Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Muzyka popularna. Maria Peszek

(8)
Nagroda za wykreowanie spójnej wizji artystycznej, śmiałą i oryginalną koncepcję języka w tekstach piosenek.
  • 2009-01-14 11:03 | Tosz

Awaria vs. Reszta

Uważam, że zdecydowanie bardziej na paszport zasłużył L.U.C. Z kolei Maria Peszek powinna była dostać paszport za poprzednią płytę, która rzeczywiście była czymś nowym i odkrywczym. Jej druga płyta nie robi tak dobrego wrażenia, ani muzycznie (brakuje jej "pazura", wszystko jest gładziutkie i śliczniutkie) ani tekstowo (co dobitnie uświadamia wydana osobno książka z tekstami).
    Z kolei L.U.C. nagrał płytę z pierwszym na ziemiach polskich hip-hopem dla (nie bójmy się tego słowa) intelektualistów. Z ciekawymi, dowcipnymi tekstami bynajmniej nie o ciężkim życiu na osiedlu i wyrywaniu lachonów. Mam nadzieję, że płyta ta wpłynie na nieznośnie wtórny i odtwórczy, zarazem bardzo popularny polski hip-hop.
    Pustki? Myślę, że ich nazwa dobrze oddaje ich twórczość
  • 2009-01-14 13:34 | ziuta

A ja cieszę się, że doceniono twórczość Marysi.
    Jej twórczość, zabawa słowem i prawda bijąca z tekstów - brawo :)
  • 2009-01-14 16:34 | oleg z filipin

Re: Muzyka popularna. Maria Peszek

To jakaś ściema! Skoro ona Peszek, to dlaczego ma Farcika i dostała Paszporcika. Cudaki jedne! Do cyrka!
  • 2009-01-14 20:21 | Lady Magnes

Dziękuję! Faktycznie L.U.C jest rewelacyjny; przyznaję, że nie znałam wcześniej.

Mimo całej sympatii dla Marii Peszek, druga płyta mnie nie powaliła.
    pozdrawiam.
  • 2009-01-14 20:35 | Ola

jedzie na sankach tatusia
  • 2009-01-15 19:17 | Edwart

Pierwszym takim polskim hip-hopowym twórcą był Łona z Webberem, a L.U.C. też już od dawna się produkuje w Kanale Audytywnym, więc świeżynka z niego żadna...

chociaż, mimo wszystko, to L.U.C. bardziej na paszport zasługuje IMHO
  • 2009-01-21 14:07 | autor

Fatalnie...Rzeczywiscie w muzyce Smolika cos jest interesujacego, ale w polaczeniu z M.Peszek trudno wysluchac tego stekania do konca plyty. Zgadzam sie opinia, ze to zadna nowosc.
  • 2009-02-09 15:25 | mata

Jedynie płyta LUC wnosi coś do krajowej muzyki