Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wajda i film o Wałęsie

(15)
Mistrzu, nie opowiadaj nam historii, którą wszyscy znamy i której chwilowo mamy po dziurki w nosie.
  • 2009-02-14 16:43 | Józef Gazda

Re: Wajda i film o Wałęsie

Po dziurki w nosie to my mamy mlaskającego i sapiącego Jacka Żakowskiego z jego dziwną manierą "jedynego sprawiedliwego". Pouczasz Wajdę a sam co pokazałeś
  • 2009-02-14 17:33 | Waga 1950

Dziękuję Panie Jacku! to jest ważny teks. W moim najbliszym otoczeniu wszyscy mamy takie zdanie. Dobrze, że poruszył Pan ten temat. Może nie było odważnego żeby Panu Wajdzie powiedzieć to co Pan napisał. A swoją droga to wolę czytać Pana teksty niż słuchać gdy Pan robi przegląd prasy w TOK FM.
  • 2009-02-15 13:13 | Adam 33

Tak jest Panie Żakowski ja to tej pory nie mogę zapomnieć w jakich okolicznościach Pan Wajda ocenzurował po latach "Ziemię Obiecaną" obrzydliwe a wciskanie nam namolnie Wałęsy świadczy o tym że Ci którzy to robią mają nas za niesamodzielnych umysłowo, ale to już chyba taka uroda tutejszej prawej strony. Każdy kraj ma takich bohaterów na jakich zasługuje.
  • 2009-02-15 17:37 | KarolM

"Mlaskającego" i "sapiącego" ? "My"?! Czy uważa pan panie Józefie, że taki poziom komentarzy tworzy pozytywną merytorycznej debacie atmosferę, czy prędzej wytwarza jedynie najzwyklejszy ferment? Doradzam dziesięciokrotne zastanowienie się nad napisaniem i zamieszczeniem czegokolwiek na jakimkolwiek forum. Można dzięki temu w prosty sposób uniknąć kompromitacji.
  • 2009-02-16 04:38 | kubajurek

Panie Karolu. A pan co dajesz pan innym rady? Pouczasz pan jak uniknac kompromitacji. Niech pan skieruje te rady do redaktora Z. On jest jak wydmuszka. Leci tam gdzie wiart zawieje.
  • 2009-02-16 15:21 | zwyklak

Juzek , Kuba & comp

i tym sie panowie roznicie od Karola, ze WY wiecie i wlasnie Wy radzicie. Przecietnie inteligentny czlowiek odczyta wpis Karola jako refleksje. Fakt, zniesmaczona nie tyle Waszym zacietrzewieniem (choc i tym takze) ile Waszymi inwektywami, ale jednak refleksja, a nie rada.
    Zas do autora me male podziekowanie. Jak Pan widzi p.Zakowski nie wszyscy rozumieja Pana przekaz. Dla duzej czesci mego ludu symbole sa jedynie do gloryfikowania. Pana prosba wrecz przednia, ale chyba adresat nie podolalby. Wielki talent i wspaniale filmy, bez watpienia. Jednak taka "Paktofonike" zdaje sie zrobi, nie zepsujac:), jeszcze nie "odkryty Wajda". Wciaz wierze, ze jest, ze gdzies pracuje nad swa wizja czlowiek na miare wielkiego Wajdy. Przypomnialem sobie De Niro przyjezdzajacego do Polski na rekonesans przed filmem o Walesie. Tamten film mial byc O Walesie Nie powstal. Teraz Wajda chcialby robic film wlasnie "O" Walesie. Pan jednak p.Zakowski, jak i ja, jak i wielu innych, oczekujemy nieustannie, od lat nie filmu o kims, ale o czyms. Filmu ksztaltujacego swiadomosc, a nie jedynie opisujacego skadinad wazne wydarzenia czy ludzi. I co z tego, ze nasza ostatnia rzeczywistosc az wyje o "Paktofonike"? Moze wrazliwosc na nieustannie otaczajace nas zmiany rowniez sie zmienia?
  • 2009-02-16 16:31 | Józef Gazda

Panie Karolu. Ma Pan rację. Ten komentarz o zachowaniu na wizji był nie ładny. Może mnie usprawiedliwiać fakt, że byłem po lekturze wystąpień p. Palikota i Niesiołowskiego i trochę mi się udzieliło. Co do meritum sprawy to Pan Wajda doskonale czuje problem. Redaktor usilnie namawia do stworzenia filmu o jego bohaterze Magiku. Przypomnijmy hip-hopowiec, twórca z ogromnym udziałem marihuany, który tworzył bo jarał i jarał bo tworzył, którego teksty wypełnione wulgarnością i atakowaniem wszystkich zasad współżycia ludzi,który w końcu "wyszedł" przez okno w porannym, bożonarodzeniowy dzień, jest tak ważnym idolem, że postać Wałęsy to przy nim nic. Dzięki Bogu, Wajda nie zachowuje się jak nasze dzisiejsze gwiazdy rocka w stylu Kombii, którzy to będąc po pięćdziesiątce śpiewają o miłości nastolatków. To jest po prostu fałszywe. Nie wyobrażam sobie Wajdy, z pokolenia Kolumbów i "popiołów i diamentów" jak wciska się w role raperów i hip-hopowców i chyba widać że on też nie wyobraża tego sobie.
  • 2009-02-16 17:20 | Józef Gazda

