Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wałęsa europejski

(15)
Lech Wałęsa jest jak dobre wino. Miał klasę w młodości i ma klasę na starość (jeśli to już jest starość)
 • 2008-12-09 23:37 | waldex

  Re: Wałęsa europejski

  Yo sie nie miesci w glowie ,jak mozna o takim cwaniaczku i prostaku w ten sposob pisac
 • 2008-12-10 02:44 | bala

  Re: Wałęsa europejski

  Zgoda. Do kropki daleko. Ale przed...jest o czym pomyśleć,przypomnieć sobie,co się stało . Gdzie byliśmy,co spowodowało,że "kropka" -okazuje się ,że- ma znaczenie. Bo po kropce być może nowe ZDANIE. Kropka nie oznacza "nic",po kropce coś się dzieje, tylko to co...po kropce...smutne brzmienie
 • 2008-12-10 05:06 | tuńczyk

  Re: Wałęsa europejski

  Puchłem z dumy oglądając transmisję z Gdańska.Wszystko było ciekawe,godne i na poziomie.Gratuluje organizatorom,Wałęsie,Tuskowi.Cieszę się również, że nie było pana Prezydenta, który wybrał wycieczkę na daleki wschód co pozwoliło zobaczyć jak można coś zrobić i jak się robić czegoś nie powinno.Nawet "bąk"wypuszczony przez pana Sikorskiego nie zepsuł atmosfery święta.Trochę zabrakło sceny na której gwiazdy muzyki zaśpiewałyby dla "ludu",ale może następnym razem....
 • 2008-12-10 08:01 | xyz"

  Re: Wałęsa europejski i nie tylko

  ...tak walersa to i symbol i "ikona" nie tylko polska i nie tylko europejska - powinno wreszcie do muzgownic kaczkodanskich dociec, a bylby czas by wreszcie zrozumieli... - ......po kazdej "kropce" nastepuje nowy rozdzial, ale bez tych gburowatych i nieobliczalnej "kaczkodanskiej hordy..", tych wygllupow, rzekomych zrywow...,barbarzynskiego traktowania narodu >>to my tu /wam pokazemy!!!!/ a wy ciemnota tam gdzies...nie wiadomo skad i gdzie ...bez wmawiania ze biale jest tylko bial /a ma tyle odcieni.../ , ze czarne jesli juz jest czarne, to tylko czane byc moze / chociaz i tu mamy cala game czerni.../ bez wciskania ciemnoty narodowi, ktory doskonale wie gdzie i jak zyje... ze mu zadna pisdowczyzna do szczesci nie jest potrzebna..

  Lacze pozdrowienia...szalenie Pana cenie; dlaczego "takich" mamy tak malo????????????
 • 2008-12-10 08:02 | Kecaj

  Re: Wałęsa europejski

  Tak jest. Lechu jest WIELKI !
 • 2008-12-10 08:50 | joanna kopytowska

  Re: Wałęsa europejski

  Wałęsa jest polską wartością dodaną, symbolem Solidarności i bezkrwawych przemian w Europie i na świecie, złośliwi powiedzą że to Gieremek i Jan Paweł II , dla świata to Wałęsa i już, i to On jako symbol tworzy naszą współczesną historię i dobry pozytywny wizerunek Polski na świecie- szkoda tylko ze solidarność nie jest naszą cnotą codzienną,ale dobrze się stało że nawet ta od wielkiego święta stała się naszą marką na świecie.
 • 2008-12-10 10:42 | Rico

  Re: Wałęsa europejski

  Ja również jestem dumny z uroczystości w Gdańsku a podwójnie dumny z postawy
  Prezydenta Wałęsy udowodnił on kolejny raz, że to co proste jest najlepsze. Dlatego też
  sądzę,że będzie dobrym przedstawicielem Polski w Radzie Mędrców - to dobry wybór.
  Uroczystość sobotnia pokazała jaka jest przepaść intelektualna między prawicą kojarzoną
  Z PO a prawicą kojarzoną z PiS. Historycznie rozumując łatwo jest zrozumieć
  instytucję liberum weto z całymi konsenkwencjami.
  Co do Premiera Tuska to myślę,że to jego jedno z najlepszych wystąpień pyblicznych od dłuższego czasu. A czego to dowodzi a no tego że rynek to pieniądze a pieniądze to
  niezależnośc a niezależnośc nie wyklucza prawdziwej solidarności.
  Rico
 • 2008-12-10 16:26 | krokodylowy

  Re: Wałęsa europejski

  żaku dlaczego nie ma cię w Grecji na barykadach, dlaczego nie organizujesz brygad międzynarodowych?
 • 2008-12-10 18:16 | m.opole

