Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sprawdzian ze stoczni

(9)
Nierentowne stocznie w Gdyni i Szczecinie kończą żywot w swym dotychczasowym kształcie. Co dalej?
 • 2008-12-03 14:55 | rotor

  Re: Sprawdzian ze stoczni

  Czy to znaczy, że dotychczas polskie stocznie realizowały zagraniczną myśl techniczną dostarczając tylko taniej siły roboczej? - tak między wierszami pisze autorka artykułu.
  Opór rządu był pozorowany bo przecież obecny wariant upadłości stoczni nie różni się prawie niczym od pierwotnych zamierzeń KE, za wyjątkiem odszkodowań dla stoczniowców. Ale czego się nie robi dla uzyskania zamierzonego celu. W końcu te 500mln dla byłych stoczniowców i tak wyłoży polski podatnik nie obciążając zbytnio budżetu unii. A stocznie - no cóż - kolejna zdobycz obcego kapitału wyszarpana z klęczącej na kolanach Polski. A Polakom media powtarzają bierzcie co dają bo możecie nic nie dostać.
 • 2008-12-03 17:16 | joanna kopytowska

  Re: Sprawdzian ze stoczni

  Przemysł stoczniowy przestał być rentowny w całej Europie bo wszyscy kupują tanie statki w Azji, tu wielkie skomplikowane technologie nie nadrobią dłubaniny taniej siły roboczej i Chińczycy sprawiają się z tym dużo dużo lepiej,stal też produkują dużo taniej a to przemysł bardzo materiałochłonny, musimy chyba położyć uszy po sobie i założyć w Gdańskiej stoczni muzeum, Unia nauczona dośiadczeniem swoich stoczni zaoszczędzi Polsce dokładania w nieskończoność do niezbywalnego nigdzie bo dobrego ale za drogiego towaru.
 • 2008-12-05 08:09 | rr 65

  "Kolejna zdobycz obcego kapitału..." Prorok jakiś, czy coś?
  A skąd ta pewność że ten obcy kapitał tak się spieszy żeby rozszarpac te biedne stocznie?
  Jak na razie to nie słychać o jakimkolwiek kapitale, nawet i polskim.
  Zresztą w dzisiejszych czasach z "czystym" (w sensie narodowosci) kapitałem jest jak z yeti, ponoć istnieje tylko nikt go nie widział :D

  A tak na marginesie, skoro stocznie były nierentowne, to polski podatnik do nich do tej pory nie dokładał ?
  A tak na marginesie
 • 2008-12-06 03:57 | janek

  Re: nędza globalnej posługi

  To jest nędza globalnej i ostatniej posługi dla polskiego przemysłu stoczniowego. Wieczny wstyd dla uczestników tej ceremonii . Globalny szantażysta już doprowadził do upadku wiele gałęzi przemysłowych w Stanach całkowicie pozbawiając amerykański rynek własnego produktu. Efekty tego działania właśnie obserwujemy. Kolejki ustawiających się po kartki żywnościowe i zapomogi. To ten sam globalny "reżyser" wywiera przemożny wpływ na rząd Platformy i uczyni z Polski takiego samego "kadłubka" nie potrafiącego sam nic wytworzyć. Czy ogłupiały z wasalizmu rząd Platformy i PSL-u , już tak ogłupiał po 20 latach transformacji ?
 • 2008-12-07 16:10 | S.Dabrowski

  Re: Sprawdzian ze stoczni

  To wszystko jest bardzo przykre , ze nikt nie zareagowal na forsowanie przez L Balcerowicza drogiej zlotowki. W czasie ostatnich dziesieciu lat fantastycznej prosperity. Wyprodukowal nam trzy milionowe bezrobocie .Rodzice chcieli oddawac dzieci w dobr e rece. Czy nikt nie widzi ze to wlasciwie utrata niepodleglosci Juz prawie nic swojego nie produkujemy ido tego jeszcze ,upadek stoczni.L Balcerowicz wymyslil droga zlotowka po toaby nam dlug narodowy malal Tym samym zabil nasz przemysl To jest zbrodnia przeciw Narodowi Polskiemu Mam pytanie ,czy ktos zna moze jakis kraj kory probowal drogim pienadzem pobudzac ekonomie. S. Dabrowski Vancouver
 • 2008-12-07 21:20 | Barabara

