Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bibi: reaktywacja

(11)
Prezydent Izraela powierzył misję sformowania rządu przywódcy prawicowego Likudu. Czy 'Bibi' Netaniahu da radę?
  • 2009-02-21 17:00 | Kecaj

Dla nas to przestroga, ze Kaczory tez moga wrocic ze smietnika historii.

Nawet po 10 latach. Zycie polityczne Izraela i Polski jest bardzo podobne. Bo ona narody sa bardzo podobne.
  • 2009-02-21 21:54 | tuciu

dwaj wielcy nieobecni: Palestynczycy i USA

Pieknie opisal Pan odczucia i pragnienia Izraelczykow oraz pozycje EU, ale zupelnie zignorowal odczucia i pragnienia Palestynczykow oraz pozycje USA. Palestynczycy sa wyczerpani i zdesperowani wieloletnia okupacja, wszechstronnym brakiem perspektyw i jeszcze wiekszym niz u Izraelczykow brakiem bezpieczenstwa. USA poki co nadal rozdaje karty na Bliskim Wschodzie i prawie bezkrytycznie popiera Izrael. Te dwa dodatkowe wektory dosc istotnie zmieniaja obraz sytuacji i warto o nich wspomniec :-)
    Na swoim blogu udowadnia Pan, ze mozna starac sie zrozumiec nawet tak niesympatyczna organizacje jak niemiecki zwiazek wypedzonych i nie zakladac, ze przekresla ona sens rozmow i pojednania z Niemcami. Mozna tez krytykowac oczywiste wady, nawet u tak kochanego narodu po przejsciach jakim sa Polacy. Jest to piekne i szlachetne, wiec namawiam Pana do poszerzenia uzasadnionej sympatii do Izraela o szczypte zdrowego krytycyzmu wobec stosowanych wobec to panstwo okupacji i wspomagajacych ja wysiedlen, bombardowan, osadnictwa i akcji dywersyjnych.
    Mam tez nadzieje, ze zdobedzie sie Pan na odrobine empatii wobec Palestynczykow, dostrzeze przyczyny poparcia dla Hamasu i nie przekresli sensu powstawania panstwa Palestynskiego tylko z powodu istnienia tej organizacji.
  • 2009-02-21 22:59 | Adamas

Re: Szostkiewicz, szkoda słów, ale niech tam

Miły Panie Szostkiewicz, jaka znowu wojna z Hamasem? Czy tą bestialską rzeź Palestyńczyków, wyposażonych głównie w kamienie i proce, przeciw czołgom, samolotom, bombom, najnowszym rakietom, białemu fosforowi palącemu ciała żywcem nazywa Pan wojną?? To tak, jakby dorosły, napakowany w siłowni, obżarty sterydami zbir z ABSem, uzbrojony po zęby, z bejsbolem w brudnej łapie, flekował glanami bezbronne dziecko, okładał je tym bejsbolem z całej pary gdzie popadnie, a na słowa oburzenia obserwatorów mówił, że jest w stanie wojny z tym dzieciakiem, a wszelka krytyka to antysemityzm.

„Świat eksponuje cierpienia Palestyńczyków” – dla tak podłego cynizmu szkoda komentarza.

Z kim rozmawiać? Istotnie jest problem, bo prawie wszystkich wymordowali.

Co do „globalnych turbulencji finansowych”, już oni najlepiej wiedzą, skąd te turbulencje się biorą. Proszę spytać Goldman Sachs i ich kumpli, co „grają” polskim złotym, „grają” – dobre sobie, grać to można w piłkę, albo na banjo, a to jest akt wojny wypowiedzianej Polsce Polakom, ponoszącym koszty tej agresji
  • 2009-02-22 20:26 | Wolna Palestyna!!! ENOUGH IS ENOUGH!!!!

WSTYDZ SIE, PANIE SZOSTKIEWICZ !!!

Bo ja sie wstydzé, ze jestem tej samej narodowosci co Pan!!!
    Zal mi Pana i Panskiego bardzo ograniczonego mózgu!
    Panie Adamas , wspaniala wypowiedz!
    Nic dodac nic ujác! Taka niestety jest prawda!
    A Pana Szostkiewicza wysylam po wiécej informacji, np do Strefy Gazy!!!!!!!!!

Z wátpliwym powazaniem
    WOLNA PALESTYNA
  • 2009-02-23 09:20 | boena

Re: Bibi: reaktywacja

Nieopatrznie przeczytałam komentarze Adamasa i Wolnej Palestyny. Włos mi się zjeżył i skóra ścierpła. A mówią, że u nas na razie jest bezpiecznie, że fanatyków nie uświadczysz. Nieprawda, są i wcale nie żartują, kiedy tak wrzeszczą, bluźnią, grożą. To nie młodzieńcy nieopierzeni, to awangarda polskiego terroryzmu. Znają alfabet, składają zdania, trochę kulawe, jeszcze się uczą. Kiedy dorosną, poruszą ziemię .
    Ps. Może przesadzam i Pan , Redaktorze, ma frajdę, że dałam się nabrać, że te teksty pełne grozy to tylko przyprawa do smaku. Oby tak było.
  • 2009-02-23 11:10 | Vlad

