Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Powrót Rokity

(64)
Nagrane telefonem komórkowym apele Jana M. Rokity do rodaków o pomoc krążą już po Polsce jako dzwonek komórkowy, a więc JMR jest obecny w wielu polskich kieszeniach, torebkach i teczkach
  • 2009-02-12 14:37 | Kaśka

Re: Powrót Rokity

Niesmaczny artykuł, nie widzę powodu do kpin.
  • 2009-02-12 15:04 | hematemesis

Przeciez tak na prawde JR zachowal sie jak terrorysta. Opoznial samolot, awanturowal sie ze stewardesa no to go wyprowadzili. Co to znaczy "pomozcie mnie Niemcy mnie bija?" Znaczy co sugeruje ze pasazerowie powinni obezwladnic stewardesse, kapitana i porwanym samolotem zawiezc plaszcz JR w klasie business do Krakowa? No przeciez to kpina ze zdrowego rozsadku. JR przyzwyczajony do latania w klasie business zapomnial sie i chociaz plaszcz chcial miec w wyzszej klasie skoro na cztery litery juz mu kasy braklo i musialy leciec w economy. No ale swiat nie wie za bardzo kto to JR wiec mu plaszcz lecacy na gape w klasie business zwrocili do economy. No i sie awanturnik zdenerwowal. To ze sam JR sie zaperza to ja w to wierze bo pewnie byl swiecie oburzony ze niemieckie stewardessy nie wiedza czyj plaszcz na gape w businessie leci. I ze kurczowo trzymal sie krzesla to tez w jego stylu jak najbardziej. Gdyby mial ego rozmiarow odekwatnych do wlasnego znaczenia kulturalnie by przeprosil powiedzial ze nie wiedzial ze plaszcz na gape leciec w business nie moze ale bardzo by prosil zeby jednak polecial bo przeciez taki plaszcz w business znakomicie sie odnajduje. Ale wyszedl z niego gbur i awantura na calego. No to go wyprowadzili. A ze opor stawial to wzieli za terroryste i od "dupkow" i innych slownie potraktowali, jak przystalo na awanturnika. A ze Polacy nie pomogli. NO coz raz rodacy zachowali sie z klasa. I hwala im za to.
  • 2009-02-12 15:26 | grzeh

Ja, przeciwnie, widzę powód tylko do kpin.
  • 2009-02-12 15:48 | malgo

terrorysta Rokita

cale szczescie, ze pan Jas Rokita nie lecial amerykanskimi liniami, bo wowczas nie tylko zostalby skuty kajdankami ale bylby zapisany w rejescie swiatowym jako terrorysta!
  • 2009-02-12 16:26 | micjur

Wiem z wiarygodnych zródeł,ze w stroju stewardessy wystepował Palikot a policjanci niemieccy pytali sie słowami znanej polskiej piosenki "Jasiu Marysiu was du gemacht ?"
    Niestety muszę przerwac w tym momencie bo ABW,CBS,SKW,IPN juz puka do mych drzwi,
    pobiegnę ich przywitac z radosci serce drży.Wyznam wszystko .a nawet wiecej .
    Kukuryku !!! Osiagnąłem stan ,w którym wreszcie moga dołaczyc do tzw 'klasy politycznej".
  • 2009-02-12 16:34 | skoool

"- Uratowała mnie stanowczość żony oraz pojawienie się w tym strasznym miejscu anioła z baśni, czyli konsul Elżbiety Sobótki. Dzięki pani konsul przesłuchano mnie, czego bezskutecznie domagałem się wcześniej. Pozwolono mi również, bym wniósł oskarżenie. Także wyżsi rangą policjanci zachowali się bez zarzutu. Oni robili bardzo przyzwoite wrażenie, przepraszali za to, co stało się wcześniej –" powiedział Jan Rokita po nocy spędzonej w areszcie...
    Hmmm... I co tu komentować.
    Ale, że akurat nomen omen Pan ROKITA "anioła z baśni" zobaczył.
    Koniec świata już blisko.
    A tak serio, to straszne rzeczy się dzieją, wczoraj szybciutko poklikałem na strony DPA, Berliner Morgenpost i wiele innych, szukając informacji o tym międzynarodowym za przeproszeniem incydencie i co?
    I nic!!!
    ZERO informacji na temat Jana Marii Nelly Rockity i ich lotniskowych perturbacji.
    Figa z makiem.
    Pozdrawiam z Berlina.
  • 2009-02-12 17:23 | Kossow

