Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Benedykt przed rabinami

(15)
Papież Benedykt XVI próbuje odbudować zaufanie opinii żydowskiej. Robi to nieprzekonująco
 • 2009-02-13 15:04 | A. K.

  Na jakiej podstawie pan Szostkiewicz twierdzi, że biskup Williamson jest antysemitą?

  Nie pytam się dlatego, że widzę w tym określeniu cokolwiek obraźliwego. Antysemitami w dzisiejszym histerycznie poprawnym - politycznie rozumieniu tego słowa było kilku faraonów, wielkich królów perskich, asyryjskich, Fenicjanie, Filistyni, Grecy, Rzymianie - w tym przynajmniej 4 cesarzy, ogromna ilość królów filozofów, biskupów, papieży, kardynałów, książąt, kalifów, sułtanów, pisarzy, kompozytorów, malarzy, artystów, naukowców itd. itp.
  Biskup Williamson wpisuje się do bardzo elitarnego klubu. Wśród antysemitów są idioci, prostacy, zbrodniarze, ale także osoby światłe, wielkie postacie historii świata a nawet kilku bardzo mądrych Żydów.
  Istnieje zasadnicza różnica między zwykłymi sadystami i zbrodniarzami hitlerowskimi (którzy powinni wisieć) a ludźmi o poglądach antysyjonistycznych czy niechętnych żydokomunie. Każdy kto uważa, że łajdactwem było wyrzucanie Arabów z ich domów w imię jakiegoś legendarnego państwa sprzed 2 tys. lat jest dzisiaj zakwalifikowany jako antysemita. Każdy kto wymienia Bermana, Radkiewicza, Brystygierową, Światło , Różańskiego, Fiedlera, Zambrowskiego, Kasmana, Wolińską, Michnika, Morawskiego jako żydowskich zbrodniarzy okresu stalinowskiego jest kwalifikowany jako antysemita.
  Biskup Williamson zanegował istnienie komór gazowych. Tym samym skompromitował się i tyle. Negacja Holocaustu jest objawem niedouczenia. Ale nie ma ani jednej wypowiedzi antysemickiej tego człowieka. Jeżeli jest to proszę ją zacytować.
  A poza tym, czy wolność słowa nie jest gwarantowana konstytucyjnie w większości tzw. demokratycznych krajów zachodu?
 • 2009-02-13 15:47 | skoool

  Re: Benedykt przed rabinami

  To co zrobił Benedykt XVI odbiło się ogromnym negatywnym echem w całych Niemczech.
  Nawet w Bawarii, która do tej pory była zdecydowanie propapieska, zachowanie jego komentowane jest jako skandaliczne.
  Negatywnie wypowiadają się o papieskich działaniach zarówno politycu CDU jak i CSU.
  Tego się szczególnie po wyżej wymienionych nie spodziewałem.
  Skoool,
  Berlin-Kraków.
 • 2009-02-13 19:00 | Waldi

  A Pan Szostkiewicz znowu ze swoją starą, zdartą, nudną płytą

  Cóż w tym dziwnego, że papieżowi Benedyktowi XVI może bardziej leżeć na sercu dialog z religiami pokoju i miłości; z islamem, który wyznaje ok. 1,2mld ludzi na świecie, z hinduizmem, (1mld), buddyzmem (600mln), taoizmem (100mln), a nawet z szintoizmem (60mln), niż z zupełnie marginalnym w tym kontekście judaizmem, którego przedstawiciele łamią chrześcijański Dekalog (nie zabijaj, nie mów fałszywego świadectwa, nie kradnij, nie pożądaj rzeczy bliźniego), aprobując ludobójstwo w Gazie - nie słyszałem ich protestów, poza nie uznającymi Izraela Chasydami.

  „Gdyby Benedykt XVI chciał wysłać jasny i czytelny znak do społeczności żydowskiej, mógłby zapowiedzieć”, że barbarzyństwo w Palestynie wyklucza ich przywódców z grona ludzi, z którymi należy dyskutować, w ogóle z grona ludzi.

