Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

My, swojacy

(19)
Obwołanie przez jedno z pism 'piękną parą' Tomasza Raczka i Marcina Szczygielskiego, którzy ujawnili niedawno swój stały związek, sugerowałoby początki kulturowej przemiany i rosnącą tolerancję. Czy tak jest?
  • 2008-12-03 03:09 | Danka

Re: To niedopuszczalne , to propagowanie dewiacji

Nie można seksualną perwersję uznać za normę do powielania. Jestem dostatecznie dorosła , aby wyrazić własną opinię. Normy i zasady postępowania nie są wartoscią dziedziczoną w genach, ale nabywaną w okresie dorostania. Nasze lęki , zachamowania, wstyd i poczucie normalnosci to są cechy nabywane w okresie wczesnej młodosci.
    Te środowiska które lansują taki typ zachowania i afiszowania się z perwersją , mają zdewastowane poczucie wartosci. Pozorna wolnosć i tolerancja służy tym , którzy drwią sobie z innych i uważają , że są ponad nimi . Oni oferują pozorne wolności , ale takiej wolnosci nie chcą przyznać innym, kiedy chodzi o samostanowienie o sobie . Według zasady, możesz być ćpunem, pedałem , kibolem, byleś nie wtrącał się do polityki. Masz wolność robienia głupstw , ale bank jest nasz. To nigdy nie zostanie zaakceptowane przez normalnych ludzi, którzy chcą wymagać od ludzi , aby byli lepsi niż są , a nie coraz bardziej głupi i zdeprawowani moralnie.
  • 2008-12-03 08:23 | Paulina

Re: My, swojacy

swietny wybor poruszonych aspektow,ale lekko chaotyczne to wszystko.
    rzeczywiscie chyba tak jak z Polska,poki co.
  • 2008-12-03 08:56 | joanna kopytowska

Re: My, swojacy czyli tolerancja po polsku

Gratuluję Panu Raczkowi i jego partnerowi nagrody czytelników Gali ale wydaje mi sie że to po prostu wyraz sympatii i szacunku dla Jego pracy i osobowości , kultury jaką reprezentuje , po prostu on był oswojony i zaakceptowany dużo wczeniej zanim Polacy dowiedzieli się o Jego życiu prywatnym, z moich doświadczeń wcale nie jest tak różowo a bywa okropnie , wydaje mi się że epitet Żyd, pedał, prostytutka jest przyczepiany ludziom , których z jakichś powodów dana grupa nie akceptuje, oczywiscie byłoby wspaniale gdyby te pojęcia były w Polsce neutralne ale nie są , przykleja się je odmieńcom ''po uznawaniu ''- np Zyd Kwaśniewski i wskazuje to na niski żałosny wręcz poziom kultury osobistej bardziej niż na cokolwiek innego
  • 2008-12-03 10:31 | Radek

Zastanawia mnie jedna rzecz że najczęsciej ha forach internetowych to kobiety atakują homoseksualistów, przyszłe matki, albo juz wychowujące potomstowo. Chciałbym wiedzieć czy jak okaże sie ze syn czy córka jest homo, takie kobiety żałuja ze nie zrobiły skrobanki? Czy to wyraz strachu? Nie wiem. Jeśli ktoś staje innym na drodze do szczescia i nie moze tego zniesc ze dwie dorosle osoby moga sie kochac , angazujac tyle siely, energii i nerwow by im tylko zasdzkodzic to ja nie wiem kto jest normalny. Pozdrawiam. Radek , lat 38, od 8 lat w szczesliwym zwiazku., czego innym yez zycze.
  • 2008-12-03 13:07 | es.