Moge tylko przyznac racje Panu Walesie,ktory pierwszy poznal sie na "Marysce".
    Przeciez ten czlowieczek poraz kolejny skompromitowal siebie,a co gorsze Polske!!!
    O Nely lepiej nie wspominac - zenada.
  • 2009-02-12 17:37 | anic

Kiedyś stewardesy były uprzejme a teraz wszędzie poziom tanich linii
  • 2009-02-12 17:40 | Franek

Wywiązuje się ostra wymiana zdań. Według niemieckiego pasażera samolotu JMR był agresywny.

Nie wierze ani jednemu slowu Pana Rokity. Latalem juz grubo ponad sto razy roznymi liniami, Lufthansa rowniez, i nie spotkalem agresywnego personelu pokladowego. Agresywnych pasazerow, o tak i to czesto, Polakow rowniez. Istnieja rzepisy bezpieczensta dla WSZYSTKICH, a Pan Rokita uwaza inaczej ...
    Zrobil zle i to bardzo a teraz usiluje wywolac konflikt miedzynarodowy.

Niedawno mielismy afere z meleksami na Cyprze. Sprawa niewiadomo dlaczego przycichla.
    Jakos dziwnie w wielu miejscach na swiecie nie lubia polskich parlamentarzystow. DLACZEGO???
  • 2009-02-12 17:59 | wiesscar

bardzo ciekawie napisane, trafione w samo sedno!!!
  • 2009-02-12 18:01 | McFly

Ja również widzę jedynie powód do kpin. Zdaję sobie sprawę, że czasami stewardesa może być niegrzeczna. Jednak obowiązuję pewne zasady. Politycy powinni również o tym wiedzieć. Kapelusz (czy płaszcz) JMR już nie koniecznie. Ale to świadczy o klasie(to słowo się zdewaluowało) politycznej.
  • 2009-02-12 18:11 | gruby ricky

ten bufon po 20 latach kapitalizmu nie rozumie, że jak kupił bilet w klasie ekonomicznej to w ekonomicznej i tylko tyle mu się należy nie nabył natomiast praw do całego samolotu. Ot żałosny pajac.
  • 2009-02-12 18:21 | Awatar

JMR to klasa sama dla siebie. Wprawdzie Lufthansa okazała się "wraża" germańska, to nie przeszkadza JMR brać wierszówki od Alexa Springera. Żałosne. Niby klasa, niby konserwatyzm, a wychodzi zakonserwowana Dulska z Krakówka
  • 2009-02-12 18:27 | Basia

Pan Rokita chyba przesadnie dba o swą małżonkę i to mu przynosi pecha :) A swoją drogą jak to było bezprawne zatrzymanie to powinien domagać się odszkodowania i ukarania winnych. Ponadto trzeba zastanowić się głęboko przed zakupem biletu tych linii ! Ja już Lufthasą nie latam.
  • 2009-02-12 18:34 | stanislaw

pajacem byl jest i bedzie
  • 2009-02-12 19:15 | mw

Na świecie dyskutuje się co najmniej od wczoraj kwestięe holenderskiego parlamentarzysty Wildersa i jego filmu "Fitna" w kontekście prawa do wolności słowa, cenzury, praw państw do ograniczania praw ... obywateli, swych oraz Unii Europejskiej, praw wybranych demokratycznie parlamentarzystów. Dyskusje są wszędzie.
    A w Polsce? Tylko o Rokitach, ich kapeluszach i tym podobnych bzdurach. Co za parafiańszczyzna! Zaścianek! Dno!!!
  • 2009-02-12 19:58 | Anastazja

Jan prawdopodobnie ma deprechę, jest bardzo rozdrażniony z powodu niedocenienia i to wszystko. Mam nadzieję, że nie wypowiemy Niemcom wojny o Rokitów.
  • 2009-02-12 20:47 | kenaj

