Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Brzydkie słowo na K

(6)
Spadek kursu złotego, załamanie na giełdzie, kłopoty z uzyskaniem kredytu. To pierwsze tak poważne nasze kryzysowe doświadczenie. Co będzie dalej? Umiarkowany urzędowy optymizm przeplata się ze skrajnym pesymizmem tych, którym runęły rozmaite życiowe plany.
 • 2008-11-21 08:07 | joanna kopytowska

  Re: Brzydkie słowo na K

  Nic dodać nic ująć, jak się rzekło mamy gospodarkę globalną , kryzys wzmocni Chiny , które wykupiły wiele wierzytelności państwowych USA, prezdent elekt- Obama planuje roboty publiczne w infrastrukturze i ochronie środowiska DLA 5 MILIONÓW OSÓB, liczy się więc z najgorszym - załamaniem gospodarczym na wielką skalę a u nas drobne wojenki dyplomatyczne i samozadowolenie.
 • 2008-11-21 12:00 | malgo

  jeszcze jest inny problem, o ktorym autor nie wspomnial w artykule, mianowicie, kazde podobne kryzysy powoduja obudzenie w spolecznosci solidarnosci jak odpowiedzialnosci kolektywnej czy spojrzenie krytyczne na egoizm ludzki. Stajemy sie bardziej obywatelcy, zaczynamy myslec o oszednosciach i innych modelach zycia. Uwazam , ze taki kryzys jest nam potrzebny aby zyc lepiej nie w sensie wydac wiecej pieniedzy i gromadzic kupe zlomu wokol siebie, lub plastiku ale stac bardziej wrzaliwy na losy swiata, przyrody i innych.
 • 2008-11-21 14:21 | Adalbert

  Re: "Handele manele" - kryzysu trele

  Przyczyną podstawową światowego kryzysu jest wyprowadzenie fabryk z terytorium Stanów w pogoni za "łatwym" zyskiem. Handel przynosi korzysci handlarzowi , ale nie buduje dobrobytu mieszkańców. Pogoń za zyskiem w globalnym systemie wymiany towarowej musi przestrzegać zasady pilnowania wysokości długu zagranicznego. Kupowanie towarów za granicą za wirtualne pieniądze generowane przez prywatne banki doprowadziło do sytuacji którą obserwujemy. Potęgę kraju buduje się na zdolnościach i przedsiębiorczości narodu, a nie na cwaniactwie "elit", które wykorzystały potęgę kraju do własnej ekspansjii globalnej nie dbając o konsekwencje rejterady z kraju. Głupota obecnej elity globalnej jest zatrważająca. Ale oni są właścicielami globalnych mediów więc sprawy nie będzie ?
 • 2008-12-22 22:03 | akt

  Re: Brzydkie słowo na K

  niestety ale Forte bankrutuje a pan Frasyniuk jest w radzie nadzorczej...więc co ma mówić.
  Zwolnienia i zamykanie zakładów!
 • 2009-01-28 15:12 | tessin

  Re: Brzydkie słowo na K

  Musi byc gorzej,gorzej i jeszcze gorzej,az rozpadnie sie ten zgnily potwor.A co mysleli,ze na produkcji drewnianych palez,kradziezy samochodow i piciu wody cos zbuduja? Co za slowo.DEWELOPER-nie umieli nawet tego po polsku nazwac.Za pare miesiecy beda stali przed fabryka obcego fabrykanta i skamlali o robote-bo musza splacac kredyt.ktory wzieli od obcego banku!
 • 2009-02-19 01:00 | Artur

  PROTEST - przeciwko nadużywaniu słlowa "kryzys"

  Jeżeli jesteś za zakazaniem używania słowa „kryzys” do walki politycznej.
  Zakazaniem nadużywania słowa „kryzys” w mediach.
  Złóż swoje poparcie na www.antykryzysowi.pl