Oj, Adamas... Głupota nie boli a Twoja najwyraźniej przekroczyła wszelkie dopuszczalne normy. Porównanie Hamasu do bezbronneo dziecka jest takim idiotyzmem, że szkoda na to w ogóle słów. Bezbronne dziecko co strzela rakietami w sąsiada a potem płacze, że mu sąsiad oddaje pięknym za nadobne, pewnie tak.
    Podejrzewam, że dopiero wtedy, gdy islamscy terroryści wypieprzą w powietrze jakiś pociąg w warszawskim metrze Ty i tobie podobni obrońcy biednych Palestyńczyków przejrzycie na oczy. Choć i tego nie można być pewnym. Ktoś, kto tak jak Ty mózg ma zarażony wirusem antysemityzmu nawet wtedy znajdzie słowa obrony dla "bojowników" z Hamasu.
  • 2009-02-23 15:35 | Adamas

Oj Vlad.., skoro Cię nie boli, to może i prawda z tą głupotą. Jakimi rakietami, Vlad, chłopcze drogi? Z rury kanalizacyjnej, wypełnionej nawozem sztucznym?? A dlaczego Palestyńczycy strzelają tymi, jak powiadasz, „rakietami”, Vladzie ty mój? Czyż nie dlatego, że Izrael okupuje ich ziemie, burzy ich domy, więzi ich w obozach, w nędzy?

Na twoim miejscu nie liczyłbym na to, że jakikolwiek wyznawca Islamu „wypieprzy w powietrze jakiś pociąg w warszawskim metrze”, Polska nie jest wrogiem Palestyny, nie okupuje tego kraju, a doktryna Islamu dopuszcza jedynie wojnę obronną. Wy jesteście najeźdźcami, więc nie dziw się głupawo, że się bronią, tak jak potrafią. To nie oni zagarniają izraelską ziemię, wkraczają zbrojnie do Izraela, jest zupełnie na odwrót.

Daruj sobie machanie dawno zmurszałym kijem antysemityzmu. Ktoś dobrze powiedział na forum Polityki, że dawniej antysemitą był ten, kto nienawidził Żydów, teraz jest ten, kogo nienawidzą Żydzi, a nienawidzą prawie wszystkich.
  • 2009-02-23 15:56 | Adamas

boena,
    rozumiem, że prawda wyrażona expressis verbis jest dla Ciebie traumatycznym przeżyciem, powodującym zjeżenie włosów na głowie oraz cierpnięcie skóry, a osobę przedstawiającą swoją opinię gotowa jesteś okrzyknąć terrorystą, nie siląc się na merytoryczną argumentację - można i tak. Lepiej nie czytaj już komentarzy, gdyż kolejny wstrząs może Cię kiedyś zmusić do samodzielnego myślenia i jak potem spojrzysz w lustro, to ujrzysz zwykłą hipokrytkę.
  • 2009-02-24 13:06 | Michrich

2009-02-23 15:35:18 | Adamas
    Oj Vlad.., skoro Cię nie boli, to może i prawda z tą głupotą. Jakimi rakietami, Vlad, chłopcze
    drogi? Z rury kanalizacyjnej, wypełnionej nawozem sztucznym?? A dlaczego Palestyńczycy strzelają
    tymi, jak powiadasz, „rakietami”, Vladzie ty mój? Czyż nie dlatego, że Izrael okupuje
    ich ziemie, burzy ich domy, więzi ich w obozach, w nędzy?

Na twoim miejscu nie liczyłbym na to, że jakikolwiek wyznawca Islamu „wypieprzy w powietrze
    jakiś pociąg w warszawskim metrze”, Polska nie jest wrogiem Palestyny, nie okupuje tego kraju,
    Polska tylko wyrzucila Zydow z Polski, krzyczala: Zydzi do Palestyny wlasnie wtedy kiedy Arabowie urzadzali Zydom pogromy w Palestynie. Przewrotny Adamas dobrze o tym wie.

a doktryna Islamu dopuszcza jedynie wojnę obronną.
    Czy ucinanie zywcem glow jest doktryna obronna? Czy wysadzanie ludzi w Bagdadzie jest doktryna obronna

******?
    Nie liczmy na jakakolwiek sprawiedliwosc ze stromy Adamusa. He is a jerk!
    Wy jesteście najeźdźcami, więc nie dziw się
    głupawo, że się bronią, tak jak potrafią. To nie oni zagarniają izraelską ziemię, wkraczają zbrojnie
    do Izraela, jest zupełnie na odwrót.
    Rakiety -katiusze wypuszczane w Izrael to dowod humanitaryzmu arabskiego wedlug Adamusa
  • 2009-02-24 17:29 | Adamas

Michrich, vi estas stultulo, mi fajfas pri vi. Kompatinda!

Dumałeś, dumałeś i nic nie wydumałeś tak z głowy, czyli z niczego, więc skrobnąłeś cokolwiek, bez ładu i składu, o sensie nie wspominając - i ja miałbym z Tobą dyskutować? A o czym, nieskomplikowany fundamentalisto?
  • 2009-02-24 19:58 | boena

Faktycznie, trochę przesadziłam i przepraszam. Niemniej muszę zaznaczyć, że Pana, Adamusie, też poniosło, pewnie moim śladem. Jesteśmy kwita.