[cytat]
    i tym sie panowie roznicie od Karola, ze WY wiecie i wlasnie Wy radzicie
    [/cytat]
    Tekst i forum jest o tekstach p. Redaktora i jego pewności a nie o mojej. To Rredaktor wie i radzi panu Wajdzie co nakręcić a co nie.
    [cytat]
    Przecietnie inteligentny czlowiek
    odczyta wpis Karola jako refleksje.
    [/cytat]
    Dziękuję za sugestię, mam rozumieć że do tych przeciętnych nie należę. Cóż za subtelność.
    [cytat]
    czesci mego ludu symbole sa jedynie do gloryfikowania.
    [/cytat]
    Ja do tej części nie należę a symbol Wałęsy jest przeidealizowany właśnie dlatego, że problemów Polski, solidarności i komuny dotychczas nie rozliczono, nie przeprowadzono debaty i dalej funkconują mity, które p. Redaktor chce teraz zastąpić "najaraną" twórczością Magika
  • 2009-02-16 19:30 | skoool

Nie jestem do dziś wielkim fanem zarówno Pana Wajdy, jak i Prezydenta Wałęsy, tym bardziej "Solidarności" a własciwie tego co po niej pozostało.
    Nie sposób jednak przecenić wkładu wyżej wymienionych w naszą historię i dla tego jestem pewien, że taki film jest nieunikniony i wręcz konieczny a jego twórcą może być tylko A. Wajda.
    "Katynia" nie obejrzałem, ten film obejrzę na pewno, bo będzie on także moją historią.
    Pozdrawiam Pana J. Gazdę, pański wpis zrobil na mnie fajne wrażenie.
    Skoool.
  • 2009-02-17 16:36 | boena

Ja także pozdrawiam sedecznie Pana J.Gazdę . Cieszę sie, że skomentował artykuł redaktora Żakowskiego. Jego głos jest głosem pokolenia, tego bardzo dorosłego, którego dzieci sięgnęły po narkotyki i zaczęły przedwcześnie umierać ( z przedawkowania, na AIDS, z utraty chęci do dalszego przebywania z nami na tym najlepszym ze światów) . Koniecznie trzeba to zatrzymać w kadrze, pokazać ból dzieci , ale także rozdarcie i straszliwą rozpacz rodziców, którzy cierpiąc muszą być pogodnymi ojcami i matkami dla swoich osieroconych wnuków. Nie wiem, czy bardzo sędziwy Mistrz udźwignie ten temat. Pewnie popełniam świętokradztwo, ale bałwochwalstwa nie znoszę.
  • 2009-02-18 06:50 | marian p.

a ja mam po dziurki w nosie poglądów pana J.Żakowskiego.Poglądy te za bardzo pachną mnie pisowsczyzną.
  • 2009-02-18 08:35 | Ola

uwazam ze to bardzo dobry pomysl......... opwiedziec i przypomniec to co Walesa zrobil dla naszego kraja dla nas Polakow...... nie mozna zapominac o historii i o ludziach ktorzy ja stworzyli......
  • 2009-02-18 17:53 | Józef Gazda

Dziękuję za pozdrowienia skoool i boena i Was także serdecznie pozdrawiam. Post swój umieściłem tutaj nie dlatego że jestem wielbicielem Wałęsy choć go cenię wysoko- pomijając chwile słabości w młodości i dziwne zachowania w ostatnim czasie- czy też na kolanach wielbię twórczość Wajdy choć reżyserem jest Wielkim. Natknąłem sie na redaktora tekst na tej witrynie, który potwierdza moją opinie o nim jako reprezentanta tzw. salonu. Wspomniany salon świetnie opisał Ziemkiewicz. To salon swoim achem i ochem, swoimi uśmieszkami i chichotami ocenia resztę społeczeństwa, które może innaczej myśleć jak on. Teraz nasz redaktor jako aktywny reprezentant salonu zabrał się za doradzanie Wajdzie. Ewentualny film Wajdy o Magiku (polecam posłuchać jego a właściwie nie polecam) wydaje się być takim samym knotem twórczym jak wspomnienia naszego redaktora ze swojej akcji porodowej. Możliwe to jest? Pewnie dla przedstawiciela salonu tak, ale efekt tego byłby żałosny. Ja nie uważam że film o pkf nie powinien powstać ale czy siedemdziesięciolatek jak kolwiek aktywny i z polotem to akurat twórca dobry o hip-hopie. I własciwie dlaczego tak sądzę to już napisałem wcześniej i w poście tym nie chodzi mi ani o Wajdę ani o Magika. Ja tylko odnoszę się do postawy pana redaktora.
  • 2009-02-18 19:08 | tede

[cytat]
    nasza ostatnia rzeczywistosc az wyje o "Paktofonike"
    [/cytat]
    To na pewno, szczególnie po tym jak [cytat]
    Pan jednak p.Zakowski, jak i ja, jak i wielu innych, oczekujemy nieustannie, od lat nie filmu o kims, ale
    o czyms.
    [/cytat]
    i jakżesz optymistycznie oczekujemy tłumnie
    [cytat]
    Filmu ksztaltujacego swiadomosc
    [/cytat]
    przez kogoś kto

[cytat]
    taka "Paktofonike" zdaje sie zrobi, nie
    zepsujac:
    [/cytat]
    "łomatko" jak to najdelikatniej w twórczości Paktofoniki można by określić
  • 2010-07-13 17:40 | nieśmiertelny

Re:Wajda i film o Wałęsie

założe się że nigdy nie słuchałeś ani jednej piosenki którą nagrał Magik człowieku skoro piszesz takie rzeczy ... śmieszą mnie tacy ludzie jak ty