Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dieta naturalna

(5)
Ludzkość coraz bardziej zadłuża się u natury. To prosta recepta na katastrofę, ostrzega Living Planet Report 2008. Z kolei czeski prezydent Vaclav Klaus, w wydanej właśnie książce, przekonuje, że ekolodzy histeryzują. Oto pytanie: czy można wygodnie żyć i przetrwać?
  • 2008-10-30 00:29 | Tomek

Re: Dieta naturalna

Oj jakaś nowa bzdura, pewnie cwaniaki zechcą za ten kredyt opłaty, jak za Co2?
  • 2008-10-31 11:01 | es.

Najgorsze jest, że większość tzw."normalnych" z wyższością uważa ekologów za oszołomów itd...Tymczasem proponuję przeczytać tekst i nie nastawiać się z góry na negację. Eksploatujemy i niszczymy Ziemię - to fakt i nie da sie z nim dyskutować. Zatruwa się oceany, wycina lasy i ma w głębokim poważaniu zwierzęta w nich żyjące, a świadomość ekologiczna Polaków jest po prostu porażająca...w szkole powinno się o tym uczyć, bo to będzie miało istotny wpływ na jakość życia dzisiejszych dzieciaków. Ale w szkole ważniejszą kwestią jest nauka jakichś bzdetów...pora sie obudzić, bo niedługo nie będziemy mieli czym oddychać i czego pić....
  • 2008-12-06 08:35 | joanna kopytowska

Nie jestem katastrofistką ale wydaje mi się że ludzkość otrząśnie się dopiero po paru poważnych katastrofach i zacznie naprawdę dbać o przyrodę w sytuacji bezpośredniego ryzyka zagłady gatunku , do tego czasu natomiast zachowa / globalnie rzecz biorąć / beztroskę
  • 2009-10-13 15:16 | kay

Problem polega na tym, ze cywilizacja ludzka powstala w konkretnym klimacie - takim jaki panowal do tej pory. Niedawno klimat zaczal sie drastycznie zmieniac - co chwila ogladamy w telewizji katastrofy 'stulecia' czy ' wszechczasow'. Oczywiste jest, ze natura sobie poradzi. Natomiast ludzie sobie raczej nie poradza. Wystarczy zreszta spojrzec na Afryke, Bangladesz, gdzie ludzie nie moga sie pozbierac po kleskach zywiolowych, bo te sa zbyt czeste i zbyt gwaltowne. Ocieplenie klimatu juz dotyczy tych ludzi. W Polsce jeszcze nie jest zle, poza coraz czestszymi trabami powietrznymi, ale nie ma co popadac w optymizm; przy obecnej emisji trucizn i gazow cieplarnianych katastrofa w Polsce jest tylko kwestia czasu.
  • 2009-10-15 21:07 | podatnik

Statystyki mówią co innego: w ostatnich latach huragany się uspokoiły, mniej też było trzęsień ziemi. Za to media robią nam wodę z mózgów nazywając wszystko "wszechczasów" :) To współgra z ruchem na rzecz wyciągnięcia naszych pieniędzy pod płaszczykiem kary za zmienianie klimatu. Ode mnie nie wyciągną, bo już mnie do cna okradło państwo polskie podatkami. Nie dać się zwariować, ot co. Za nic nie uwierzę, że klimat wymaga "ratowania" i że środkiem to tego ratunku ma być pozbawienie mnie następnej części mojego dochodu.