  Re: Wałęsa europejski

  Uważam że wyrasta nam niezły kandydat na przyszłego Prezydenta. Nie, nie Lech Wałęsa ale Jerzy Buzek. O jego działalności w Parlamencie Europejskim czytałem same superlatywy. Ma wszystko co najlepsze, nieskazitelną przeszłość, cechy charakteru, wykształcenie, znajomość języków, doświadczewnie międzynarodowe, dobrą prezencję. Dlaczego nie możemy sobie pozwolic na takiego Prezydenta. uważam że miałby duże szanse, na Ślasku (Górnym i Opolskim) wygrałby w cuglach. A Donald - jest młody i może poczekać.
 • 2008-12-10 18:40 | rowi

  Re: Wałęsa europejski

  Wystarczy poczytać ostatnie wywiady Mędrka Europy w Przekroju i na Onecie , by dojść do jedynego, możliwego wniosku:..król jest nagi, a koń jaki jest każdy widzi..Przykro to czytać Panie Redaktorze!
 • 2008-12-10 19:43 | zorro_blues

  Wałęsa europejski, Kaczynski raczej nie?

  Obchody odzyskania niepodleglosci - bardzo slabe, jawna kompromitacja.

  Obchody Nobla Walesy - rewelacja.

  Obiektywnosc i glebia refleksji red. Zakowskiego - oczywista.
 • 2008-12-10 21:20 | JaGre

  Zgadzam sie z Toba, waldex. Ja do wyznawcow Walesy nie naleze. Widze w nim cwanaczka i tyle. Dwukrotnie w zyciu zrobilem powazne 'podejscie' zeby zrozumiec jego madrosc i ...nic z tego nie wyszlo. Jest to dla mnie
  prostak i zarazen cwaniak. Co najdziwniejsze, profesorowie do niego sie modla a on w zamian pogardliwie nazywa ich 'inteliencikami'. Tak, to jest o Was inteligencjo polska! I o Panu, Panie Redaktorze! A wogole co to jest swietowanie 25 rocznicy nagrody? Ze waznosc, ze symbolizm? I co jeszcze?... Czy 26 rocznice tez bedziemy swietowac? Zastanawiam sie czy juz popdlismy w kult jednostki? Jesli nie, to napewno jestesmy na dobrej drodze. Inny symptom tego zjawiska to imieniny L.W ; on nie obchodzi imienin, obchodzi sie "uroczystosci imieninowe Lecha Walesy." - to doslowny cytat wielu redaktorow pism polskich, sprawdzcie jak nie wierzycie.
  Na marginesie nachodzi mnie zaduma w jak dziwnym swiecie przyszlo mi zyc: glupek - medrcem, madry- glupkiem, wojna na gorze najwzniejsza informacja dla spoleczenstwa, zachlannosc najwyzsza cnota, spekulacja zwolnina od podatu a praca opodatkowana,minister spr. zagr. opowiada kawaly rasistowskie o prezydencie innego panstwa. Ciemnosci kryja Ziemie.
 • 2008-12-11 13:48 | dalarna

  Re: Wałęsa europejski

  Temat Lecha Wałęsy obecnie tak eksploatowany jest jednak nie traktowany serio.Rola tej postaci przez bardzo długi czas nie będzie mogła być przedstawiana w sposób obiektywny.Po prostu nie odsłania się kuchni tzw. wielkiej polityki.
 • 2008-12-12 05:31 | Adalbert

  Re: Pokojowy noblista z bombą kasetową w klapie ?

  Postać jak z bajki ? Tylko czy naród okradany z suwerenności i majątku narodowego kupi tego nowego "świętego" narzuconego przez obłudnych polityków. Próba wmówienia Polakom , że to "geniusz" robotnika stoczniowego, zmienił bieg historii jest naiwny i karkołomny. Ci sami politycy zniszczą stocznię i związki zawodowe, ale wywyższają byłego przywódcę, który swym postępowanie zupełnie zdystansował się od swych związkowych towarzyszy. Ten sam laureat pokojowej nagrody Nobla , nie potępił zupełnie dziwnej decyzji rządu polskiego , który nie podpisał konwencji o zakazie używania bomb kasetowych, a podpisało ją 100 krajów.
  Pokojowy noblista z bombką kasetową w klapie ?
 • 2008-12-12 20:22 | paf

  Re: Wałęsa europejski

  Smutne, że jeden z tzw. czołowych publicystów prezentuje wyświechtane frazesy ograne w każdym mass-medium na temat Wałęsy, Tuska et consortes. A już passus w stylu " Gdy mali ludzie zamilkną, także w Polsce polityka może jeszcze być budująca i piękna. " szkoda słów, podobno kto za młody nie był socjalistą jest bez serca, a kto jest nim na starość jest bez mózgu. Nie chciałbym obrażać Redaktora, wniosek z tego, że wciąż jest dzieckiem. Nie będę płacił za gazetę z tak miałkim i mało odkrywczym tekstem.
  Pozdrawiam redakcję i życzę więcej pomysłów Redaktorowi