  A tak przy okazji, Jan Paweł II to pański koleżka, Szostkiewicz?
 • 2009-02-13 20:13 | WOLNA PALESTYNA !!!!!!!!!

  Wolna Palestyna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  FAKT NR 1 :
  Holokaust mial miejsce!
  FAKT NR 2 :
  Izrael z ofiary Holokaustu stal sie autorem innego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • 2009-02-13 23:46 | michrich

  Do A.K.:
  Zydzi do Palestyny - to powszechne przed wojna haslo w posce na ustzch polkiego spoleczenstwa. ! Precz z Zydami, Poskska dla Polakow. W tym czasie w Polsce nie bylo zadnego UB, Stalin nie rzadzil. Ani Berman ani Swiatlo i im podobni nie mieli cokolwiek w Polsce do gadania. W tym ze samym czasie Arabowie w Palestynie urzadzali Zydom pogromy
  i to wlasnie wtedy kiedy w Posce krzyczano Zydzi do Palestyny i studenci zydowskiego pochodzenia byli bici na uczelniach w Polsce. Nie zdziwil bym sie gdyby we wspomnianych bijatykach uczestniczyli krewni Pana A.K.
 • 2009-02-14 03:02 | michrich

  | WOLNA PALESTYNA !!!!!!!!!
  Wolna Palestyna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [0]
  FAKT NR 1 :
  Holokaust mial miejsce!
  FAKT NR 2 :
  Izrael z ofiary Holokaustu stal sie autorem innego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ******
  Czy Zydzi pedza do komor gazowych Arabow? Czy Zydzi zamykaja ich w ghettach?
  Czy Zydzi po zagazowaniu Arabow wtrywaja im zlote zeby?
  Czy odpalanie rakiet w terytorium osd Izraelskich nie ma dla wolnej Palestyny zadnego znaczenia? Hej "Wolna Palestyno! Kto tobie placi za twoje obludne komentarze?
 • 2009-02-14 13:45 | michrich

  009-02-13 19:00:57 | Waldi pisze:
  A Pan Szostkiewicz znowu ze swoją starą, zdartą, nudną płytą [0]
  Cóż w tym dziwnego, że papieżowi Benedyktowi XVI może bardziej leżeć na sercu dialog z religiami pokoju i
  miłości; z islamem, który wyznaje ok. 1,2mld ludzi na świecie, z hinduizmem, (1mld), buddyzmem (600mln),
  taoizmem (100mln), a nawet z szintoizmem (60mln), niż z zupełnie marginalnym w tym kontekście judaizmem,
  *****
  Hej Waldi!
  Czy religia ktora wprowadzila i urzeczywistnia pojecie "Swietej Wojny" jest religia pokoju?
  Czy religia ktorej kaplani obiecuja raj i 70 dziewic w raju po samobojcom mordercom jest religia pokoju? Jak daleko ty Wakdi jestes w stanie posunac sie w swojej obludzie?
 • 2009-02-14 17:28 | Waldi

  Hej, hej michrich,
  Czy zapoznałeś się kiedykolwiek z doktryną Islamu, poza konspektami propagandowymi wysmażonymi przez rabbich, hej! Słyszałeś o przykazaniach moralnych islamu, o czystości, uprzejmości, skromności, współczuciu, o braterstwie ludzi, o jałmużnie? Oj michrich, hej, jak się trochę doedukujesz, to pogadamy, tymczasem hej!
 • 2009-02-15 23:30 | michrich

  waldi pisze:
  Hej, hej michrich,
  Czy zapoznałeś się kiedykolwiek z doktryną Islamu, poza konspektami propagandowymi wysmażonymi przez
  rabbich, hej! Słyszałeś o przykazaniach moralnych islamu, o czystości, uprzejmości, skromności,
  współczuciu, o braterstwie ludzi, o jałmużnie? Oj michrich, hej, jak się trochę doedukujesz, to
  pogadamy, tymczasem hej!

