Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Odprawa prezesów

(13)
Gdyby odprawy prezesów zaproponowano konkurencji za ich przyjęcie do pracy, z pewnością nawet z dopłatą prywatny biznes by ich nie chciał
  • 2009-01-08 20:26 | lecher1

Re: Odprawa prezesów

już kiedyś pisałem też na temat odpraw dla prezesów państwowych spółek, to samo dotyczy też posłów i senatorów, których większośc nie sprawdziła się w swoim prywatnym interesie.( m.inn.Poncyliusz, Chojarska it.d) Tym bardziej dziwi mnie,że pobierając przez wiele lat poselskie uposażenia nie potrafili odłozyć trochę gotówki na przeżycie po kadencji( zapewne liczyli na dożywotnie pełnienie tych funkcji) a teraz proszą o zasiłki w kancelarii Sejmu.
  • 2009-01-09 11:24 | buku

Pierwszymi do odprawy są dwaj panowie "K"
  • 2009-01-09 13:36 | adams

Może odprawy nie są tak szokujące ale szczególnie jest to widoczne w TVP; jak "gwiazdy" i fachowcy wywaleni z tej instytucji masoso znajdują prace u konkurencji.a jeszcze lepiej to widać po ludziach którzy żądali niebotycznych apanaży , przechodzili do konkurencji a potem w te pendy wracali do TVP.
  • 2009-01-09 16:37 | Dyzio

Te odprawy są przecież nieodrodnym elementem innych "działań" tak szeroko między Bugiem a Odrą rozpowszechnionych wśród wszelkiej maści i koloru partyjnych nominatów. Działań, co do których nikt jeszcze, nota bene, skutecznego przeciwdziałania nie wymyślił. I mam tu na uwadze i znaczące "wzbogacanie" finansowo - "odprawowe" kontraktów w sytuacji gdy już "wszyscy" wiedzą, że protektor jest na wylocie jak i nagminne rozchorowywanie się z chwilą zmiany ekipy rządzącej. Bo nie słyszałem dotąd o przypadku skutecznego wyegzekwowania zwrotu pieniędzy z wyłudzonego ewidentnie, "politycznego" zwolnienia lekarskiego czy skazanie "dawcy" "poprawionego" kontraktu za działanie na szkodę spółki. A szkoda ...
  • 2009-01-10 00:10 | PODATNIK

Może Pani redaktor będzie obiektywna i wymieni odprawy w PO, albo , na którym to już urlopie siedzi premier Tusk, ile strat jest dla Polskli , w zakupionych dwunastu
    samolotach przez obecny rząd , (dwókrotnie przepłacając , zostało powiedziane dziś, w "kwadrans po ósmej'')
    Dłużej się nie da wytrzymać tej medialnej obłudy !.
  • 2009-01-10 11:04 | jasiek zły od rana

Matko kochana!! Nie odnoszę się już do tego "dwÓkrotnie" he he he. Ale co za baran wypisuje informacje o 12. samolotach kupionych przez ten rząd, jakim by on nie był. Ludzie!!! Litości!!! Ten rząd nie kupił ŻADNEGO samolotu!!! A powinien.
  • 2009-01-10 12:33 | PODATNIK

Matko kochana, jaki ubaw masz he, he ,he, mój błąd,nie twój , więc nie przeżywaj tak bardzo,
    w dodatku masz złe wiadomości .
  • 2009-01-10 18:01 | jasiek zły od rana

Oczywiście to pomyłka , bo to nie ten rząd kupił przepłacone samoloty, ale PO jest z nimi w wielkiej "sztamie",
    SLD, PO to jedna wielka "KLIKA".
  • 2009-01-11 13:17 | darekpiaskowa

JA bym dał tym matołom odprawe!!!!!! Niech tylko historia kołem sie obróci,to pod moją komendaturą,w pięknie odremontowanym obozie pracy,będą musieli odpracować te pieniążki.Każdy z nich dostanie 5 zł.brutto na godzinę,a koszty utrzymania będą takie same,jak przeciętnej polskiej rodziny.Nie będę ich męczył,bił,zabijał.To byłoby za łatwe dla nich.Oni sami będą popełniać samobójstwa.Identycznie jak w wielu polskich domach.Mój plan jest prosty: ,,ODPRACUJESZ,PRZEŻYJESZ= JESTEŚ WOLNY,,
  • 2009-01-11 14:37 | cd

Ten artykuł pokazuje ciemne strony polskiej polityki nazywanej gospodarczą, to jedena wielka polityczyna karuzela którą dla dobra Polski i Polaków należałoby przerwać. Wydaje się to rzeczą niemożliwą i trudną do wykonania bo te horrendalne apanaże są po prostu źródłem zasilania kas partyjnych. Wszystkie partie polityczne ustaliły wysokie stawki procentowe od diet(poselskich i radnych) i apanaży mianowanych przez siebie prezesów. Jeżeli ten system dopływu lewizny na partyjne konta zostanie zakazany wszyscy wrócą do racjonalnych wynagrodzeń.
  • 2009-01-11 21:46 | emigrant

Co to jest mafia sycylijska 2 czy bardziej moskiewska obsadzanie ludzmi z polityki stanowisk budzetowych platnych jak z ksiezyca czy w tym kraju NIK juz nie dziala i prokuratury rozumiem ze tam tez siedza kolesie z partyjek smiesznych co nic nie potrafia ,Rodacy do roboty wygonic matolow .Emigrant.
  • 2009-01-12 14:33 | Włodek

Ile czasu potrzeba dziennikarzom, żeby dostrzegli tego typu absurdy, bo politycy o tym doskonale wiedzą i czerpią garściami, a najwięcej ci co mają pełne gęby frazesów o uczciwości i moralności, tylko jakoś dziwnie skierowanej do innych. O tym, że trzeba politykom patrzeć na ręce wszyscy wiedzą, tylko kto ma oręż w postaci mediów? Dlatego dobrze się stało, że zwróciła Pani uwagę na ten typowy przykład zakłamania naszych polityków. Oby takie wiadomości docierały do jak największej liczby wyborców. Pozdrawiam
  • 2013-08-23 01:48 | Antoleks

Re:Odprawa prezesów

Najgorsze jest to. że nie ma najmniejszych szans by się to miało zmienić, przez kolejne lata, kolejne setki milionów będzie się niepotrzebnie przelewało z publicznych kas, a z naszych kieszeni (oddalając o jakieś tam procenty czy promile, ale ważne...,szanse na podniesienie poziomu życia ogółu, zmniejszenia zakresu biedy, itp. ...), do kieszeni politycznych hochsztaplerów, cwaniaków, a nawet porządnych korzystających tylko ze stworzonej okazji, ludzi jak np. ten Kepler czy jak mu tam, choć nie upieram się, że akurat to on musi być ten porządny, ale okazję wykorzystał, bo mu taką stworzono w interesie systemu i ludzi systemu, w myśl zasady odwrotnej do zasady "psa ogrodnika", bo jeśli ja czy my mu i im damy, to przyjdzie czas, że i nam czy mnie oni dadzą!