Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Za dużo lewic

(16)
Grzegorz Napieralski zrobił, co zamierzał. Będzie własna lista SLD w wyborach do PE, a nie szeroka międzypartyjna
  • 2009-02-24 22:02 | malgo

Re: Za dużo lewic albo nic

nic z tego, lewica nie odrodzi sie dopoki nie znajdzie nowe twarze, panowie Cimoszewski, Rosati, onyszkiewicz to juz przeszlosc, ci panowie sa juz zurzuci, spoleczenstwo jest zmeczone aby nabrac sie na nich. PO ma wiecej szans wyborach do PE, bo ich politycy jescze nie sa zgrani, jescze tkwi nadzieja na nich. A powtarzanie liD bis, to juz bylo grane, moze trzeba sie otworzyc wiecej na lewo? Na zielonych, partie Kobiet, Racja.. a nie na ograne i zmeczone nazwiska. Swiadomosc europejska pochyla sie coraz czesciej w strone ochrony naszej Ziemi, ale u nas NIC, nie pisze sie, nie ma zadnych debat. Tylko show albo z Czuma lub ex-premierem.
  • 2009-02-24 23:20 | PIRS

Re: Za dużo lewic

Wszyscy znani lewicowi premierzy i ministrowie, którzy wyrazili dotąd chęć kandydowania, powinni znaleźć się w Parlamencie Europejskim. Posiadają odpowiednie kompetencje, znajomości wśród polityków zagranicznych itp.; zasługują na to. Taka reprezentacja lewicy byłaby ze wszech miar pożądana. Ale nie może to być pośpiesznie sklecona przed wyborami grupa, nie poparta szczerą chęcią współdziałania. Wyborcy zauważą sztuczność takiej jedności i nie zechcą głosować. Niestety, panowie nie tylko nie dogadali się, ale jeszcze zaczęli stawiać warunki, kogo mogą inne partie wystawić na listy a kogo nie. Z całym szacunkiem dla pana Cimoszewicza, sądzę że panowie Miller i Oleksy powinni też startować i wejść do parlamentu. To, że nie potraficie się dogadać w imię wyższych celów, nie świadczy o was najlepiej.
  • 2009-02-25 00:30 | Adalbert

Re: Za dużo kombatantów we wszystkich partiach politycznych

Trzeba uciekać przed kombatanckim garbem tych nieudaczników, którzy nie potrafili obronić "ideałów" , które niby reprezentowali w młodości , a potem sprzedali pod Okragłym Stołem. Trzeba się zdystansować od przeszłości niektórych polityków, co to zmienili skórę
    i poglądy jak kameleon zmienia kolory. Młodzi ludzie muszą próbować swych sił w polityce.
    Czas na młodych ludzi najwyższy. Ktoś musi się poczuć dotknięty spychaniem Polski do roli głuptaków, wykorzystywanych przez globalnych spekulantów.
  • 2009-02-25 09:05 | czytelnik.0

Pani Redaktor zgadzam się z Panią że to może być wielka klapa, ale i tak uważam że
    G. Napieralski miał rację nie zgadzając się na spólną listę lepiej przegrać niż firmować
    ludzi, pomóc im w robieniu karier a oni i tak mają gdzieś Lewicę, bo niech Pani pomyśli
    co ma spólnego D. Rosati z lewicą to jest czystej krwi Liberał . Wierzę że SLD wprowadzi
    paru posłów do europarlamentu.
  • 2009-02-25 11:03 | Tichy62

Jedyna szansa lewicy to wykorzystanie efektu synergii. Należy połączyć słynną "lewicową wrażliwość społeczną" z homoseksualizmem, feminizmem i ochroną naturalnego środowiska. Jak to zrealizować w praktyce ? Cimoszewicz, Napieralski, Środa i Wajrak niech zamieszkają razem w ekologicznej leśniczówce !

