Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Paradoks kłamstwa

(3)
Naukowcy od dłuższego czasu twierdzą, że – jak to wyraził Richard Alexander, znany amerykański zoolog – ludzkie życie społeczne jest siecią kłamstw i podstępów. Nie tylko ludzkie.
  • 2008-11-22 15:04 | Mieczsilver

Re: Paradoks kłamstwa

Długo zastanawiałem się nad przydomkiem dla Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta.Postawa wobec Polaków na Ukrainie sprawiła,że z mojego punktu widzenia mogę mianować do roli “Wasal”.
    Dobrze to określił Popper,że aby napisać historię trzeba napisać historię każdego pojedyńczego człowieka.Tak też jest i z Polakami na Ukrainie,którzy tam budowali sagi swoich rodzin.Aby to dobrze zrozumieć trzeba sięgnąć do tła historii powstania II RP i panujących tam nacyjnych stosunków.Dobrze je opisał Norman Davies w ORZEŁ BIAŁY CZERWONA GWIAZDA.Urodziłem się w Równem na Ukrainie i nie ropatruję swojej małej ojczyzny przez pryzmat obecnej walki zła ze złem to jest Rosji i USA o prymat w nadużywaniu bezwzglednego prawa silniejszego.Dziś moją małą ojczyzną jest Wrocław z jego całym dziedzictwem i spuścizną.
    Polityka historyczna ze zbrodniami przemilczenia prowadzi do nikąd.Odwet w imię zbiorowej odpowiedzialności na Polakach,z których każdy z osobna nie koniecznie był święty na Ukrainie było jest i pozostanie jako zbrodnia.Oczywiście rzecz w tym,aby nie powstało polskie przedsiebiorstwo na przykładzie żydowskiego PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOKAST.
    Po "Zbrodniarzu,Bolku i Oszuście listę zamyka Wasal" w historii prezydentów RP po transformacji z państwa,gdzie partia miała patent na madrość.
    KŁAMSTWO W PARADYGMACIE EWOLUCYJNYM to wykład na Dolnaskim Festiwalu Nauki,z którego wynikało,że kłamstwo jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.Ale jest jeszcze zbrodnia przemilczenia.To tak jak z żołenierzem,że nie skłamie, ale prawdy nie powie.
  • 2008-11-23 09:11 | joanna kopytowska

Re: Paradoks kłamstwa

Kłamstwo jako sposób manipulacji do społecznej jazdy na gapę jest istotą sprawy ale myślę że ludzie oklamują siebie i innych z wygodnictwa i potrzeby emocjonalnego wsparcia w trudnych czy beznadziejnych sytuacjach/ religia /, czasem jest to tylko przesadny optymizm albo co gorzej przeczernianie sytuacji/ poszechne dziś zachowania neurotyczne / , niezapominajmy jednak że cywilizacja człowieka altruizmem i poświęceniem stoi i są na to niezliczone przykłady.
  • 2008-11-23 09:59 | wlodwoz

"mieczsilwer"! Zabełkotałeś się Waść! Też urodziłem się na utraconych ziemiach. Jednak nie bawi mnie wynajdywanie epitetów. Poza tym pisząc, stosuj się do zasad pisowni. Nienawiść jaka emanuje z Ciebie, czyni cię żałosnym grafomanem!