Oj Danka, Danka - to co piszesz jest po prostu żałosne - rozumiem, że gdyby Ci się podobały kobiety (tzn. tylko one były by w stanie wywołać twoje podniecenie, faceci mogliby nie istnieć), to gdybyś się wystarczająco mocno hamowała i wstydziła - z osoby wyraźnie homo stałabys się hetero, czy jak? Co ma orientacja do zahamowań?Co to oznacza poczucie normalności nabywane w okresie wczesnej młodości? ....
  • 2008-12-03 13:08 | Karol

seksualna perwersja? prosze przyjac do wiadomosci ze to nie jest jakies widzimisie. nie obudzilem sie pewnego ranka z mysla ze od tego dnia bede gejem. a tak poza tym zastanawiam sie dlaczego od razu pisze pani o seksualnej perwersji? widocznie dwoch mezczyzn uprawiajacych seks bardzo pania interesuje. najwyrazniej jest pani jednym z wielu ignorantow, ktorzy w homoseksualizmie widza tylko strone seksu. i mimo to ze zapewne jest pani heteroseksualna mozliwe jest ze to wlasnie pani jest milosnikiem seksualnych perwersji. wiec niech pani nie wypisuje glupot i sie zastanowi, co robi w lozku ze swoim wlasnym mezem w tzw. normalnym zwiazku.
  • 2008-12-03 13:15 | Filip

Och te obrzydliwe perwersyjne pedały promujące swoje chore postawy! Rodzice, chrońcie swoje dzieci, żeby też się takie nie stały! Czuję się jak na falach RM... Zastanawiam się, kto i kiedy wykazał, że można „wybrać“ bycie homoseksualistą i postawę tę propagować wśród „normalnej“ części społeczeństwa. Zmieniając nas wszystkich w straszne pedalstwo. Poza największym znanym mi naukowym autorytetem, Ojcem Dyrektorem oczywiście. Przepraszam, że pytam...
    To przecież oczywiste! Danka jest tolerancyjna. Nie chce ich od razu posyłać do gazu. W zamian sugeruje, żeby tacy dewianci, jeśli już muszą żyć wśród nas, niech ukrywają swoje perwersje, siedzą cicho i modlą się, żeby prawdziwi dobrzy Polacy katolicy o nich zapomnieli i nie urządzili im polskiej wersji „nocy kryształowej“!
    Oj, Danka, coś czuję, że gdybyś wychowała się w III Rzeszy, miałabyś się jak w raju...
    Pozdrawiam,
    Filip
  • 2008-12-03 14:45 | Anna

Chciałabym ocenić negatywnie i zarazem konstruktywnie wpis pani Danki, jednak się poddaję. Za długi byłby mój komentarz na takie Boże Jedyny bzdury! Wszystkie normy i zasady kształtowane w okresie dorastania? Afiszowanie się z perwersją? Pozorne wolności? Szkoda mi słów na Pani poglądy Pani Danko. Dobrze jednak byłoby żeby ktoś dysponował czasem i samozaparciem, żeby Pani tok wypowiedzi powiązać w całość i zaprojektować terapię odagresywniania . Pani agresja nie jest normalna, a wnioskuję, że na NORMALNOŚCI najbardziej Pani zależy?
  • 2008-12-03 16:32 | veritas

Jakaś straszna B I D U L K A zaniesie kaganek oświaty i kultury do Europy. Homoseksualizm niewiele ma wspólnego z perwersją, to odmienność mająca swe podłoże w uwarunkowaniach genetycznych, chociaż i to do końca nie jest zbadane. Ale przecież Szan. Pani wie lepiej. Gratuluję takiej normalności.
  • 2008-12-03 18:17 | Tomasz

Oj, coś to nie atentycznie wszystko napisane. To nie skłonność do tolerancji, bo jaskże mieć skłonność do czegoś, co ma tylko nazwę =, a naprawdę nie istnieje, to typowa hipostaza. Owe "pozytywne skłonności" to efekt medialnej tresury. Oby tak dalej, może sobie wybierzemy yetiego na prezydenta, będziemy wówczas naprawdę najbardziej tolerancyjnym narodem na "wsej ziemli"! I będzie to jedynie słuszna unijna tolerancja, z której dumne będą narody Europy. Dodajmy jeszcze do tego prawa człowieka dla wszystkich naczelnych, zakazy i nakazy, przegłosujmy, że idiotyzm jest normą i żyjmy długo i szczęśliwie!!! Tolerancja dla PALACZY???
  • 2008-12-04 13:52 | ewka

