Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Widmo nabiera kształtu

(3)
Na Noc Kryształową świat zareagował z oburzeniem, ale też niezbyt gwałtownie. Jakby nie do końca wierząc, że oto nadchodzi Zagłada.
  • 2008-11-10 12:55 | fajny-miquel

Re: Widmo nabiera kształtu

Slyszalem o pewnej historii dotyczacej uciekinierow zydowskich z Niemiec, ktorzy ugrzezli na polsko-niemieckiej granicy, a polski rzad poczatkowo nie chcial ich wpuscic. Czy ktos zna szczegoly jak to sie skonczylo?
  • 2008-11-10 17:42 | krepak

Był o tych wydarzeniach artykuł w poprzednim nr "Polityki".
  • 2008-11-10 17:54 | POLONIA-SAWA

Re: Widmo nabiera kształtu

Byl rok 19720-72? ,szlam z moja starsza siostra przez nasza "osiedlowa" ulice.
    Na rogu zebralo sie grono "osiedlonych " ,jak mowila moja siostra , bab.
    Baby nieszczesliwie lametowaly ,byly zburzone i plakaly...
    Co sie stalo ? pytam siostry , Krzyska zabili , jakiego Krzyska ,kto ..
    pytalam z niedowierzaniem?
    No wiesz Krzyska ... tego co mial tego malego brata Tomka z tymi bialymi lokami,
    Kto go zabil ,spytalam przerazona ...
    Palestynczycy . Palestynczycy?
    No wiesz Krzysiek i jego tato /ten profesor, muzyk / byli Zydami, i wyjechali do Izraela
    po tych rzeczach ?... ????
    Tam Krzyska wzieli do wojska ,/oni tam musza ,wszyscy na trzy lata/ i teraz Krzyska
    zabili ......Zrobilo mi sie zimno ,pamietam Krzyska ,wygladal wspaniale ! a jego mama
    byla po prostu klase.
    Moja siostra wziela mnie za reke i powiedziala pogardliwym tonem :
    Durne baby ,najpierw darly sie na Zydow , a teraz stoja i placza .
    Bylam bardzo dumna z mojej siostry ....a nastepnego Krzyska nie dam.
    / moja mala historia o Krzysku ,ktory chodzil ze mna do szkoly i zginal w Izraelu/
    Salute