Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Maskarada na pomoście

(11)
Spór o pomostówki nie toczy się tylko o uprawnienia do nich. Tu chodzi o coś dużo ważniejszego.
  • 2008-11-05 09:46 | erakless

Re: Maskarada na pomoście

Sprawa jest banalnie prosta. Ustawa powinna by tak skonstruowana, żeby liczyc po pierwsze lata pracy ,a w drugiej kolejności brac pod uwagę wiek.

pzdr
  • 2008-11-05 13:18 | merek

Przepraszam, a co z emeryturami górniczymi?

Dalej w wieku 42lat? I dalej o wiele większe niż zarobki młodych ludzi? Kto ma budować przyszłość: emeryci czy młodzi?
  • 2008-11-05 21:01 | sprint

merek
    Gornik to zawod, ktory powinien miec skrocony czas do emerytury. Ale tylko ten, ktory rzeczywiscie pod ziemia pracuje i udalo mu sie przezyc 25 lat pracy w ktorej moze w kazdej chwili zginac. Jesli zazdrosci sie gornikom, nic tylko samemu pod ziemie... Nie jestem gornikiem.
  • 2008-11-05 23:23 | Tomasz

Tak, tylko, to nie są tzw. przywileje, to są nabyte prawa. Możecie zabrać tym, co zaczną dopeiro pracować, nie zaś tym co już pracują. Inaczej do d... z takim państwem prawa!!!
  • 2008-11-06 09:39 | Marek- górnik

Emeryturę każdy opłaca sobie sam co miesiac . Z naszej pensji oplacana jest skladka : emerytalna, rentowa i zdrowotna! Gdzie są te pieniadze? Im wiecej zaabiamy , tym płacimy wieksze skladki i tym wieksza powinna byc emerytura. Skończmy pleść o płaceniu przez mlodych na nasze emerytury!
  • 2008-11-06 11:02 | PINonos

Matematyka nie jest obowiązkowa nawet na maturze, ale 67minus 65 to jest dwa. Sześćdziesiąt siedem, czyli
    średnia długość życia mężczyzny w woj. lubuskim, sześćdziesiąt pięć to wiek emerytalny , a dwa to czas
    pławienia się w luksusie emerytury.Coś mi to dziwnie wygląda.
  • 2008-11-06 12:01 | Kostek

W systemie emerytur Kapitalowych ,wiek odchodzenia na emeryture nie powinien byc regulowany.Wysokosc emerytury pownna zalezec od dwoch elementow: Ilosci uzbieranych pieniedzy i statystycznej dlugosci zycia na emeryturze.Wtedy kazdy moglby zdecydowac w jakim wieku chce przechodzic na emeryture.Oczywiscie powinny byc jakies sensowne regulacje w okresie przejsciowym.
  • 2008-11-06 15:49 | Z.O.

Niestety pani Solska dalej niczego nie rozumie. Komentowałem już jej artykuł "Z pomostu w przepaść". Moje argumenty i innych uczestników forum nie robią żadnego wrażenia. Ona dalej uprawia czarną propagandę. To dlatego nie kupuję od kilku lat "Polityki".
  • 2008-11-06 17:52 | alajzy

dlaczego ja w wieku 65 lat po czterdziestu latach paracy mam dostać 1700 zł emerytury(zarabiamk trójkę)a górnik , kóry zarabia tyle samo coja po 25 latach pracy ma dostać 2000 emerytury w wieku 43 latach Ja uważam że to rozbój ale oczywiście że praca górnika jest bardzo cięzka potrzebna i takie tam dyrdymały[cytat]
    dlaczego ja w wieku 65 lat po czterdziestu latach paracy mam dostać 1700 zł emerytury(zarabiamk trójkę)a górnik , kóry zarabia tyle samo coja po 25 latach pracy ma dostać 2000 emerytury w wieku 43 latach Ja uważam że to rozbój ale oczywiście że praca górnika jest bardzo cięzka potrzebna i takie tam dyrdymały
    [/cytat]
  • 2008-11-07 08:05 | Akademik

Żeby pracować trzeba mieć gdzie. Jak narazie rząd likwiduje miejsca pracy - stocznie i dużo więcej miejsc w otoczeniu. Już oecnie bezrobocie jest na poziomie 10% a do tego należy dodać około 2,5 mln Polaków pracujących za granicą. Wejście tej grupy ludzi na rynek spowoduje pogorszenie warunków pracy i zwiększenie ilości Polaków za granicą. Pogorszy zatem sytuację pracowników najemnych.
  • 2008-11-07 20:23 | pracownik

Nie kupuj gazety, ale dlaczego mam placic na nierobow?