Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Propaganda zamiast PR

(7)
Wbrew temu, co się uważa, żaden polski rząd, także ostatni Donalda Tuska, nie stosował właściwego public relations (PR). Można powiedzieć, że popularność Platformy Obywatelskiej jest wysoka pomimo braku porządnego PR, a nie na skutek jakiejś propagandowej zręczności.
  • 2008-10-30 07:44 | p

A gdzie ta ofensywa październikowa?

Coś mi umknęło, czy jej jeszcze nie było? Aaaa, ..... pewnie prezydent powiedział, że zawetuje i nawet nie zaczęli. Może "publicysty" z Polityki na czele z Jaśnie Panującą Janiną i Wszechwiedzącym Jackiem Moralistą Żakowskim coś napiszą na ten temat?
  • 2008-10-30 13:46 | Binarek

Media

Wydaje mi się, że w mediach rządowych dyrektorują Urbański, Czabański i Targalski
    po co więc zadawać pytanie o:
    "bardzo słabe kampanie rządu w kwestii najważniejszych dla niego projektów."?
  • 2008-10-30 13:54 | Binarek

Tu jest setka:
    http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/ustawyall?OpenAgent&6&27
    A z tego setka jeszcze wpadnie:
    http://orka.sejm.gov.pl/projustall6.htm

Jeżeli zamiast dyskutować w ciemno się wetuje, gra się na najniższych uczuciach ludzi "leczyć się będą tylko bogacze", "liberałowie sprzedadzą szpitale"
    to potem brakuje wiedzy o wprowadzanych zmianach

Proponuję Ci abyś odnosił się do treści ustaw a nie "łykał" proste schematy które podsuwa Ci Kurski
  • 2008-10-30 14:38 | Ludwik Sujkowski

Re: Propaganda zamiast PR

Jestem zazenowany poziomem jezyka w polskich gazetach. Uzywanie obcych slow typu sponsoring czy public relations jest nie tylko malo estetyczne ale rowniez wystawia zle swiadectwo autorowi arykulu i edytorowi elektronicznej wersji Polityki. Mania zasmiecania jezyka slowami angielskimi jest po prostu smieszna i pretensjonalna. Istnieje wiele odpowiednikow w/w sow w jezyku polskim. Wystarczy zajrzec do slownika jezyka polskiego. Jestem czytelnikiem Polityki od okolo 40 lat i z przykroscia musze stwierdzic, ze w sensie jezykowym, poziom pisma pogarsza sie z roku na rok. .

Z powazaniem

Ludwik Sukowski
  • 2008-10-31 20:20 | Marcin

No i jeszcze kilka setek w przechowalni marszałka, ale o tamtych się nie wspomina bo są innego autorstwa. Skuteczność w polityce zależy od umiejętności osiągania kompromisów (no chyba, że dysponuje się bezwzględną większością), a tej PO brakuje.
  • 2008-10-31 21:19 | p

Ok, i na tyle uchwalonych ustaw ile było wet Kaczyńskiego? Chyba trzy - ale mogę się mylić. A po roku gdzie są ustawy ot chociażby znoszące podatek Belki? Pamiętam wypowiedz Chlebowskiego " tak, tak zniesiemy, zniesiemy" - i po roku wielkie NIC! A to PiS wprowadził 18% PIT + podwyższenie progu podatkowego.

I to gadanie, że prywatny szpital będzie lepszy. Nie czaje dlaczego dyrektor szpitala państowego nie może zostać obciążony odpowiedzialnością za stan placówki. Po drugie jak coś kosztuje "10 zł" a NFZ płaci "7 zł" za usługę to gdzie tu logika? Po trzecie - teraz prywatne placówki nie mają tylu "chorych" i ich jakość leczenia jest lepsza. Ale już w Krakowie prywatne przychodnie mają już teraz problemy, bo mają sporą liczbę "klientów" i nie jest to już tak super. Reforma tak, ale poziom finansowania służby zdrowia w tym kraju jest śmieszny na tle UE. Dać lekarzom po 10 000 zł na łapę, ale bez prawa prowadzenia prywatnej praktyki. To jest niezła patologia - idziesz prywatnie do ordynatora, płacisz po 200 zł za wizytę, a na drugi dzień do szpitala i lecimy z badaniami za parę tysiaków za Twoje i moje pieniądze. Albo szpital albo swoje. No ale na to pewnie Bukiel i jemu podobni nie pójdą.

Głosowałem na PO, ale:

po pierwsze - ich skuteczność w rządzeniu jest śmiechu warta,

a po drugie co jak dla mnie najważniejsze - pozwolili dorwać się do koryta PSL-owi. Niestety mam styczność z administracją samorządową PSL-owską jako pracownik firmy piszącej "wnioski unijne" i tak jak komuchy z PSL potrafią się ustawić to żadna partia im nie dorówna. A Tusk im na to pozwala i toleruje. Mam gdzieś w sumie "wielką politykę" - dla mnie ważne jest to, abym miał równe szanse w przetargu, lub w konkursie o pracę w urzędzie. A po roku PSL-u przy korycie cofnęliśmy się o pare lat do tyłu pod tym względem. I po roku już nie cieszy mnie uśmiech Tuska, bo jak wiem że nie mam szans w przetargu z PSL-owcem to zaczynam tęsknić za PiS-em. I nie twierdzę że PiS+ Samoobrona+ LPR byli święci - wcale nie, ale to co robi PSL to jest ich tradycyjne, od lat chyba 50 (ZSL) komusze, pasożytnicze zachowanie.

I nie łykam schematów Kurskiego, po prostu ma dosyć lania wody PO.
  • 2008-11-06 09:57 | Czytelniczka

Jestem studentką Uniwersytetu Wrocławskiego, na specjalności Public Relations. Bardzo Pana proszę o wskazanie bardziej estetycznego i mniej pretensjonalnego (czy jak Pan sugeruje, śmiesznego) odpowiednika tej nazwy.
    Z wyrazami szacunku,
    Czytelniczka