P.S. Jestem przekonany, że dla dobra sprawy liderzy lewicy zrezygnowali by z "przestarzałej" , drobnomieszczańskiej, heteroseksualnej orientacji.
  • 2009-02-25 13:19 | Artur

Za dużo prawic też. Z posłami Jarosławem Gowinem i Andrzejem Czumą Platforma Obywatelska całkiem spisiała zjeżdżając na prawą, klerykalną prawicę. A z takimi jest mi już całkiem nie po drodze. Silnego Centrum ciągle brak, socjalistów wspierał nie będę, a takich jak ja, dużo.
  • 2009-02-25 13:34 | Artur

Szanowny Panie Adalbercie.
    Proszę nie obrażać głuptaków. Głuptaki to piękne ptaki morskie, większość życia spędzają w morzu, z dala od lądu. Wspaniale nurkują, żyją nawet powyżej 25 lat. A Pan łaskawie wspomina lichy rodzaj ludzki. Założę się, że w czasie wyborów głosuje Pan na najgorszych. Przy Okrągłym Stole byli najlepsi.
  • 2009-02-25 17:07 | pielnia1

Szanowna Pani Janino,jestem wiernym Pani wyznawcą i czytelnikem, ale tu pozwalam sobie mięć odrębne zdanie, co do poruszonych przezanią problemów. i tak:
    1. nie rozumiem, dlaczego wyborom do PE nadaje się taką wagę. Jest to, owszem, fajna fucha dla wybranych, ale wcale nie przekłada się to (a co najwyżej minimalnie się przekłada) na siłę danej partii w kraju.,a ponadto czy dana partia ma w PE 5, czy 6-ciu europosłów, to dla interesów Polski jest to bez znaczenia. Jeśli rasowy polityk ma ambicje coś znaczyć w kraju, to srara się o miejsce w sejmie, a nie w PE
    2. Napieralski ma rację, że nie zgodził się na wspólną listę z tzw. socjaldemokracją Rosatiego i cons. Ani Rosati(mam do niego szacunek, jako do fachowca, ale taki on SLDowiec, jak ja radiomaryjowiec), ani Onyszkiewicz nie wnoszą wartości dodanej do interesów tzw. Lewicy. Ot, ponownie wywindowaliby się na plecach SLD, żeby potem im ręki nie podawać.
    3. Kompletny zawód dla mnie, to Cimoszewicz. Znacznie wyżej go ceniłem etycznie i merytorycznie, a postawione przez niego warunki do SLD można ,mówiąc oględnie- nazwać bezczelnymi. To taka zaściankowa mentalność szlachciury zagrodowego;on wielki pan, choć krowy stoją w oborniku,ale dla niego chłop jest zawsze chamem, nawet, gdy jasnie pana żywi. To taka druga Izabela Łęcka. Lewica nic nie ma do ugrania wspólnie z Cimoszewiczem i Rosatim oraz z Onyszkiewiczem, bo i tak po ewentualnym ich wyborze rączki by nie podali, żeby nie zabrudzić. Przepraszam za wyrażenie, ale do dupy z takimi paniskami.
    Z szacunkiem
    2.
  • 2009-02-25 17:21 | mirek wilkosz gniezno

Slusznie ze lewica wystapi pod szyldem S lD. Co wspulnego ma pan Litynski /Onyszkiewicz a pan Rosati to typowy liberal anty rosyjski /niech sobie szukaja miejsca w platformie czy w stronnictwie demokratycznej.Dziwie sie panu Cimoszewiczowi ktury jest jeszcze clonkiem sld .Tyle co zrobila lewica bedac wopozycji dla zwyklych ludzi to powinno byc docenionione.
  • 2009-02-25 22:00 | rstokczap76

Dziś SLD trochę przypomina PZPN : opieranie się Napieralskiego na działaczach tereno-
    wych jota w jotę utwierdza co światlejszych ludzi lewicy w trzymaniu się w pewnym dystansie
    od młodego wodza.A On mając ich za plecami,staje buńczucznie przed banerem partii i
    wyczekuje kamery telewizyjnej.Jeżeli już jakaś się pojawi,chlapie głupoty na lewo i prawo,
    prawie tak sprawnie jak Janek Tomaszewski w TVN24.
  • 2009-02-26 07:26 | rysio

