Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Walkiria

(6)
Zapotrzebowanie na portret dobrego Niemca nieudacznika?
  • 2009-02-11 11:59 | smb

Re: Walkiria

Film nie odnosi tez sukcesow w niemieckich kinach. Jak wiemy T.Cruise jest aktorem z odpowiednia misja.Nie wydaje mi sie, ze wspolczesna Ameryka potrzebuje typ bohatera niemieckiego nieudacznika, ale pan T.Cruise potrzebuje postacie, ktore pozwalaja mu misjonowac .....Osobiscie nie jestem przekonana o talencie tego aktora.
  • 2009-02-11 14:33 | tramonto

smieszne, ze teraz jak pisze sie recenzje beznadziejnego filmu, to pisze sie, ze jest wporzadku, bo da sie to jakos obejrzec, bo mozna jakos wytrzymac od sceny do sceny.
  • 2009-02-12 15:09 | Longin

Kiedy w Polsce nakreslono dobry historyczny film !??? Oprócz serialu o Marszalku Pilsudskim nie pojawilo sie nic podobnego a historie mielismy (Polska i Niemcy) wspólna ! Uwazam ze ten stan rzeczy jest symbolem degrengolady polskiego filmu. Dla mnie wrazeniem bylo sie przygladac aktorom "Walkirii" w mundurach Wehrmachtu przechodzacym ulica -> Stauffenbergstrasse (!) na kawe do hotelu "Maritim"....po zdjeciach na planie.Cale foyer bylo wypelnione oficerami i zolnierzami w baniastych helmach.
    Dla Polaka bylo to przejmujace odczucie !
  • 2009-02-14 17:08 | Tomz

Pianista
  • 2009-02-25 13:21 | Marion von Browar

Na początek - jestem inteligentnym człowiekiem z dużą wiedzą historyczną.
    O filmie - dla mnie rewelacja!
    Nie podchodźcie do Walkirii jako do dokumentu, ale do filmu mającego nieść rozrywkę.
    Z historią film nie ma wiele wspólnego, ale mitologizacja III Rzeszy o której wspomniał recenzent jest wg. mnie zaletą filmu (czuć napięcie).
    Nie lubię Cruise, ale chyba jest lepszym aktorem niż człowiekiem, zagrał na mocną 4. Zgadzam się że brakowało mu arystokratycznego sposobu bycia (ale nie wymagajmy tego od kogoś, kto wierzy w kosmiczne wielkie morsy:).
    Jak wspomniałem film ma stosowne napięcie, zadowalające efekty i zdjęcia. Oglada się go jednym chaustem. Postać karykauralnego Hitllera jest dość ciekawa.
    Błąd filmu to zbyt duża patetyczność i tzw. "partiotyzm po amerykańsku".
    Gorąco polecam ten film. Nie będzie nudy (trochę za mał maszyn Luftwaffe:(.
  • 2009-03-08 02:22 | Krzysztof POLAKOWSKI

Haust pisze sie prze "h" a nie "ch"

IvanGogh2