Pielęgnowana w Polsce arogancja i himeryczny sposób bycia,czasami wprost o chamstwo się ocierajacy,przyniósł p.Rokicie pewien poziom zadufania,chyba już nieuleczalnego.Z jakiego jednak powodu robimy z tego politykierskie show?
  • 2009-02-12 21:31 | ewa_anna

Pytanie tylko, dlaczego polskie gazety (w niemieckich ani mru mru o tym) tyle o tym pisza. Przeciez ten pan zachowal sie jak zwykly cham i przynosi wstyd Polakom. Czy nie ma wazniejszych spraw w Polsce? Pan Rokita widocznie chial znow byc w centrum, szkoda tylko, ze nie stac go na nic madrzejszego. Wstyd i hanba! Temu panu juz dziekujemy!
  • 2009-02-12 22:00 | kazio

Zgadzam się, co do oceny zachowania p. Rokity. Niestety właśnie niemieckie gazety o tym piszą (Welt, Spiegel). Dodają przy tym, że cała sprawa była dla polskich mediów (!) sposobem na pokazanie niechęci do Niemców. I to jest problem. W rzeczywistości w przeciwieństwie do polityków (Kaczyński!) polskie media z rezerwą i humorem odniosły się do całej sprawy.
    A poza tym całkowicie się zgadzam. Temu panu już dziękujemy :)
  • 2009-02-12 22:18 | smb

Bardzo dobrze, ze polskie spoleczenstwo jest informowane o ich przedstawicielache typu malzonkowie Rokita. Smiechu warte !!! To wlasnie w drobiazgach poznac prawdziwe cechy charakteru. W/w wymienionym przypadku glupota i bezczelnosc tzw. nowobogackich. Wymienianie wartosci plaszcza czy pokrycia glow, to chyba zart, ale ci ludzie tak wlasnie mysla. Ich arogancja w stosunku do spoleczenstwa, w ktorym zyja jest oburzajaca. Mam nadzieje, ze polscy obywatele i przyszli wyborcy wystawia tego typu ludziom kwitek !!! A popos Monachium to nie Niemcy, to Bawaria, a tam rzadza inne prawa. Ludzi z zachowaniem pana R. jest wiecej (przypominam dziadow !). Spotykam ich czesto w osrodkach wczasowych w Europie. Nie znaja porzadnie zadnego jezyka obcego, sa nadasani i bezczelni w stosunku obslugi w hotelach, restauracjach. Rokitow mozna wszedzie spotkac.Takich bufonow Polacy i Europa nie potrzebuje. Pozdrawiam z Hamburga
  • 2009-02-12 22:28 | senior

Zastanawiam się dlaczego w polskiej klasie politycznej jest tylu idiotów, bufonów i kabotynów? .
    Najwyższy czas na wprowadzenie obowiazkowych badań lekarskich dla kandydatow na ważne stanowiska państowe, oceniających ich stan zdrowia i poczytalnośc.
    Listy wyborcze układane są w zaciszach gabinetow partyjnych i de facto wyborcy nie wiedzą na kogo glosują. Trzeba to zmienić - wprowadzić okregi jednomandatowe z możliwością odwołania niegodnych wybrańcow narodu.
  • 2009-02-12 23:00 | PIRS

W nagraniu wyraźnie było słychać kobiecy głos wołający po polsku do Rokity: Proszę wyjść! ZStewardessa nie znała polskiego. Więc kto to był? Erika Steinbach?
  • 2009-02-12 23:25 | stone

Zapewne niedoszłemu premierowi nawet przez myśl nie przyszło, by ze swoim czarującym uśmiechem poprosić stewardesę o pomoc w ulokowaniu cennej garderoby , a szczególną pieczą objąć kapelusz, który przecież okrywa TAKĄ GŁOWĘ. Dlatego pewnie ta teutońska Walkiria (myślę, że jaj dziadek służył w Wermachcie) potraktowała nie subordynowanych pasażerów nieuprzejmie, choć zgodnie z przepisami. W amerykańskich liniach uspokajają takich wysokim napięciem. Postuluję by JMR latał rządowym samolotem. Daleko nie zaleci a i wstydu mniej!
  • 2009-02-13 00:42 | MAJKA

