Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wilk eksportowy

(4)
Gdy na świecie dochodzi do katastrofy morskiej czy porwania statku, zwykle wśród ofiar jest polski marynarz. Z dawnej morskiej potęgi pozostały nam tylko kadry.
  • 2008-12-15 10:54 | Piotrek

Re: Wilk eksportowy

Czy to naprawdę taki problem znaleść zdjęcie polskiego marynarza? Artykul jest zdaje sie glownie o polskich wilkach morskich. Wiec dlaczego ilustruje go zdjecie rosyjskiego marynarza? W dodatku z marynarki wojennej a nie handlowej? :)
  • 2008-12-15 16:37 | Danka

Re: To jest symboliczna ilustracja neokolonializmu

Odsunięcie Polski od morza. Demontaż polskiego przemysłu stoczniowego. Sprzedaż hut, sprzedaż banków, sprzedaż zakładów energetycznych.
    Czy to się przekłada na 60 procentowe poparcie dla liberalnej Platformy ?
    Media , też sprzedane, wykonały robotę Mefistofelesa, robiąc "czarną dziurę" w mózgownicach młodych Polaków ?
    Przyszłość Polski to neokolonialna niewola rozbawionego folwarku ?
  • 2008-12-16 08:37 | Jacek

Boże, dlaczego nie zatrudnicie faceta, który ma pojęcie o tym o czym pisze? Znowu stek półprawd a czasami nawet bzdur. Jestem C/O już jakiś czas i gdy przeczytałem sobie ile to zarabiam to aż się zastanowiłem gdzie ja te pieniądze wydaję? Jak nie wiecie jakie są zarobki polskich marynarzy to zajrzyjcie na Portal Morski, dział Crewing i prześledźcie oferty dla nich. Przeciętna pensja dla starszego oficera na general cargo to około 4500€ na miesiąc płatna tylko na burcie!!!!!!!!!! To oznacza, że gdy jesteśmy na wolnym nikt nam nie płaci. Oczywiście więcej płacą na tankowcach, na ciężkiej chemii, na offshorach, ale za to zdecydowanie mniej na coasterach czy feederach. I właśnie dlatego nie ma chętnych do tego zawodu. Wg branżowego pisma Telegraph do 2012 będzie brakować blisko 90000 oficerów zarówno w maszynie jak i na pokładzie.
  • 2008-12-16 15:39 | Leszekf

II mech. na chemikaliowcu u dobrego armatora może zarobić ok. 12 tyś. złotych a nie euro. I to tylko na burcie. Po co w tak poważnym tygodniku podajecie nieprawdziwe informacje? Żeby zawistny sąsiad miał o czym plotkować po powrocie z niedzielnej mszy? Myślałem, że w "Polityce" informacje są rzetelnie sprawdzone przed opublikowaniem. Ale widz, że i tu goni się za sensacją.