Zgadzam się z "Danką" - w moim odczucie homoseksualizm, a zwłaszczai jego natrętne propagowanie w ostatnich czasach, jest czymś obrzydliwym. Jestem przeciwniczką tumanienia ludzi i wygadywania, że jest to coś normalnego. Nie! Normalny to jest związek kobiety z mężczyzną, a nie dwóch facetów lub kobiet. Tak stanowią prawa natury - parują sie osbniki przeciwnych płci by mieć potomstwo. Jeśli "oni" - homo- są normalni to dlaczego chcą adoptować "nasze" - hetro- dzieci? A ci, którzy tak bronią gejów i są tacy potwornie, aż do bólu , tolerancyjni, ciekawam czy chcieliby by ich dzieci poszły "tą drogą". Na pewno nie! przestańcie nam wmawiać, że homoseksualizm jest normą, że to coś normalnego, bo tak nie jest. Każde odchylenie od normy to zboczenie. Więc homoseksualizm jest zboczeniem . podono można je wyleczyć.
  • 2008-12-04 14:43 | Luk

Mamy 3 prawdy, a ta Pani Ewo to 'gowno prawda' - nie slyszalem o geju ktory molestowal jakies dziecko, natomiast od jakiegos czasu co troche w mediach pokazuja sie heteroseksualne potwory co wykorzystuja swoje wlasne dzieci, fakt jest to skrajnosc ale ci ludzie uchodze w otoczeniu za normalnych obywateli az do momentu jak sie sprawa nie sypnie. I wedlug mnie to zezwierzecenie i maksymalnie nienormalne. Wiec moze trzeba zaczac od leczenia i sprawdzzenia wszystkich heterosuksualnych , moze da sie ich wyleczyc i rozumiem ze Pani pomoglaby w terapii takiego osobnika spelniajac swoj obywatelski obowiazek.
  • 2008-12-06 00:58 | Janek

Nietolerancja w Polsce to efekt wielu lat zycia w izolacji od innych kultur. Od momentu otwarcia na swiat nastepuje stala poprawa. Potrzeba jeszcze niestety pokolenia albo dwoch zeby nastapila wyrazna, znaczaca poprawa. Ta droge przeszly wszystkie rozwiniete spoleczenstwa. Dodatkowo w Polsce wielkim problemem jest postawa kosciola ktory robi wiele zeby krzewic ciemnote i zabobony. W miare jak bedzie wzrastac swiadomosc w kraju, koscioly beda pustoszec i Kosciol zeby zdobyc klienta bedzie musial zmienic ton. Poki co jest to instytucja gleboko zdemoralizowana i nie majaca zbyt wiele do powiedzenia we wspolczesnym swiecie. Nauki moralne polskiego kosciola sa obecnie na zenujaco niskim poziomie.
    Jeszcze jedna uwaga. Bardzo wielu naszych ziomkow wyraza pogarde wobec 'poprawnosci politycznej' i uwaza ja za forme dyktatury ktora tlamsi ludzkie prawo do wolnosci slowa. Poprawnosc polityczna, owszem, ma swoje problemy ale wiekszosc tych ktorzy ja krytykuja nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele jej zawdzieczaja.
  • 2008-12-06 18:05 | krzysztof

uderz w stół... powyższa wypowiedź to właśnie przykład umacniania się nietolerancyjnych postaw wobec odmienności; artykuł adresowany jest ewidentnie do osób dla których taka postawa jest obca, czyli ludzi na pewnym poziomie, czego można by się spodziewać po czytelnikach "Polityki".
    Negatywna postawa uniemożliwia przyjęcie do wiadomości pewnych faktów: np. że homoseksualizm jest w świecie zwierząt powszechny; nie jest więc z pewnością "nienaturalny".
    Odchyleniem od normy są też: leworęczność czy wysoki poziom inteligencji, nie są one zboczeniami, co obala tezę, że każde odchylenie od normy jest zboczeniem, nie ma tu o czym tak naprawdę mówić.
    Leczenie z homoseksualizmu jest więcej niż niemożliwe. To jedna z tych idei, których wyznawcy "idą po trupach" tzn. ignorują brak skuteczności ale również cierpienia psychiczne ofiar takiej "terapii" (w tym depresje, nerwice i samobójstwa). U jej podstaw leży faszystowskie przekonanie o niższości osób homoseksualnych względem heteroseksualnych.
    Osobom nietolerancyjnym trudno jest przyjąć do wiadomości, że inni ludzie mogą być naprawdę tolerancyjni. Stad oskarżenia o hipokryzję i przypisywanie innym swoich własnych uprzedzeń, tyle że zatajonych. Wywalenie tych uprzedzeń na wierzch jest przez ksenofoba uznawane za przejaw szczerości na którą nie stać pozostałych, zmanipulowanych.
  • 2008-12-07 02:13 | Danka