Tutaj chyba sami niemcy komentują, co z was za naród ??:), niemcy wami gardzą,
    (jeśli gardzą Polakiem to mną też) i wy sami sobą jak widać też gardzicie.
    Nic dziwnego że mówią do Polaków - "ty głupi polaczku"...
  • 2009-02-13 03:22 | kubajurek

Zalosni idioci....Od autora do kometatorow.
  • 2009-02-13 07:26 | andy

"Premier z Krakowa" a słoma z butów.
  • 2009-02-13 11:37 | Robert

od wielu lat spędzamy wraz z żoną urlopy rowerowe w Niemczech i nigdy nie spotkałem się ze strony Niemców z żadnym niemiłym gestem , wręcz przeciwnie zawsze spotykam się z duża sympatią. Uwielbiam tam jeżdzić bo wiem ,że jestem tam mile widziany i czuję się w tym kraju bezpiecznie , zwłaszcza w Bawarii, którą odwiedzam najczęściej . Bzdury wygadywane przez pana Rokitę o napaści na niego są typowe dla moich rodaków znających Niemcy tylko jak np. pan Jarosław Kaczyński z wizyty na lotnisku we Frankfurcie.
    No cóz wg mojej opini to szczególnie niektórzy politycy lub byli politycy próbują grać na tej
    starej nienawistnej nucie, bo na nic innego ich nie stać.
  • 2009-02-13 11:57 | dziecko_bessy

A gdzie szanowny pan redaktor Adam Krzemiński?

Taki wspaniały temat, a szanowny pan redaktor milczy? Można by tak wspaniale skrytykować p.Rokitę, że naraził na szwank 'przyjaźń' niemiecko-polską. Oczywiście sam fakt, że winny jest tylko i wyłącznie p.Rokita nie podlega przecież dyskusji. Szacunek i przyjaźń Niemców wobec Polaków jest nader dokładnie udokumentowana na przestrzeni wieków. Podobnie jak legendarna niemiecka prawdomówność, dzięki której wiemy m.in. kto zaatakował radiostację w Gliwicach (pardon, w Gleiwitz) pewnej sierpniowej nocy roku 1939.
  • 2009-02-13 12:28 | Artur

Drogie moje blagiery!
    Byłem tam. Widziałem.
    Gdy niemieckie dragony Jana w jasyr brały
    I ręce w kajdanach wygięte trzeszczały,
    Maria larum krzyczała cieniutkim głosikiem,
    Chcę z Janem, do Polski! Nie są byle nikiem!
    Ratujcie mnie, ludzie! Bo mnie Niemce biją!
    I tak Maria z Janem
    sile nie ulegli.
    Nad ranem do Polski
    naszym LOT-em zbiegli.
  • 2009-02-13 14:06 | skoool

[cytat]
    Taki wspaniały temat, a szanowny pan redaktor milczy? Można by tak wspaniale skrytykować p.Rokitę, że
    naraził na szwank 'przyjaźń' niemiecko-polską. Oczywiście sam fakt, że winny jest tylko i wyłącznie
    p.Rokita nie podlega przecież dyskusji. Szacunek i przyjaźń Niemców wobec Polaków jest nader dokładnie
    udokumentowana na przestrzeni wieków. Podobnie jak legendarna niemiecka prawdomówność, dzięki której wiemy
    m.in. kto zaatakował radiostację w Gliwicach (pardon, w Gleiwitz) pewnej sierpniowej nocy roku 1939.
    [/cytat]
    A co z "Bitwą pod Grunwaldem"?
  • 2009-02-13 14:09 | przytomny

Dziecino, ty chyba masz jakieś kompleksy. Spędziłem ponad 5 lat w Hamburgu i w tym czasie NIKT z Niemców nie okazał mi cienia lakceważenia a wręcz przeciwnie.
    Tyle tylko, że ja zachowuję się w sposób cywilizowany a nie histeryczny i nie robię problemu z tego, gdzie leży mój płaszcz ...
  • 2009-02-13 14:10 | skoool