  Re: Sprawdzian ze stoczni

  Nic tylko wprowadzic dyktat panstwowy, zeby wszystko bylo sterowane centralnie przez panstwo. Plecieciecie jak Piekarski na mekach. Stocznie upadly bo na swiecie nie ma popytu na statki a producetow (stoczni) jest duzo : Japonia, Korea, i cala plejada innych .
  A jaki potencjal wytworczy w tej gestii ma USA a nie buduja zadnych statkow handlowych tylko wojenne i to jakie ! Nikt takich nie produkuje. Balcerowicza to nawet w piete wam nie wypada pocalowc, swiat go uznaje no i niektorzy Polacy ale tylko tacy ktorzy troche wiecej widza o swiecie od was drodzy domorosli krytycy. (Przepraszam redaktora ja mowie do dyskutantow tego artykulu).
 • 2008-12-08 07:40 | Adalbert

  Re: Barabara - to prawdziwa bara-bara ?

  W pietę to ty sama całuj Balcerowicza , drogi Barabara. "Nędza ostatniej posługi" jak napisał przedmówca jest skanadalem. Geszeft nie zastąpi produkcji, ale teraz rzadzą ci co kochają szybki pieniądz z geszeftu. Polska naprawde będzie za chwilę bezwolnym "kadłubkiem" zdanym na łaskę lub brak łaski cwaniaków z UE. Dlaczego pomagają swoim , a nie chcą pomóc Polsce. Sarkozy upaństwowił stocznie , a wasal Tusk oddaje je za psi pieniądz ?
 • 2008-12-08 16:50 | SDabrowski

  Re: Sprawdzian ze stoczni

  Do Barabary Do tego co piszesz, wychodzi na to ze Vancouver lezy wPolsce. Vancouvr lezy wBritish Columbi .Mieszkam tu od roku 1987 .Po pierwsze nie odpowiadasz napytanie.Dla czego nasz pieniadz rosl przy tak slabej ekonomii..W czasie szalejaczych cen ropy wartosc polskiej waluty rosla codziennie Na jakiej podstawie?Dla porownania Vancouwer podobny jest rozmiarami do Warszawy.W ostatnich pietnnastu latach okolo dziesieciu razy wiecj zostalo tu zbudowane niz wWarszawie. Tam przeciez ostatnio byl bum budowlany. Teraz pracuje wmalym miasteczku Fort Mc Murrey gdzie w ostatnich zostalo zainwestowane okolo 100milijardow dolarow.Pisze to poto aby dac porownanie jakimi pieniedzmi sie tu operuje. mimo to canadyski dolar nie ma takich wzrostow jak polska zlotowka. Jesli Chodzi o Balcerowicza to gdzie on ma takie uznanie.Kiedys jak jeszcze nie bylo tu tak dobrze to czasem Kanada byla porownywana do Polski.Jeszcze taka mala uwaga .pochodze ze Skarzyska Kamiennej i wFort Mc Murrey niema tak wykfintnych domow jak w Skarzysku S Dabrowski Vancouver
 • 2008-12-10 19:23 | manna

  Re: Sprawdzian ze stoczni i nie tylko

  to co robi rząd tuska wygląda tak samo jak rządy w Hiszpani wiele jeż nie brakuje abt i polacy mieli dośc szachrajstwa okradanie stoczniowcow(700mlnzl gdzie się podziały dlaczego nie zostało pokazane na co poszły te setki milionów)napewno nie na stocznię, a dług trzega spłacać i bedziemy spłacać to my!!!.Więc dlaczego my nie mamy prawa wiedzieć gdzie podziewają się nasze pieniądze.My mamy powoli mamy dosyć i kiedy , cienka jest granica gnębienia Nas w końcu to wszystko wyguchnie jak w Hiszpani