Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mała Moskwa

(12)
Ku pokrzepieniu serc rodaków
  • 2008-11-26 17:53 | alfredo

Re: Mała Moskwa

Nic dodać, nic ująć , Panie Redaktorze.
    Mam osobiście dość tych popcornowych filmów, które utrudniają odbiór nawet takich filmów
    jak : "Pasja", "Katyń", "Świadectwo". Mieszkam w małym mieście, więc mam do wyboru jedno kino. Pozdrawiam.
  • 2008-11-27 09:58 | joanna kopytowska

teraz większość miłości jest niemożliwa z powodów wewnętrznych , narcyzmu mężczyzn i kobiet niezdolnych do kochania ani siebie ani innych, uwięzionych w stereotyoie dobrego wyglądu i świetnej pracy i kompletnie przez to nieautentycznych, pewnie dlatego krytycy odebrali ten napewno dobry film jako całkowicie zdezaktualizowany, dziś ludzie z najbardziej odległych kultur próbują być razem i z takich samych powodów jak wyżej udaje im się albo nieDUCH CZASU
  • 2008-11-29 09:28 | Karol

"Mała Moskwa" to film całkiem dobry, dobry melodramat, który pokazuje siłę prawdziwych uczuć i pokazuje strach jaki pętał ówczesnych ludzi. Kina zalewa fala filmów o niczym, gdzie sztuczne problemy i bohaterowie w stylu "młodzi, piękni i bogaci" epatują widza swoimi materialistycznymi i konsumpcyjnymi pseudo rozterkami. FIlm bowiem musi się sprzedać, musi był gładki i wesoły, łatwy do łyknięcia niczym tabletka na depresję. Takiego filmu nikt już nie ocenia w kategorii dobry czy zły, wartościowy czy beznadziejny.
    "Mała Moskwa" to film wzruszający. Momentami może zbyt liryczny ale taka jest konwencja melodramatu, która akurat w tym przypadku jest jak najbardziej na miejscu. Porusza trudną sprawę historii ludzi którzy pokochali się, pomimo tego, że na ich drodze do szczęścia stanęła polityka i ideologia. Najważniejsza jest jednak miłość, uczucie autentycznie zdolne do największych poświęceń nawet za cenę życia. Wartością tego filmu jest również to, iż odwołuje się ono do potrzeby pojednania pomiędzy narodami i jednocześnie zwykłymi ludźmi, jakby zwaśnionymi przez tę właśnie politykę i ideologię. Pokazuje, jak wielką wartością jest wzajemne zrozumienie i wybaczenie, że nienawiść rujnuje życie, że nienawiść jest niepotrzebna.
  • 2008-11-30 21:20 | J.P.

Ogladałam film... dla mnie bardzo dobry. Wielkie gratulacje dla twórców i wspaniałych aktorów. Gorąco polecam:)
  • 2008-12-01 16:31 | EH

Wszystkim męskim entuzjastom tego filmu życzę, aby ich żona zdradzała, najlepiej z oficerem, niekoniecznie polskim.
  • 2008-12-01 21:32 | miedzianin

Do wcześniejszych komentarzy dodałbym na temat filmu jeszcze to,że dla mnie przede wszystkim film,który jezeli rozlicza stosunki polsko-rosyjskie to często w zabawny sposób,na przykładzie chociażby Grabowskiego
    "Nie wkurw** mnie,bo tobie też przypierdo***e,nie wiesz,co nam Ruscy zrobili?".Dobrze z tego Krzystek wybrnął. Dziwię sie tylko, dlaczego tej muzyki z oficjalnego zwiastunu filmu nie maw filmie obok ładnej piosenki Wiery...
    Ale jak na film polski to bardzo dobra robota.

Dzisiaj trafiłem przypadkiem,pomyslałem,że kogoś zainteresuje-unikatowy album ze zdjęciami z planu "Małej Moskwy"(!) a do tego płyta ze scenariuszem z filmu!:
    http://www.allegro.pl/item494740603_mala_moskwa_album_ze_zdjeciami_z_planu_hit.html
  • 2008-12-07 21:53 | Marcin

Ogladałem dawno temu kanadyjski film o miłości LE BONHEUR. To był moim zdaniem najpiekniejszy film. I tak było przez wiele lat. Od teraz na pierwszym miejscu jest MAŁA MOSKWA. Svetlana Hodchenkowa jest FAAAAAAANTASTYCZNA. Moja żona popłakała się.
  • 2009-01-13 21:15 | Orlowa

Dziekuje za prawidlowa polska trankrypcje nazwiska aktorki!
  • 2009-03-09 19:25 | Катя

Oglądałam film. Wg mnie jest świetny i prawdziwy. Grtulacje dla twórców.
  • 2009-11-23 15:22 | Jogin

Re:Mała Moskwa

Wczoraj oglądałem. Szkoda mi nawet słów na ten film. Fakt, ładnie zrealizowany, aktorka piękna niczym N. Kidman. Ale scenariusz i reżyseria Krzystka woła o pomstę do nieba. Naciągane tragicznie. Nagrody dla tego filmu, to rzeczywiście skandal.
  • 2010-01-03 00:21 | Krzysiek76

Film bardzo fajnie sie ogląda.
  • 2010-03-28 22:54 | adamc

nie mqa to jak na temat wiary wpowiada sie osoba znajaca tema t i czym jest wiara ha tylko tyle a moze az tyle