[cytat]
    Tutaj chyba sami niemcy komentują, co z was za naród ??:), niemcy wami gardzą,
    (jeśli gardzą Polakiem to mną też) i wy sami sobą jak widać też gardzicie.
    Nic dziwnego że mówią do Polaków - "ty głupi polaczku"..
    [/cytat]
    Od dwudziestu lat mieszkam w Berlinie, od ponad dziesięciu zajmuję sie socjoterapią.
    Kiedyś, dawno, dawno temu przez trzy miesiące sprzątałem w nocy hale pewnej fabryki.
    Wtedy też mną nikt nie "gardził"...
    Nikt, nigdy nie powiedział do mnie "ty głupi polaczku".
    Do Ciebie?
  • 2009-02-13 15:09 | karol

no to -jesteście wyjątkami, bo ja też pracowałem w niemczech...i wiem swoje
    (bez komentarza).
  • 2009-02-13 15:11 | DANA

NAWET NIE TYLKO W NIEMCZECH TAK MÓWIĄ...
  • 2009-02-13 15:22 | Bozena

farsa,farsa,wlasnie dzisiejsza Westdeutsche Zeitung(Düsseldorf) zaszczycila czytelnikow przedrukiem z pap-u....o aresztowaniu pana Rokity.
    Komorki dzwonia, mnie kapelusz z glowy leci...wow!!!
  • 2009-02-13 15:28 | MJKA

Może nie gardzili tobą bo byłeś na właściwym miejscu(...), tam gdzie oni nas
    WIDZĄ oświadczyli to nawet na "pewnym meczu".
  • 2009-02-13 17:56 | Anro

Wrzaski pana Rokity mówią same za siebie. Tak zachowuje się tylko histeryk lub ofiara wrzucana do piekielnego ognia, ale dzięki temu mamy nowe dzwonki w telefonach.Wrzaski nie były daremne..
  • 2009-02-13 20:40 | skoool

no to -jesteście wyjątkami, bo ja też pracowałem w niemczech...i wiem swoje
    (bez komentarza)
    To co napisałeś jest delikatnie mówiąc bardzo mgliste...
    "Wiem swoje", to znaczy co?
    Co tu komentować?
    Sypnij przykładami karolu.
  • 2009-02-13 20:42 | skoool

Strasznie niejasno się wyrażasz, bardzo tajemniczo, lecz niestety niemerytorycznie.
    Dużo tych "nie" mi wyszło.
    Pozdrawiam.
  • 2009-02-13 23:08 | KAROL

Proszę bardzo: szparagi każą zbierać nawet w deszcz, dają zwierzęce warunki mieszkaniowe(baraki), ich zwierzęta lepiej mieszkają, mają wrogie podejście do
    Polaków , nazywają białymi murzynami :))) ,całkiem inaczej jest w holandii.
    Nie muszę podawać przykładów jak tam było - w Polsce są hamscy:)-
    KAŻDY O TYM WIE KTO MIAŁ TUTAJ Z NIMI DOCZYNIENIA, OCZYWIŚCIE NIE
    WSZYSCY NIEMCY (....)
  • 2009-02-13 23:43 | ktoś

Niektórzy go krytykują tylko dlatego że odszedł z PO....GDYBY BYŁ BRONILI BY,
    WIADRO WODY WAM WYLANO NA GŁOWĘ , I TO NIC NIE POMOGŁO(...),
    a mówą że słonia tańczyć można nauczyć , hm.
  • 2009-02-14 00:02 | dziecko_bessy

[cytat]
    A co z "Bitwą pod Grunwaldem"?
    [/cytat]
    Za wybuch polskiego nacjonalizmu pod Grunwaldem i Koronowem to chyba już Niemców przeprosił premier Mazowiecki (Tadeusz nie mylić z Konradem), czy nie? A chyba najpóźniej to tuż przed przyjęciem Polski do NATO, przeprosiliśmy naszych zachodnich sojuszników? Jeśli tak się jednak nie stało, to koniecznie trzeba uczynić to teraz. Powinno być łatwo, gdyż podobno szanowny dziadek obecnie urzędującego pana premiera ma kontakty w niemieckich kręgach kombatanckich.
  • 2009-02-14 12:30 | Rom