Re: homoseksualizm agresywnie narzucany to wolność ?

W czasach nadmiaru wolnego czasu i powszechnej dostępności do leków przedłużających życie nastąpi nadprodukcja ludzi zdeprawowanych i odbiegających od normy. Chorzy fizycznie i mentalnie osobnicy wymuszą ekstra przywileje w imię pozornych wolności. Agresywny homoseksualizm jest zapowiedzią końca kolejnej epoki w jej schyłkowym i bezproduktywnycm okresie. Pasożytowanie na osobnikach heteroseksualnych dostarczających homoseksualnej elicie robotników do utrzymania ich przy życiu jest neokolonializmem heteroseksualistów. Czy to nie nadmierne wymagania. Jak uważasz siebie za nadczłowieka uzywającego życia w perwersyjnej formie , to nie przyjmuj ofiary od tych co niedorośli do twojego wyłuzdania.
  • 2008-12-07 16:25 | krzysztof

ciężko polemizować z kimś kto przedstawia zarzuty bardzo ciężkie i jednocześnie wyssane z palca. Tobie przydałoby się poznać jakiegoś geja, porozmawiać z nim, zobaczyć jak żyje, o czym marzy itd. a potem jeszcze jednego by zobaczyć jak bardzo są od siebie różni. Z pewnymi wyjątkami: wszyscy pragną miłości i akceptacji; wszyscy cierpią również od nietolerancji, bez wyjątku. Takie wypowiedzi jak Twoja (wręcz powszechna rzecz w internecie, w ogromnych ilościach) po prostu ranią, ale również zdumiewają, tak mało mają wspólnego z życiem przeciętnego geja.
    Nie będę komentował poszczególnych tez zawartych w Twojej wypowiedzi, bo to tylko dużo słów bez pokrycia.
  • 2008-12-14 03:11 | Zebra

Radek, na internecie nikt nie czy się jest naprawdę mężczyzną czy kobietą.
    Ja na przykład jestem koniem.
  • 2008-12-20 22:16 | anka

ot i pierwsza ofiara leków przedłużających życie " ludzią odbiegającym od normy".
  • 2009-10-19 00:39 | Tomasz

Yetiego ;)? Przecież obecnie prezydentem jest Hobbit, a pierwszą damą Gnom :D ... Yeti raczej nie byłby wielką zmianą :D ...

A na poważnie - tolerancja to baaaardzo trudny temat ;p ... czy należy tolerowac gejów/lesbijki/pedofilów/zoofilów/nekrofilów? (kolejność nieprzypadkowa ;)) A jeśli tak to w jakim stopniu?
    Osobiście uważam że:
    Gejom/lesbijkom powinno pozwolić się na legalizację związków i WARUNKOWO na adopcję dzieci (warunkowo czyli pod warunkiem stałych wizyt kuratora i potrojonych norm ;p)
    Pedofilię tępić ;p, pedofilów leczyć lub/i ciężko karać (nawet śmiercią w skrajnych przypadkach!) (w zależności od stadium wynaturzenia!)
    Zoofilię tępić - ale karać lekko ... zoofilów leczyć ...
    Nekrofilię karać jeszcze lżej ... nekrofilów leczyć ...

Tyle że to moje prywatne zdanie ... czy jestem tolerancyjny?