  Hej Hej Walli!
  Tezy comunizmu byly piekne, ale realizacja przez ludzi wprowadzajacych w zycie to byla inna sprawa ppodobnie moze byc z Islamem. Mordecze samobojstwo nie jest potepiane przez kler mahometanski ktorego cechuje obluda.
  Hej, Hej
 • 2009-02-16 02:04 | Myśliciel

  Re: Benedykt przed rabinami

  Ta... a jak amerykańscy żydzi wypuszczają jakieś kłamliwe filmy, które z morderców robią bohaterów (vide "opór") i podtrzymują opinię o "Polskich" obozach koncentracyjnych to ma być ok? Akurat ten biskup nie głosi tego na prawo i lewo...

  Teraz sami mają problem z kłamstwem i dobrze im tak :P
 • 2009-02-16 09:52 | przytomny

  Re: Benedykt przed rabinami

  Jaaaasne, w końcu to żydowskie gremia są ostateczną i najwyższą instancją decydującą o polityce kadrowei i magisterium Kościoła powszechnego, który za pontyfikatu Benedykta XVI "za mało się stara" na tym polu i "szybko nie odzyska swojej wiarygodności". Jako szczery choć nie-bezkrytyczny filosemita (tak, tak !!) nie chciałbym dożyc czasów, kiedy zwykły alumn przed zwykłymi święceniami lub kandydat do sakramentu małżeństwa będzie obowiązkowo prześwietlany na okoliczność swoich szczegółowych poglądów n/t holokaustu i kolejnej edycji izraelskiego rządu z jego pomysłami na spacyfikowanie sąsiadów (zastrzegam, że nie jestem fanem Hamasu-wręcz przeciwnie-dawałem tego dowody swoimi wypowiedziami na licznych forach).
  Biskup Williamson nie jest bohaterem mojej bajki (Jako ktoś kto urodził się i młodość spędził w bezpośrednim sąsiedztwie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku uważam,że w sprawie Holocaustu jak najbardziej mija się on z prawdą) ale równocześnie jako członek Kościoła powszechnego uznaję tak drogi sercu Autora PLURALIZM POGLĄDÓW również w jego łonie. Moim skromnym zdaniem Williamson powinien być przez hierarchów przywołany do porządku ale nie w kakofonii dąsów i ponagleń ze strony "bezpośrednio zainteresowanych" bo to stawia ew. decyzje personalne Kościoła w krzywym świetle.
  Kilka miesięcy temu w prasie ukazał się artykuł prof. N. Davisa n/t "ustawienia" przez prominentnych historyków żydowskich polityki historycznej w/s Holocaustu na całe dziesięciolecia, zalecającej bardzo ścisłą reglamentację jeśli chodzi o przyznawanie statusu ofiar ludobójstwa w czasie II wojny światowej a kryterium tej reglamentacji jest "proste" i wiadome ....Davis przytaczał swoje relacje z takiego "spotkania programowego" które odbyło się w USA w latach 60-tych ub. wieku (być może nie przypadkiem wyraźne, silne poparcie polityczne USA dla Izraela datuje się dopiero od czasu wojny sześciodniowej 1967 roku a nie n/p od czasu konfliktu sueskiego 1956, choć niczego tu nie przesądzam). W związku z tym od pewnego czasu coraz mniej się zżymam na określenie "przedsiębiorstwo Holocaust" z uwagi na tendencje do eksploatowania tematu w celu pozyskania korzyści politycznych przez niektóre współczesne środowiska żydowskie i niektórych historyków choć go nie zaakceptowałem z uwagi na pamięć autentycznych Ofiar z czasu wojny.
  ... Obawiam się, że w długim okresie to ta właśnie ta "polityka historyczna", połączona z wiadomą polityką eksterminacyjną rządu w Tel Avivie (której Autor nieraz bronił nie wdając się w szczegóły choć to co robią (również "lewicowe") rządy izraelskie nie jest żadnym remedium na oszołomstwo i terroryzm Hezbollahu czy Hamasu) jest narażona na ostateczną utratę wiarygodności na czym ostatecznie ucierpi też pamięć Holocaustu.
 • 2009-02-16 14:04 | michrich

