Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Daleko od sztetla

(5)
Literatura o tematyce żydowskiej przeżywa na Zachodzie rozkwit. Tworzą ją już pisarze z pokoleń powojennych, którzy nie boją się łamać tabu, drwić z tragedii i eksperymentować.
  • 2009-01-17 16:21 | BS

Re: Daleko od sztetla

Wczoraj zolnierze Izraelscy oddali strzaly w plecy 2 , 3 i 4 letnim dzieciom palestynskim , Dwuletnia dziewczynka przezyla , i przedziurawiona na wylot w szpitalu po podaniu srodkow odurzajacych usmiechala sie do kamery, z taka wielka dziura , to dziecko bedzie sparalizowane na zawsze, Te straszliwe i niewyobrazalne zbrodnie wojenne Izraela zostana ukarane w miedzynarodowym trybunale juz niebawem. Mozena obejzec zdjecia na Google po wpisanie Israeli atrocities, uprzedzam trzeba miec silne nerwy, straszne obrazy zamordowanych malutkich dzieci przez izraelskich zolnierzy ...... , straszne.
  • 2009-01-17 17:59 | Oxi

To prawda, narod zydowski do dzisiaj kaja sie mowiac o krzywdach mu wyrzadzonych, a jeszcze gorszego przestepstwa dopuszcza sie na osobach cywilnych od lat w Gazie morduje , kobiety,dzieci, starcow i molodych ludzi, wszyscy musza poddac sie katordze panstwa Izraela, a swiat sie na to patrzy ze wzgledu na przeszlosc i oczywiscie dzisiejsze wplywy polityczne tego panstwa.
    --WSTYD!-
  • 2009-01-17 23:56 | s.

nie mam ochoty bronic czyichkolwiek racji, niemniej tendencyjnosc Twojego linku jest rownie oczywista jak Zolnierza Wolnosci, jesli Tobie to nie przeszkadza, to mnie to raczej drazni, zabijanie jest straszne, deklaracje programowe i poczynania Hamasu i akolitow rownie krwiozercze jak te zdjecia propagandowo wybiorcze, dzis jest tak, ze nie maja czym obietnic zrealizowac, zalozmy, ze za tydzien Ruski dowiezie, czy rownie bedziesz zrewoltawana wnetrznosciami izraelskich noworodkow ownietych w palatki
    pytanie podstawowe i tak brzmi, jak i czy w ogole obie te spolecznosci sa w stanie tam zyc obok siebie, ze kazda z nich ma do tego prawo wydaje sie poza dyskusja, naturalnym odruchem jest stanac po stronie slabszego, ofiary, zbytnia egzaltacja, nie pozwala jednak szukac rozwiazan pozaemocjonalnych, a wrecz sprzyja eskalacji konfliktu, czy lepiej jest kupic RPG, czy poslac dzieci do szkoly? Izrael wybierac nie musial, Palestynczycy, wydaje sie, ze wybrali, do tego demokratycznie, ciekaw jestem tej demokracji, gdzie matka wybiera oklejenie dwunastolatka dynamitem, zamiast dac mu kredki, wiem, ze nienawisc, wiem, ze historia, w tym konflikcie nie ma niewinnych, a i tych, ktorzy chcieliby usiasc do stolu jakos tez nie widac
  • 2009-01-18 01:10 | herbapol

[cytat]
    w Gazie morduje , kobiety,dzieci, starcow
    [/cytat]
    Słusznie się świat oburza.Wojna zawsze jest straszna.Ale to Hamas wypisał na swoich sztandarach zniszczenie Izraela.To Hamas śle samobójców.To Hamas prowadzi nieustanny ostrzał rakietowy Izraela.Co ma robić to państwo by przeżyć?Masz jakąś radę?
    A tak na marginesie:telewizj,bodajże francuska, pokazała jak Palestyńczycy z Gazy bardzo skutecznie manipulują dziennikarzy przekazując im "ustawiane" zdjęcia i "koloryzowane" opowieści.Doskonale wiedzą,że tzw.świat cywilizowany da się odpowiednio nakręcić na hasło "krzywda dzieci".Wszystkie te wieści należy traktować ostrożnie,pochodzą bowiem wyłącznie z jednego źródła.
  • 2009-01-18 14:58 | mar

Re: Daleko od sztetla

Zydom (jak i wielu Polakom) przydałoby się trochę dystansu do samych siebie bo często są przewrażliwieni na swoim punkcie (jak Polacy); spotykałem się z takimi sytuacjami w gronie międzynarodowym:
    kawał o Niemcu był kawałem o Niemcu,
    kawał o Francuzie był kawałem o Francuzie,
    kawał o Zydzie był już antysemityzmem;