Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Miłość w getcie

(13)
Opowieści mniej i bardziej dosadne
  • 2009-02-10 14:32 | iga

Re: Miłość w getcie

przepraszam, ale recenzje tej pani to jakiś koszmar. nie myślałam, że polityka zatrudnia osoby, które powinny raczej skierować się na warsztaty twórczego pisania niż do redakcji ogólnopolskiego pisma...
  • 2009-02-10 20:33 | witek

ja bardzo lubię koszmary tej pani
  • 2009-02-17 12:05 | Gośka

Nie wiem co mam myśleć po przeczytaniu tej recenzji... Po prostu zaloguję się w merlinie i dodam książkę do koszyka, bardzo jestem ciekawa treści.
  • 2009-02-17 18:24 | Marek Edelmann

Re: I była miłość w getcie

Jestem pod wielkim wrażeniem po przeczytaniu książki. Autor zwraca uwagę na to co najważniejsze w życiu / najpierw jest życie a potem wygoda/. wydawałoby się tak nie wiele a taka głęboka treść. Ja też tak uważam. Staram się tak też w życiu postępować, wtedy naprawdę życie ma sens. Dziękuję za książkę, wielki mam szacunek dla p. Marka Edelmanna, mieszkam w małym granicznym mieście na południu polski, byłabym szczęśliwa bym mogła uczestniczyć w spotkaniu z panem.Lączę wyrazy szacunku KF
  • 2009-02-18 09:33 | anka

Przykro mi to pisać, ale książka Edelmana niewiele mówi o miłości, właściwie oprócz już wspomnianych w tej recenzji wątkach prawie, jej nie ma. Za to po raz kolejny przeczytałam o niewątpliwym koszmarze wojny, niestety znowu w oschłym, relacjonującym tonie. Nie mam prawa oczekiwać jakiejś konkretnej postawy pisarskiej od Pana Edelmana, jestem młoda i nie wiem co to wojna (procz tego co czytam i co widzę w TV), ale to już staje się nudne, takie opowiadanie, bez refleksji. Może tak tylko można pisać o wojnie, moze tak pisać chce Ktoś kto ją przeżył i ma do tego prawo. Ja jednak znudziłam się tą narracją, a tragicznych i szcześliwych historii miłości podczas wojny było wiele, te opisane w książce przez "suchość" narracji, przemknęły zbyt szybko. Szkoda. Bardzo mi żal tego tematu.
  • 2009-02-18 13:49 | Gośka

Już zamówiłam, boję się tylko, że książka odciśnie ślad na mojej psychice... Mam nadzieję, że nie ma w niej opisanych wiele drastycznych scen.
  • 2009-02-24 23:38 | An

Polecam tematykę obozową w realizacji Mariana Pankowskiego. Najprościej będzie teraz zdobyć Np. "Z Auszwicu do Belsen. Przygody." lub opowiadania "Złoto żałobne"
  • 2009-02-26 19:33 | ania16

Dobrze, że znalazł się człowiek który napisał o miłości w takich okolicznościach. To musiało być naprawde niesamowite przeżyć taką miłość. Wielki szacunek dla pana Edelmana,że chciał się z kimś podzielić swoimi wspomnieniami.
  • 2009-03-03 23:26 | anka

bardzo dziękuję za podpowiedź, pozdrawiam
  • 2009-04-22 21:00 | Semenia

Widać jesteś młoda i chyba niedojrzała na taką literaturę! to celowy zabieg artystyczny u artystów współczesnych ciezko mówic o miłości w obliczu holocaustu! nie chciałabym zeby ta ksiazka była ubarwiona epitetami i innymi środkami! własnie taki przekaz- suchy i bez refleksji- daje rzeczywisty i dosadny obraz obozowego swiata! nie wiem czy wiesz co oznacza termin behawioryzm? w literaturze obozowej to praktycznie nieodłączna część... chciałabym zeby ludzie nie sugerowali sie tego typu opiniami bo przeczytałam tą ksiazkę i jestem pod wielkim wrażeniem. Pani Marek Edelman jest dla mnie wielkim autorytetem i chwała mu za jego twórczość i stosunek do zycia.
  • 2009-10-03 23:42 | jotbe_x

To nie są zdjęcia z getta, jak Pani napisała. Autorem zdjęć w tym tomie jest pochodzący z Polski fotograf Roman Vishniac, (USA,) zrobił je w latach 30. głównie w Lublinie. Pełnią tu rolę ilustracji, oddają pewien klimat, nastrój. Z getta podobne zdjęcia raczej się nie zachowaly...
  • 2009-10-05 23:53 | AnnieBee

dziecko, to nie mialo byc jakies nastepne" przeminelo z wiatrem":) na ktorej polonistyce zes sie tak rozszczekala:):):)?
  • 2009-10-06 23:44 | an.

Polecam: Tworki - Bieńczyka, Fabrykę muchołapek - Barta lub Grynberga (prawie zawsze z komentarzem, ktorego Ci brakuje) np. Prawde nieartystyczna