  przytomny
  Re: Benedykt przed rabinami [0]
  Jaaaasne, w końcu to żydowskie gremia są ostateczną i najwyższą instancją decydującą o polityce kadrowei i
  magisterium Kościoła powszechnego, który za pontyfikatu Benedykta XVI "za mało się stara" na tym polu i
  "szybko nie odzyska swojej wiarygodności". Jako szczery choć nie-bezkrytyczny filosemita (tak, tak !!) nie
  chciałbym dożyc czasów, kiedy zwykły alumn przed zwykłymi święceniami lub kandydat do sakramentu małżeństwa
  będzie obowiązkowo prześwietlany na okoliczność swoich szczegółowych poglądów n/t holokaustu i kolejnej
  edycji izraelskiego rządu z jego pomysłami na spacyfikowanie sąsiadów (zastrzegam, że nie jestem fanem
  Hamasu-wręcz przeciwnie-dawałem tego dowody swoimi wypowiedziami na licznych forach).
  Biskup Williamson nie jest bohaterem mojej bajki (Jako ktoś kto urodził się i młodość spędził w
  bezpośrednim sąsiedztwie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku uważam,że w sprawie Holocaustu jak
  najbardziej mija się on z prawdą) ale równocześnie jako członek Kościoła powszechnego uznaję tak drogi
  sercu Autora PLURALIZM POGLĄDÓW

  ******
  Przytomny!

  CZy tobie, twoim sasiadom i krewnym az tak bardzo przeszkadzali ze w Majdanku kolo Lublina gineli Zydzi i jency sowieccy. Chyba nie. AK gdyby chcialo moglo by bez trudu sparalizowac dzialanosc w Majdanku.
 • 2009-02-16 20:06 | A.K.

  Dzięki, to właśnie potwierdziło słuszność mojego komentarza! Łatkę antysemity łatwiej dostać od hemoroidów!
 • 2009-02-16 23:35 | Peace

  Szanowny Panie Waldi- Jan Pawel II- to postac ktora jest swieta i ogromnie kochana poprzez swoj ogromny wklad w w ekumenistyczne nastawienie i zaangazowanie w to co naprawde ma dac przyszlosc nie tylko chrzescijanom-ale wrzystkim ludziom.Jestem glegoko przekonana ze w dniu obecnego papieza pogrzebu-kartki bibli sie same nie zamkna-co widzialam sama w dniu pogrzebu Ojca Swietego-Jana Pawla II.Respekt dla wszystkich ludzi! Swojej osobistej histori nikt z wielkich tego swiata sie nie wyprze,ani tego nie zmieni! PEACE BRACIE!-Polska Rodzina Zydowska
 • 2009-05-12 10:44 | Kalina16

  Re: Benedykt przed rabinami

  Panie Redaktorze, Benedykt XVI powiedział, co powiedzial i uczynil, co uczynil. Nikogo nie musi przekonywac do tego, co zrobil i powiedzial. To odbiorcy jego słów i działań powinni przepracowac swoj system postrzegania religii katolickiej i swego myslenia, a wszystko stanie sie jasne i bynajmniej nie obraźliwe dla nikogo. Od lat sledze z jednej strony kulture i takt w postepowaniu obecnego Papieza (jego poprzednik nie moze sie z nim pod tym wzgledem równac) z jednej strony, i nieugietość w pogladach z drugiej. Trzeba czasu, zeby to dostrzec i docenic. Wierze, ze i Pan z czasem osiagnie te zdolność.