Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Opera medialna

(10)
Wydaje się, że przyszedł czas na radykalną reformę mediów publicznych, czyli częściową prywatyzację.
  • 2009-02-04 16:09 | adamo33

Re: Opera medialna

Zgadzam się z tym, że obecna ilość publicznych stacji jest duża. Może faktycznie za duża. I może faktycznie trzeba je zmniejszyć.
    Tylko pytanie czy prywatyzacja (częściowa) uczyni je lepszymi. Ja mam wątpliwości.
    A poza tym może najwyższy czas trochę inaczej popatrzeć na media i oddzielić w tym patrzeniu radio i telewizję. Bo faktycznie TVP niewiele różni się od stacji komercyjnych. Z radiem jest jednak trochę inaczej. Moim zdanie tzw. misja jest tam wykonywana. Prywatyzacja już tego nie gwarantuje. A ja chciałbym radia na poziomie.
  • 2009-02-04 16:29 | Maria

Re: Telewizja publiczna to sumienie narodu

Walka o telewizję publiczną to walka o resztki suwerenności . W krajach zwanych "wolnorynkowymi" , które jednak nie są wolnorynkowe, tylko telewizja publiczna spełnia minimalne wymagania na utrzymanie również minimalnej wiarygodności informacji. Media będące własnością wielkich korporacji, a tylko te stać na utrzymanie telewizji, mówią to co uważa właściciel. Nie potrzeba cenzury. To pensja dla redaktorów sama "cenzuruje" informacje. W tak zwanym wolnym świecie "redaktor" wie lepiej co myśli właściciel mediów, nawet lepiej od samego właściciela.
  • 2009-02-04 17:39 | drugar

Ja trochę z innej beczki. Zbliża się kryzys mo ze nawet już jest a co z zapowiadanym przez PO budżetem zadaniowym? Wydaje mi się że racjonalizacja wydatków jest lepsza od cięć na łapu capu.
  • 2009-02-04 20:55 | kz

Moze Pani Redaktor proponuje prywatyzacje panstwowych mediow Niemcom,bo u nich wlasnie jest ich mnogosc i w dodatku serwisy sa darmowe tak jak i niemieckie drogi.Trzeba sie uczyc od madrzejszych .Pani redaktor nie musi sluchac
  • 2009-02-04 21:41 | Jermar2

Niech ta starsza pani przestanie szkodzić Polsce swoimi wynurzeniami. Jak zwykle nie zgadzam się z żadną jej konkluzją. Jak dobrze, że coraz mniej jej w mediach, szczególnie w telewizji.
  • 2009-02-05 20:35 | Byniowaty

chłopie niemcy sami mówia ze u nich nie ma kapitalizmu tylko społeczna gospodarka rynkowa i to jest prawda to jest kraj socjalistyczny
  • 2009-02-05 22:09 | białąs

Obserwuję tzw. media elektroniczne publiczne i pozostałe. Czytam prasę o różnym zaangażowaniu politycznym. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłyby np. telewizja publiczna, radio publiczne oraz gazeta rządowa i pozostałe media prywatne. Uważam, że miałbym lepszą możliwośc konfrontacji rządowej strony medialnej z pozostałymi. Chyba nikt nie mówiłby o staronniczości w tym sensie co obecnie.
  • 2009-02-06 08:05 | StanisławDyl

Ciekawe. Przecieram oczy ze zdumienia. Jak jest w publicznych mediach widać lepiej niż to, jaki jest koń. Jeżeli miałbym coś do zarzucenia Pani Paradowskiej, to mało oryginalności w tym, co napisała. Mnie sie to wydaje zbyt banalne jak na Panią Paradowską. Pod spodem widzę święte oburzenie. Jednak ten niby banał spadł komuś na odcisk.
    Do Pani Paradowskiej można czuć niechęć może za zbyt wyraźne manifestowanie poczucia, że głosi pogląd najsłuszniejszy. Mnie to nie razi, bo dla mnie prawie zawsze są to poglady słuszne, do tego poparte dobrą wiedzą z zakresu tego, co się za kulisami teatru politycznego dzieje. Jeżeli ktoś się z tym z zasady nie zgadza, widać, że jego interes nie zawsze jest zgodny z interesami ogółu.
  • 2009-02-06 08:28 | StanisławDyl

Jakoś tak dziwnie się składa, że w tej chwili niektóre TV prywatne wyznaczają standarty poziomu dobrego dziennikarstwa. Dlatego twierdzenie, że częściowa prywatyzacja obniży poziom mediów jest słabo uzasadniona. Twierdzenie, że dziennikarze prześcigają się w odgadywaniu myśli właściciela jest obraźliwy. Jeżeli można się czegoś takiego dopatrzeć poza mediami ściśle ideologicznymi, to właśnie w mediach państwowych. Co prawda Rzeczpospolita, częściowo państwowa, pozostała wierna PiSowi po zmianie władzy, ale w TVP zaraz po zmianie wyraźnie proPiSowkie nastawienie złagodniało.
    Media prywatne posądzane o ślepe popieranie PO (np. TVN) jakoś po zmianie rządu zaczęły być dla polityków PO dość niemiłe.
  • 2009-02-06 18:10 | never06

Pani janino
    plecam wpisac w google
    kali michnikowszczyzna