Zenada,glupota...tylko takie slowa sie cisna na usta sluchajac wywodu Rokitow z zajscie w samolocie.A z jaka pycha i buta prezentowal sie na ekranie gdy inni durnie z naszego sejmu wspierali go wypowiadanymi kretynstwami o "przesladowaniach polakow przez niemcow".Cos obrzydliwego! Polityk ,niechby nawet byly,urzadza taki cyrk z powodu swojej glupoty i arogancji.Tak,glupimi polaczkami nazywaja nie tylko niemcy glupich polakownp.takich jak Nelli i Jan Rokita.Kto przy zdrowych zmyslach powie o Nelli ze to madra polka?Bywam w Niemczech bardzo czesto,mam wielu przyjaciol i znajomych i nie zdarzylo mi sie uslyszec ze jestem glupim polaczkiem czy w ogole jakichs oznak wrogosci.Wrecz odwrotnie.Zdazylo mi sie ,gdy pobladzilem samochodem w Koln ze patrol policyjny prowadzil mnie przez dlugi czas i odcinek drogi do wyjazdu na ktory nie moglem trafic a wszystko to z usmiechem na ustach i zyczliwoscia.Mysle ze tylko glupcy widza i slysza ze ma sie ich za glupcow...i bardzo dobrze!
  • 2009-02-14 15:11 | rg

Dokładnie zaplanowany cyrk aby zyskać trochę popularności. I udało się, chociaż to się udało.
  • 2009-02-14 16:13 | Andrzej z Monachium

Wypadaloby zapytac polskich pasazerow, ktorzy stanowili wiekszosc. Wszyscy byli zdania, ze Rokita zachowywal sie arogancko. Smok z Krakowa. Prosze zwrocic uwage na klamstwa w wypowiedzi Rokity, stwierdzil, ze policjanci nazwali gp "Arschlochem" co, jako fachowiec przetlumaczyl na polski: otwor w meskim odbycie...( dobre, co?), panie nie maja takowego czy co?, dalej stwierdzil, ze policjant sugerowal lapowke za zwolnienie (o kaucji nigdy nie slyszal czy co?). Jego niemiecko-ruska zona powinna mu pomoc ten jezykowy ale rowniez biologiczny ( takze w sprawie otworu) wyjasnic.
    Na koniec pytam sie niesmialo. dlaczego Polacy na pokladze bili brawo jak straz lotniskowa wyprowadzala polskiego chuligana z polityczna przeszloscia?
    Dlaczego bili BRAWO! I to Niemcom?
    Taki Rokita nam na emigracji przynosi tylko wstyd, nie on jeden, co zrobic?
    Odebrac chuliganowi paszport!
  • 2009-02-14 22:57 | MAREK Z KRAKOWA

ILE NIEMCY PŁACĄ ZA TAKIE KOMENTARZE ?. NIE RÓB Z ROKITY TAKIEGO CHULIGANA,
    TO ŻE MAJĄ ICH ZA GŁUPCÓW TO WIERUTNE KŁAMSTWO, TO ŻE (W CO WĄTPIĘ) POLACY BILI BRAWO NIEMCOM NA LOTNISKU TO SŁYSZĘ TYLKO OD CIEBIE, CHOCIAŻ SŁUCHAM MEDII,
    JEŚLI BILI BRAWO TO ŻLE ŚWIADCZY O POLAKACH, NAWET JEŚLI ROKITA BYŁ WINNY...
    POLACY POKAZALI SWOJĄ GŁUPOTĘ...
  • 2009-02-15 07:14 | bruno wątpliwy

jmr?
  • 2009-02-15 09:58 | kucharz

p.Andrzeju! Lufthansa złamała warunki umowy , pytam gdzie procedury nie przestrzegane przez kapitana i stewardesę i przez Policję Niemiecką, zachowanie obsługi samolotu skandaliczne! Pytam co łączy stewardesę i kapitana samolotu - czy tylko praca? Stewardesa niech poszuka sobie pracę jako - klawisz - strażniczka w więzieniu /ale i tam obowiązują procedury/. Drugie wyjście -proponuję personelowi szczególnie kobiecemu LUFTHANSY przyjechać do Lotu i pobrać nauki jak obsługiwać pasażerów! W Europie zanotowano już kilkanaście przypadków skandalicznego zachowania niemieckich stewardes - przewożnika Lufthansy! KUCHARZ
  • 2009-02-15 13:10 | Artur

