Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS za, ale przeciw

(1)
Posłowie zdecydowali, że od 1 stycznia 2010 r. nie będziemy już płacić 30 zł. za wyrobienie dowodu osobistego.
  • 2009-01-14 10:58 | marszal80

Re: PiS za, ale przeciw

Państwo nakłada na mnie obowiązek posiadania dokumentu poświadczającego moje obywatelstwo oraz inne dane osobiste. Nakłada na mnie obowiązek i każe mi za to płacić. Ów dokument jest wymagany przez państwo w naszej relacji z nim, a więc idąc od urzędu i chcąc załatwić jakąs sprawę musimy wylegitymować się tym dokumentem. Warto wspomnieć że nie wszystkie państwa nakładają taki obowiązek na swoich obywateli, nie jest to wiec ogólnie przyjety oblig. Zniesienie opłaty za wydanie dowodu osobistego nie jest więc populizmem lecz wkońcu zrealizowaniem podstawowego obowiązku państwa wobec swoich obywateli. Jeżeli państwo nakłada na nas obowiązek posiadania takiego dokumenty który wymagany jest w naszych relacjac z nim to niech przynajmniej nie zmusza nas dodatkowo do płacenia jeszcze za to. W końcu wszyscy płacimy podatki.