kościół bez pieniążków istnieć nie będzie.... to stara prawda.... I tak zazwyczaj bywa, że po "dobrotliwym i kochanym Tatusiu" musi przyjść "kutwa" co przywoła wszystko do porządku.... zgromadzi fundusze... i pozwoli zaistnieć kolejnemu Pasterzowi....
  • 2008-10-24 14:37 | km.

Najwyższy czas położyć kres pazerności Kościoła. Ta firma już dawno przekroczyła granice przyzwoitości i Bóg nie ma z nią nic wspólnego.