Oczekiwać na godne traktowanie może tylko ten, kto sam się zachowuje godnie i innych traktuje z godnością. Zachowanie godne, nie znaczy wyniosłe, wzgardliwe, przepełnione niczym nieuzasadnioną jaśniepańską dumą. Odepchnięcie kobiety, która będąc stewardessą pełni ważną i odpowiedzialną służbę na pokładzie samolotu nie jest świadectwem posiadania dżentelmeńskich manier przez Pana Jana Rokitę. Pan Jan Rokita powinien sobie zdawać sprawę z tego, że wobec kobiet Polacy zawsze zachowywali się w sposób będący wzorem dla reszty świata. Ponadto stewardessa, by być stewardessą, musi być człowiekiem wykształconym, skończyć socjologię, psychologię, kulturoznawstwo, filozofię lub inny kierunek studiów wyższych, a przede wszystkim musi być człowiekiem kulturalnym. W całkowitym przeciwieństwie do polskiego polityka i nibydziennikarza, co widać na oglądniętym obrazku. Nagle i w sposób nieoczekiwany objawiła się cała prawda o Panu Janie Rokicie. On sam chyba się tego obrazka najbardziej przestraszył.
    A tak w ogóle, to dzięki coraz to lepszym naszym mediom dowiadujemy się coraz więcej prawdy o naszych postaciach wzniesionych omyłkowo na piedestały i których do niedawna kryształowe osobowości, maniery, przeszłość - sypią się w gruzy. I to dobrze. Niech męty nie pchają się na szczyty.
  • 2009-02-15 13:21 | Cosaostra

Slowa "prosze wysiasc z samolotu"wypowiedziane po polsku,swiadcza o tym ;ze winna jest pani stewardessa, ktora nie rozpoznala panstwa Rokitow.Jak ktos mowiacy po polsku,w domysle Polka, mogl nie rozpoznac tak zanmienitych Rodakow.Zamiast wynosic ich plaszcze powinna panstwa Rokitow zaniesc na rekach do klasy buisness i przeprosic,ze musieli przebywac z pospolstwem w kl.economy .A tak na marginesie,szkoda pieniedzy na takie media,ktore zajmuja sie histerycznym,bylym "politykiem".
  • 2009-02-15 15:29 | skoool

Powiedziała "Wprost" intelektualistka Nelly...

„Tłumaczyłam im (Niemcom), że mąż jest intelektualistą. Chamskie zachowanie policjantów uległo natychmiastowej zmianie, gdy dowiedzieli się od konsula, kim jesteśmy. Nagle stali się mili, wyciągnięto z łóżka szefa policji, znalazła się woda i kawa".

Pwiedziała Nelly-Jan-Maria-tfu za przeroszeniem Rockita w obszernym wywiadzie dla najbardziej w Polsce opiniotwórczego "Wprost".

No proszę jak się dowiedzieli kim łoni som, to i kawa, i nawet woda (sodowa?) się u Niemców znalazły.
    Szef z wyra się też wygramolił.
    Głupie Mniemcy polsko-rosyjsko-germańskiej intelektualnej elyty po kapeluszach od razu nie rozpoznali.

Skoool,
    Berlin-Kraków.
  • 2009-02-15 17:30 | Artur

Złe tłumaczenie. W języku polskim znaczy to "dupek". I tyle.
  • 2009-02-15 17:36 | Artur

Gdy Jana Niemce zakuwali to Maria cieniutko piskała.
  • 2009-02-16 12:39 | ee

Samoloty latajace na terenie UE i ich obsluga sa skandaliczne.Sa male,ciasme pasazerowie a szczegolnie polacy wnosza na poklad ogromne torby,walizy i inne pakunki.Upychaja je na sile i nad i pod siedzeniami.Po prostu tak im sie spieszy ze nie chca na lotnisku czekac normalnie jak inni na swoj bagaz.Kiedy jest zimno i mamy jakies palta nie ma niejsca,aby je powiesic czy polozyc. i zeby nie byly zgniecione tymi przewozonymi tobolkami.Obowiazkiem stewardesa jest tam po to aby sie grzecznie takim problemem zajac.Moim zdanie zarowno jej zachowanie jak i pilota byly skandaliczne.Paszzer placi niemale pieniadze za bilet a oniu sa od tego aby zyczenia pasazerow spelniac.Ci co potepiaja Rokitow niech sie postawia w ich poleozenie,jak by to ich wywlekali w kajdankach z samolotu.Tak sie postepuje tylko z przestepcami a nie z pasazerami nawet jak sa troche klopotliwi.
  • 2009-02-16 15:08 | jb