Nie rozumiem dlaczego wszyscy są tak zakochani w Cimoszewiczu,przecież to taka niezdecydowana mimoza.Jeśli taka ma być lewica to niech upadnie a na pewno odrodzi się mocniejsza.Ci wszyscy kochani przez prasę "guru"lewicy(Rosati,Olejniczak)mogą być w każdej liberalnej partii nie nazbyt ortodoksyjnej.Rosatiemu,Olejniczakowi,Cimoszewiczowi nie przeszkadza układ z Demokratami pl.ani SD Piskorskiego,pytam,a gdzie tu miejsce na lewicę.Widać było za czasów LiDu jak panowie Frasyniuk,Onyszkiewicz czy śp.Geremek o mało nie zatykali nosa siedząc przy jednym stole z SLD.Smiać mi się chce jak widzę że robotnik głosuje na liberała,ale trzeba chyba jeszcze poczekać ze dwadzieścia lat żeby ludzie uświadomili sobie kim są i czego chcą.
  • 2009-02-27 10:03 | dalarna

Warunków SLD nikt nie powinien stawiać. Branie pod szyld SLD drobnicy która na tym korzysta to również gruby błąd. SLD jest taka a nie inna i wszyscy to widzą. W aktualnej rzeczywistości jest jednak jedyną alternatywą dla dzisiejszej degrengolady jaka panuje na scenie politycznej. Lewica dokonała wielkich osiągnięć w zachodniej Europiej które są obecnie fundamentem egzystencji społeczeństw w tej części Europy. Aktualnie lewica w Polsce jest w stanie skrajnej dezintegracji ale nie jest to spowodowane wysoką jakością oferty prawicowej bo ta jest marna i kompromituje Polskę .Przyczyna słabości lewicy tkwi w słabości młodych liderów obecnego SLD.Tylko naprawdę zdecydowane i silne cechy osobowości lidera mogą pomnożyć elektorat. Sejm jest dobrym miejscem przezentacji swojej oferty politycznej ale SLD nie wykorzystuje tej możliwości.
  • 2009-02-28 12:31 | Król

Byłem kiedyś lewicowcem,ale próby reaktywowania SLD jako partii aparatczykowskiej, tego po tak młodym człowieku bym się nie spodziewam.Mam tylko nadzieję,że zamiast Olejniczaka do PE wyjedzie jak największa ilość zwolenników p.Napieralskiego i pozwoli z SLD zrobić nowoczesną lewicę.Jeżeli nie to lewica na własną prośbę może zginąć.PiS w swoim populizmie wyborczo będzie skuteczniejszy
  • 2009-02-28 14:58 | mandakir

Lewic jest w sam raz. Cała reszta z przydomkiem centro to ni sio ni owo. Oni chętnie przyłączyli by się do SLD pod warunkiem jadnakże takim, żeby SLD przyłączyło się do nich. A twarze ? Nawet przeciwnicy polityczni czekają na powrót starych twarzy by ruszyć z wyświechtanymi frazesami przeciw nim.
  • 2009-03-01 22:43 | nicdobrego

Święte słowa droga Pani

W rzeczy samej. Wymieniając wszystkie polskie lewice alfabetycznie PO, PiS,PSL, SLD jest tego nieszczęścia za wiele jak na tak mały kraj.
  • 2009-03-02 09:44 | Wyborca

Re:

To niewątpliwie prawda , że zbyt dużo ugrupowań lewicowych. Również trudno dziwić się jednak SLD iż nie chce łączyć swych sił z ludżmi , którzy poyrzebują współpracy tylko wtedy gdy potrzebne są miejsca na listach wyborczych. Zjednoczona lewica powinna ze sobą współpracować by reprezentować interesy swych wyborców. Jak to jest u nas ? Nikt nie zwalcza SLD tak zajadle jak potencjalni sojusznicy. Nie jestem fanem SLD bliższe mi są poglądy centrowe, uważam jednak ze powinny nas reprezentować wszystkie opcje polityczne /od lewa do prawa/ bo wtedy możliwy jest kompromis, Wszysko na to wskazuje że go długo nie będzie PO walczy z PIS , SLD z tkz Lewicą , a jak zwykle spór rozstrzygną wyborcy ito może być spora niespodzianka.