A ilu Niemców tak cie potraktowało? Ile razy te szparagi w deszczu zbierałeś?
  • 2009-02-16 15:44 | wladimirz

Nareszcie ten zakochany w sobie nadęty narcyz i bufon pokazal siebie naprawdę - i się ośmieszyl!;-)

To jego koniec w polityce [i w "Polityce" mam nadzieję;-)] i tyle, co mnie cieszy!
  • 2009-02-16 16:02 | boena

Żal mi bardzo pp. Rokitów. Zostali ośmieszeni na całą Polskię, moim zdaniem to okrucieństwo tak się wytrząsać nad nimi. Perfidią było nagranie krzyków człowieka pojmanego przez POLICEI, ale jeszcze bardziej naganne jest rozpowszechnianie. Jednak tłum jest zawsze okrutny i dlatego należy jak ognia unikać rozgłosu, jeżeli nawet czujemy się skrzywdzeni przez niemiłą ekspedientke, konduktora, stewardesę na statku, w samolocie. Obserwatorzy z reguły stają po stronie obsługi i to jest atawizm , że trzeba podporządkować się przewodnikowi grupy, który może być arogacki, wręcz chamski, ale ma władzę . Media nie powinny podgrzewać, ale cóż liczy się tylko oglądalność, czy "czytalność".
  • 2009-02-16 18:03 | KTOŚ

nie POcieszaj się NIE ZOSTALI OŚMIESZENI !
  • 2009-02-16 21:21 | wsikora62

Rokita na tyle jest obytym politykiem, żeby wiedzieć jak zachować się w miejscach publicznych. A jak sie korzysta z klasy ekonomicznej to nie powinno ubierać się w łatwo gniecące płaszcze. W klasie bisness nie byłoby tej całej hecy. Nie dziwota, że JMR nie zrobił kariery w polityce - nerwy mu zbyt łatwo puszczają a żona chyba kocha go do tego stopnia, że też jest w stosunkudo niego bezkrytyczna.
  • 2009-02-17 14:53 | Slawek

Osobiscie wielokrotnie podróżowałem samolotem i nigdy mi do głowy nie przyszło wdawać sie w utarczki słowne z obsługą samolotu.Obsługa samolotu na pokładzie jest WŁADZĄ.Bo odpowiada za życie innych.Rokita powinien to wiedzieć.Ciekawe,że nikomu spośród paseżerów nie przyszło do łba wieszać swoich rzeczy w klasie business,tylko im.Pomyliła się im kraina?Zapomnieli,że to nie Polska ,gdzie byle poseł albo inny znany głąb robi co chce zostawiając przestrzeganie prawa maluczkim.Inna sprawa ,że bawarska policja to prawi sukcesorzy gestapo
  • 2009-02-18 17:34 | dziadek

No i ta wypowiedż Rokity powinna zakończyc sprawę. Gdzie tam. Pamiętacie , że powiedział w TV dla mnie niewiarygodne słowa godne np Leppera ,Powiedział mianowicie, że znajduje sięw ostrym konflikcje z państwem niemieckim. Zupełna paranoja. Jurek !
  • 2009-03-23 14:04 | gość

idiotyzm!!!!!!!!! Pan Rokita jest taki biedny ze nie stac go na wykupienie biletu w klasie Business tylko w klasie ekonomicznej, a potem bezczelnie zajmuje komus innemu miejsce!!!!!!!!!!!!! Wielki polityjk - cham i prostak
  • 2009-04-23 10:27 | gość

każda żona, która kocha jest bezkrytyczna!!! Może jednak w świetle ostatnich poczynań żony pan Rokita powinien zmienić opcje?